Jump to content
passat W8

Πρόβλημα Στα Φρένα!

Recommended Posts

Γεια σε όλους! Έχω ένα passat του '04 1600 και έχω πρόβλημα με τα φρένα. Συγκεκριμένα το πεντάλ των φρένων βυθίζεται όλο κάτω. Δεν μου εμφάνιζεται καμία ενδειξη στον πίνακα οργάνων, έχω τσεκάρει τακάκια, δίσκους, υγρά, ABS, είναι όλα οκ και το πήγα για ηλεκτρονικό έλεγχο και δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα. Να σημειώσω ότι το πρόβλημα είναι κατα τόπους δηλαδή τι μία που το βαζω μπρος το αμάξι τα φρένα δουλέυουν κανονικά και όταν το ξαναβάζω μπρος την άλλη μέρα για παράδειγμα δεν έχω φρένα, επίσης από τότε που μου εμφανίζει αυτό το πρόβλημα με τα φρένα έχει κολλήσει και η ασφάλεια της δεξιάς πίσω πόρτας και δεν ξεασφαλίζει παρα μόνο με πολλά πατήματα του κουμπιού αποσφάλισης της πόρτας του οδηγού. Δεν ξέρω αν έχουν σχέσει μεταξύ τους τα δύο αυτά προβλήματα αλλά τα αναφέρω γιατί εμφανίστηκαν ταυτόχρονα και ανησυχώ μήπως και με αφήσει από φρένα εν κινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο το προβλημα ωφειλεται στην τρομπα καπου παιρνει αερα και χανει την πιεση εξου και οτι μια μερα εχεις φρενο και την αλλη οχι οταν πατησεις δυο τρεις φορες λογικα πρεπει να φτιαχνει ετσι δεν ειναι? οποτε πηγαινε να το δεις και μαλλον πρεπει η τρομπα να παιρνει σετακι επισκευης αλλιως καινουρια.

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2012 at 9:40 ΜΜ, stavros geoldasis said:

Λοιπον αυτο το προβλημα ωφειλεται στην τρομπα καπου παιρνει αερα και χανει την πιεση εξου και οτι μια μερα εχεις φρενο και την αλλη οχι οταν πατησεις δυο τρεις φορες λογικα πρεπει να φτιαχνει ετσι δεν ειναι? οποτε πηγαινε να το δεις και μαλλον πρεπει η τρομπα να παιρνει σετακι επισκευης αλλιως καινουρια.

Σταύρο καλησπέρα εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την διαφορά ότι εμένα το αυτοκίνητο έχει και προειδοποιητικά λαμπάκια και ήχους.Μου είπαν πως μπορεί να φταίει το ABS ή η τρόμπα φρένων ή κάτι άλλο...τι πιστευεις πως πρέπει να κάνω αρχικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.