Jump to content
Kostas_GR

Κατανάλωση Σε Golf Vi 160Hp

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Ειμαι κάτοχος VW Golf VI TSI 160hp και έχω το Stage 1 πρόγραμμα της Revo περασμένο!

Επειδη ειμαι εντελως ασχετο με το μηχανικο κομματι των αυτοκινητων ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Υπαρχει μηπως καποια μετατροπη/προγραμμα/τροπος ωστε να μπορω να μειωσω, με ασφαλη παντα για το αμαξι τροπο, την καταναλωση βενζινης; Επειδη βαζω και 100ρα θελω γυρω στα 100Ευρω γεμισμα για χοντρικα 450 χιλιομετρα με μετρια προς απαιτητικη οδηγηση!

Σορυ αν ειναι ασχετη η αστεια η ερωτηση μου αλλα ειπα να ρωτησω εδω που το κατεχετε με αυτα τα θεματα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπάρχει κάτι ... απλά προσπαθησε να μην το πατάς εγω βγάζω με το ιδιο μοτέρ 550-650χμ στο ντεποζιτο και μπορω και παραπανω πιστευω .100 Ευρώ ενα ντεποζιτο? με 2 ευρω την βάζεις? :(

Link to comment
Share on other sites

Ή να πάρεις το Revo Controller για να βάζεις το μαμά πρόγραμμα όποτε θες ή να "ελαφρύνεις" το πόδι από το γκάζι, δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι.

http://www.cargate.gr/products/car_tuning/REVO_Technik/technology_SPS/REVO_SPS_Select_PLUS.html

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπάρχει κάτι ... απλά προσπαθησε να μην το πατάς εγω βγάζω με το ιδιο μοτέρ 550-650χμ στο ντεποζιτο και μπορω και παραπανω πιστευω .100 Ευρώ ενα ντεποζιτο? με 2 ευρω την βάζεις? :sad:

Ναι βαζω παντα μονο Shell ή BP εκατοσταρα γιατι μου χουν πει οτι ειναι θεωρητικα οι καλυτερες και πιο "καθαρες" και ειναι 1.980Ευρω/λιτρο οι τιμες περιπου! :sad:

Ή να πάρεις το Revo Controller για να βάζεις το μαμά πρόγραμμα όποτε θες ή να "ελαφρύνεις" το πόδι από το γκάζι, δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι.

http://www.cargate.g...elect_PLUS.html

Μπορεις να μου δωσεις λιγες παραπανω πληροφοριες για το revo controller??

1) Δηλ μπορω οποτε θελώ να βγαζω το προγραμμα (αυτουσιο χωρις να πειραζονται οι ρυθμισεις) και μετα να το ξαναβαω οποτε και οσες φορες θελω?

2) Θα εχω μεγαλη βελτιωση στην καταναλωση ετσι; Ρωταω γιατι τοτε που ειχα βαλει το προγραμμα μου ειχαν πει τα παιδια εκει οτι με το προγραμμα θα εχω καλυτερη καταναλωση απο οτι με μαμα (κατι που νομιζω οτι δε συμβαινει βεβαια αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι δν ξερω με αυτα τα πραγματα τι ακριβως παιζει και γι αυτο ρωταω).

3) Επισης ξερουμε τιμουλα??

Πολλες ερωτησεις ξερω παρακαλω αν γνωριζεις εσυ η καποιο αλλο παιδι ας με ενημερωσει γιατι αν ειναι ετσι ενδιαφερομαι αμεσα!

Edited by Kostas_GR
Link to comment
Share on other sites

φίλε γυρνα το προγραμμα για 95αρα βενζίνη στην cargate ,θα βάζεις 95αρα με κάποια μικρη πτωση στην απόδοση όμως

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις λιγες παραπανω πληροφοριες για το revo controller??

1) Δηλ μπορω οποτε θελώ να βγαζω το προγραμμα (αυτουσιο χωρις να πειραζονται οι ρυθμισεις) και μετα να το ξαναβαω οποτε και οσες φορες θελω?

2) Θα εχω μεγαλη βελτιωση στην καταναλωση ετσι; Ρωταω γιατι τοτε που ειχα βαλει το προγραμμα μου ειχαν πει τα παιδια εκει οτι με το προγραμμα θα εχω καλυτερη καταναλωση απο οτι με μαμα (κατι που νομιζω οτι δε συμβαινει βεβαια αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι δν ξερω με αυτα τα πραγματα τι ακριβως παιζει και γι αυτο ρωταω).

3) Επισης ξερουμε τιμουλα??

Πολλες ερωτησεις ξερω παρακαλω αν γνωριζεις εσυ η καποιο αλλο παιδι ας με ενημερωσει γιατι αν ειναι ετσι ενδιαφερομαι αμεσα!

Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες , καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο στην Cargate να σε ενημερώσουν.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.