Jump to content
nikos_px

Golf 5/6 1.4 Tsi - Επιλογή Εξάτμισης για Βελτίωση 3ου Σταδίου [ Hybrid -Big Turbo Setups]

Recommended Posts

Κ04 με 70αρα εξατμιση, οσο αφορα το intercooler s3 και οχι custom.

Αυτη ειναι η γνωμη μου φυσικα εχοντας ηδη αυτο το setup.

Off topic:

1o σταδιο με προγραμμα 100oct , wastegate, καλυτερα 70dp και 63.5 catback.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το αφησα για να μου βαλουν 70αρα φουλ μπηκε και το intercooler και θα δουμε αυριο εντιποσεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,για να ακουσω αποψεις σας για ενα Golf 5 Tsi140 με (προγραμμα 100αρα,εισαγωγη,τελικο) σκεφτωμε για stage2..καλυτερα για handmade?η να παω στα ετοιμα miltek etc τα οποια κοστιζουνε μια περιουσια..(ειναι ποιο αξιοπιστα?η οχι?)δεν ειμαι γνωστης του αντικημενου ιδιετερα οποτε ελευθερα οι προτασεις σας..Δεν θελω τον εκνευριστικο θορυβο και θελω να περναει κτεο το αμαξι χωρις να χρειαζεται καθε φορα να τα ξυλωνω ολα απο πανω,επισεις να μην δωσο μια περιουσια για κατι που μπορω να το κανω με τα μισα με πανω κατω τα ιδια αποτελεσματα,10hp πανω 10hp κατω δεν με προβληματιζει ιδιετερα 200+ να εχει και ειμαι ευχαριστημενος διοτι αυτα τα 250+ που λενε δεν τα πολυ πιστευω να ειμαι ειληκρινης(καραμελες δεν ειναι τα αλλογα)και επισεις θελω να δουλευει σωστα το αμαξι χωρις καθε τρεις και λιγο να ειμαι στο συνεργειο 1 η φτερωτη 1 η αντλια 1 τα μπεκ..

Ακουω προτασεις για καταλυτη η οχι και πισω χωρις τελικο και πανω κατω το κοστος ευχαριστω εκ-των πρωτερων...

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι πως καλυτερα να πας για handmade οπως το ειπες γτ οι τιμες στις ετοιμες ειναι τραγικες!!! Μην ανεχτεις ν δωσεις τοσα λεφτα για "σιγουρια"... κ οι handmade μια χαρα σιγουρια εχουν αν πας σε σωστο μαστορι..

Υ.γ Επισης μπορεις να βαλεις αλλους καλους καταλυτες οπως ο HJS.. Δν ειναι αναγκη να δωσεις 400-500 ποσο κανει δν ξερω για τον HJS!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,για να ακουσω αποψεις σας για ενα Golf 5 Tsi140 με (προγραμμα 100αρα,εισαγωγη,τελικο) σκεφτωμε για stage2..καλυτερα για handmade?η να παω στα ετοιμα miltek etc τα οποια κοστιζουνε μια περιουσια..(ειναι ποιο αξιοπιστα?η οχι?)δεν ειμαι γνωστης του αντικημενου ιδιετερα οποτε ελευθερα οι προτασεις σας..Δεν θελω τον εκνευριστικο θορυβο και θελω να περναει κτεο το αμαξι χωρις να χρειαζεται καθε φορα να τα ξυλωνω ολα απο πανω,επισεις να μην δωσο μια περιουσια για κατι που μπορω να το κανω με τα μισα με πανω κατω τα ιδια αποτελεσματα,10hp πανω 10hp κατω δεν με προβληματιζει ιδιετερα 200+ να εχει και ειμαι ευχαριστημενος διοτι αυτα τα 250+ που λενε δεν τα πολυ πιστευω να ειμαι ειληκρινης(καραμελες δεν ειναι τα αλλογα)και επισεις θελω να δουλευει σωστα το αμαξι χωρις καθε τρεις και λιγο να ειμαι στο συνεργειο 1 η φτερωτη 1 η αντλια 1 τα μπεκ..

Ακουω προτασεις για καταλυτη η οχι και πισω χωρις τελικο και πανω κατω το κοστος ευχαριστω εκ-των πρωτερων...

Φορας υβριδικη τουρμπινα;

Αν οχι εισαι σε λαθος θεμα. Στο εφτασαν τα 200αρια υπαρχουν αρκετες αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Φορας υβριδικη τουρμπινα;

Αν οχι εισαι σε λαθος θεμα. Στο εφτασαν τα 200αρια υπαρχουν αρκετες αποψεις.

οχι φιλε μου δεν φοραω hybrid,απλα επειδη ειδα το θεμα σχετικο ειπα να ρωτησω πειραζει?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν φοραω hybrid,απλα επειδη ειδα το θεμα σχετικο ειπα να ρωτησω πειραζει?

Δεν στ ειπε επειδη πειραζει στ ειπε επειδη στ αλλο θεμα εχει περισσοτερα για το σταδιο βελτιωσεις π εισαι τωρα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι πολλη οικανοπιοιμενος απο την αποδοσης ειναι λες και εχω αλλο αμαξη καλιτερη ροπη απο θορηβο ορεο μπασο ακουγετε καπως μετρια στο χαλαρα και στα ψηλα σκιλιαζη και οριετε καλο για μενα αλλα δεν νομιζω για τους αλλους αλλα οκ τωρα παμε για wg προγραμμα και αλαγη οι φτεροτες και ειμαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι μεγάλου ενδιαφέροντος, καθώς όλο και περισσότεροι ψάχνονται για υβριδική τουρμπίνα ή μεγαλύτερο τούρμπο.

Προτείνεται να γίνει Sticky.

 

Παιδες ειμαι πολλη οικανοπιοιμενος απο την αποδοσης ειναι λες και εχω αλλο αμαξη καλιτερη ροπη απο θορηβο ορεο μπασο ακουγετε καπως μετρια στο χαλαρα και στα ψηλα σκιλιαζη και οριετε καλο για μενα αλλα δεν νομιζω για τους αλλους αλλα οκ τωρα παμε για wg προγραμμα και αλαγη οι φτεροτες και ειμαι ετοιμος

 

Τελικά τοποθέτησες υβριδική τουρμπίνα στο αυτοκίνητο ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.