Jump to content
Tonyantony

Μπαταρία

Recommended Posts

εγω αν δεν ειχα τον συναγερμο θα ειχα τσιμπήσει απο Αμερική μια Braille μπαταρία μικρουλα 20-30Ah με μολις 7-8 κιλά!
Το κακο ειναι οτι υπαρχουν φορές που αφήνω το αμαξι και πανω από μια βδομαδα ακινητο και δεν γινεται να εχω τετοια μπαταρια .
Αλλα ειναι ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΗ , μικροσκοπικη, παναλαφρη γλυτώνεις 20 κιλά βάρος , και έχει την ιδια αποδοση με μια 60αρα

Link to comment
Share on other sites

εγω αν δεν ειχα τον συναγερμο θα ειχα τσιμπήσει απο Αμερική μια Braille μπαταρία μικρουλα 20-30Ah με μολις 7-8 κιλά!

Το κακο ειναι οτι υπαρχουν φορές που αφήνω το αμαξι και πανω από μια βδομαδα ακινητο και δεν γινεται να εχω τετοια μπαταρια .

Αλλα ειναι ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΗ , μικροσκοπικη, παναλαφρη γλυτώνεις 20 κιλά βάρος , και έχει την ιδια αποδοση με μια 60αρα

 

20 κιλά ? σιγα μην είναι και 200 χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τη σημαινει το 220Α σε ενα αλλο site. ειναι το ρεύμα αιχμης που ειναι το μέγιστο ρεύμα που μπορεί να δώσει η μπαταρία για 30 δευτεπόλεπτα στην εκκίνηση ενώς κινητήρα . Για να βρω τα αναγκαία Amper ώστε να εκκινήσω ενα κινητήρα πολλαπλασιάζω την υπποδύναμη του με τον αριθμό 3,85, δηλαδη για εναν κινητήρα 100h/p εχω 3,85Χ100=385 Amper.το δικο μου που ειναι 140hp χρειαζεται 539Α.μαλλον ειναι λιγο μικρη η μπαταρια που εχει τωρα..

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο golf gt eixe 60ΑΗ VARTA,5χρονια και χωρις κανενα προβλημα.ξανα αυτη θα βαλω.στο internet την βρησκω με 80ευρω και στην αντιπροσωπεια μου ειπαν 110.ειναι πολυ μικρη η 44ΑΗ.σε φιλο με passat 122ps φοραει 44ΑΗ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο golf gt eixe 60ΑΗ VARTA,5χρονια και χωρις κανενα προβλημα.ξανα αυτη θα βαλω.στο internet την βρησκω με 80ευρω και στην αντιπροσωπεια μου ειπαν 110.ειναι πολυ μικρη η 44ΑΗ.σε φιλο με passat 122ps φοραει 44ΑΗ.

τι ακριβως γραφει πανω στη μπαταρια σου;τα στοιχεια της

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.