Jump to content
ntip

Ποτηροθηκη Παιδια Βοηθεια

Recommended Posts

γειας παιδια. εχθεσ αγορασα την ποτηροθηκη που κλεινει αλλα εχω ενα προβλημα. στο κατω μερος εχει μονο το ενα πλαστικο καλημα. μετα εμαθα οτι το αλλο το αγοραζεις εξτρα. και θελω να ρωτησω...... αν παω στην αντιπροσωποια θα εχουν για να αγορασω?

δειτε την φωτο ειναι αυτο με κοκκινο.

post-20101-0-77536800-1341785844_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και αν δεν έχουν στο φέρνουν και εγώ έτσι την είχα αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά 38 € είχα πάρει την δικιά μου

Link to comment
Share on other sites

και με την ευκαιρια, παιδια τις προαλεσ αγορασα ολοκληρο το κιτ του τεμπελη μαζι με αεραγογο, και φυσικα θα αγορασο και την ποτηροθηκη, αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως θα ξεκουμποσω τον λεβιε ταχυτητων, δηλαδη πως θα αφαιρεσω την μπαλα το χερουλι μαζι με την φουστα?, επισης υπαρχει κανενασ οδηγος για λυσιμο τησ κεδρικης κονσολας? εχει λιγι δουλιτσα η τοποθετηση του τεμπελη αλλα θα τα καταφερω, προς το παρον τον εχω βηδωσει χωρις τουσ αεραγογουσ αλλα καθε μερα που περνα με γυριζη η ιδεα της οληκλης τοπθετησης.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το χειρόφρενο παραμένει όπως είναι, απλά το ανεβάζεις η το κατεβάζεις ανάλογα για να μπορέσεις να βγάλεις την κεντρική κονσόλα.

Link to comment
Share on other sites

και με την ευκαιρια, παιδια τις προαλεσ αγορασα ολοκληρο το κιτ του τεμπελη μαζι με αεραγογο, και φυσικα θα αγορασο και την ποτηροθηκη, αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως θα ξεκουμποσω τον λεβιε ταχυτητων, δηλαδη πως θα αφαιρεσω την μπαλα το χερουλι μαζι με την φουστα?, επισης υπαρχει κανενασ οδηγος για λυσιμο τησ κεδρικης κονσολας? εχει λιγι δουλιτσα η τοποθετηση του τεμπελη αλλα θα τα καταφερω, προς το παρον τον εχω βηδωσει χωρις τουσ αεραγογουσ αλλα καθε μερα που περνα με γυριζη η ιδεα της οληκλης τοπθετησης.

ευχαριστω

70424028.jpg

47087177.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη υπαρχει στην αντιπροσωπεια σαν ανταλακτικο μονο το χαλακι; Γιατι εμενα μου ειπαν οτι πρεπει να αγορασω απο εκει ολοκλιρη την ποτηροθηκη. Εγω την αγορασα απο γερμανια 20,50.

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτογραφία τη βρήκες στο ίντερνετ, έτσι; Κυκλοφορεί η ίδια στο vwvortex.

Θα πας αντιπροσωπεία και θα τους ρωτήσεις αν μπορούν να σου πουλήσουν ξεχωριστά το λαστιχάκι. Αν σου πουν όχι, τότε θα ρωτήσεις αν μπορούν να σου παραγγείλουν το εξής ανταλλακτικό:

1Κ0 863 301Β 71Ν (είναι ο κωδικός για το πίσω λαστιχάκι, το εμπρός έχει κωδικό 301 C, 71Ν είναι ο κωδικός του χρώματος)

Μετά γέλα ειρωνικά, φέρσου ευγενικά, κάνε όπως νομίζεις. Αποκλείεται πάντως να σου πουν "όχι δεν το φέρνουμε, δεν έρχεται ξεχωριστά" κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου sodimitris, αλλα με το λεβιε ταχυτητων διαβάζω πως υπαρχει ενα μικρο θεματακι με το κολαρο κατω απο τον στουμπο, στην αντηπροσωπια που ρωτησα μου ειπαν πως να λύσω μόνο την βαση της φούστας και απο εκεί να αφερεσω το πλαστικο της βάσης και ο στουμποσ να παραμήνει επανω στον λεβιε, ισχυει κατι τετιο?

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτογραφία τη βρήκες στο ίντερνετ, έτσι; Κυκλοφορεί η ίδια στο vwvortex.

Θα πας αντιπροσωπεία και θα τους ρωτήσεις αν μπορούν να σου πουλήσουν ξεχωριστά το λαστιχάκι. Αν σου πουν όχι, τότε θα ρωτήσεις αν μπορούν να σου παραγγείλουν το εξής ανταλλακτικό:

1Κ0 863 301Β 71Ν (είναι ο κωδικός για το πίσω λαστιχάκι, το εμπρός έχει κωδικό 301 C, 71Ν είναι ο κωδικός του χρώματος)

Μετά γέλα ειρωνικά, φέρσου ευγενικά, κάνε όπως νομίζεις. Αποκλείεται πάντως να σου πουν "όχι δεν το φέρνουμε, δεν έρχεται ξεχωριστά" κλπ.

ναι απο εκει την πηρα την φωτο. και εμενα μου φανηκε περιεργο γιατι ειδα πως εχει κωδικο σαν ανταλακτικο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη υπαρχει στην αντιπροσωπεια σαν ανταλακτικο μονο το χαλακι; Γιατι εμενα μου ειπαν οτι πρεπει να αγορασω απο εκει ολοκλιρη την ποτηροθηκη. Εγω την αγορασα απο γερμανια 20,50.

τα λαστιχακια πωλουνται και ξεχωριστα, γτ οταν εγκατεστησα και γω την ποτηροθηκη δεν ηταν μεσα, η αντι/πεια μου τα εφερε περιπου μετα απο μια εβδομαδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου sodimitris, αλλα με το λεβιε ταχυτητων διαβάζω πως υπαρχει ενα μικρο θεματακι με το κολαρο κατω απο τον στουμπο, στην αντηπροσωπια που ρωτησα μου ειπαν πως να λύσω μόνο την βαση της φούστας και απο εκεί να αφερεσω το πλαστικο της βάσης και ο στουμποσ να παραμήνει επανω στον λεβιε, ισχυει κατι τετιο?

ναιιιιιι αλλα τραβα το και με δυναμη λιγο
Link to comment
Share on other sites

Το λαστιχάκι σίγουρα πουλιέται μόνο του.

Και εγώ πήρα την ποτηροθήκη από ΚΑΡΕΝΤΑ και είχε μέσα μόνο το ένα, το άλλο μου το έφεραν με παραγγελία.

Και εδώ πως βγαίνει ο λεβιές http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=94995

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ πως βγαίνει η κονσόλα για να φτάσουμε στην ποτηροθήκη http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2944110

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τισ πληροφοριες σας, παραγγιλα απο αντιπροσωπια κουστουμι τον τεμπελη και την ποτηροθηκη, τον τεμπελη τον περασα προσωρινα χωρις τον αεραγογο, αλλα μολισ παραλαβω και την ποτηροθυκη θα κατσω και θα τα περασώ ολα οπως πρεπει, δηλαδη θα λύσω την κονσολα να περασω και τον αεραγογο και την ποτηροθηκη, στην αντιπροσωπια μου κανανε δωρο το ανοιχτηρη τησ ποτηροθηκης. πάντος το κιτ του τεμπελη εχει φτηνηνει αρκετα να φανταστήτε οταν το αγωρασα το golf μου ζητουσανε 480 ευρω για τεμπελη και τωρα με 253 ευρω εισαι ετοιμος εργοστασιακος.

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκα μου αν τα εχει καλος αλλα 250??????????πολλα παρα πολλα,100αρικο και μεταχειρισμενος λεμεε!

Φιλε μου δικιο εχεις τι να πω, αλλα αλλο να το περνεισ new και αλλο μεταχειριζμενο και να σου λυπουνε και ποσα.!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκα μου αν τα εχει καλος αλλα 250??????????πολλα παρα πολλα,100αρικο και μεταχειρισμενος λεμεε!

+ 1000 Και εγώ μεταχειρισμένο μπεζ από Γερμανία 110 € με τα μεταφορικά. Να ήταν καινούργιο το αυτοκίνητο το καταλαβαίνω αλλά πενταετίας ?

post-20650-0-38416800-1342335190_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

ο αναπτηρας στον τεμπελη πατεντα αλεξ?????????? φιλε εσυ που ψαχνεις αν θες και 220 σου ξυλωνω το δικο μου!!!!!!!!!!!!(φυσικα κανω πλακα μην δωσεις τοσα στην vw)

Link to comment
Share on other sites

ο αναπτηρας στον τεμπελη πατεντα αλεξ?????????? φιλε εσυ που ψαχνεις αν θες και 220 σου ξυλωνω το δικο μου!!!!!!!!!!!!(φυσικα κανω πλακα μην δωσεις τοσα στην vw)

Όχι, έτσι τον αγόρασα, μερικοί τεμπέληδες έχουν και άλλοι όχι. Το βράδυ φωτίζεται και το περίγραμμα του αναπτήρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προφανώς ο τεμπέλης είναι από variant, ακριβώς έτσι είναι και το δικό μου! ....είναι πρίζα 12volt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προφανώς ο τεμπέλης είναι από variant, ακριβώς έτσι είναι και το δικό μου! ....είναι πρίζα 12volt.

Δεν είναι θέμα μοντέλου αλλά εξοπλισμού.

Μπορεί και το Golf να έχει εργοστασιακά πρίζα στον τεμπέλη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ολοκληρωσα την εγκατασταση του τεμπέλη και της ποτηροθηκης euro cup holder, ελυσα ολη την κεδρικη κονσολα περασα τον αεραγογο, για πίσω, δεν με δυσκολεπσε καθόλου, ακολουθησα τις οδηγιες που μου δοσατε εδω, αυτο που θελω να ρωτήσω ειναι το εξης, βαζω το χερι πίσω στουσ αεραγωγους, του τεμπέλη και δεν βγαζει και πολύ αερα, παρα μονο εαν το βαλο τερμα, (σαφος και αφαιρεσα τις ταπες κατα την τοποθετηση μπροστα στην κονσολα οπου κουμπωνει ο σώληνας που μεταφερει τον αερα πισω στον τεμπελι) το ιδιο συμβενει και σε εσας?

ευχαριστώ , εαν καπιος χρειστει βοήθεια για την τοποθετηση ειμαι στην διαθεση του.

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.