Jump to content
MasterMindD

Polo 1.2 Tsi Vs Bmw 316I M3 Look

Recommended Posts

σωστο αυτο.....

 

 

Οσον αφορα εσενα κυριε tfsi δεν προχωραω την ζυζητηση γιατι μαλλον για spammer σε βλεπω παρα για καποιον που ασχολειτε με το αντικειμενο......

 

Φιλικα παντα

Edited by Giannis307
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε,τι στο καλο;VW εχεις η BMW?για το δευτερο σε κοβω παντως...Φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

τα αντιστοιχα γκολφ των 80 αλογων και τα πασατ των 100 τι ειναι?ειναι κουζινικα?ειδατε ομως να ασχολειται κανεις μαζι τους?

=@ 

Link to comment
Share on other sites

τα αντιστοιχα γκολφ των 80 αλογων και τα πασατ των 100 τι ειναι?ειναι κουζινικα?ειδατε ομως να ασχολειται κανεις μαζι τους?

 

Μπαίνεις σε ένα τρυπάκι να θάψεις την θρησκεία (vw) χωρίς λόγο.

 

Το παιδί έγραψε ένα πάτημα που τον προκάλεσε κάποιος,τα ήθελε και τα έπαθε.

 

Το ότι ήταν bmw 316 δεν σημαίνει οτι ήταν μαμά.

 

Απο τα 70 το POLO είναι χαντακωμένο 100%.

Αν πηγαίναν πρώτες η στάση θα άρπαζε 3-4 αυτοκινητάκια η bmw να έρθει στα ίσια της.

Link to comment
Share on other sites

Τρολαρεις ανευ λογου το ποστ.Αν εισαι δικος μας,δεν σε καταλαβαινει κανεις,αν εισαι απο αλλου δν προκειται να σου δωσει αλλο σημασια κανεις.Φιλικα..

Link to comment
Share on other sites

Και πρωτο σταδιο να ειναι δν μου λεει κατι γιατι ειναι 316 δν αξιζει να το συζητατε αλλο αυτο το θεμα τα bmw δν τα πηγαινα ποτε σαν αυτοκινητα μπορει να εχουν βγαλει καποια μοντελα οπως μ3 μ5 μ6 και πολλα αλλα που ειναι πυραυλοι αλλα τα 1600αρια και τα 1800αρια ειναι κασες με ολη τη σημασια τις λεξης εχω εγω ενα passat κουζινικο με 100 αλογα μπορει να εχουν μεινει και 90 εχεις ενα 1600αρι η 1800αρι bmw να τρεξουμε 400αρι ? 

φιλικα σταυρος

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Guest bassakos

me 0-100 12,3 sec που εχει το Passat 1,6 μαμα και οχι με οοοοολα τα πραγματα που εχεις βαλει (εαν ισχυει η υπογραφη σου)
τοτε εισαι οριακα ποιο γρυγορος απο 316 (0-100 12,7), και χανεις απο 318 (0-100 11,3) για Ε36 λεω

εαν βρεις καμια Ε30 , τοτε χανεις και απο 316 (0-100 σε 11,3 sec) και αυτο λογο οτι η Ε30 ειναι 1060κιλα και εχει 101ps

το Ε46 316 ηταν 1800 με 118 ps εκει πας κοποια! (0-100 σε 12,2)
και η Ε90 316 ηταν 122 ps απο 1600cc οποτε και εκει χανεις ( 0-100 10.9 )

επισης σε τελικη ταχυτητα χανεις απο ολες τις 316, μιας και η VW λεει 185km τελικη για το δικο σου οταν η Ε36 316 εχει 191κμ που ειναι της ιδιας χρονιας με εσενα

και η Ε30 316 του 1988 εχει 188κμ τελικη , δλδ εισαι ποιο γρηγορος σε τελικες μονο απο την Ε30 316 του 1985 που εχει το παλιο μοτερ με τα 90ps και τελικη 175


τωρα ποιος ειναι κασα ή οχι ειναι αλλο θεμα
και οι ιστοριες του τυπου "ανοιξα με τον πεθερο της ξαδελφης του πατζανακι και εριξα 16 κολονες" ή "πετυχα εναν τυπο με φιλτρο-εξατμιση και του εκανα 2 κενα ..."
δεν μου λενε τιποτα ,

ολα τα παραπανω ειναι αριθμοι που ανακοινωνουν οι ιδιες οι εταιριες με τα αμαξια "μαμα" με μαμα ζαντες κτλ κτλ κτλ

Edited by bassakos
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι το πολο επρεπε να ηταν αρκετα μπροστα μιας και τα 316 ειναι γνωστοι ταφοι που δεν ασχολησε καθολου!

μπραβο συην πολαρα!

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

που παει?τα 316 εχουν θεμα ή οι οδηγοι τους?αποφασίστε

 

:laugh:  :laugh:  


Τρολαρεις ανευ λογου το ποστ.Αν εισαι δικος μας,δεν σε καταλαβαινει κανεις,αν εισαι απο αλλου δν προκειται να σου δωσει αλλο σημασια κανεις.Φιλικα..


+1000 Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Η υπογραφη ισχυει μια χαρα και εχουν γινει κι αλλα δν ειναι ιστοριες ειναι αληθειες δν με ενδιαφερει τι λενε τα εργοστασια τα 400αρια μιλανε το αμαξι μου ξερω εγω πως παει δν ξερω απο ε36 και ε46 αλλα οτι παιζει σε bmw 316 και 318 ραβεται και δν μιλαω για τελικες να τρεχουμε κανα 2 χιλιομετρα να τελικιασουμε μιλαω για 400αρι και φιλος μου εχει την 316ti compact με τα 115 και μερα παρα μερα μου λεει σε μετραω και τετοια κουλα ε του πηρα καινουρια κυαλια γιατι τα παλια χαλασαν. τεσπα εμπειρειες δικες μου ειναι αυτες δν εχω σκοπο να ασχοληθω αλλο οποιος θελει πιστευει απλα νομιζω οτι οποιος ακουει για πασσατ 1600 λεει σιγα κασα ειναι χωρις να ξερει. φιλικα σταυρος.

Link to comment
Share on other sites

Χχαχαχχαχαχα φυσικα και ποναει αλλα τους αρεσει και εχουν και θεαμα σε καθε αλλαγη τη φλογα που βγαινει απο το καζανι !!!!! 

http://www.youtube.com/watch?v=mg9PE25H8PE

νομιζω οτι ο κανιβαλος κανει μπαμ απο μακρια που με το ζορι κραταει ρελαντι .

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Guest bassakos


 

Η υπογραφη ισχυει μια χαρα και εχουν γινει κι αλλα δν ειναι ιστοριες ειναι αληθειες δν με ενδιαφερει τι λενε τα εργοστασια τα 400αρια μιλανε το αμαξι μου ξερω εγω πως παει δν ξερω απο ε36 και ε46 αλλα οτι παιζει σε bmw 316 και 318 ραβεται και δν μιλαω για τελικες να τρεχουμε κανα 2 χιλιομετρα να τελικιασουμε μιλαω για 400αρι και φιλος μου εχει την 316ti compact με τα 115 και μερα παρα μερα μου λεει σε μετραω και τετοια κουλα ε του πηρα καινουρια κυαλια γιατι τα παλια χαλασαν. τεσπα εμπειρειες δικες μου ειναι αυτες δν εχω σκοπο να ασχοληθω αλλο οποιος θελει πιστευει απλα νομιζω οτι οποιος ακουει για πασσατ 1600 λεει σιγα κασα ειναι χωρις να ξερει. φιλικα σταυρος.

σεβαστη η αποψη σου εννοειται αλλα οχι αποδεκτη, εγω σου εβαλα εργοστασιακα νουμερα και εσυ δεν τα δεχεσε, δικαιωμα σου !! ζησε το ονειρο λοιπον :)

Edited by bassakos
Link to comment
Share on other sites

me 0-100 12,3 sec που εχει το Passat 1,6 μαμα και οχι με οοοοολα τα πραγματα που εχεις βαλει (εαν ισχυει η υπογραφη σου)

τοτε εισαι οριακα ποιο γρυγορος απο 316 (0-100 12,7), και χανεις απο 318 (0-100 11,3) για Ε36 λεω

εαν βρεις καμια Ε30 , τοτε χανεις και απο 316 (0-100 σε 11,3 sec) και αυτο λογο οτι η Ε30 ειναι 1060κιλα και εχει 101ps

το Ε46 316 ηταν 1800 με 118 ps εκει πας κοποια! (0-100 σε 12,2)

και η Ε90 316 ηταν 122 ps απο 1600cc οποτε και εκει χανεις ( 0-100 10.9 )

επισης σε τελικη ταχυτητα χανεις απο ολες τις 316, μιας και η VW λεει 185km τελικη για το δικο σου οταν η Ε36 316 εχει 191κμ που ειναι της ιδιας χρονιας με εσενα

και η Ε30 316 του 1988 εχει 188κμ τελικη , δλδ εισαι ποιο γρηγορος σε τελικες μονο απο την Ε30 316 του 1985 που εχει το παλιο μοτερ με τα 90ps και τελικη 175

τωρα ποιος ειναι κασα ή οχι ειναι αλλο θεμα

και οι ιστοριες του τυπου "ανοιξα με τον πεθερο της ξαδελφης του πατζανακι και εριξα 16 κολονες" ή "πετυχα εναν τυπο με φιλτρο-εξατμιση και του εκανα 2 κενα ..."

δεν μου λενε τιποτα ,

ολα τα παραπανω ειναι αριθμοι που ανακοινωνουν οι ιδιες οι εταιριες με τα αμαξια "μαμα" με μαμα ζαντες κτλ κτλ κτλ

 

 

επειδη καποτε εκανα και εγω αυτο που κανεις εσυ,εχω να πω οτι τα κοντρομαθηματικα δεν ειναι μετρο για να δεις τι κανουν τα αυτοκινητα.

δεν ξερω αν μαμα το πασσατ ειναι κασα αλλα το 316 ειναι σιγουρα!

τωρα αν ειναι καλο και στιβαρο αυτοκινητο αυτο ειναι αλλο θεμα.επειδη εχει τυχει να ταξιδεψω με 316 οταν ηθελες να κανεις προσπεραση επρεπε να κατεβασεις 2 ταχυτητες και παλι δεν :p

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αυτο που ξερω ειναι οτι η 316,οπως και το πασσατ 1,6,ειναι οικογενεικα αμαξια που φτιαχτηκαν για να μπορουν να μεταφερουν  ανετα και με ασφαλεια οδηγο και επιβατες,να χωρανε αρκετα πραγματα και να εχουν καλους χωρους και να ειναι ποιοτικα κατασκευασμενα..δε νομιζω αυτος που τα εφτιαχνε να ειχε στο νου του κοντρες,η τις απολυτες επιδοσεις ειδικα με αυτα τα μοτερ σε τοσο βαρια σκαρια..το οτι βγηκε μια κουπε εκδοση στην 316,και το οτι πολλοι επαιρναν 316 τις εκαναν καρναβαλια με εξατμιση μπουρι σομπας για να ακουγονται 10 τετραγωνα,ζαντες 20 ιντσων κτλ κτλ,δε σημαινει οτι εγιναν γρηγορα αμαξια κι ολα τα αλλα ειναι επιπλα και ταφοι..το οτι ενας με μια 316 προκαλεσε καποιον αλλον και εχασε δε σημαινει κατι παραπανω..παντα υπαρχει πιο γρηγορος και πιο αργος...ουτε σημαινει οτι ενα  αμαξι ειναι καλο η κακο αναλογα με το ποσο γρηγορο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.