Jump to content
VASILISTFSI

Φωτα Ημερασ Led

Recommended Posts

καλη αρχη....δεν ηθελες να παιξεις με τα προβολακια με χαμηλωμα της εντασης απο vag com ωστε να μεινεις σε vw look????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις τα έβαλα....

Πολύ ωραία φίλε.Μεγειές!!!

Από ebay τα πήρες??Πόσο???Είναι σετ με τις γρίλλιες???

Link to comment
Share on other sites

Από dectane.de αλλά υπάρχει και Έλληνας αντιπρόσωπος 225 ευρώ όλο το πακέτο, φίλε quicksilver δεν ξέρω κάτι για αυτό μπορώ να το δώ κάπου έχεις υπ'όψιν σου;

Ευχαριστώ πάντως.

Ενημερωτικά πάντως είναι καθ΄όλα νόμιμα μιας και το βράδυ μειώνεται η έντασή τους αυτόματα στο 50%.

Link to comment
Share on other sites

ναι οπως εχω τα δικα μου χαμηλωμενα στο 50% μεσω vagcom το κανουμε...κοιτα την παρουσιαση μου ,στις φωτο τις τελευταιες θα δεις τα φωτα τα προβολακια να ειναι αναμενα 50% αναμενα σαν daylights και το ιδιο και οι ψειρες...χαμηλωνουν μεσω του vagcom και αναβουν συνεχεια την μερα οπως στην σκανδιναβια αλλα διακριτικα!οπως βγαινουν και ολα τα καινουργια...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=51336

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις τα έβαλα....

Παιδιά και γω μόλις τα παρήγγειλα:

http://www.purecardesign.com/product/12999/1872/3550/3701/beleuchtung/modulite-led-tagfahrlicht/vw/modulite-tagfahrlicht-vw-passat-3c-05+-mit-nsw_chrom.html#!prettyPhoto

Έρχονται.......

Link to comment
Share on other sites

Από dectane.de αλλά υπάρχει και Έλληνας αντιπρόσωπος 225 ευρώ όλο το πακέτο, φίλε quicksilver δεν ξέρω κάτι για αυτό μπορώ να το δώ κάπου έχεις υπ'όψιν σου;

Ευχαριστώ πάντως.

Ενημερωτικά πάντως είναι καθ΄όλα νόμιμα μιας και το βράδυ μειώνεται η έντασή τους αυτόματα στο 50%.

Τα έβαλα και γω.Πολύ ωραία εμφανισιακά και πολύ δυνατός φωτισμός.Βασίλη τα δικά μου το βράδυ δεν μειώνεται η έντασή τους.Απλά με το που ανάβω τα φώτα σβήνουν εντελώς.Είσαι σίγουρος ότι υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία??

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα και γω.Πολύ ωραία εμφανισιακά και πολύ δυνατός φωτισμός.Βασίλη τα δικά μου το βράδυ δεν μειώνεται η έντασή τους.Απλά με το που ανάβω τα φώτα σβήνουν εντελώς.Είσαι σίγουρος ότι υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία??

Άντε καλορίζικα! ;) Φωτογραφία περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Άντε κaλορίζικa! ;) Φωτογρaφίa περιμένω...

Ευχaριστώ πολύ.Δεν μπόρεσa νa bγάλω.Το λινκ όμως δείχνει aκριbώς την εικόνa του aυτοκινήτου μου.

http://www.purecardesign.com/banner/FTP_Ebay/ebay/modulite/modv02fauto

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα είναι πολύ ωραία..

Εχει επιλογη όταν ανάβεις τα φώτα να πέφτει το 50% η και να σβήνουν τελείος?

Η είναι μπέρδεμα από κανένα καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Τζώρτζιο.Δεν υπάρχει δυστυχώς αυτή η επιλογή του 50% dimming.Aπλά σβήνουν τελείως όταν ανάβεις τα φώτα.Σήμερα θα τα δει ο Μπίλ

και θα σου πει εντυπώσεις από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το ίδιο κιτ με το παιδί που γράφει ποιο πάνω? Και σε βίντεο που βλεπω σε youtube σε passat όταν ανοίγουν τα φώτα πέφτει η σκάλα στα led...

Μηπως έχει γίνει κάτι λάθος? Και στα αμαξια που βγαινουν απο το εργοστασιο τα led δεν σβηνουν. Κοίταξε το στην συνδεσμοογια..

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν απάντησε στο ερώτημά μου μάλλον το ίδιο κιτ έχουμε.Απλά αυτός τα πήρε 225 ενώ εγώ 165.Μάλλον γι αυτό υπάρχει αυτή η διαφορά στην τιμή.Είδα ένα αντίστοιχο κιτ για Α3 της ίδιας εταιρίας στον τοπικό αντιπρόσωπο και παρατήρησα ότι η καλωδίωσή του ήταν με 3 καλώδια ενώ η δική μου με 2.Άρα προφανώς το τρίτο κλώδιο είναι η αντίσταση για να μειώνει τον φωτισμό.Βέβαια δεν με χαλάει καθόλου αυτό.Εξάλλου μιλάμε για φώτα ημέρας γιατί να ανάβουν το βράδυ αφού εμείς έχουμε τις ψείρες.Στα νέα αυτοκίνητα φωτίζουν το βράδυ με μειωμένο φωτισμό γιατί δεν έχουν ψείρες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/2918919/

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/2195927/

Για αυτά τι λέτε? Τα δίνουν σε καλή τιμή τα Philips.. Από αγγλία τα βρήκα 150 λίρες.

Το ένα έχει 4 λάμπες 12,5 εκατοστά το άλλο 5 λάμπες 18,2 εκατοστά.

Πάω για το δεύτερο να γεμίσει το κενό.

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αυτά με τα 5 led για πολύ καιρό και ήταν πραγματικά πολύ καλά. Τα αξίζουν τα 75€. Απλά έχε το νου σου που θα τα βάλεις, για το αν χωράνε και για το αν ταιριάζουν, γιατί αυτά είναι εντελώς ίσια, δεν έχουν κάποια καμπυλότητα...

Ορίστε και μερικές φώτο περασμένα...

07112011241.jpg

07112011243.jpg

07112011244.jpg

07112011245.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αυτά με τα 5 led για πολύ καιρό και ήταν πραγματικά πολύ καλά. Τα αξίζουν τα 75€. Απλά έχε το νου σου που θα τα βάλεις, για το αν χωράνε και για το αν ταιριάζουν, γιατί αυτά είναι εντελώς ίσια, δεν έχουν κάποια καμπυλότητα...

Ορίστε και μερικές φώτο περασμένα...

07112011241.jpg

07112011243.jpg

07112011244.jpg

07112011245.jpg

Θα τα βάλω ακριβώς εκεί που τα είχες και εσύ. Συνδέεις το ένα καλώδιο και με τα φώτα πορίας και μόλις ανάψεις τα φώτα παίρνει εντολή από εκεί και ρίχνει την απόδοση στο 50%? Ναι η τιμή είναι πολύ καλή σε σχέση με αυτήν που βρήκα στο εξωτερικό και σαν μάρκα η philips έχει μια αξιοπιστία. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλώδιο για να το συνδέσεις στα φώτα, αλλά δεν το ρίχνει στο 50%, τα σβήνει εντελώς. Δεν ξέρω αν στο μεταξύ άλλαξαν κάτι, γιατί εγώ αυτά τα είχα πάρει πριν 3 χρόνια σχεδόν.... Προσωπικά πάντως, προτιμώ να σβήνουν εντελώς το βράδυ. Έχει πιο ΟΕΜ Look το αμάξι έτσι....

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλώδιο για να το συνδέσεις στα φώτα, αλλά δεν το ρίχνει στο 50%, τα σβήνει εντελώς. Δεν ξέρω αν στο μεταξύ άλλαξαν κάτι, γιατί εγώ αυτά τα είχα πάρει πριν 3 χρόνια σχεδόν.... Προσωπικά πάντως, προτιμώ να σβήνουν εντελώς το βράδυ. Έχει πιο ΟΕΜ Look το αμάξι έτσι....

Άρα άμα δεν το συνδέσεις στα φώτα μένει αναμμένο. Μάλλον αυτό θα βάλω για να μην προβώ σε χειρουργική επέμβαση στα φανάρια. Thanks για της πληροφορίες Νίκος.. :acute:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα μένουν συνέχεια αναμένα, αλλά μήπως θα είναι πολύ έντονα για βράδυ? Όσο για την σύνδεση, δεν χρειάζεται να κάνεις καμιά επέμβαση στα φανάρια. Στην καλωδίωση, κοντά στην φίσα, απλά βλέπεις ποιό καλώδιο είναι για τα φώτα θέσης, και βάζεις έναν "κλέφτη" εκεί. Εγώ έτσι τα έχω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα μένουν συνέχεια αναμένα, αλλά μήπως θα είναι πολύ έντονα για βράδυ? Όσο για την σύνδεση, δεν χρειάζεται να κάνεις καμιά επέμβαση στα φανάρια. Στην καλωδίωση, κοντά στην φίσα, απλά βλέπεις ποιό καλώδιο είναι για τα φώτα θέσης, και βάζεις έναν "κλέφτη" εκεί. Εγώ έτσι τα έχω...

Θα κάνω τεστ. Άμα είναι έντονα το βράδυ τα συνδέω για να σβήνουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω τεστ. Άμα είναι έντονα το βράδυ τα συνδέω για να σβήνουν.

Θα διαπιστώσεις ότι είναι πολύ έντονα Γιώργο!!!Τα δικά μου έχουν 5 συστοιχίες από 4 λεντ η κάθεμια δηλ. 20 λεντ από τη μία πλευρά και 20 από την άλλη.Το βράδυ είναι αδύνατον να τα κοιτάξεις κατάματα,είναι εκτυφλωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε prof υπάρχει module στο σχετικό link και με σωστή εγκατάσταση θα δουλεύει νόμιμα και τακτοποιημένα.θα στείλω φωτό με όλοκληρη την εγκατάσταση.

http://eshop.carner....product_id=2784

Είναι υποχρεωτικό μα χαμηλώνουν 50% γιατί διαφορετικά κάνουν το ίδιο κακό με τα αναμμένα προβολάκια που σε στραβώνουν στο αντίθετο ρεύμα αξίζει τον κόπο και το χρήμα.

Επίσης θα ήθελα να σκεφτείς και το θέμα της ασφάλειας σε υψηλές ταχύτητες γιατί το συγκεκριμμένο kit είναι με ανταλλακτικό της VW που πρυποθέτει εργοστασιακή εγκατάσταση.

Edited by VELGOS
Link to comment
Share on other sites

Φίλε prof υπάρχει module στο σχετικό link και με σωστή εγκατάσταση θα δουλεύει νόμιμα και τακτοποιημένα.θα στείλω φωτό με όλοκληρη την εγκατάσταση.

http://eshop.carner....product_id=2784

Είναι υποχρεωτικό μα χαμηλώνουν 50% γιατί διαφορετικά κάνουν το ίδιο κακό με τα αναμμένα προβολάκια που σε στραβώνουν στο αντίθετο ρεύμα αξίζει τον κόπο και το χρήμα.

Επίσης θα ήθελα να σκεφτείς και το θέμα της ασφάλειας σε υψηλές ταχύτητες γιατί το συγκεκριμμένο kit είναι με ανταλλακτικό της VW που πρυποθέτει εργοστασιακή εγκατάσταση.

Γεια σου Βασίλη.Μάλλον δεν κατάλαβες καλά και παρεξήγησες αυτά που έγραψα στον Γιώργο παραπάνω.Τα δικά μου είναι μάλλον ακριβώς σαν τα δικά σου αλλάζει ενδεχομένως το εγκεφαλάκι που σχετίζεται με την λειτουργία τους.Τα δικά σου χαμηλώνουν κατά 50% την φωτεινότητά τους όταν ανάβεις τα φώτα ενώ τα δικά μου σβήνουν τελείως.Για το δικό μου αυτοκίνητο που έχουμε τις ψείρες νομίζω αν και δεν είναι άσχημο αισθητικά είναι περιττό να ανάβουν την νύχτα.Για τα τελευταία μοντέλα υιοθετήθηκε το dimming γιατί τα φανάρια δεν έχουν πλέον ψείρες και στην ουσία τα λεντ λειτουργούν ως φώτα θέσεως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βασίλη.Μάλλον δεν κατάλαβες καλά και παρεξήγησες αυτά που έγραψα στον Γιώργο παραπάνω.Τα δικά μου είναι μάλλον ακριβώς σαν τα δικά σου αλλάζει ενδεχομένως το εγκεφαλάκι που σχετίζεται με την λειτουργία τους.Τα δικά σου χαμηλώνουν κατά 50% την φωτεινότητά τους όταν ανάβεις τα φώτα ενώ τα δικά μου σβήνουν τελείως.Για το δικό μου αυτοκίνητο που έχουμε τις ψείρες νομίζω αν και δεν είναι άσχημο αισθητικά είναι περιττό να ανάβουν την νύχτα.Για τα τελευταία μοντέλα υιοθετήθηκε το dimming γιατί τα φανάρια δεν έχουν πλέον ψείρες και στην ουσία τα λεντ λειτουργούν ως φώτα θέσεως.

Καλημέρα και απο εμένα νομίζω ότι τα ίδια αγοράσαμε μιας και τα δικά μου αρχικά δεν δουλεύαν στο 50% μετά έβαλα αυτό το module που παραθέτω παραπάνω και δούλεψε κανονικά στην ουσία δεν έχει σχέση ποιόν τύπο έχεις διότι αυτό αποφασίζει για την βασική λειτουργία των φώτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα νομίζω ότι τα ίδια αγοράσαμε μιας και τα δικά μου αρχικά δεν δουλεύαν στο 50% μετά έβαλα αυτό το module που παραθέτω παραπάνω και δούλεψε κανονικά στην ουσία δεν έχει σχέση ποιόν τύπο έχεις διότι αυτό αποφασίζει για την βασική λειτουργία των φώτων.

Καλημέρα.Τώρα πλέον έγινες απόλυτα κατανοητός!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.