Jump to content
geologist

Πιθανή (;) Λύση Στην Κατανάλωση Λαδιού (Gti)

Recommended Posts

Ρε σει΄ς ανοίξτε τα ...........μέσα σε εγγύηση και περάστε τα δικά σας ελατήρια και τέλος.............ρίξτε και ένα σετάκι σφυριά και μπιέλες και μετά φορτώωωωωωωωω...

 

Να μην πώ κι εγώ την μλκια μου;

 

Δεν τιμά κανέναν τέτοια αντιμετώπιση δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση Chris αλλά δεν θα στην δώσουν οι γερμανοί! Ούτε οι γερμανοδουλοι στις αντιπροσωπίες! Βάλε τα ελατήρια και θα με θυμηθείς!!!

Γιώργο ποια ελατήρια εννοείς  ακριβώς  , τι τιμή έχουν και που τα έβαλες ?

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις μοτερ , σωληνάκια κτλ ? ακόμα και να καίει κάποια  λάδια  από πριν αν βάλεις αυτά που λες τα ελατηρια  μετα είσαι οκ δεν καίει τπτ ?

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο η καμια εξελιξη απο κανεναν που αλλαξε κινητηρα και συνεχιζει και του καιει? ολοι εσεις που ειχατε προβλημα που ειστε ρε παιδια? τι παθατε? του βαλατε φωτια και το καψατε? :db:

να κανω ενα update :

στις 5600 χλμ απο τη αλλαγη συμπληρωσαμε 500 ml

στις 6600χλμ ελεγχος σταθμης (μονος μου) μετα απο ταξιδι και δεν εχει καψει σημερα που το μετρησα μετα απο ηρεμη βολτα ηταν κανονικα η σταθμη. σε 2000χλμ για ελεγχο στην αντιπροσωπεια.....και ακομα εν αναμονη απαντησης πο κοσμοκαρ για το ποσο μου το παιρνουν..μπας και εχει κρυμενο κανα θησαυρο μεσα στο αμαξι και κοιτανε πως θα μου το φανε? :crazy:

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

33.000 με αλλαγή κινητήρα από Μαι 2011 σταθερή κατανάλωση 200 ml / 1000 km που δεν άλλαξε με τη τοποθέτηση σωλήνων που έγινε έτσι κι αλλιώς επειδή το είπαν  . Δεν έχω ενημερώσει τόσο καιρό λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας και ζητώ συγνώμη από τη παρέα 

Link to comment
Share on other sites

10.000 χλμ μετα την αλλαγη του μοτερ τον νοεμβρη... με αποτελεσμα να μην εχει καψει τιποτα και αν εκαψε ειναι της ταξης 100ml σε αυτα τα χλμ δηλαδη τιποτα επι της ουσιας... τι να πω μαλλον παει καλα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω αλλάξει όλα τα σωληνάκια , άλλαξα κινητήρα πριν 5 μήνες έκανα 10000 χμτ  και καίω 1 λιτ/1000 χμτ ξανά. Πήγα στην αντιπροσωπία και η απάντηση από την Kosmocar ήταν ότι  δεν έχει βρεθεί ακόμη κάποια λύση για το θέμα των λαδιών .Αν θέλω μπορούν να μου ξανά αλλάξουν κινητήρα αλλά υπάρχει η πιθανότητα να ξανακαίει. Έχω απογοητευτεί δεν ξέρω τι να κάνω......

Link to comment
Share on other sites

μάλλον είμαι ο μόνος κολόφαρδος......

 

έχω κάνει 52600 χιλιόμετρα και μου καίει 400-450 ml λάδι ανά 7500 χιλιόμετρα που τα πετάω.....

 

μόνο σωληνάκια έχω αλλάξει στα 25000 χιλιόμετρα αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον είμαι ο μόνος κολόφαρδος......

 

έχω κάνει 52600 χιλιόμετρα και μου καίει 400-450 ml λάδι ανά 7500 χιλιόμετρα που τα πετάω.....

 

μόνο σωληνάκια έχω αλλάξει στα 25000 χιλιόμετρα αν θυμάμαι καλά.

Μάλλον είναι το στυλ και οι συνθήκες οδήγησής σου συμπεριλαμβανομένης και της ανά 7500 χλμ αλλαγής των λαδιών.

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως εχω ξαναπει εμαι στο 1 λιτρο περιπου ανα 10000χλμ... με οδηγησει πολυ ηρεμησπανια περναω τα 110

Link to comment
Share on other sites

η οδήγησή μου μέσα στην πόλη είναι ήρεμη. Δεν του κάνω πολλά ξεσπάσματα. Έξω από την πολύ από 110-170. Λαδάκι δουλεύω castrol 5-30 αλλαγή ανά 7500 μαζί με φίλτρο λαδιού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης εχοντας κανει 11000 χλμ ειμαι σε αυτα τα επιπεδα. τωρα αν θα αυξηθει δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει κινητηρα ομως.

με τον παλιο απο την αρχη εκαιγα πολυ...γιατι ποσο καις εσυ?

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

Εκαιγα 500 στα 6.000χλμ

Μετα πηγα στα 900 στα 6.000χλμ

Και χθες που το μετρησα περιπου 800 στα 3.500χλμ ... Αυξάνεται

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αλλαγη μοτερ σου βαλανε αλλο κωδικο η τον ιδιο ;

Απο την στιγμη που στον αλλαξαν ισχυει αλλα δυο χρονια εγγυηση για αυτον μονο;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθε ανταλλακτικο που τοποθετειται στην αντιπροσωπια εχει 2 χρονια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν φυγει εγγυηση αλλαγη να εχεις κεφαλι σου ησυχο για αλλα δυο χρονια δλδ ...

Και στον επομενο το ιδιο ...

Ωραια τακτικη !

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.