Jump to content
Guest dahlback

Volkswagen Gx3 Concept

Recommended Posts

Guest dahlback

Ακολουθώντας το πρόσφατο παράδειγμα άλλων κατασκευαστών, η Volkswagen παρουσιάζει αυτές τις ημέρες στο Los Angeles Auto Show το δικό της τρίτροχο όχημα, με την κωδική ονομασία «GX3».

Το «VW Design Center» στην Σάντα Μόνικα της California δημιούργησε αυτό το αυτοκίνητο -μοτοσικλέτα, δείχνοντάς μας ένα μέρος από τις μεγάλες του δυνατότητες.

Να σημειωθεί ότι οι εργασίες για το σχεδιασμό και την ολοκλήρωση του Volkswagen «GX3 Concept» ξεκίνησαν στις αρχές του 2005.

Πέρα όμως από την εξ αντικειμένου εντυπωσιακή εμφάνισή του, το όχημα υπόσχεται και κορυφαίες επιδόσεις, αφού επιταχύνει από στάση ως τα 100 χλμ/ώρα σε μόλις 5.7 δευτερόλεπτα.

Το διθέσιο «GX3» εφοδιάζεται με τετρακύλινδρο κινητήρα των 1.6 λίτρων, ο οποίος «δίνει» 125 ίππους στο βάρους 570 κιλών τρίτροχο όχημα.

Για photos πατήστε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Guest dahlback

Το project αυτό παίδες υπάρχει εδώ κ κάμποσα χρόνια στα συρτάρια των υπευθύνων της vw. Οπότε ούτε τη peugeot έκλεψε ούτε τπτ. Για φανταστείται να βγεί στη παραγωγή κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με δημοσιευμα του bloomberg.com η VW δεν θα προβει στην παραγωγη του GX3 παρ' οτι υπηρξε μεγαλο ενδιαφερον απο το αγοραστικο κοινο. Οι λογοι που αναφερονται στο δημοσειυμα ειναι οτι το τελικο αποτελεσμα για να εχει την ποιοτητα που η VW επιθυμει θα υπερβει κατα πολυ την τιμη που οι πιθανοι αγοραστες ειχαν υπολογισει

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Συμφωνα με δημοσιευμα του bloomberg.com η VW δεν θα προβει στην παραγωγη του GX3 παρ' οτι υπηρξε μεγαλο ενδιαφερον απο το αγοραστικο κοινο. Οι λογοι που αναφερονται στο δημοσειυμα ειναι οτι το τελικο αποτελεσμα για να εχει την ποιοτητα που η VW επιθυμει θα υπερβει κατα πολυ την τιμη που οι πιθανοι αγοραστες ειχαν υπολογισει

Kρίμα, εμένα μου άρεσε και θα πέταγε με 125 αλογάκια και 570 κιλάκια........

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα, εμένα μου άρεσε και θα πέταγε με 125 αλογάκια και 570 κιλάκια........

αν η τιμη του ειναι πολυ ψηλα τοτε λογικο ειναι ο καταλωτης να προτιμησει να παρει μια πολυ καλη μηχανη (cbr 1000 rr) με 15000 παρα ενα τρικυκλο με μεγαλη ιπποδυναμη!!!

Υ.Γ.οσο και αν μου αρεσει δεν παυει να ειναι ενα τρικυκλο εκκεντρικο μεν αλλα...τρικυκλο :thumbsup:

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.