Jump to content
thanos.k

Πως Τα Βλεπετε Εχουν Ακομα Ψωμι Τα Τακακια ? (Golf-6 160 55.000Km)

Recommended Posts

Guest Rouleman

Αλλα 20000κμ και παραπανω θα σε βγαλουνε μεσ΄το νερο.

οταν ερθει η ωρα τους θα σου αναψει ενδειξη στο καντραν.

Edited by Rouleman
Link to comment
Share on other sites

Θάνο άνετα ,δεν ξερω αν είναι για 20000 αλλα έχεις για πολυ καιρό ακόμα-

εγώ πάω για τα πίσω και έχω 37500 κμ -τα μπροστα έχουν και εμενα ακόμα λίγο ακόμα-

εσύ έχεις ξαναλλαξει έτσι;

υγ νομίζω ότι ένδειξη στο καντραν βγαζει μόνο για τα μπροστα καθως μόνο εκει υπαρχει αισθητήρας

υγ2 για πειτε και για τα δικα μου (Θάνο σορρυ που χρησιμοποιω το δικο σου τοπικ αλλα θελω και εγω περιπου να ξερω ....)

πίσω:

pisoaristero.jpg

pisodexi.jpg

μπροστα:

brostadexi.jpg

brostaaristero.jpg

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Να προσέξεις το πάχος των εσωτερικών τακακιών.

Εσωτερικά η πάστα φαγώνεται γρηγορότερα, έχε το νου σου λοιπόν :thumbsu:

Επίσης καλό είναι τα τακάκια αν τα έχουμε καιρό(3+χρόνια) αλλά με λίγα χλμ πάλι να τα αλλάζουμε γιατί πέφτει η αποδοτικότητά τους.

Σαν πρόβλεψη πιστεύω πρώτα θα αλλάξεις τα πισινά :acute:

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Θάνο άνετα ,δεν ξερω αν είναι για 20000 αλλα έχεις για πολυ καιρό ακόμα-

εγώ πάω για τα πίσω και έχω 37500 κμ -τα μπροστα έχουν και εμενα ακόμα λίγο ακόμα-

εσύ έχεις ξαναλλαξει έτσι;

υγ νομίζω ότι ένδειξη στο καντραν βγαζει μόνο για τα μπροστα καθως μόνο εκει υπαρχει αισθητήρας

υγ2 για πειτε και για τα δικα μου (Θάνο σορρυ που χρησιμοποιω το δικο σου τοπικ αλλα θελω και εγω περιπου να ξερω ....)

+1 μονο απο την μια μερια υπαρχει αισθητηρας πανω στο τακακι, δεξια ή αριστερα δεν θυμαμαι πλευρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλαξει ποτε τακακια παιδια...! Απλα με ανυσηχησαν τα πισω ....αλλα τελικα εχουν ακομα οπως λετε . Εχει γινει ενα νυχακι πισω στο δισκο αλλα ειναι επομενο μου ειπαν γενικα ετσι γινεται ...αλλα ειναι μικρο . Τα πισω πιστευω να αντεξουν μεχρι τα 100.000 αλλα με 1.8 βενζινη και συντομα τα 2 ευρω ...ζητημα να κανω 4.000 το χρονο πλεον... ελεγα μηπως το πουλουσα για καποιο diesel αλλα δεν εχει νοημα πλεον χαμενος θα ειμαι ...με βλεπω για βουλγαρια για γεμισματα ετσι οπως μας εκαναν

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω απο τις αγαπημενες εκφρασεις των απανταχου συνεργειων ειναι πως : "τα τακακια σε βγαζουν για 1-2000 χιλ ακομα". Μου το λεγανε απο τα 45000 και τελικα τα αλλαξα χωρις προβλήμα μετα τα 60000 και ειχαν μείνει τα μισα απο τα δικα σου.

Link to comment
Share on other sites

"τα τακακια σε βγαζουν για 1-2000 χιλ ακομα".

Αυτό που έγραψα ήταν εκτίμηση δικιά μου..μόνος μου άλλαξα τακάκια-υγρα...Είχαν πολύ λιγότερη πάστα από όλες τις φωτό που έχουν αναρτηθεί....η ''επιτυχία'' βέβαια είναι πως δουλεύω με λίγο φρένο..πίο πολύ κάνω νορμάλ κατεβάσματα και στρίβω και λίγο με όσα να 'ναι(όπως λέει και η κοπέλα μου...χαχχαχαχαχαχαχαχα)

Edited by Argie58
Link to comment
Share on other sites

Και μενα για 2-3 χιλιαδες μου ειπαν πριν απο 10.000 ....χαχα εχθες που περασα απο συνεργειο μου ειπε ο ανθρωπος οτι τουλαχιστον safe 40.000 για τα πισω με τους ρυθμους που το παω εως τωρα...αλλιως 30.000 αν το κυνηγαω τα φρενα . Τα μπροστα μου ειπε "οταν τα 100 στησεις ....καλα να εισαι να τα ξανα δουμε "....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να κλειδωθεί πια ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.