Jump to content
simos

Τοποθέτηση υποβραχιόνιου(τεμπέλη) σε Golf Iv

Recommended Posts

Πρόσφατα παρέλαβα έναν τεμπελάκο(armrest console) που είχα παραγείλει μέσω e-bay, μήπως ξέρει κάποιος πως τον τοποθετούμε ή εάν υπάρχει κάποιο site με οδηγίες?

Edited by simos
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα παρέλαβα έναν τεμπελάκο(armrest console) που είχα παραγείλει μέσω e-bay, μήπως ξέρει κάποιος πως τον τοποθετούμε ή εάν υπάρχει κάποιο site με οδηγίες?

Ο φίλος μας ο Mike μπορεί να ξέρει γιατί από ότι ξέρω έβαλε πρόσφατα σε GOLF V όμως δεν ξέρω αν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά. Στείλτου PM και θα σε κατατοπείσει πιστεύω. Καλή τοποθέτηση από εμένα.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Πόσο τον πήρες? βρήκες χρώμα ίδιο ? (τι χρώμα είναι δηλαδή) μπαίνει εύκολα.... είχα βρεί ένα link με πολύ αναλυτικές οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα παρέλαβα έναν τεμπελάκο(armrest console) που είχα παραγείλει μέσω e-bay, μήπως ξέρει κάποιος πως τον τοποθετούμε ή εάν υπάρχει κάποιο site με οδηγίες?

ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ?ΜΕ ΔΕΡΜΑ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

file simo An katalaba exeis to GOLF IV sosta!?

ego exo topothetisei ton mama tempeli monos mou kai einai para poly eukolo! Skepsou oti sou pernei giro sto 40 lepta! tha anebaso me tin proti eukeria (kata pasa pithanotita to sabbatokiriako) odigies pou peira apo tin antiprosopia gia tin topothetisi!

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Πρόσφατα παρέλαβα έναν τεμπελάκο(armrest console) που είχα παραγείλει μέσω e-bay, μήπως ξέρει κάποιος πως τον τοποθετούμε ή εάν υπάρχει κάποιο site με οδηγίες?

Καταρχάς Καλορίζικος!!! :D

Θα μας πεις πόσο σου πήγε το μαλί κλπ?

ΟΔΗΓΙΕΣ...:

Ελπίζω να βοήθησα. :heart:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, τον τεμπέλη τον παράγγειλα μέσω του e-bay, έκανε 8 ημέρες για να έρθει εδώ Κρήτη και μου στοίχισε παρακαλώ μόνο 50ευρώπουλα, 63 δολλάρια για την ακρίβεια μαζί με τα έξοδα αποστολής. Είχε επάνω το κουτί το οποίο μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά μεγάλο την ένδειξη δώρο κι έτσι δεν πλήρωσα ούτε τελωνεία ούτε τίποτα.

Πάμε στο ψητό, ο τεμπέλης είναι μαύρος με ύφασμα και είναι ακριβές, ακριβέστατο μπορώ να πω σε όλα του πιστό αντίγραφο του μαμά τεμπέλη. Βλέπετε κατασκευάστηκε στην Κίνα όπου φημίζονται για τις πιστές αντιγραφές και μπορώ να πω με μια ματιά που έριξα σήμερα και σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνει ο Γρηγόρης παραπάνω (ευχαριστώ φίλε) ταιριάζει γάντι.

Τι να σας πω εγώ έπαθα πλάκα δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο καλός έμεινα αρκετά ευχαριστημένος, έχει σκληρό πλαστικό ολόϊδιο με την κονσόλα του αυτοκινήτου και γενικά η ποιότητα του είναι φοβερή. Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ρίξτε μια ματιά και εάν θέλετε κάντε παραγγελία:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...item=7948618621

με δέρμα:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...item=7943349889

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο απο εμενα...:)

Ετσι ετσι να το κανουμε κουκλι το εσωτερικο...Για πες την αληθεια...Δεν ειναι αλλη αισθηση να αραζεις εκει οταν αδηγας...?Εγω παντως καλοσυνηθισα...

Η αληθεια ειναι ομως οτι μου βγηκε λιιιιιιιιιιιιιιιιγο παραπανω....440 τελικα... :s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, έκανε κανείς παραγγελία?

Σήμερα έβαλα τον τεμπελάκο, να 'σαι καλά Γρηγόρη οι οδηγίες σου με βοήθησαν αρκετά. Πολύ καλή φάση, άνετη οδήγηση καμμία σχέση με πρίν που κρεμόταν το χέρι στο χειρόφρενο ή στο κάθισμα του συνοδηγού. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα γι'αυτούς που οδηγάνε με το αριστερό χέρι.

Edited by simos
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή με ενδιαφέρει και μένα να βάλω τεμπέλη μπορεί να μου προτείνει κάποιος κανένα μαγάζι και τιμές. Ο ΟΕΜ πόσο κοστίζει περίπου. Βρήκα στο e-bay κάποιους σε πολύ καλή τιμή αλλά είναι από Korea και εκτός από αυτό δεν έχω πιστωτική για να κάνω την αγορά. Τους έστειλα mail αν δέχονται Western Union αλλά με γράψανε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή με ενδιαφέρει και μένα να βάλω τεμπέλη μπορεί να μου προτείνει κάποιος κανένα μαγάζι και τιμές. Ο ΟΕΜ πόσο κοστίζει περίπου. Βρήκα στο e-bay κάποιους σε πολύ καλή τιμή αλλά είναι από Korea και εκτός από αυτό δεν έχω πιστωτική για να κάνω την αγορά. Τους έστειλα mail αν δέχονται Western Union αλλά με γράψανε κανονικά...

φιλε καλησπερα εγο εβαλα γνησιο μεταχηρισμενο τον πηρα απο την Λιοσιον το μαγαζι ειναι κοντα στο μουσιο των τρενων δεν θημαμε πως λεγετε γιατι πηγε ο ξαδελφος μου και δεν ειναι εδω αυτη την στηγμη για να σου πω και μου πηγε 100 ευρο περηπου απλος θα χρειαστης καποιες βιδες απο WV εκει που πειανει στο χειροφρενο ψαξε να ειναι καθαρος εγω δεν ειχα προβλημα γιατι ο ξαδελφος μου κανει καθαρισμους σαλονιων αυτοκηνητων αλλο πραγμα Τ Ε Μ Π Ε Λ Η Σ worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλησπερα εγο εβαλα γνησιο μεταχηρισμενο τον πηρα απο την Λιοσιον το μαγαζι ειναι κοντα στο μουσιο των τρενων δεν θημαμε πως λεγετε γιατι πηγε ο ξαδελφος μου και δεν ειναι εδω αυτη την στηγμη για να σου πω και μου πηγε 100 ευρο περηπου απλος θα χρειαστης καποιες βιδες απο WV εκει που πειανει στο χειροφρενο ψαξε να ειναι καθαρος εγω δεν ειχα προβλημα γιατι ο ξαδελφος μου κανει καθαρισμους σαλονιων αυτοκηνητων αλλο πραγμα Τ Ε Μ Π Ε Λ Η Σ worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε. Αν σου είναι εύκολο κάποια στιγμή ρώτα ακριβώς διεύθυνση να πάω να δω τι παίζει εκεί αλλιώς αν η τιμή είναι λογική θα παραγγείλω ένα γνήσιο καινούριο...

Link to comment
Share on other sites

to thema ine oti ine poli akribo

ποιο ειναι ακριβο ??? το γνησειο μεταχ. εχει καπου 100 ευρο το καινουργιο κοντα 400 ευρο !!!!! rocket.gifnew_lol.gifrocket.gifnew_lol.gifrocket.gif για μκ4 μηλαμε ...

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε. Αν σου είναι εύκολο κάποια στιγμή ρώτα ακριβώς διεύθυνση να πάω να δω τι παίζει εκεί αλλιώς αν η τιμή είναι λογική θα παραγγείλω ένα γνήσιο καινούριο...

αριθμο δεν ξερω αλλα το μαγαζι ειναι μαγγανιωτης - και αλλο ενα ονομα καπου στο 184 μαλον απλοσ να βρεις και τησ βιδες !!!!!!!!!!!και κηριως τον αποστατη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα κι εγώ τεμπέλη που αγόρασα από ebay περίπου 50¤.. Εμφανισιακά είναι ίδιος με αυτόν της VW, αλλά μετά από πέντε περίπου μήνες έχω αρχίσει και ακούω ψιλοτριξίματα.. Βλέπετε οι Κινέζοι είναι πολυ καλοί αντιγραφείς σε ότι αφορά την εμφάνιση, αλλά στην ποιότητα δεν τα πάνε πολύ καλά.. Σε κάθε περίπτωση πάντως είναι φοβερά βολικός και δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω ξανά αυτοκίνητο χωρίς τεμπέλη.. Καραβολεύει...

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει ενδιαφέρον μια καλή ιδέα θα ήταν να οργανώναμε ένα Group Buy με τεμπέληδες και θήκες γυαλιών που αντικαθιστοόυν την χειρολαβή πάνω από το κεφάλι του οδηγού...

Νομίζω ότι πολλά άτομα δεν έχουμε αφού οι αντιπροσωπείες χρεώνουν πανάκριβα και ως στάνταρ εξοπλισμός έμπαινε σε ελάχιστες εκδόσεις. Ε κύριοι-ες moderators???

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ,ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΜΠΕΛΗ ΣΤΟ ΜΚ4 GTI MOY,ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ E-BAY ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΣΤΑ 114 ΕΥΡΩ,ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΙΔΕΣ ΜΕΣΑ,ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΤΗ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΟ Γ@ΜΗΣΙ ΠΟΥ ΤΡΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΞΑΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ,ΜΙΑ ΚΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΟΤΑΝ ΜΠΕΙ Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΤΕΜΠΕΛΗ.

ΕΚΕΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΥΣΤΡΟΦΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΓΟΥ,Η ΟΠΟΙΑ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΙΑΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ...

ΑΑΑΑΑΑΑΧ,ΓΥΝΑΙΚΕΣ... worthy.gif

Edited by GOLF GTI16V
Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο μετά από 12 μέρες αναμονής παρέλαβα και εγώ το τεμπέλη που είχα παραγγείλει από e-bay . Τον αγόρασα 48 € μαζί με τα μεταφορικά . Η τοποθέτηση του έγινε με επιτυχία , πανεύκολα και γρήγορα . Είχε μέσα στο κουτί όλες τις βίδες και τη βάση . Το μόνο εξτρα που έβαλα ήταν ο φωτισμός σε κόκκινο, που ανάβει όταν ανοίξεις τα φώτα .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.