Jump to content
kaspar

Δεν Ανεβαζει Πιεση Golf 4

Recommended Posts

γεια σας πριν λίγες μέρες αγόρασα ένα golf 4 gti με κινητήρα AGU "ντιζατο" το αμάξι έχει μονο πρόγραμμα και σήκωνε 1.3 bar το πήγα σε ένα συνεργοί και έβαλα υγραέριο,δούλευε μια χαρά μετά μια εβδομάδα όταν το φούσκωνα μου έκανε κάτι kopsimata.to πήγα στο συνεργείο και άρχισε ο μάστορας να το ελέγξει,ξεκίνησε από την πεταλούδα και μετά στον maf.na σημειώσω ότι μου έβαλε δυο γρύλους μπροστά και μου έλεγε δώστο να το akouso.tin ώρα εκείνη που το έδεινα άρχισε να ακούγεται ένας ήχος mpit mpit μέσα στο καντράν.τέλος παντον το κατεαζει από του γρύλους και μου λέει θέλει αλλαγή μπουζί,τα αλλάζει και μου λέει δοκιμασετο.ξεκινάω εγώ πατάω και δεν μου ανεβάζει bar πήγαινε μέχρι 0,4 γυρνάω πίσω το αφήνω στο ρελαντι και ακούω ότι το αμάξι δεν κρατάει σταθερό ρελαντί και ανεβοκατεβάζει στροφές..ο μηχανικός μου είπε έλα να το δούμε αύριο.και λοιπον παω σήμερα καί μου λέει έλα πάλι αύριο να δούμε την πεταλούδα.επεδεί δεν θα βγάλω άκρη.ξέρει κανεις κάτι γιαυτο που μου συνβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ λολ εμενα μαρεσε ο μαστορας...που το σηκωσε το πλακωσε για να δει τι κανει....μα που ζουμε??παντα τεστερ.... πρωτα και μετα χερι....(τεστερ ειναι το κομπιουτερ που συνδεει πχ η αντιπροσωπεια η εξιδεικευμενο συνεργειο για να δει τις βλαβες που παρουσιαζει στον εγκεφαλο μηχανης)....απαραδεκτα πραγματα

φιλικα,ακομη εκει εισαι μετα απο δυο επισκεψεις ηδη????

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν καταλαβαινει οτι τα μεταλα των αυτοκινητων που ειναι ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΒΕΝΖΙΝΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΥΓΡΑΕΡΙΟ,εχω δει λιμενο μοτερ που εκαιγε υγραεριο και λυενο που κανονικα βενζινι...μην βαζετε υγραεριο καλυτερα αλαξτε αυτοκινητο αν δεν μπορειτε να ανταπεξελθετε στα καυσιμα του.

φιλε μου οσο για το προβλημα σου στην μπαταρια του αυτοκινητου συ εκει μεσα εχει ενα κουτακι στο καπακι τις μπαταριας εκει εχει 2 ασφαλειες και μια του ΑΒS,εκει μεσα λοιπον εχει κατι λαμακια με 10αρες βιδες,τσεκαρισε αν εχει καψει καπιο λαμακι εκει.

27782168b.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν καταλαβαινει οτι τα μεταλα των αυτοκινητων που ειναι ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΒΕΝΖΙΝΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΥΓΡΑΕΡΙΟ,εχω δει λιμενο μοτερ που εκαιγε υγραεριο και λυενο που κανονικα βενζινι...μην βαζετε υγραεριο καλυτερα αλαξτε αυτοκινητο αν δεν μπορειτε να ανταπεξελθετε στα καυσιμα του.

φιλε μου οσο για το προβλημα σου στην μπαταρια του αυτοκινητου συ εκει μεσα εχει ενα κουτακι στο καπακι τις μπαταριας εκει εχει 2 ασφαλειες και μια του ΑΒS,εκει μεσα λοιπον εχει κατι λαμακια με 10αρες βιδες,τσεκαρισε αν εχει καψει καπιο λαμακι εκει.

Συμφωνώ απόλυτα !

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΣΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΒΓΑΖΕΙ ΣΦΑΛΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ.ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ....ΤΟ ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΠΙΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ?ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ.ΤΑ ΛΑΜΑΚΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Αφου σου βγαζει σφαλμα στην πεταλουδα γιατι ο μηχανικος σου, σου αλαξε μπουζι? αλαξε πεταλουδα να σβησει το σφαλμα, αλλιως δεν κανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

egv file eixa balei ygraerio κ το ξηλωσα γιατι ειχα θεματακια με τη πιεση κ γενικα κοντευα να χασω το μοτερ απο βιασυνη δικη μου να βαλω υγραεριο .μετα αφου το ξηλωσα κ το εψαξα καλυτερα στα τουρμπο με προγραμμα δεν μπορουν να λειτουργησουν τα κιτ υγραεριου οσο καλα κ να ειναι λογω υψηλων πιεσεων.το εβγαλα κ ησυχασα.αν ηταν μαμα η πιεση δεν εχεις προβλημα κανενα απλα αυτα τα συστηματα ειναι για να κατασκευασμενα για να λειτουργουν σε νορμαλ πιεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.