Jump to content
sodimitris

Νεα Ηχεια Στο Golf 5

Recommended Posts

εχει audio out και rear leei

αλλα επειδη εχω ενα 8αρακι με ενσωματομενο ενισχιτη δεν λειτουργει ετσι δλδ να φανταστεις ανεβαζωντας ενταση δεν ακουγετε μετα απο καπιο σιμοιο το σαμπ λογο εντασης των ηχειων

τωρα το τσεκαρισ και εχω παρει για το σαμπακι απο την εξοδο που λεει 2-zone out

αλλη ερωτηση....για να συνδεσω στην ενυσχητη τα ηχεια π.χ της πορτας παιρνω την υπαρχων γραμμη την παο πισω στον ενυσχητη και απο εκει μου δινει εξοδο?ή καταργουντε πλεον οι εξοδοι της πηγης για τα ηχεια και δινουν τα rcd front kai rear στον ενυσχητη και απο εκει περνω εξοδο για την πορτα?(στειλε μου και το whats ups soy se p.m gt alaja syskeyh basilh)

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Αν τα ηχεία σου οδηγούνται όλα από ενισχυτή καταργείς τις γραμμές των ηχείων του RCD και συνδέεις τις εξόδους RCA εάν έχει το RCD (AUDIO OUT) στον ενισχυτή και ο ενισχυτής με την σειρά του δίνει στα ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Τα RCD δεν εχουν εξόδους RCA, οποτε ξεχνας τον ενισχυτή ή αν βάλεις δεν θα εχεις το αποτέλεσμα που θελεις.

Αν επιμείνεις θελεις κατι τέτοιο που δεν ειναι και πολύ αξιοπιστο

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_kw=PAC+SOEM+Adapter

Τα βήματα αλλαγής για μικρές απαιτήσεις είναι: αλλάζεις ηχεια, δεν σου αρέσει ο ήχος, αλλάζεις πηγή, δεν σου αρέσει ο ήχος, προσθέτεις ενισχυτή.

Link to comment
Share on other sites

αλλα παιδια θελεις μετα και επενδυση στη πορτα με καλο ηχειο και ενισχυτη...και ανεβαινει το κοστος..για μια σωστη δουλεια θες γυρω στα 1000 μπροστα πισω χωρις μπασο...+ περαστικα + καλωδια + επενδυση + ηχεια μπρος πισω + ενισχητης/ες

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα Δημήτρη.

Πόσα ηχεία είχε η πόρτα σου τελικά ?

Είχε μαμά crossover η όχι ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλεξη!!

οπως ειπαμε 3 ηχεια σε καθε πορτα,οχι δεν εχει,στο τουιτερ και στο μεσαιο εχει πυκνωτη για τον ελενχο του ηχου,και μην ξανα πει κανενας οτι το 6.5αρι ειναι γουφερ...ειμαι midbass ηχειο!

τα δε focal????g@mane

αλλα με ενυσχητη !!

img0848gv.jpg

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ακριβά ρε φίλε ...τόση διάφορα έχουν τα hsk κ τα vr3 απο τα esk ?200 ευρο παραπάνω ενω τ αλλα έχουν 250 και η διάφορα με τ μαμα ειναι μετα με νύχτα ..

Τα vr3 ειναι μονο 80 rms 300ευρο τσάμπα τα 120 του ενισχυτη μου

Τα esk 250 125 rms και ιδια γενικα χαρακτηριστικα και τα hsk 419 150rms

Μήπως να βάλω με τ ίδια λευτα καμια bbs ?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν hertz esk θ βάλω μάλλον τα hsk τα hertz ειναι καλύτερα απο vr3 καθ γενικής πολυ μπροστά αλλα 420ευρο ;υπερβολή δεν ειναι ;και χάνετε και το value for money των esk 250ευρο !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος να απαντήσει με σιγουριά αν τα FOCAL 165 A3 ταιριάζουν σε Golf 5 και συγκεκριμένα το midrange ?

 

http://www.focal.com/en/access-archives/179-165-a3-3544058750632.html

 

το woofer και το tweeter μπαίνει αλλά το midrange χωράει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος να απαντήσει με σιγουριά αν τα FOCAL 165 A3 ταιριάζουν σε Golf 5 και συγκεκριμένα το midrange ?

 

http://www.focal.com/en/access-archives/179-165-a3-3544058750632.html

 

το woofer και το tweeter μπαίνει αλλά το midrange χωράει ?

 

Tα μεγάφωνα αυτα δεν κάνουν για το golf5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.