Jump to content
Shadowman

Polo 9N Αλλαγή Σε Εσωτερικό Και Εξωτερικό Φωτισμό Με Led.

Recommended Posts

καλησπέρα

όπως γράφω και στον τίτλο έχω το Polo 9n και είπα επιτέλους να αλλάξω τις λάμπες του εσωτερικού φωτισμού με LED.

τι θα χρειαστώ?

κάποιο αξιόπιστο site με καλές τιμές και καλά προϊόντα?

επίσης έλεγα να άλλαζα στο τρίτο stop που είναι στο πίσω τζαμι τις λάμπες με LED και αν έχει καλο αποτέλεσμα να άλλαζα και για τα πίσω φώτα και τα φλας στο πλάι.

τι λέτε?

Edited by Shadowman
Link to comment
Share on other sites

για εσωτερικο φωτισμο δοκιμασε το ebay.εγω περιμενω μες στην ευδομαδα κατι panel με led τα οποια τα πηρα πολυ φτηνα γυρω στα 2 ευρω το ενα.τωρα αν θες να δεις πριν αγορασεις υπαρχει το ledmegastore που ειναι ελληνικο μαγαζι.εχει οτι λαμπα θες σε led.για τα πισω φωτα που λες ειχα βαλει πριν λιγο καιρο λαμπες με led αλλα δεν ημουν ικανοποιημενος δεν φωτιζαν οσο οι συμβατικες λαμπες.βεβαια μπορει να υπαρχουν και πιο φωτεινα απο αυτα που ειχα παρει εγω τοτε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου ηρθαν σημερα αυτα που ειπα παραπανω και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος πολυ μικρα σε μεγεθος και πολυ φωτεινα.για τον τυπο που λες υπαρζουν πολλα πακετακια στo ebay τα οποια εχουν ανταπτορες μαζι για διαφορα ειδη λαμπας.στην δικια μου πλαφονιερα στο λαμπακι που αναβει οταν ανοιγουν οι πορτες εχει σωληνοτο λαμπακι.αν και στο Polo σου εχει σωληνοτο τοτε ψαξε για λαμπες festoon (ετσι λεγονται αυτα τα λαμπακια).εγω πχ πηρα 2 τετοια.αν δεις στην φωτο εχει 3 ανταπτορες υπαρχουν πολλα αντιστοιχα πακετακια οποτε θα βρεις αυτο που ψαχνεις

Edited by chrissp
Link to comment
Share on other sites

oki ευχαριστώ!

οποια άλλη βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη..!

ας πούμε τώρα μου κάηκε το λαμπάκι που είναι στο τασάκι/αναπτήρα αλλα είναι ολόκληρη ιστορία για να το βγάλω να δω τι λάμπα παίρνει, για αυτό και ρώτησα μήπως κάποιος έχει το ίδιο αμάξι και έχει ασχοληθεί με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

στο passat μου τα λαμπακια στην κονσολα και στο τασακι ειναι τυπου B8.5 τωρα δεν ξερω αν στο polo σου εχει χρησιμοοιησει αλλα η vw

Link to comment
Share on other sites

τα LED που θα πάρω πρέπει να είναι can bus?

διάβασα επίσης σε ένα άλλο θέμα ότι έχουν ένα αμυδρό φως όταν είναι κλειστά αυτό μπορεί να εξαλειφθεί?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ναι πρεπει να ειναι can bus αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος .τωρα για το αμυδρο φως που λες δεν ξερω σε αυτα που εβαλα εγω δεν ισχυει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.