Jump to content
Guest

Ψηφιακη Τηλεοραση Mpeg4

Recommended Posts

λοιπον προσφατα εβαλα οθονη στο αμαξι και εβαλα και αποδικωποιητη για ψηφιακη τηλεοραση. παρολο που μενω θεσσαλονικη πιανω πολυ χαλια και συνεχεια κολαει. σε πολυ λιγα σημεια θα παιξει καλα και χωρις κωληματα και συνηθως πιανει καλα οταν ειμαι σταματημενος. εκανε καμια μ......α αυτος που το περασε η φταιει κατι αλλο; εχει βαλει καποιος αλλος; εντυπωσεις; για εκτος πολης δεν το συζηταμε, δεν πιανει τιποτα. μ αρεσει που ο καραγκιοζης ελεγε οτι θα πιανει και καλυτερα απο το σπιτι ακομα και με ταχυτητες πανω απο 200 χλμ. του κοσμου τις μ.......ες μου ελεγε μαλλον για να πουλησει

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι θα παω και θα του ζητισω το λογο. αλλα ηθελα να δω αν εχει βαλει καποιος και δουλευει σωστα για να ξερω αν αυτος εκανε μ.......α, η εβαλε οτι να ναι μηχανημα η απλα ειναι τοσο βλακας που δεν το περασε σωστα(με 25 χρονια εμπειριας)

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτη που εβαλα κανει 640 αλλα εχει και πολυ πιο φθηνες οθονες. εγω την εβαλα πιο πολυ για το gps που ειχε. αν δεν σε ενδιαφερει η τηλεοραση και το gps μην αλλαζεις καθολου. στα αρνητικα ειναι οτι αν η κεραια του αυτοκινητου σου απεδιδε στο 100% μετα θα κατεβει πιο κατω απ το 50%

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να την αλλαξω αφενος για την εμφανιση,μου αρεσει πιο πολυ στο ματι και ειναι λογικο,και αφετερου για το gps,ασχημο βεβαια αυτο με την κεραια.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές έχουν πέσει πολύ.Με 250 ευρώ βρίσκεις τεφαρίκι κινέζο πλέον.

ES786GE 7" HD Autoradio GPS Navigation DVD TV iPod VW PASSAT SKODA CADDY BORA | eBay

Link to comment
Share on other sites

dynavin d 95

η dynavin ειναι απο τις καλυτερες κινεζικες απ οτι γνωριζω και απο τις ποιο ακριβες!!!!

δεν παιζει να σε κοροιδεψαν απλα κοιτα αν σου εχουν βαλει το δικο της tv tuner, γιατι ειναι πανακριβο και συνηθως βαζουν καποιο aftermarket.

Link to comment
Share on other sites

τον αποδικοποιητη λες ε; dynavin ειναι και αυτος. οταν τον εβαλα μου ειχε πει οτι ηταν καινουργιο μοντελο, αλλαζουν τα καναλια και απο τα χειριστηρια στο τιμονι. αν θυμαμαι καλα 170 ευρω εκανε. σχετικα με το ραδιο γνωριζεις αν μπορω να κανω κατι για καλυτερη ληψη; πηγα μια φορα να το δει, συνδεσε κατι εξτρα καλωδια αλλα τιποτα. ισως εγινε και χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έβαλε dynavin σε ένα Smart που έχει και η τηλεόραση παίζει τζάμι! Όσον αφορά την λήψη του ραδιοφώνου, αυτό που κάνουν οι περισσότεροι εγκαταστάτες, και μετά έχει χάλια λήψη το ραδιόφωνο, είναι ότι δεν χρησιμοποιούν το διπλό Fakra που έχει το αυτοκίνητο, αλλά μόνο το 1.... Χρειάζεσαι κάτι τέτοιο... Γενικότερα ψάξε για "twin vw fakra"....

http://www.ebay.co.uk/itm/CONNECTS-2-CT27AA51-AUDI-VOLKSWAGEN-DOUBLE-FAKRA-DIN-AERIAL-ADAPTOR-ANTENNA-/150783423665?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item231b6474b1

Link to comment
Share on other sites

στα ιωαννινα μπορω να σου πω μονο οτι απο μονο εξωτερικου καναλια πιανω μιας και ψηφιακο σημα για τα ελληνικα καναλια δεν εχει ερθει ακομη αλλα τσ eyronews bbc τα εχω καμπανα

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έβαλε dynavin σε ένα Smart που έχει και η τηλεόραση παίζει τζάμι! Όσον αφορά την λήψη του ραδιοφώνου, αυτό που κάνουν οι περισσότεροι εγκαταστάτες, και μετά έχει χάλια λήψη το ραδιόφωνο, είναι ότι δεν χρησιμοποιούν το διπλό Fakra που έχει το αυτοκίνητο, αλλά μόνο το 1.... Χρειάζεσαι κάτι τέτοιο... Γενικότερα ψάξε για "twin vw fakra"....

http://www.ebay.co.u...=item231b6474b1

δεν ειμαι σιγουρος αλλα οταν το πηγα για δευτερη φορα νομιζω οτι κατι τετοιο εβαλε, αλλα μετα απ αυτο ισως να ειναι και χειροτερα. μπορω να κανω τιποτα αλλο για να εχω καλυτερη ληψη;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει τέτοιο καλώδιο σε 3 αυτοκίνητα VAG και στα 3 η απόδοση είχε αυξηθεί κατακόρυφα. Μήπως ήταν κάτι παρόμοιο και όχι σαν αυτό που σου έδειξα? Κάτι ενισχυτές που βάζουν (μοιάζει σαν ένα απλό καλωδιάκι με βαρελάκι) δεν αρκούν και συνήθως είναι και μάπα. Θα πρέπει η άκρη του καλωδίου να έχει διπλό Fakra για να κουμπώσει και στα 2 βίσματα της κεραίας.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι τετοιο μου εβαλε και δεν πιανει καλα. αλλα τι να πω ομως για τον επαγγελματισμο του. εχει και 30 χρονια στο χωρο και αλλες βλακειες. βαλε και τα 810 ευρω που του εσκασα στο χερι. ποσο κοστιζει αυτο που μου λες στην ελλαδα; θα το ξαναπαω οποτε μπορεσω και να δω τι θα μου πει. δηλαδη μου μαλλον μου εβαλε το μαπα καλωδιο για να γλυτωσει ποσο; 2, 5 10 ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, δεν ξέρουμε και τι έχει βάλει ο άνθρωπος! Ας μην προτρέχουμε! Αυτό το καλώδιο να σου πω, δεν το έχω δει πουθενά Ελλάδα (δεν έχω ψάξει κιόλας). Εγώ όποτε το χρειάστηκα, πήρα από το ebay... Μεγάλο supermarket το ebay! :p

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κυκλοφορει και πολυ εδω παιζει να εβαλε μουφα καλωδιο. αν το παρω και γω απο ebay και του το παω θα μου το περασει η δεν θα ξερει καν τι ειναι και θα το κοιταει οπως κοιταει η αγελαδα το τρενο οταν περναει;

Link to comment
Share on other sites

θα παω να ρωτησω σ αυτον που μου το εβαλε, τι εβαλε τελικα και μετα θα το παραγγειλω και βλεπουμε. το σημα ειναι αθλιο παντως τωρα, μενω θεσσαλονικη και ακομα και τους μεγαλους σταθμους τους ακουω με παρασιτα

Link to comment
Share on other sites

πριν απο κανενα μηνα παρηγγειλα και γω απ το ebay το καλωδιο με τα τα δυο μακτρα. σημερα επιτελους ηρθε και πηγα σ αυτον που μου περασε την οθονη να δω τι θα μου πει. μου ειπε οτι και αυτος την δευτερη φορα που πηγα μου εβαλε παρομοιο καλωδιο με δυο μακτρα. αλλα οταν το εβαλε διαφορα δεν ειδα καμια. παιζει να ηταν μαιμου καλωδιο; υπαρχει κανενα μηχανημα που να μετραει το σημα που βγαζει το ραδιο;

Link to comment
Share on other sites

Ε δε νομίζω να έχει και "γνήσια" και "μαϊμού".... Εγώ επείδή άλλαξα πριν λίγες μέρες πηγή, χρειάστηκα κι εγώ αυτό το καλώδιο και το έχω παραγγείλει. Πιστεύω σε λίγες μέρες να το παραλάβω και να σου πω πως έχει η κατάσταση. Αυτό που πήρα είναι το παρακάτω...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/140900287347?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.