Jump to content
Error

Αφαίρεση Προγράμματος.

Recommended Posts

Καλημέρα.

Αν έχουμε βάλει πρόγραμμα στο αυτοκίνητο και πλέον δε το θέλουμε, υπάρχει τρόπος να κάνουμε reset στον εγκέφαλο έτσι ώστε να γυρίσει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις η πρέπει να πάμε στο κερατά που μας το πείραξε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν έχουμε βάλει πρόγραμμα στο αυτοκίνητο και πλέον δε το θέλουμε, υπάρχει τρόπος να κάνουμε reset στον εγκέφαλο έτσι ώστε να γυρίσει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις η πρέπει να πάμε στο κερατά που μας το πείραξε;

Τον "κερατά" δεν θα τον γλυτώσεις όπως φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα...

Ρε παιδια τη 1η φορά που το έφτιαξε το αμάξι ήταν μπαμ!.. μέχρι τα 120χλμ. Μετά τα 120 ευτυχώς που δε με έπιασε κάνα παπάκι από κοντά γιατί εκεί θα βλέπατε ρεζιλίκια.. Τέλος πάντων 3 φορές πήγα και κάθε φορά φεύγω με χειρότερη ρύθμιση.. και βενζίνη άλλαξα.. και μπουζί καυλά έβαλα.. και η αντλία βενζίνης μου είναι μια χαρά..! (το τι άκουσα δε λέγεται)

Άσε που στο τέλος η συμπεριφορά του εν λόγω μαλάκα ήταν σα κακομαθημένου παιδιού που του έθιξαν τα παιχνίδια του..

Ορέ θα του γανώσω το κέρατο.. θα ξαναπάω αύριο.. :diablo:

Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα εχεις???αν δεν θες να το πεις εδω(αν και δεν βλεπω τον λογο να το κρυψεις...) στειλε μου ενα p.m...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μου Έχω Ανοίξει Και Vote Για Τα Προγράμματα Αν Θες Ρίξε Μία Ψήφο Εδώ ---------->>>http://www.vwclub.gr...showtopic=52294

Και Για Να Προλάβω Μερικούς Το Vote Δεν Είναι Μόνο Για Σπασμένες Τουρμπίνες Αλλά Γενικά Τα Προβλήματα Που Έχουν Οι Κάθε Εταιρίες.

Edited by SAVVASGT
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα εχεις???αν δεν θες να το πεις εδω(αν και δεν βλεπω τον λογο να το κρυψεις...) στειλε μου ενα p.m...

Εχει δικιο ο activious πες ποιος ειναι να γλιτωσει και κανενας αλλος, διαφορετικα ειναι ανουσιο να το λες

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο activious πες ποιος ειναι να γλιτωσει και κανενας αλλος, διαφορετικα ειναι ανουσιο να το λες

+1.000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

(Δουλειές και μπλεξίματα..)

Ο Κύριλλος στη Πάτρα μου το έβαλε. Θεωρείται καλός. Εγώ πάντως δεν έμεινα ευχαριστημένος.

Βασικά έπρεπε να το περιμένω. Χωρίς δυναμόμετρο και καυσανάλυση πήγα και άνοιξα δουλειές.

Edited by Error
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα δηλαδη ειναι οτι δεν ειναι τοσο δυνατο το αμαξι οσο το θες???εκανες καμια δυναμομετρηση???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο Κύριλλος είναι γνώστης και έχει φτιάξει πάρα πολλά σωστά και δυνατά αυτοκί΄νητα, μαζί και το δικό μου.

Δεν ξέρω τι έφταιξε στην περίπτωσή σου αλλά αν μη τι άλλο είναι σίγουρο ότι μπορεί να σου το ξαναγυρίσει στο εργοστασιακό πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

κανε μια προσπαθεια και ξαναπηγαινε απο εκει..εχεικαι δυναμομετρο στην πατρα...το χα παει και εγω εκει το γκολφ το 4 που ειχα και το ειχα φτιαξει πρωτα στο δυναμομετρο με το κυριλο...πραγματικα ειναι γνωστης,ασχετα οπου και εγω θεμα αλλα σε αυτο ειναι respect και ελπιζω να μην εχεις ηδη παρεξηγηθει.....εννοειτε το δυναμομετρο ηταν χρεωμενο σε μενα εχτρα.παντως μετρησεις με καυσαερια σου βαζουν αυτο που παει στην εξατμιση τοτε θυμαμαι και βλεπουν στο λαπτοπ κατευθειαν...τωρα στο 5ρι δεν ξερω και εγω πηγα κριτωνα δευτερη φορα στο πενταρι ειχα ενα προγραμμα στην αρχη για τα πραγματα που φορουσα σαν stage1 και ειχα παει τοτε στο αγγελιδη για fine tuning με το κριτωνα παρεα για ρυθμισεις..τωρα ξανα αφου αλλαξα σεταπ εχω την βδομαδα που ερχεται τα ιδια...fine tuning απλα δε ξερω αν θα παω power logik η μαχα στον απροπυργο πλεον στον αγγελιδη.και οι δυο ειναι κορυφαιοι......

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο Κύριλλος είναι γνώστης και έχει φτιάξει πάρα πολλά σωστά και δυνατά αυτοκί΄νητα, μαζί και το δικό μου.

Δεν ξέρω τι έφταιξε στην περίπτωσή σου αλλά αν μη τι άλλο είναι σίγουρο ότι μπορεί να σου το ξαναγυρίσει στο εργοστασιακό πρόγραμμα.

ναι μπορεί εφόσον έχει κρατήσει backup το μαμά αρχείο του.

Πάντως εγώ το έβαλα στον Βόλο σε 5 άρι 140, στάλθηκε το πρόγραμμα από τον Κυρίλλο αφού διαβάστηκε το file και είμαι καθ όλα ευχαριστημένος εδω και 5.000 χλμ. Και 2 φίλοι που ξέρω (golf 5 122) προσωπικά το έβαλαν απο τον Κυρίλλο εδω και 50.000 χλμ ο ένας και 75.000 χλμ ο άλλος και δεν έιχαν κανένα θέμα με την λειτουργία του προγράμματος.

Γνωρίζω όμως οτι κρατάει τα μαμά αρχεία και σε μένα ο προγραμματιστής μου πε οτι όποτε θέλω μπορώ να το βγάλω βάζοντας πάλι το μαμά.

Τώρα αν το δίκό σου το μαμά πρόγραμμα δεν το χει κρατήσει αρχειο ωστε να το ξαναπεράσει αυτό είναι κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.