Jump to content
meletiad

Plasti Dip

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

Εδω και καιρο παρακολουθω στο νετ το προιον Plasti Dip.

Προκειται για εναν τυπο πλαστικοποιητη σε υγρη μορφη ( σπρευ )

Το προιον παραγεται Αμερικη οπου το χρησιμοποιουν για βαφη ολοκληρου του αυτοκινητου η τμηματικα (ζαντες, αεροτομες κλπ )

Το πλεονεκτηματου ειναι οτι βγαινει πανευκολα ενω παραλληλα συμφωνα με λεγομενα ανθρωπων που το χρησιμοποιησαν ειναι ανθεκτικοτατο και αντεχει πιεστικα νερου κλπ.

Γνωριζει κανενας αν πωλειται το προιον καπου στην Ελλαδα??

Εγω κοιταξει σε διαφορα site αλλα δυστυχως κανενα δεν στελνει Ελλαδα.

Οριστε και καποια video:

http://www.youtube.com/watch?v=P7uT4dTMUEA

Edited by nick_polo6R
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Ελληνική αντιπροσωπεία στην Ελλάδα αλλα δεν πουλάει λιανική. Μπορείς να τα παραγγιλεις σε καταστήματα μοντελισμου. Παντός απο προσωπική μου επαφή με το συγγεκριμενο προϊόν δεν είναι και τόσο εύκολοδουλευτο και είναι αρκετά τσιμπιμενη η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plastidip.co.uk/ μονο απο δω!Συμφερει αν φερεις 6 κομματια και πανω λογω μεταφορικων!Πολυ καλο προιον και δοκιμασμενο!Απο ebay αμερικης δεν στελνει κανεις γιατι θεωρειται ευφλεκτο!Δεν ειναι νεο προιον..Υπαρχει απο το 2007!Απλα στη Ελλαδα ειμαστε πισω απο τον ηλιο :p Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

το πως θα το φερω τα ξερω...το θεμα ειναι αν εχει κανει καποιος ολοκληρωτικη βαφη!

Αν εννοεις για ολο το αμαξι δεν νομιζω να το εχει δοκιμασει καποιος στην Ελλαδα...Απο οτι εχω δει μονο ζαντες και μικρες επιφανειες εχουν κανει εδω ελλαδα!Υπαρχουν μερικα καταστηματα που το χρησιμοποιουν ηδη!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Πολύ οργανωμένο το forum.Κάτοχος opel astra gtc.Δεν ξέρω αν είμαι ευπρόσδεκτος...Ο λόγος που γράφω πρώτα σ'αυτό το θέμα είναι η τρέλα που έχω με το προιόν plasti dip.Έχω μαγαζί στη Θεσσαλονίκη και το εμπορεύομαι οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.Η τιμή του είναι 22ευρώ συν τα μεταφορικά.Αν μιλάμε για πολλά κομμάτια η τιμή θα είναι καλύτερη.Αν νομίζετε ότι δεν θα έπρεπε να κάνω διαφήμιση τότε όλα ok.Ευχαριστώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Πολύ οργανωμένο το forum.Κάτοχος opel astra gtc.Δεν ξέρω αν είμαι ευπρόσδεκτος...Ο λόγος που γράφω πρώτα σ'αυτό το θέμα είναι η τρέλα που έχω με το προιόν plasti dip.Έχω μαγαζί στη Θεσσαλονίκη και το εμπορεύομαι οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.Η τιμή του είναι 22ευρώ συν τα μεταφορικά.Αν μιλάμε για πολλά κομμάτια η τιμή θα είναι καλύτερη.Αν νομίζετε ότι δεν θα έπρεπε να κάνω διαφήμιση τότε όλα ok.Ευχαριστώ!

Ποσα ακριβως σπρευ χρειαζονται για να βαψεις μια τετραδα ζαντες?4-5 σπρευ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Πολύ οργανωμένο το forum.Κάτοχος opel astra gtc.Δεν ξέρω αν είμαι ευπρόσδεκτος...Ο λόγος που γράφω πρώτα σ'αυτό το θέμα είναι η τρέλα που έχω με το προιόν plasti dip.Έχω μαγαζί στη Θεσσαλονίκη και το εμπορεύομαι οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.Η τιμή του είναι 22ευρώ συν τα μεταφορικά.Αν μιλάμε για πολλά κομμάτια η τιμή θα είναι καλύτερη.Αν νομίζετε ότι δεν θα έπρεπε να κάνω διαφήμιση τότε όλα ok.Ευχαριστώ!

Καλημέρα φίλε. Όλοι ευπρόσδεκτοι είναι. Αλλα καλύτερα αφού έχεις μαγαζι να μιλήσεις με τους admin ώστε αν μπορείς να κάνεις και καλύτερη τιμη στα μέλη του φορούν για οποιοδήποτε προϊόν θεωρείς.

Link to comment
Share on other sites

Ποσα ακριβως σπρευ χρειαζονται για να βαψεις μια τετραδα ζαντες?4-5 σπρευ?

Καλησπέρα στην παρέα.Για τις ζάντες για να είσαι σίγουρος χρειάζονται 4 σπρέι.Εξαρτάται βέβαια και από το μέγεθος της ζάντας.Έχω δει και άτομο που σε citroen c2 τις έβαψε με 3.Αλλά είναι καλύτερα 4 για να μην έχεις κανένα πρόβλημα.

Καλημέρα φίλε. Όλοι ευπρόσδεκτοι είναι. Αλλα καλύτερα αφού έχεις μαγαζι να μιλήσεις με τους admin ώστε αν μπορείς να κάνεις και καλύτερη τιμη στα μέλη του φορούν για οποιοδήποτε προϊόν θεωρείς.

Έγινε φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θέλω να σας ενημερώσω ότι από εβδομάδα θα έχω στη διάθεση μου και κόκκινο και διάφανο(κάνει ματ το χρώμα πάνω στο οποίο ψεκάζεται).Η τιμή για κάθε ένα σπρέυ είναι πλέον 19ευρώ.Να σημειώσω ότι έχω το αμερικάνικο στη μπλε συσκευασία που βλέπετε σχεδόν σε όλα τα βίντεο και όχι το γερμανικό.

Edited by VAUXHALL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η τιμή για κάθε σπρέι plasti dip θα είναι από εδώ και πέρα 17,50 ευρώ/τεμάχιο + τα μεταφορικά.Τα διαθέσιμα χρώματα αυτή τη στιγμή είναι μαύρο,άσπρο,κόκκινο,διάφανο,μπλε και κίτρινο.Τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου θα διαθέτω επίσης silvel metalizer,gold metalizer,glossifier,camo brown,camo tan,camo green,blaze orange,blaze blue,blaze yellow,blaze green,smoke,gunmetal grey,pearlizer και copper metalizer όλα σε μορφή σπρέι και σε υγρή μορφή για ψεκασμό με πιστόλι τα εξής:μαύρο,άσπρο,κόκκινο,κίτρινο,μπλε,blaze orange,blaze green και blaze blue σε τιμές έκπληξη...

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει βαψει καποιος τις δαγκανες των φρενων με αυτο το προιον??απο βιντεακια στο youtube φαινεται να εχουν καλο αποτελεσμα και δεν πρεπει να εχει θεμα με τις θερμοκρασιες....

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει βαψει καποιος τις δαγκανες των φρενων με αυτο το προιον??απο βιντεακια στο youtube φαινεται να εχουν καλο αποτελεσμα και δεν πρεπει να εχει θεμα με τις θερμοκρασιες....

 

Το προιόν αντέχει από -34 έως +93 βαθμούς κελσίου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δουλειά κανει, αν το βαρεθείς πάντως μετά από καιρό, βγαίνει εύκολα, ή δεν βγαίνει καθόλου;

Εύκολα βγαίνει.Ξεκολλάει σαν αυτοκόλλητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι στις 7 Ιουλίου παραλαμβάνω όλη τη γκάμα της plasti dip(performix).Υπήρξε καθυστέρηση από την μεταφορική στην Αμερική.Μπορείτε να ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα μου.

Link to comment
Share on other sites

και η τιμή αυτού?

Link to comment
Share on other sites

και η τιμή αυτού?

Πιστεύω γύρω στα 15 ευρώ + μεταφορικά.Οι οριστικές τιμές θα βγουν μόλις παραλάβω.

Καλησπέρα vauxhall,θαθελα να παραγγειλω plasti dip!(δεν μπορω να στείλω προσωπικό μήνυμα,δεν ξέρω γτ).πως θα γινει η παραγγελία κλπ...

Καλησπέρα.Η παραγγελία μπορεί να γίνει μέσω τηλεφώνου ή μέσω email από την ιστοσελίδα.Απλώς όπως προείπα θα τα έχω σε περίπου 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.