Jump to content
Guest TASOS HN

Σφύριγμα Φρένων.

Recommended Posts

Guest TASOS HN

Καλησπέρα.

Επειδή δεν γνωρίζω τα υλικά των εταιριών σε τακάκια, εάν μπορείτε προτείνετε κάποιο τακάκι που να μην κάνει θόρυβο.

Στο δικόμου δημιουργείται ένα σφύριγμα στο τελείωμα του φρεναρίσματος πριν την ακινητοποίηση

και επειδή είναι αυτόματο αυτό το φαινόμενο είναι συνεχές.

Ίσως μια μαλακή παστά να έκανε δουλειά.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Τα γνήσια τακάκια φίλε μου ΗΝ 1984.Δυστυχώς σπάνια θα βρεις τακάκια που να μην σφυρίζουν.

Πάγια τακτική μου είναι σε αναλώσιμα φρένων και σανζμάν (δίσκο-πλατώ) να επιλέγω έστω και αν αυτά είναι πιο ακριβά μόνο γνήσια.

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Αγοράστηκαν ως γνήσια από κατάστημα με ανταλλακτικά φρένων(σφραγίδα κουτιού VW), αλλά μάλλον είναι μαϊμού.

Αύριο πάω για αντικατάσταση στον Φιλιππαίο.

Τα γνήσια γνωρίζει κάποιος ποια εταιρια τα κατασκευάζει;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να καθαρισεις καλα τα φρενα σου.....τα τακακια λογω ελλειψεις αμιαντου σφυριζουν ολα....αλλα δοκιμασε καθαρισμα και κανα καλο ζεσταμα.....αν και παλι θα σφυριζουν....

Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

εγω φιλε φοραω ATE στο δικο μου κ εχω πειραματιστει με πολλες μαρκες εμποριου θα ελεγα οτι ειναι τα καλυτερα της αγορας .δεν σφυριζουν οτι κ αν τα κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκαν ως γνήσια από κατάστημα με ανταλλακτικά φρένων(σφραγίδα κουτιού VW), αλλά μάλλον είναι μαϊμού.

Αύριο πάω για αντικατάσταση στον Φιλιππαίο.

Τα γνήσια γνωρίζει κάποιος ποια εταιρια τα κατασκευάζει;

Τα μπροστινά είναι ΑΤΕ και Τα πίσω TRW.

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Τελικά μετά από αναζήτηση και επιβεβαίωση του κωδικού, τα αγορασμένα για ΑΤΕ με σφραγίδα της VW είναι μάρκα TEXTAR.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Edited by HN1984
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αναζήτηση και επιβεβαίωση του κωδικού, τα αγορασμένα για ΑΤΕ με σφραγίδα της VW είναι μάρκα TEXTAR.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Μούφα δηλαδή 100%. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λογικα εχεις κανει πανω απο 70.000 χιλ με αποταλεσμα να εχει φθαρει η δισκοπλακα και να κανει δοντι, απο αυτο οφειλεται και το σφυριγμα μια λυση ειναι να πας τις δισκοπλακες σε τορνο και να σου φανε το δοντι κοστος περιπου 20 ευρο η μια ηι αλλη ειναι να ελλαξεις δισκοπλακες, αν αλλαξεις τακακια θα σταματισει για λιγο και μετα παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.