Jump to content
pechlis

Ταμπλο Golf Vi

Recommended Posts

Εχει κανει ενα εξογκωμα το ταμπλο κοντα στο παρμπριζ στην πλευρα το συνοδηγου, ειναι πολυ μικρο αλλα φοβαμαι μην εξαπλωθει! Εχει δει κανεις κατι παρομοιο στο δικο του? και τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ αντιπροσωπεια και μου ειπαν οτι δεν το εχουν ξανασυναντησει και να παω να το δουν αλλα απ οτι μου ειπαν μονο αλλαγη ταμπλο γινεται!! αξιζει να κανω κατι τετοιο δεν θα τριζει μετα? ξεχασα να σας πω εχω golf vi 2011

Link to comment
Share on other sites

1 φωτογραφία θα βοηθούσε.

Φίλε μακάρι να βοηθούσε αλλα είναι τόσο μικρό που δεν θα καταφέρω να φανεί είμαι σίγουρος!! Φαίνεται μόνο σαν σκιά και όταν περάσεις το χέρι σου με απαλή κίνηση απο πάνω τοτε το καταλαβαίνεις! 3 άτομα παιδευτηκαν πολυ για να το εντοπίσουν! Στην αρχή και γω νόμιζα ότι ήταν σκιά απο λεκκε στο παρμπρίζ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ειναι σπαστικοτατο!!! Εχω παρει και το ειδικο καθαριστικο ταμπλω της vw αλλα τιποτα! Καθε 2-3 ημερες το τριβω μπας και φυγει αλλα τιποτα. Το χειροτερο ειναι οτι οταν πεφτει η ηλιος πανω, αυτο γυαλιζει περισσοτερο απο το υπολοιπο ταμπλω. Το εχω σχεδον 2 χρονια αλλα ΔΕΝ συνηθιζεται με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είσαι στην εγγύηση, στο αλλάζουν και "όλα καλά"!

Αυτο το "όλα καλά" με τρομάζει!!! Θα είναι καλα η θα τρίζει σαν αμάξι 20ετιας;;; Εχει αλλάξει κανένας ταμπλο να μου πει αν εχει δει διαφορα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αργησα λίγο αλλα πήγα αντιπροσωπεία και θα ήθελα τη γνώμη σας! Το είδαν το καρουμπαλο και το καταγραψανε και επειδή είναι πολυ μικρο μου πρότειναν να μην κάνω τίποτα και αν χειροτερέψει θα προχωρήσουμε σε αλλαγη ταμπλο ακόμα και μετα τη λήξη της εγγύησης!! Τι λέτε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσε κανε αλλαγη και πες τους να δωσουν σημασια στις βιδες κτλ να βαλουν και σιλικονη και δεν θα εχεις κανενα προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Αργησα λίγο αλλα πήγα αντιπροσωπεία και θα ήθελα τη γνώμη σας! Το είδαν το καρουμπαλο και το καταγραψανε και επειδή είναι πολυ μικρο μου πρότειναν να μην κάνω τίποτα και αν χειροτερέψει θα προχωρήσουμε σε αλλαγη ταμπλο ακόμα και μετα τη λήξη της εγγύησης!! Τι λέτε να κάνω;

Τελικα τι εγινε? Μεγαλωσε περισσοτερο ή παρεμεινε το ιδιο? Εχω και εγω το ιδιο προβλημα και θα το παω απο βδομαδα στην αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

...καλα ρε παιδια ξερω αυτοκινητα (golf 6) που τα βαραει ο ηλιος ολη μερα και τετοιο δεν εχουνν τι εγινε με σας...

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα για δευτερη φορα στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν πως στην επεκταση εγγυησης (εκλεινα 4ετια) δεν καλυπτεται! Το προβλημα βεβαια εχει εμφανιστει εδω και περιπου 2 χρονια, αλλα την πρωτη φορα δεν καταγραφηκε, εμεινε στα λογια...Σκεφτομαι να τραβηξω αναφορα στα κεντρικα! Ειναι δυνατον να βγει εξογκωμα στο ταμπλω?

Link to comment
Share on other sites

Τρεξτο...αυτα δεν γινονται ...ρε φιλε ουτε στα hundai...μιλα με kosmokar ,πιστευω θα σου κανουν αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

Αργησα λίγο αλλα πήγα αντιπροσωπεία και θα ήθελα τη γνώμη σας! Το είδαν το καρουμπαλο και το καταγραψανε και επειδή είναι πολυ μικρο μου πρότειναν να μην κάνω τίποτα και αν χειροτερέψει θα προχωρήσουμε σε αλλαγη ταμπλο ακόμα και μετα τη λήξη της εγγύησης!! Τι λέτε να κάνω;

Όπως λές το κατέγραψαν......άν όντως ισχύει,πάει να πεί πως υπάρχει ιστορικό!!!Κάπου είναι γραμμένο....κυνήγησέ το!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δυο τέτοια καρουμπαλάκια στο ταμπλώ της Octavia (MK1, 1.6 2002) και δεν είχα κάνει τίποτα. Οκτώ χρόνια μετά, ούτε είχαν μεγαλώσει, ούτε είχαν μικρύνει αλλά ούτε και το υλικό σε εκείνο το σημείο έκανε κάποιο άνοιγμα. Ακόμη και τώρα (τρία χρόνια μετά την πώληση) δεν έχει παρουσιάσει καμία μεταβολή.

 

Για να καταλάβετε το μέγεθος, ήταν σα να είχε από κάτω ένα μικρό εμπόδιο σε μέγεθος στραγαλιού και φούσκωνε σε εκείνο το σημείο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σε εμενα στο γκολφ 6 συντονιζει το πλαστικο γυρω κ κατω απο το ντουλαπακι του συνοδηγου μολις το ακουμπησω σταματαει.καποια ιδεα τι να κανω ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ολο το αμαξωμα σιντονιζει ποιο πλαστικο μας λες. εγω πιστευω καμια μερα θα μεταμορφοθει σε megatron  το αμαξη μου απο τους πολους τριγμους :crazy: καλα ενοιτε πως δεν ασχολουμε καν να τους φιαξω με τους κατσικοδρομους που εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.