Jump to content
roadster

Διακοπτες A/C Και Αλλαγη Τους

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει καποιος να βαλει αυτα?...

http://www.ebay.com/itm/VW-PASSAT-JETTA-GOLF-5-MK5-2005-2009-AIR-CONDITION-CONTROL-PANEL-ELEGANT-SWITCH-/140711052820?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item20c3084614&vxp=mtr

...και αν ξερετε, οι υπαρχοντες διακοπτες του A/C βγαινουν "τραβηχτα" οπως φαινεται στις φωτο του seller?

Link to comment
Share on other sites

ο μεσαιος σιγουρα βγαινει τραβώντας προς τα έξω (με πετσέτα και ταναλια). Τα αλλα δυο ακόμα παλευω αλλα δεν τα κατάφερα.. Τα έβαλα σε διάφορες θεσεις και μετα τράβηξα αλλά δεν βγήκαν..

Edited by angel137
Link to comment
Share on other sites

χμμμ...περιεργο που ο μεσαιος βγηκε ευκολα αλλα οι αλλοι καθολου.

η λογικη λεει πως ετσι θα βγαινουν και τα αλλα. Θα δοκιμασω στο δικο μου και θα επανελθω :)

Link to comment
Share on other sites

Τζιφος! δεν μπορεσα να βγαλω κανεναν διακοπτη με την ταναλια. θελει πολυ δυναμη και φοβηθηκα μην κανω ζημια.

Αν καποιος τα εχει καταφερει ας μας πει πως.

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε.εγω στα έχω βάλει στο golf 5 που έχω. έβαλα μια πετσέτα απο πάνω και τα τράβιξα με πένσα.βγήκαν σχετικά εύκολα και δεν έσπασε τίποτα!τα καινούρια τα μπήκαν κατευθείαν με ένα κλικ

Edited by thanarg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε.εγω στα έχω βάλει στο golf 5 που έχω. έβαλα μια πετσέτα απο πάνω και τα τράβιξα με πένσα.βγήκαν σχετικά εύκολα και δεν έσπασε τίποτα!τα καινούρια τα μπήκαν κατευθείαν με ένα κλικ

Καλησπερα. Θυμασαι σε ποια θεση ειχες τους διακοπτες οταν τους τραβηξες; Πρεπει να ειναι ολα στο 'μηδεν' μηπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θυμασαι σε ποια θεση ειχες τους διακοπτες οταν τους τραβηξες; Πρεπει να ειναι ολα στο 'μηδεν' μηπως;

Σημερα πήγα αποφασισμένος να τα βάλω.. και μπηκαν

Δεν έχει σχάση η θέση που θα τα βγάλεις, απλά πιάσε μια καλή λαβή γερά και τράβα. παίξε και λίγο πάνω κάτω.. και θα βγούν.

Δε φαίνεται να μπορείς να κάνεις καμιά ζημια με το τράβηγμα. Μην το φοβάσαι γιατί έβαλα αρκετη κι εγώ. (το μόνο πρόβλημα είναι οτι μπορεί να τραυματιστούν οι διακόπτες εκεί που τους πιάνει η τανάλια (αναλογα), αλλά θα μπούν οι καινουριοι έτσι κι αλλιώς!)

Μπορείς να βάλεις μια φωτό με το αποτέλεσμα? θέλω να δω και με το νικελ πως θα είναι..

Εγώ έβαλα με το μαύρο δαχτυλίδι. θα ανεβάσω κι εγώ φωτο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους εχω αγορασει τους διακοπτες ακομα. Ηθελα να βεβαιωθω οτι μπορω να βγαλω τους κανονικους πρωτα, Αν και η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι πολυ να ζορισω τοσο την κονσολα για να βγουν, ωστε να αποφυγω τυχον τριγμους στο μελλον.

Βαλτε καμια φωτο μηπως και πιστώ να το κανω ;)

Η αισθηση οταν γυρνατε του διακοπτες εχει παραμεινει η ιδια με τους εργοστασιακους?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους εχω αγορασει τους διακοπτες ακομα. Ηθελα να βεβαιωθω οτι μπορω να βγαλω τους κανονικους πρωτα, Αν και η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι πολυ να ζορισω τοσο την κονσολα για να βγουν, ωστε να αποφυγω τυχον τριγμους στο μελλον.

Βαλτε καμια φωτο μηπως και πιστώ να το κανω ;)

Η αισθηση οταν γυρνατε του διακοπτες εχει παραμεινει η ιδια με τους εργοστασιακους?

Δεν υπάρχει θέμα ουσίας πιστευω παροτι φαινεται βάρβαρο θα ανεβασω φοτο σε λίγες μέρες

Η αισθηση ίδια.. απλα κρατας τον κύκλο.

Edited by angel137
Link to comment
Share on other sites

Φωτο.. Αρχικά ήταν μαύρο σαγρέ το δαχτυλίδι από αλουμίνιο και του έχω βάλει μαύρη gloss μεμβράνη και φωσφορίζοντες δείκτες (γραμμες) για να φαίνεται καλύτερα)

img9105c.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img9106q.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img9118y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img9118m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img9119vb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Αψογο!!οταν λες φωσφορίζοντες δείκτες, τι εννοεις? την λευκη γραμμη που διακρινω στην τελευταια φωτο?

ναι.. και στη 2η φωτο. είναι απο χοντρη ταινια φωσφορου (για σημανσεισ κινδυνου κτλ). Τα έβαλα για να φαίνεται καλύτερα. Τελικά χρειαζονται ... τη μέρα γιατι εχουν μονο μια εγκοπη στο μπροστα μερος και δεν πολυφαινεται. Φυσικα και ασπρη ταινία ή μια μικρη κόκκινη ή ασπρη βούλα θα ήταν μια χαρα.

Edited by angel137
Link to comment
Share on other sites

εισαι και μερακλης ;)

λοιπον, εκανα σημερα την παραγγελια, μολις ερθουν και τους βαλω θα επανελθω!

ευχαριστω για τις απαντησεις.

Edited by roadster
Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεν ειμαι fan του νικελ αλλα σε αυτη την περιπτωση νομιζω ταιριαζει αψογα με τους διακοπτες του RCD.

Οριστε:

img0914kb.jpg

img0912ch.jpg

img0911ot.jpg

img0910yy.jpg

Βγηκαν ευκολα, μπηκαν ευκολα, ο φωτισμος ειναι σωστος και η αισθηση στους διακοπτες η ιδια με τους εργοστασιακους.

Χρωσταω και φωτος με φως ημερας :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.