Jump to content
tommy golfvi

Gps Tracker Σε Golf 6...Πειτε Γνωμεσ...

Recommended Posts

γεια σασ παιδια εχω δει αυτο τι λετε?http://www.ebay.com/itm/GPS-GSM-GPRS-Car-Vehicle-Tracker-TK102-no-retail-box-/120992300421?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D2527998242923786257%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26sd%3D120992300421%26

Link to comment
Share on other sites

εμπειρικα να σου πω τι μου ειπε ο ηλεκτρολογος που εβαλα το δικομου μιας και πηρα ενα τετοιο αλλα γερμανικο....χαλανε στο χρονο και γυρνανε μετα στα ευρωπαικα...αλλα ειδα εκει που εβαζα εγω το ευρωπαικο ηρθε ενας με cayene πορσε και πηρε ενα κινεζικο και οταν του το πα μου λεει δεν ειναι δικομου...δεν με ενδιαφερει...εσκασα στα γελια ηταν ο θεληματας....παντως κοιτα απο μαγαζια στην αθηνα με συναγερμους .εγω το εβαλα στον αντιπροσωπο της clifford στην αθηνα....

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για γνήσιο TK-102, δεν έχεις πρόβλημα αξιοπιστίας (υπάρχουν και κλώνοι).

Για αυτοκίνητο πάντως, υπάρχει το TK-103, που έχει επιπλέον εισόδους και εξόδους για σύνδεση σε συναγερμό και ανάφλεξη.

Sent using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλαράκι εγώ έβαλα ένα σαν αυτό : εδω και πήγα σε ένα μαγαζί με συναγερμούς και ήχο συστήματα και μου έκαναν την εγκατάσταση. Την κύρια δουλειά του την κάνει δηλαδή το να σου στέλνει: 1) συντεταγμένες ,2) την ταχύτητα του οχήματος ,3) την ώρα και ημερομηνία δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή κάτι άλλο. Αλλά δεν μου συνέδεσαν τα καλώδια για την διακοπή ρεύματος της αντλίας βενζίνης και την διακοπή ρεύματος από την μπαταρία γιατί μου είπε ότι δεν τα εμπιστεύονται. Η πλάκα είναι ότι ακριβώς την ίδια συσκευή την πούλαγε το κατάστημα 240€ και εγώ την πήρα γύρω στα 50€.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως παιδια ο οποιοςδηποτε εχει σκοπο να κλεψει ενα τετοιο αμαξι δεν δουλευει χωρις gsm-gps jammer στο τσαντακι του ...και δοκιμασμενα δεν ερχεται μυνημα και η συσκευη δεν εχει επικοινωνια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γράψτε στο google gps και gsm jammer να πάθετε πλάκα. Ειδικά για το GPS το έχουν έτοιμο μόλις μπει ο κλέφτης και βάλει την συσκευή στον αναπτήρα λειτουργεί και μπλοκάρει! Αρα το παίρνει και φεύγει και μετά ψάχνει ανενόχλητα για τον πομπο!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο,,,γαματα αχρηστα ειναι,απλα πιστευω απο κανα επιπολαιο κλεφτη ισως σε προστατεψει και οχι απο επαγγελματιες του ειδους...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πατεντες με bypass κυκλωματα και καποιο Module arduino ,αλλα οχι για gps αλλα γιατο αν κινηθει το αυτοκινητο ενω ειναι στο γκαραζ πχ με καποιον αισθητηρα υπερυθρων για αποσταση κτλ ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεω εγω ειναι οτι υπαρχουν συσκευες που μπορεις να τις τοποθετησεις στο parking σου και με ενα φωτοκυταρο να παιρνει πχ χιλιαδες φορες το sec την αποσταση του ματιου απο το δεκτη ...αν λοιπον καποιον κουνησει το οχημα θα λαβεις αμεσως κληση ,ο μηχανισμος κλησης μπορει να ειναι στον πανω οροφο και να μην επηρεαστει απο το jammer.

Προστασια απο jamming φυσικα και γινεται με την χρηση φιλτρου τυπου fadp(Adaptive passive) αλλα δεν νομιζω να ειναι φτηνη ...σιγουρα μιλαμε για κοστος 10χιλ ευρω + μην τη ψαχνεις ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.