Jump to content
katsaleb

Shark Κεραια Για Polo

Recommended Posts

Καλησπέρα διάβασα το συγκεκριμένο άρθρο πολύ ενδιαφέρον θα ήθελα να ρωτήσω μπορεί να μπεί κεραία τύπου shark και σε πόλο 9Ν3 γιατί εκτός του ότι είναι κακάσχημη αυτή που φοράει από μαμά τώρα τελευταία δεν μου πιάνει και καλά και αν μπαίνει χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη? ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια

 

μια χαρά μπαίνει έχω βάλει εγώ στο δικό μου αν και είναι το 9N είναι ίδια οποτε δεν θα έχεις θέμα.
απλά να προσέξεις να πάρεις κεραία κανονική με καλώδιο και όχι απλά διακοσμητική.
η διαδικασία είναι σχετικά απλή αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το λάστιχο στεγανοποίησης στη βάση της κεραίας στο Polo μου, έχει ξεραθεί και θέλει αντικατάστση, σκέφτηκα μήπως την άλλαζα όλη με μια τύπου shark fin όπως έχουν κάνει πολλοί.

 

Έχετε υπόψη σας να μου προτείνετε κάποιον έμπορο να την προμηθευτώ;

 

Ψάχνω και στο vagcat να βρω αν υπάρχει το ανταλλακτικό αλλά κεραία κλπ δεν βρίσκω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν 2 χρόνια τη πήρα από το Ρωρρη. Δε θυμάμαι τιμή ακριβώς (γύρω στα 50 για golf). Αυτό που θυμάμαι σίγουρα είναι οτι το κωδικό τον βρήκαμε στο μενού του gti επειδή ένας τεχνικός εκεί την είχε βάλει στο αμάξι του. Αλλιώς ακόμα θα ψάχναμε. ..<br />

Αυτό που θέλω να σου πω όμως είναι ότι η ποιότητα λήψης σήματος στο ραδιόφωνο μειώθηκε αρκετά. ...<br />

<br />

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου<br />

<br />

Link to comment
Share on other sites

κοίτα στο ebay από εκεί την είχα πάρει εγώ.

η αλήθεια είναι πως έχει μειωθεί λίγο το σήμα αλλα εκεί που δεν πιάνει καθόλου τώρα με την παλιά έκανε παράσιτα οποτε το ίδιο και το αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν περιμένω η λήψη να είναι ίδια με αυτή της κανονικής κεραίας. Γιώργο ειλικρινά δεν ξέρω που έχει χωμένα μέσα στο πρόγραμμα τα ανταλλακτικά του ραδιοφώνου. Ούτε τις ίδιες τις μονάδες δεν βρίσκω. Μόνο το καλώδιο κεραίας βρήκα. 

 

Ψάχνοντας στο eBay βρήκα και σκέτη τσιμούχα. ΟΕΜ βέβαια και με εύκολη τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites


αλλα εφόσον βρήκες και την τσιμούχα για την κεραία που έχεις μπορείς να γλιτώσεις και την mini ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν περιμένω η λήψη να είναι ίδια με αυτή της κανονικής κεραίας. Γιώργο ειλικρινά δεν ξέρω που έχει χωμένα μέσα στο πρόγραμμα τα ανταλλακτικά του ραδιοφώνου. Ούτε τις ίδιες τις μονάδες δεν βρίσκω. Μόνο το καλώδιο κεραίας βρήκα. 

 

Ψάχνοντας στο eBay βρήκα και σκέτη τσιμούχα. ΟΕΜ βέβαια και με εύκολη τοποθέτηση.

 

Επειδή τυχαίνει να έχω κρατήσει το κουτι του ανταλ/κου (περίεργο) ο κωδικός είναι 1KOO355707J. Ξαναθυμίζω κωδικός από golf 5 gti αλλά πάνω κάτω τα ίδια είναι. Όσον αφορά το σήμα απλά θα σου πω οτι εν κινήσει ακούω μουσική μονο απο usb ή DVD για να μη μου σπάσουν τα νεύρα. Όταν είναι σταματημένο πιάνει καλά. (δεν κάνω πλάκα), Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ και εν κινήσει πάντως δεν έχω θέμα.

απλά σε κάποια σημεία για παράδειγμα προς πόρτο ράφτη που με την κανονική είχα διακοπές και παράσιτα με αυτήν δεν έχω καθόλου σήμα xD

Link to comment
Share on other sites

Η καλή λήψη είναι ένα θέμα που πρέπει να μας απασχολεί μιας και το σήμα στην Αθήνα δεν είναι το καλύτερο και ας μένουμε σε λεκανοπέδιο.

Παράγγειλα την τσιμούχα που είναι πάμφθηνη και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ παίδες. 

Link to comment
Share on other sites

εγώ και εν κινήσει πάντως δεν έχω θέμα.

απλά σε κάποια σημεία για παράδειγμα προς πόρτο ράφτη που με την κανονική είχα διακοπές και παράσιτα με αυτήν δεν έχω καθόλου σήμα xD

Πόρτο ράφτη,σχοινία,κλπ βάζω cd :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλά εγώ ράδιο χρησιμοποιώ πολύ σπανια οποτε δεν με ενοχλεί αλλα δεν παρατήρησα και τραγικά πράγματα μετά την αλλαγή.

εμενα υπάρχει μόνιμα επάνω ένα flashaki :p

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα.. Πολυ καλό!!

Ισως χρειαζόταν και ένα πιο παχύ λάστιχο με διπλό αυτοκόλλητο γιατί δεν έχει 100% την ίδια κλίση με τον ουρανο

post-4028-0-03116400-1414443682_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πλεον καποιος τροπος να βαλουμε κεραια 'καρχαρια' απλα και ευκολα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.