Jump to content
max

Επεκταση Εγγυησης

Recommended Posts

Νομίζω ότι είναι 500 ευρώ περίπου η επέκταση εγγύησης αν την κάνεις μετά την αγορά και πριν λήξει η 1η διετία. Τόσα μου είχε πει ο πωλητής αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στα 2 χρόνια της επέκτασης άλλαξα:

Τρόμπα νερού

Μπεκ

Πολλαπλασιαστές

Σερβόφρενο - τρομπάκια

και στα πιο φτηνά μη εξουσιοδοτημένα να τα έκανα θα μου κόστιζαν σίγουρα παραπάνω....

ΥΓ. Ακόμα διανύω τον 4 χρόνο άρα προλαβαίνω ακόμα να βάλω και άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι επομένως συμφωνείτε ότι αξίζει η επέκταση. Να δούμε αν θα μας κοτσάρουν καμία αύξηση ΦΠΑ όμως ή καμιά άλλη μπούρδα και ξεφύγει η τιμή της τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να καταλαβω.Εγω εχω το γκολφ 6 tsi 160 highline εχω γυρω στα 12000 χιλιομετρα και το εχω απο το καλοκαιρι.Δεν μπορω να κανω επεκταση εγγυησης?αν ναι ποιο ειναι το κοστος της?αντε γιατι τα εχω παρει πολυ ασχημα που ο πωλητης δεν μου ειπε τιποτα για αυτο το θεμα.

μπορείς να κάνεις μέχρι και ένα μήνα πριν λήξουν τα δύο χρόνια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα παω να την κανω με το πρωτο service!παντως προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι αξιζει με τα 1000!Aπο αυτα που εχω διαβασει στο forum αναφορικα με τα προβληματα εχω τρομοκρατηθει.Απο την αλλη 500 euro ειναι αυτα αλλα το παραμικρο να τυχει στο αμαξι(μακρια απο μας) θα καλυφθει και για να λεμε και την αληθεια vw πειραμε που σημαινει ποιοτητα αλλα πανακριβα ανταλλαχτικα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

Αλλά για μένα δεν είναι τα πανάκριβα ανταλλακτικά ο βασικός λόγος, αλλά η πειραματική τεχνολογία στα tsi και η ευπάθεια τους σε ορισμένους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατέχοντες επέκτασης εγγύησης..

Μετά από πόσες μέρες από την παραλαβή του αυτοκινήτου σας ήρθε

ταχυδρομικώς το συμβόλαιο της ασφαλιστικής για την επέκταση;

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατέχοντες επέκτασης εγγύησης..

Μετά από πόσες μέρες από την παραλαβή του αυτοκινήτου σας ήρθε

ταχυδρομικώς το συμβόλαιο της ασφαλιστικής για την επέκταση;

Φίλε εμένα ήρθε μετά από 3μιση μήνες...μάλλον το είχανε ξεχάσει όμως, πήρα 2 τηλ. στον αντιπρόσωπο του λέω τί έγινε, δεν πήρα το χαρτί της επέκτασης, έκανε αυτός τα κονέ του και σε 2-3 μέρες το είχα!

Να πω την καλημέρα μου στον Κώστα τον πωλητή, που με εξυπηρέτησε, αν διαβάζει!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρώτο αποδεικτικό μαζί με την πληρωμή. Επιτόπου.

Το συμβόλαιο ένα μήνα μετά. Και βάλε...

Link to comment
Share on other sites

Επί τόπου δεν πήρα τίποτα..

Αναμένω λίγο ακόμη και θα πάρω τηλ. τον πωλητή..

Δεν πλήρωσες; Δε σου έδωσε απόδειξη πληρωμής με περιγραφή προϊόντος;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μόνο το τιμολόγιο του αυτοκινήτου..έδωσα προκαταβολή για την οποία

πήρα ξεχωριστή απόδειξη και όλα το υπόλοιπο και όλα τα υπόλοιπα έξοδα

μπήκαν στο δάνειο..

Για την επέκταση δεν μου έδωσε κάποια απόδειξη αρχικά..παίρνω τώρα τηλ.

γιατί με ζώσανε τα φίδια...

Link to comment
Share on other sites

Σε καλυπτει το προσυμφωνο-ιδιωτικο συμφωνητικο πιστευω που αναφερει τις επιμερους χρεωσεις αναλυτικα.Το μονο που μενει ειναι να σταλει το επισημο χαρτι απο την ασφαλιστικη.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο θα μου φαινόταν να συμπεριλάβει το κόστος στην τιμή του αυτοκινήτου. Εάν το έχει συμπεριλάβει, τότε στην απόδειξη που θα πάρει για το αυτοκίνητο θα φαίνεται και η επέκταση

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είπαν 10 ημέρες το πολύ από την ημερομηνί απαραλαβής.Προφανώς έχουν περάσει σχεδόν 30...σε κανά μήνα θα τους ενοχλήσω, μην γίνω και "παράλογος"!Κρίμα να σπας τα νεύρα σου τόσο νωρίς

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είπαν 10 ημέρες το πολύ από την ημερομηνί απαραλαβής.Προφανώς έχουν περάσει σχεδόν 30...σε κανά μήνα θα τους ενοχλήσω, μην γίνω και "παράλογος"!Κρίμα να σπας τα νεύρα σου τόσο νωρίς

Εντός 10 ημερών μπορείς να κάνεις την επέκταση στην πιο χαμηλή τιμή. Μετά, το κόστος ανεβαίνει, ανάλογα με το χρονικό διάστημα που έχει περάσει από την αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Εντός 10 ημερών μπορείς να κάνεις την επέκταση στην πιο χαμηλή τιμή. Μετά, το κόστος ανεβαίνει, ανάλογα με το χρονικό διάστημα που έχει περάσει από την αγορά.

την επέκταση την έκανα με την παραγελία του αμαξιού.Οι ημέρες που αναφέρω παραπάνω αφορούν στην παράδοση της εγγύησης στο σπίτι μου από τη VW

Link to comment
Share on other sites

Εντός 10 ημερών μπορείς να κάνεις την επέκταση στην πιο χαμηλή τιμή. Μετά, το κόστος ανεβαίνει, ανάλογα με το χρονικό διάστημα που έχει περάσει από την αγορά.

Εντός του πρώτου μήνα από την αγορά είναι η χαμηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει η επεκταση

εγω συμπληρωσα 4 χρονια διχως επακταση εγγυησης και δεν μου χρειαστηκε.

και στους περισσοτερους δεν χρειαστηκε η ειχαν καποιο προβλημα που δεν κοστιζε 500ευρω.

και φυσικα αν ηξεραν πως θα μαζεψουν απο 1.000 ατομα 500 ευρω αρα 500.000ε και θα χρειθαστει να δωσουν 800,000 τοτε δε θα την εκαναν. αλλα επειδη ξερουν οτι για 1.000 αμαξια θα χρειαστουν 200.000 και αρα 200 ευρω κατα μεσο ορο γιαυτο σου λενε δωσε 500 να τους μεινουν και μερικα στην τσεπη.

τελος για οσους ενδιαφερονται, φιλος παρεχει επεκταση εγγυησης για αλλα 5 χρονια μετα τα 2 η4 πρωτα, με αντιτιμο μονο 375 ευρω ανα ετος. αν λαβουμε υποψην τα σπασμενα μοτερ, το γεγονος οτι τα αμαξια μας δεν αντεχουν πανω απο 70-80.000χιλ, οπως λενε σε αλλα φορουμ και καποιοι ιαπωνεςς που γραφουν εδω, ε τοτε αξιζει. οποιος θελει του δινωτο τηλ για να κανει την επεκταση.

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει η επεκταση

εγω συμπληρωσα 4 χρονια διχως επακταση εγγυησης και δεν μου χρειαστηκε.

και στους περισσοτερους δεν χρειαστηκε η ειχαν καποιο προβλημα που δεν κοστιζε 500ευρω.

και φυσικα αν ηξεραν πως θα μαζεψουν απο 1.000 ατομα 500 ευρω αρα 500.000ε και θα χρειθαστει να δωσουν 800,000 τοτε δε θα την εκαναν. αλλα επειδη ξερουν οτι για 1.000 αμαξια θα χρειαστουν 200.000 και αρα 200 ευρω κατα μεσο ορο γιαυτο σου λενε δωσε 500 να τους μεινουν και μερικα στην τσεπη.

τελος για οσους ενδιαφερονται, φιλος παρεχει επεκταση εγγυησης για αλλα 5 χρονια μετα τα 2 η4 πρωτα, με αντιτιμο μονο 375 ευρω ανα ετος. αν λαβουμε υποψην τα σπασμενα μοτερ, το γεγονος οτι τα αμαξια μας δεν αντεχουν πανω απο 70-80.000χιλ, οπως λενε σε αλλα φορουμ και καποιοι ιαπωνεςς που γραφουν εδω, ε τοτε αξιζει. οποιος θελει του δινωτο τηλ για να κανει την επεκταση.

φίλος=vw?

Link to comment
Share on other sites

380 είναι Στάθη αν κάνεις την επέκταση κατά την παραλάβή ή μέχρι 1 μήνα από την παραλαβή νομίζω. Μετά ανεβαίνει το κόστος, μου το είχαν αναφέρει αλλά δεν θυμάμαι πόσο.

Link to comment
Share on other sites

380 είναι Στάθη αν κάνεις την επέκταση κατά την παραλάβή ή μέχρι 1 μήνα από την παραλαβή νομίζω. Μετά ανεβαίνει το κόστος, μου το είχαν αναφέρει αλλά δεν θυμάμαι πόσο.

Σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.