Jump to content
max

Επεκταση Εγγυησης

Recommended Posts

ρε παιδια εγω εχω το αμαξι τρια χρονια...δεν μου στειλαν ποτε τιποτα ουτε εβαλα καμια υπογραφη οτι δεν θελω επεκταση.μπορω να διεκδικισω κατι?

Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν νομίζω ,εμένα τουλάχιστόν μου το είχαν πει ξεκάθαρα ότι εάν επιθυμω την επέκταση πρεπει εγώ να απευθυνθώ σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εχω το αμαξι τρια χρονια...δεν μου στειλαν ποτε τιποτα ουτε εβαλα καμια υπογραφη οτι δεν θελω επεκταση.μπορω να διεκδικισω κατι?

Πρεπει να την έχασες, περιμενε ομως το club θα κανει προσφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να την έχασες, περιμενε ομως το club θα κανει προσφορά!!!

Το έχω ξαναδιαβάσει αυτό άλλες 2-3 φορές, αν δεν κάνω λάθος, πάντα από εσένα.

Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον, τουλάχιστον σ' εμένα.

Γνωρίζεις κάποιες περισσότερες πληροφορίες ? Τι θα περιλαμβάνει αυτή η "προσφορά" ?

Είσαι αρμόδιος γι' αυτή την υπόθεση εκ μέρους του "club" ή απλώς κάπου το "πήρε το αυτί σου" ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναδιαβάσει αυτό άλλες 2-3 φορές, αν δεν κάνω λάθος, πάντα από εσένα.

Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον, τουλάχιστον σ' εμένα.

Γνωρίζεις κάποιες περισσότερες πληροφορίες ? Τι θα περιλαμβάνει αυτή η "προσφορά" ?

Είσαι αρμόδιος γι' αυτή την υπόθεση εκ μέρους του "club" ή απλώς κάπου το "πήρε το αυτί σου" ?

Οχι δεν ειμαι αρμοδιος, και εγω περιμένω, πιστευω να ανακοινωθεί τι να σου πω εξαρτάτε απο τα μεγαλο-στελέχη :p του κλαπ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι αρμοδιος, και εγω περιμένω, πιστευω να ανακοινωθεί τι να σου πω εξαρτάτε απο τα μεγαλο-στελέχη :p του κλαπ.

Ο τρόπος που έγραφες σχετικά με το θέμα έδειχνε ότι γνωρίζεις, λανθασμένα όπως αποδεικνύεται.

Αν υπάρχει πρόθεση σχετικά με μια τέτοια ενέργεια θα έλεγα ότι θα ήταν καλύτερο να ανακοινωθεί από τους αρμόδιους. Σε αντίθετη περίπτωση νομίζω ότι δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω την διετή εγγύηση, μου την έκανε δώρο η karenta με την αγορά του αμαξιού πέρυσι τέτοιον καιρό.

Να σας ενημερώσω όμως, πως μέσα γράφει ότι για να ισχύει πρέπει να συνεχίσει η συντήρηση σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία.

Η επέκταση εγγύησης είναι απλά μία ασφαλιστική κάλυψη, φαίνεται και στα συμβόλαια.

Τελευταία έχουν αρχίσει να δίνονται εγγυήσεις από ασφαλιστικές εταιρείες, και προσωπικά αν την πλήρωνα θα πήγαινα οπωσδήποτε σε τέτοια λύση για να μην είμαι υποχρεωμένος να πηγαίνω για σέρβις αποκλειστικά στο εξουσιοδοτημένο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι σε φοβερό δίλημα για το αν θα κάνω την επέκταση. Πρέπει να αποφασίσω μέχρι την Δευτέρα και θα πρέπει να πιεστώ για τα λεφτά που χρειάζεται... Έχω ένα golf 6 tsi αλλά είναι μαι dsg το οποίο έχει αρχίσει και μου κάνει "νερά" (το dsg). Πρέπει να την κάνω την επέκταση λέτε??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν στην θέση σου και έχω αλλάξει ήδη ένα κιβώτιο (DSG) θα έλεγα να μην

το σκέφτεσαι καν..

Προσωπική άποψη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι σε φοβερό δίλημα για το αν θα κάνω την επέκταση. Πρέπει να αποφασίσω μέχρι την Δευτέρα και θα πρέπει να πιεστώ για τα λεφτά που χρειάζεται... Έχω ένα golf 6 tsi αλλά είναι μαι dsg το οποίο έχει αρχίσει και μου κάνει "νερά" (το dsg). Πρέπει να την κάνω την επέκταση λέτε??

Καλα εισαι τρελος :whistling:

Που πας χωρις επέκταση :thumbsup: Εδω σκευαζόμαστε την ασφαλιση και μετα τα 4 χρόνια.

VW χωρις επεκταση :whistling:

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τα TSI βγάζουν πραγματάκια. Εγώ σε 5 μέρες κλείνω 4ετία. Δεν είχα κάνει επέκταση εγγύησης. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν έκανα καλά. Γλύτωσα τα 370 που μου ζητούσαν + άλλα 150 - 200 από τα service (το ένα από τα 2 το έκανα εκτός VW αντιπροσωπίας). Όμως έχω κάποιους περίεργους ήχους όταν ανοίγω το καλοριφέρ (σαν να βρίσκει κάπου η φτερωτή του καλοριφερ) και κάνει εδώ και 1 χρόνο ένα "τσικ" στο σημείο της αποσύμπλεξης ο συμπλέκτης, χωρίς να έχει το παραμικρό πρόβλημα στην οδήγηση.

Εκτός εγγύησης πλήρωσα και μία Ν75 (60Ε με τα περαστικά και το διαγνωστικό).

Εμένα μάλλον με οφέλησε η μη επέκταση εγγύησης (για λίγα χρήματα καθώς θα είχα φτιάξει το "τσικ" του συμπλέκτη και το καλοριφέρ, το οποίο κοστίζει).

Όμως, από αυτά που διαβάζω εδώ, μάλλον συμφέρει η επέκταση. Όποιος μπορεί, ας την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν πηγα να ρωτησω να μαθω πληροφοριες για την επεκταση γιατι σκεφτομουν να την κανω πριν μερικες μερες, ενας γνωστος απο την αντιπροσωπεια μου προτεινε να μην την κανω... Λεει δεν εχει καμια σχεση με την εργοστασιακη και καλυπτει πολυ λιγοτερα πραγματα... Ασε που γινεται μεσω ασφαλιστικης εταιριας (Allianz) και για να παρεις εγκριση εγγυησης απο την ασφαλιστικη (δηλαδη να καλυψει αυτη την ζημια) τοτε κλαφτα χαραλαμπε... Ε και λεω απο τη στιγμη που οι ιδιοι μου προτινουν να μην την ενεργοποιησω την επεκταση τοτε δεν την κανω.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν πηγα να ρωτησω να μαθω πληροφοριες για την επεκταση γιατι σκεφτομουν να την κανω πριν μερικες μερες, ενας γνωστος απο την αντιπροσωπεια μου προτεινε να μην την κανω... Λεει δεν εχει καμια σχεση με την εργοστασιακη και καλυπτει πολυ λιγοτερα πραγματα... Ασε που γινεται μεσω ασφαλιστικης εταιριας (Allianz) και για να παρεις εγκριση εγγυησης απο την ασφαλιστικη (δηλαδη να καλυψει αυτη την ζημια) τοτε κλαφτα χαραλαμπε... Ε και λεω απο τη στιγμη που οι ιδιοι μου προτινουν να μην την ενεργοποιησω την επεκταση τοτε δεν την κανω.

Εσυ δεν ανακατεύεσαι πουθενα ολα γινονται απο το συνεργειο και εχει καλυψει τα παντα μετα την λήξη της κανονικης

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα δεν εγκρινεται τοσο γρηγορα και ευκολα η ζημια απο μια ασφαλιστικη. Γιατι η VW τα λεφτα της θα τα παρει. Ειτε απο σενα ειτε απο την ασφαλιστικη θα τα παρει.

Και οπως προειπα, καμια επαφη με οσα καλυπτει η εργοστασιακη εγγυηση. Αυτα ηταν ακριβως τα λογια του υπευθυνου service στην αντιπροσωπεια. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα δεν εγκρινεται τοσο γρηγορα και ευκολα η ζημια απο μια ασφαλιστικη. Γιατι η VW τα λεφτα της θα τα παρει. Ειτε απο σενα ειτε απο την ασφαλιστικη θα τα παρει.

Και οπως προειπα, καμια επαφη με οσα καλυπτει η εργοστασιακη εγγυηση. Αυτα ηταν ακριβως τα λογια του υπευθυνου service στην αντιπροσωπεια. :thumbsup:

Σου εξήγησα το πας το πρωι το περνεις το μεσημέρι σου λενε ευχαριστω και τελος, τωρα τι σου ειπανε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη έχω δει ότι όσα άσχημα είχα ακούσει για την επέκταση εγγύησης ήταν ράδιο αρβύλα.

Εντός επέκτασης μου πέρασαν σε εγγύηση πεσμένη μπαταρία, χωρίς καν να το ζητήσω! Μου την άλλαξαν εντελώς δωρεάν, χωρίς καν να με ειδοποιήσουν πρώτα. Πήγα να το πάρω από το service και μου είπαν "By the way, σας αλλάξαμε και την μπαταρία γιατί είχε πέσει".

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.να ρωτησω εγω εχω κανει επεκταση εδω και 11 μηνες αλλα δεν μου εχει ερθει καποιο χαρτι. πως ξερω αν ισχυει η όχι?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.να ρωτησω εγω εχω κανει επεκταση εδω και 11 μηνες αλλα δεν μου εχει ερθει καποιο χαρτι. πως ξερω αν ισχυει η όχι?

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα,αν πράγματι κάποιος το γνωρίζει,να μου πει αν ισχύει στην επέκταση, η εγγύηση του dsg7,δηλ. η αντικατάστασή του ή όποια άλλη αντικατάσταση εξαρτήματος ή επισκευή. Αν δηλ. δε θεωρείται αναλώσιμο. Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.να ρωτησω εγω εχω κανει επεκταση εδω και 11 μηνες αλλα δεν μου εχει ερθει καποιο χαρτι. πως ξερω αν ισχυει η όχι?

Παρε τηλεφωνο 210-9988145

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλεφωνο 210-9988145

Σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Την μαμισανε και την επέκταση , τώρα πήρα τηλέφωνο Autonet 540 ευρώ , έγινε ανατίμηση απο τον προηγούμενο μήνα δεν φτάνουν όλα τα άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Την μαμισανε και την επέκταση , τώρα πήρα τηλέφωνο Autonet 540 ευρώ , έγινε ανατίμηση απο τον προηγούμενο μήνα δεν φτάνουν όλα τα άλλα..

Σα δεν ντρέπονται στη vw!!!!! Οι μισθοί μας μειώνονται κι αυτοί προχωρούν σε αύξηση της τιμής της επέκτασης!!!! Αιδώς Αργείοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγγνωμη που επεμβαινω αλλα γιατι δεν απευθυνεστε και σε εξωτερικους συνεργατες εταιρειων(εκτος αντιπροσωπειων)που κανουν επεκτασης εγγυησεων???

Ισως εχουν καλυτερες τιμες απο οτι σας δινουν οι αντιπροσωπειες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.