Jump to content
ΚωσταςBora

Polo 1.2 Tsi 105 Ps

Recommended Posts

καλησπερα στο κλαμπ...ειμαι παλιος γερμανος κολλημενος απο το vw bora που εχει στην κατοχη της η οικογενεια και πλεον σκεφτομαι οτι ηρθε η ωρα για εναν γερμανο αποκλειστικα δικο μου....μ αρεσει παρα πολυ το polo 1.2 tsi 105 ps r-line....θα ηθελα την αποψη σας για το συγκεκριμενο αμαξι,καθε αποψη για οδιγικη συμπεριφορα,δυναμη κινητηρα,αξιοπιστια........

το αμαξι με εχει ξετρελανει απλα το θεμα ειναι οτι ζουμε σε δυσκολες εποχες και δν εχω την δυνατοτητα για πεταμενα λεφτα αν υπαρχει καποιο ψεγαδι στο αμαξι(που δν το νομιζω)!

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αν πας στο τοπικ με τα προβληματα θα απογοητευτεις ... καινουριο αμαξι ΤΩΡΑ ειναι πεταμενα χρηματα .Μπορεις να βρεις μεταχειρισμενο με πολυ λιγα χιλ 1-2 χρονων σε αριστη κατασταση με 5-6 χιλ κατω ΤΟΥΛ. Φιλος μου πηρε 1.2 105 με dsg 35.000 10.000 ευρω εχει κανει αλλα .5000 και κανενα προβλημα ειναι εντος εγγυησης ακομα να φανταστεις. ΨΑΧΤΟ ! Η αγορα εχει γεμισει καινουρια με πωλητηρια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο κλαμπ...ειμαι παλιος γερμανος κολλημενος απο το vw bora που εχει στην κατοχη της η οικογενεια και πλεον σκεφτομαι οτι ηρθε η ωρα για εναν γερμανο αποκλειστικα δικο μου....μ αρεσει παρα πολυ το polo 1.2 tsi 105 ps r-line....θα ηθελα την αποψη σας για το συγκεκριμενο αμαξι,καθε αποψη για οδιγικη συμπεριφορα,δυναμη κινητηρα,αξιοπιστια........

το αμαξι με εχει ξετρελανει απλα το θεμα ειναι οτι ζουμε σε δυσκολες εποχες και δν εχω την δυνατοτητα για πεταμενα λεφτα αν υπαρχει καποιο ψεγαδι στο αμαξι(που δν το νομιζω)!

ευχαριστω εκ των προτερων!

ορίστε η άποψη μου ή μάλλον κάτι παραπάνω από απλή άποψη!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=50763

έλα να ξαναανεβαίνει το post μου :acute:

Link to comment
Share on other sites

κaτaτοπιστικοτaτος!!ευχaριστω πολυ πaιδες γιa τa σχολιa!ενa τελευτaιο γιa νa μην aνοιγω aλλο θεμa.....γειa υγρaεριο στο bora 1.4 μοντελο του 2000 λετε νa δημιουργησει τπτ μηχaνικa προbλημaτa???

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Παιδια να μην τραγικοποιούμε τις καταστασεις σαν τους δημοσιογραφους και εμεις! Εχουν παρουσιαστει προβληματα αυτο ομως δεν σημαινει (και θεωρω πως ειναι λαθος να αναφερουμε μονο την αρνητικη πλευρα σ εναν υποψηφιο αγοραστη) οτι οποιος παρει polo tsi υποχρεωτικα θα βγαλει ζημιες ή οτι επειδή διαβαζουμε προβληματα στο forum αντιπροσωπευουν το 100% του συνολου των polo tsi που εχουν κυκλοφορησει. Ας μου βρει καποιος μοντελο οποιασδήποτε εταιρίας που να μην εχει παρουσιασει τουλαχιστον σε ποσοστο 1% καποια αστοχια, ακομα και σε αυτοκινητα εκατονταδων χιλιαδων ευρω.Δεν διαφωνω οτι η vw και γενικοτερα ta vag εχουν αδυναμια και ολα τα χρονια μοντελα βγαζουν τα ιδια προβληματα πχ σε ηλεκτρικα ουτε το οτι η αγορα ενος αυτοκινητου δεν ειναι ενα λαχειο.Παιζουν πολλα πραγματα ρολο οπως η χρηση και κυριως η τυχη στο τι θα πεσεις. Εγω προσωπικα (οχι για να το παιξω μαγκας ή να υπεριφανευτω απλουστατα επειδη υπαρχει και η αλλη πλευρα) μετα απο 30χιλιαδες χμ και απο τις 20 χιλιαδες full stage 1 χωρις προβληματα, μονο η ροδελα τοποθετηθηκε προληπτικα επειδη ηταν θέμα ανακλησης.Ευχαριστω

Edited by stefanos polo tsi
Link to comment
Share on other sites

Ο 1.2 αλλαζει βγαινει νεα εκδοση 1.2-105 γινεται 16βαλβιδος...με αλλαγες...φευγει η καδενα μπαινει ιμαντας και αλλα μικρα τετοια. Το γιατι δεν το ξερω αλλα το υποψιαζομαι .

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Ο 1.2 αλλαζει βγαινει νεα εκδοση 1.2-105 γινεται 16βαλβιδος...με αλλαγες...φευγει η καδενα μπαινει ιμαντας και αλλα μικρα τετοια. Το γιατι δεν το ξερω αλλα το υποψιαζομαι .

Δηλαδή αν αυτή τη στιγμή παραγγείλει κάποιος polo 1.2 tsi θα είναι 16v με ιμάντα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα στα χερια μ το πολακι.........το αμαξι ειναι απλα τουμπανο....αλλαγεσ που λεει ο φιλος δεν εχουν γινει.....καδενα εχει και ειναι 8v.......το αμαξι απλα σπερνει.......θα δουμε τι θα παιξει με την μηχανη του,,,,,παντως το χω μια εβδομαδα και πραγματικα τα σπαει το αμαξακι!

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλοτάξιδο το πολάκι σου κ καλά χιλιόμετρα!!Για μένα είναι το πρώτο μου αυτοκίνητο και αν και έχουν περάσει σχεδόν 3 χρόνια απ'όταν το πήρα είμαι ακόμα τρελαμένος !!Να το ευχαριστηθείς!! :good:

Link to comment
Share on other sites

να σ καλα φιλε!!πραγματικα το αμαξι ειναι υπερανω προσδοκιων για μενα.......εχω μεινει ιδιαιτερα ευχαριστημενος απο καθε αποψη....αν δεν εμφανισει και καποιο μηχανικο προβλημα τοτε θα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.....:)

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου του 2010 δεν έχει κανένα πρόβλημα.Έχω 20.000 χλμ.

Και εμένα καδένα έχει;Να προσέξω κάτι αν είναι όντως;

Το ότι είναι 8v νομίζω είναι καλύτερα για την κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα αν έχεις ανοιχτό δρόμο μπροστά σου.Μπορείς να έχεις πχ 6.5λ.Καλά είναι.Αλλά για Αθήνα μετρό καλύτερα.Δεν έχεις κ το παρκάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.