Jump to content
mourh

Πλυντηραδικο (Το Καλυτερο)

Recommended Posts

Οποιος εχει εμπειρια απο ενα καλο πλυντηραδικο ας ενημερωσει εδω.

Εγω ψαχνω για ενα καλο στη Θεσσαλονικη αλλα πειτε εμπειριες κ για αλλες πολεις καθως ετσι μπορει να βοηθησουμε

και αλλους συμφορουμιτες. Το πλυσιμο στα βενζιναδικα ειναι πασαλιμα με ολη τη σημασια της λεξεως τουλαχιστον σε οσα εχω παει

Link to comment
Share on other sites

Και γω ψάχνω Θεσσαλονίκη στα ανατολικά. Το σίγουρο έιναι ότι όπου το πλένουν γρήγορα, γίνεται πασάλιμα. θέλει σφουγγάρι, δουλειά, υπομονή και να χεις χρόνο. Και έιναι δύσκολο πλέον να πας σε 1 πλυντήριο (εφόσον βρούμε το καλό) και να περιμένεις μπάστακας εκεί για καμιά ώρα... Που τέτοια πολυτέλεια..

Ακούμε προτάσεις ! :hi:

Link to comment
Share on other sites

υποψιν δε μιλαω για πλυσιματα αξιας 30 ευρω γιατι το ακουσα κ αυτο..εχω στα υποψιν 2 μαγαζια οταν τα δοκιμασω θα πω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

υποψιν δε μιλαω για πλυσιματα αξιας 30 ευρω γιατι το ακουσα κ αυτο..εχω στα υποψιν 2 μαγαζια οταν τα δοκιμασω θα πω εντυπωσεις

Πήγα στην άνω πόλη (οδός Ανθέων είναι η έξοδος από τα κάστρα προς τον περιφερειακό) στο βενζινάδικο της Avin όπου δίπλα έχουν ξεχωριστό μαγαζί μόνο για πλύσιμο. Έκαναν πολύ καλή δουλειά στο μέσα - έξω. Το πλύσιμο έγινε στο χέρι.Καθαρά μαρσπιέ, θόλοι και ζάντες. Γωνίες και λεπτομέρειες μπροστά πολύ καλά. Από μέσα ήταν ήδη καθαρό αλλά τα χέρια τους φαινόταν να πέρασαν από παντού. Να σημειώσω οτι είμαι λίγο ιδιότροπος στο πλύσιμο και προτιμώ να πλένω μόνος σe self service ή στο σπίτι. Η τιμή τους 10€. Άργησε λίγο (πάνω από μία ώρα) αλλά το ψιλοχάρηκα αυτό.Το μόνο θέμα για μένα είναι οτι μένω πολύ μακριά (τυχαία σταμάτησα). Ρώτησα και για βιολογικό μέσα. Για το δικό μου (δεν έχει σοβαρούς λεκέδες) μου ζήτησε 35€ (καλά μου φάνηκαν, αν και ξέρω και πιο φθηνά).

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να προτεινω και γω ενα πλυντηριο-βουλκανιζατερ. ειναι στη λεοφ στρατου 52 στην πολιχνη. για μενα ειναι ισως και το καλυτερο πλυντηριο στα τοσα χρονια που εχω δοκιμασει αρκετα και σε διαφορες πολεις, λογω δουλειας. κανουν απιστευτη καλη δουλεια. οποιος παει θα καταλαβει τι εννοω. βεβαια η τιμη ειναι λιγο τσιμπημενη για τα σημερινα δεδομενα 15 ευρω, αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

στην αθηνα ειστε τυχεροι 8 ευρο στην νικαια...στο δικο μας...ενω επαρχια πληρωνουμε 15 ευρο ηδη και πολυ καιρο σε ολα τα πλυντηρια...για ψαχτειτε δεν ειναι τυχαιο οτι πολλα μελη πανε εκει.....

Link to comment
Share on other sites

Ένα που 'χω ακούσει καλές κριτικές από φίλους κι έχω δει πολλή καλή δουλειά στα αμάξια τους, είναι ο Μπουρμπουλήθρας στην Ηλιούπολη. Εγώ δεν τό 'χω πάει μιας και δε με βολεύει. Δεν είναι φθηνό, 14 ευρώ αλλά όλα στο χέρι και με λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλυψα και εχω επισκεφτει 2 φορες τον τελευταιο μηνα του 2012 και χτες ενα συγκεριμενο πλυντηριο αυτοκινητων στο Αιγαλεω

που κανει εξερετικο καθαρισμα μεσα-εξω με πολυ προσοχη στην λεπτομερια και μερακι στην λογικη τιμη των 8€

Οσοι μενετε Αιγαλεω και στις γυρω περιοχες αξιζει να δοκιμασετε

ΕΧPERIENCE

Απ.Παυλου 19 Αιγαλεω

Θα το δοκιμασω κ θα σου πω εντυπωσεις ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα (εχω το passat cc)θεωριτικα ειμαι λιγο ψειρας και το πλενω απο τοτε που το πηρα στον saki(μετεωρα εξοδος προς περιφ/κο) 12euro

μ/ε κ 6 μονο εξω.Δεν εχει ΒΟΥΡΤΣΑ αλλα τυπου VETEX(για αποφυγη θωλουρας μετα απο πολλα πλυσηματα νομιζω οτι αξιζει).Τωρα για λεπτομεριες που παντα μενουν σαν τα χερακια μου ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!Α,οσο δουλεια κ να χει σε 20 λεπτακια το εργαλειο ειναι ετοιμο.....

Link to comment
Share on other sites

mourh τα δοκίμασες αυτά που έλεγες ? Για ρίξε μας καμία ενημέρωση γιατί ψάχνω επιγόντως να καθαρίσω το αμάξι μου που έγινε σαν ανάποδο γαμώτο μέσα έξω! 

Link to comment
Share on other sites

θελω να το παω αλλα επειδη ειναι μαλλον με ραντεβου γιατι το μαγαζι που σκεφτομαι ειναι μια κουτσουλια ολο το αμελω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα ενα στο ωραίο κάστρο με 6-7 ευρώ. Μέσα έξω στο χέρι.. Μου είπαν είναι καλο μόνο όταν δεν εχει πολυ κόσμο γιατι αλλιώς βιάζεται και δεν κάνει λεπτομέρεια. Παίζει να μας πεις τιμη και που ειναι αν ειναι λογικές τιμες να πάω εγω να δοκιμάσω σε παρακαλώ;

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα (εχω το passat cc)θεωριτικα ειμαι λιγο ψειρας και το πλενω απο τοτε που το πηρα στον saki(μετεωρα εξοδος προς περιφ/κο) 12euro

μ/ε κ 6 μονο εξω.Δεν εχει ΒΟΥΡΤΣΑ αλλα τυπου VETEX(για αποφυγη θωλουρας μετα απο πολλα πλυσηματα νομιζω οτι αξιζει).Τωρα για λεπτομεριες που παντα μενουν σαν τα χερακια μου ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!Α,οσο δουλεια κ να χει σε 20 λεπτακια το εργαλειο ειναι ετοιμο.....

 

έχω πάει, πολύ καλή δουλειά ίσως το καλύτερο πλύσιμο όλων των εποχών αλλά η τιμή του είναι αυτή μου με κάνει να κοιτάζω άλλα φθηνότερα.. έβγαλε και προσφορά.. 5+1 Δώρο.. Σε όποιον δεν τα λυπάται τα € ας πάει εκεί.. σίγουρα θα το ευχαριστηθεί.. ρίχνει και κερί με μια εξτρα χρέωση..

 

Πήγα στην άνω πόλη (οδός Ανθέων είναι η έξοδος από τα κάστρα προς τον περιφερειακό) στο βενζινάδικο της Avin όπου δίπλα έχουν ξεχωριστό μαγαζί μόνο για πλύσιμο. Έκαναν πολύ καλή δουλειά στο μέσα - έξω. Το πλύσιμο έγινε στο χέρι.Καθαρά μαρσπιέ, θόλοι και ζάντες. Γωνίες και λεπτομέρειες μπροστά πολύ καλά. Από μέσα ήταν ήδη καθαρό αλλά τα χέρια τους φαινόταν να πέρασαν από παντού. Να σημειώσω οτι είμαι λίγο ιδιότροπος στο πλύσιμο και προτιμώ να πλένω μόνος σe self service ή στο σπίτι. Η τιμή τους 10€. Άργησε λίγο (πάνω από μία ώρα) αλλά το ψιλοχάρηκα αυτό.Το μόνο θέμα για μένα είναι οτι μένω πολύ μακριά (τυχαία σταμάτησα). Ρώτησα και για βιολογικό μέσα. Για το δικό μου (δεν έχει σοβαρούς λεκέδες) μου ζήτησε 35€ (καλά μου φάνηκαν, αν και ξέρω και πιο φθηνά).

 

Δοκίμασε το πλυντήριο που βρίσκεται στην Λαγκαδά, στην στροφή για Νεάπολη.. Ένα γωνιακό.. για τιμή δεν θυμάμαι.. καλό πλύσιμο αλλα όχι όπως αυτό παραπάνω... (εαν παίζει ρόλο έχει πακιστανούς..)

 

λοιπον να προτεινω και γω ενα πλυντηριο-βουλκανιζατερ. ειναι στη λεοφ στρατου 52 στην πολιχνη. για μενα ειναι ισως και το καλυτερο πλυντηριο στα τοσα χρονια που εχω δοκιμασει αρκετα και σε διαφορες πολεις, λογω δουλειας. κανουν απιστευτη καλη δουλεια. οποιος παει θα καταλαβει τι εννοω. βεβαια η τιμη ειναι λιγο τσιμπημενη για τα σημερινα δεδομενα 15 ευρω, αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις.

 

αν και γνωρίζω που είναι δεν έτυχε ποτέ να έχει ελεύθερο χρόνο για να πιάσει αλλα αμάξια.. όποτε πήγα είχε ραντεβού.. καλό προς το μέτριο πλύσιμο στο χέρι κάνει το υπόγειο που είναι απο την μεριά που είναι το παρκο μετά τα φανάρια της Πολίχνης.. πρέπει να μπεις απο το στενό του Q για να βγεις εκει.. 6€ αν θυμάμαι μέσα έξω.. απο εγκαταστάσεις-καθαριότητα λίγο οτι ναναι αλλα για ενα για τα χοντρά είναι ότι πρέπει.. λειτουργεί με ραντεβού επίσης..

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

απ οταν πηγα σ αυτο που λεω δεν ξαναπηγα σε αλλον. ειναι ακριβος αλλα για μενα αξιζει το καθε ευρω που περνει.  αν εχει καλο καιρο θα παω το σαββατο. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα (εχω το passat cc)θεωριτικα ειμαι λιγο ψειρας και το πλενω απο τοτε που το πηρα στον saki(μετεωρα εξοδος προς περιφ/κο) 12euro

μ/ε κ 6 μονο εξω.Δεν εχει ΒΟΥΡΤΣΑ αλλα τυπου VETEX(για αποφυγη θωλουρας μετα απο πολλα πλυσηματα νομιζω οτι αξιζει).Τωρα για λεπτομεριες που παντα μενουν σαν τα χερακια μου ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!Α,οσο δουλεια κ να χει σε 20 λεπτακια το εργαλειο ειναι ετοιμο.....

Και εγω εκει παω πολυ καλη δουλεια 13 ευρω εχει πλεων απο 12 και εχει καρτα στα 5 - 1 δωρο!

Υπαρχει καποιο προς δυτικα στο 10ρικο που να κανει δουλεια και οχι πασαλιματα?

Edited by Rabbit-Mk5
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

Ανατολικα......SHELL Αντύπα Μαρίνου 28, Φοινικας (πριν το jumbo)

Eχει ειδικο χωρο πλυσιματος αυτοκινητων...

με οποιονδηποτε τροπο επιλεξετε...

πολυ καλες τιμες..πολυ καλη ποιοτητα εργασιας..

τηλ.επικοινωνιας- ενημερωση σχετικα με τιμες  2310475120

Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε Στέλλα, έλα να σε δούμε κι από κοντά. Συνάντηση έχουμε αύριο. Δες το σχετικό topic.

Πάντως στο βενζινάδικο που λες έχω πλύνει και έμεινα απολυτα ευχαριστημένος. Στο μέσα έξω, μέχρι και το πορτ μπαγκάζ άδειασαν για να το καθαρίσουν. Και πέρασαν τα παιδικά καθισματάκια με πεπιεσμένο αέρα (αφού τα έβγαλαν πρώτα)!

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και απο εμένα φώτος από το πλυντήριο που το πηγαίνω:

Pj50LIS.jpg

 

AH9qURE.jpg

 

HsS477P.jpg?1

 

oI2w4Rj.jpg

 

To συγκεκριμένο πλυντήριο είναι του Βαγγέλη στις Συκιές, (Γρηγορίου Λαμπράκη 38) Θεσσαλονίκη.

Πραγματικά το αυτοκίνητο θα στο κάνει σαν να είναι δικό του. Πραγματικά, κάνει ακόμα και την παραμικρή λεπτομέρεια που ίσως δεν θα προσεχατε ποτέ.

Edited by aris22gr
Link to comment
Share on other sites

βαλε καμια σακουλα στο συναγερμο στη σηρηνα γιατι δεν βλεπω ναζει πολυ καιρο ακομη..οταν το πλενει στη μηχανη ο δικο σου...

Link to comment
Share on other sites

βαλε καμια σακουλα στο συναγερμο στη σηρηνα γιατι δεν βλεπω ναζει πολυ καιρο ακομη..οταν το πλενει στη μηχανη ο δικο σου...

Μια φορά κάναμε πλύσιμο μηχανής, αλλά βάλαμε και σακούλα.. ;) Εάν παρατήρισες έχει. Απλά με τον αφρό ούτε φαίνεται.

 

Δεν χρειάζεται πιστεύω συχνά στην μηχανή. Μια φορά στα 1-2χρόνια είναι καλά. Εξαρτάται που το κυκλοφορείς. Εγώ επειδή στο σπίτι μου έχω παντού δέντρα είχα ιστούς αράχνης και διάφορα μαμούνια. :D

Edited by aris22gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.