Jump to content
tzanos

Υαλοκαθαριστηρες Μοτερακι

Recommended Posts

καλησπερα χαιρομαι που βρηκα ενα σαιτ στο οποιο μπορω να μοιραστω καποιες αποριες κ ερωτησεις που εχω με μελη που γνωριζουν το αντικειμενο λοιπον ας ερθω στο εξης προβλημα οπου επι εναμισι χρονο με εχει ταλαιπωρησει πολυ ιδιως οικονομικα.εχω το golf 5 1.6 fsi

περασα τυπου xenon κ μετα απο 5-6 μηνες μου εκαψε το μοτερακι απο τους υαλοκαθαριστηρες το αλαζω,μετα απο 8 μηνες τα ιδια ειμαι λοιπον υποχρεωμενος μιας κ που χειμωνιαζει υποχρεωτικα να ξανασκασω 190 ευρω να το ξανααλαξω ο ηλεκτρολογος μου ειπε οτι φταινε τα xenon ισχυει κατι τετοιο; κ τι σχεση μπορει να εχουν τα φωτα με το μοτερακι των υαλοκαθαριστηρων;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χαιρομαι που βρηκα ενα σαιτ στο οποιο μπορω να μοιραστω καποιες αποριες κ ερωτησεις που εχω με μελη που γνωριζουν το αντικειμενο λοιπον ας ερθω στο εξης προβλημα οπου επι εναμισι χρονο με εχει ταλαιπωρησει πολυ ιδιως οικονομικα.εχω το golf 5 1.6 fsi

περασα τυπου xenon κ μετα απο 5-6 μηνες μου εκαψε το μοτερακι απο τους υαλοκαθαριστηρες το αλαζω,μετα απο 8 μηνες τα ιδια ειμαι λοιπον υποχρεωμενος μιας κ που χειμωνιαζει υποχρεωτικα να ξανασκασω 190 ευρω να το ξανααλαξω ο ηλεκτρολογος μου ειπε οτι φταινε τα xenon ισχυει κατι τετοιο; κ τι σχεση μπορει να εχουν τα φωτα με το μοτερακι των υαλοκαθαριστηρων;

Η λύση αν θέλεις xenon είναι να βάλεις κανονικά xenon και όχι τύπου xenon.

Κυρίως για τους υπόλοιπους οδηγούς που θα έχουν την ατυχία να διασταυρώνονται με εσένα στο δρόμο όπως και με πολλούς άλλους αντίστοιχης υπευθυνότητας οδηγούς.

Αν δεν μπορείς να πληρώσεις για να εγκαταστήσεις φώτα xenon όπως πρέπει τότε δε θα έχεις xenon. Είναι απλό.

Και ναι αυτά που σας κοροϊδεύουν οι ασυνείδητοι επαγγελματίες και βάζετε με 100€ δημιουργούν πρόβλημα στο μοτέρ των υαλοκαθαριστήρων. Αν έψαχνες θα το έβρισκες. Εχει αναφερθεί πολλές φορές στο παρελθόν.

Πλήρωσε άλλο ένα μοτέρ για να έχεις υαλοκαθαριστήρες, βάλε τις κανονικές σου τις λαμπίτσες και ασε τις πατέντες και τα τύπου xenon αν δε θες να έχεις και κυρίως να δημιουργείς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικα θα βαλω τις μαμα λαμπες προκειμενου να μου κοστιζει ο κουκος αηδονι καθε τροις κ λιγο.το θεμα ειναι οτι ταξιδευω αρκετα χιλιομετρα κ δεν με καλυπτουν τα μαμα φωτα με κουραζουν πολυ το κοστος ειναι αρκετα μεγαλο για xenon;οχι τυπου xenon ενωειτε.

Link to comment
Share on other sites

πανε πάρε αυτα https://www.dectane.de/product_info.php?info=p50543_d-lite-headlights-vw-golf-vi-08--daytime-running-light-black.html

και τα κιτ ξενον είναι τα ιδια δν εχουν σημασία.

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα δικιο ο passater.εχει μαλλιασει η γλωσσα πολλων να λενε το τεχνικα σωστο και αυτονοητο αλλα καποιοι ειμαστε επικινδυνοι και δεν σεβομαστε τον αλλο.εγω εβαλα λαμπες της ΡΙΑΑ σε ψειρες-πορειας και τη μεγαλη σκαλα και μου κοστισε 182 ευρω,ειναι παρα πολλα,δεν αντιλεγω αλλα εχω πολυ καλο λευκο φωτισμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα η λύση της piaa είναι η καλύτερη! Αλλά θέλει λεφτά! Και εγώ προσωρινά έβαλα της crystal vision μέχρι να πάρω φανάρια με προτζεκτορες!! 30 ευρώ υπάρχουν παντού!

Link to comment
Share on other sites

για να πω την αληθεια οι λαμπες της ΡΙΑΑ μου θυμιζουν το λευκο 4300 κερια που ειχα στα γνησια xenon στο Α4 του 2000.ελπιζω ομως να μη καουν συντομα γιατι θα κλαιω μια βδομαδα....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ......190 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΟΤΕΡΑΚΙ 78 ΕΥΡΩ ΤΟ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΠΟΥ ΦΤΩΧΟΣ Κ Η ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ.(ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ Κ ΕΠΕΣΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΟ ΤΙΣ ΛΑΜΠΕΣ ΘΑ ΣΕΡΙΑΝΗΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ crystal vision methana ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ.Κ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.