Jump to content
darkknight

Golf 5 - Πισω Προφυλακτήρας Σποιλερ R32

Recommended Posts

ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΗ..... ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΕΙΛΛΩ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ Η ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ???? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΛΕΞΩ!!!!!!!

Υπάρχει και στο Ελληνικό e-bay, 273¤ + 101¤ τα μεταφορικά 374¤ κομπλέ (από USA). Δίνεις και 80-100 ευρώ σε έναν φανοποιό και είσαι ok.

http://viewitem.eim.ebay.gr/VW_Mk5_5_MKV_Golf_5_GTI_R32_REAR_BUMPER_06_07_08_09_PP/110541690323/item

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 5 1,4 GT SPORT ΜΕ ΤΟΥΣ 140 PS, ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ R32 ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ GOLF! ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ, ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!!! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ!!! ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!! THANKS

εγω τον παρηγειλα απο λαρισα με εξατμηση

μετατροπης σε look r32 (ragazzon)

950 ευρω προσθετο προφυλακτηρα και εξατμηση

εαν θελεις κανε του μια ερωτηση www.aglopoulos.gr

Link to comment
Share on other sites

πολλα λευτα ρε φιλε..

σορρυ κιολας

Oχι εχεις δικιο οντως ειναι πολλα τα λεφτα σαν

ποσο, αλα σκεψου οτι μονο η εξατμηση μεσα

στο επιημο site της ragazzon εχει 650 ευρω,

και επειδη την εχω φαει απο χειροποιητο καζανι

ειπα να διαθεσω καποια παραπανω λεφτα να βαλω

κατι top.Eυχομαι να μου βγουν καλα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρει και ένας φίλος και αν δεν κάνω λάθος, βάζεις μόνο το κάτω κομμάτι του πίσω προφηλακτήρα, μαζί με άλλους θόλους ή προσθήκες αν υπάρχουν. Για του golf iv μπροστινό προφηλακτήρα R32 υπήρχαν και προσ8ήκες για τους θόλους, μιας και έβγαινε πιο έξω(φαρδύτερος). Σχετικά, με την αγορά εκτός ευρωπαικής ένωσης πρόσεχε λίγο μιας και θα χρειαστεί να πληρώσεις εξτρά τελωνείο, που σημαίνει φ.π.α. 23% και δασμούς. Αν κάποιος ξέρει αναλυτικότερα το τι ακριβώς περιλαμβάνει το τελωνείο, ας μας δώσει τα ''φώτα'' του. Τέλος, με την εξάτμιση, αν δεν θές να την αλλάξεις όλη, η δουλεία σου θα γίνει λογικά με ένα τελικό τύπου R32.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω κ εγω ενα γκολφ τσι 140αρι κ του εβαλα ρ32 το πριν κανα 5μηνο. τον προφυλακτηρα τον βρηκα μεταχειρησμενο 250ευρο η8ελε βαψιμο και ειχε κ μερικα χτυπηματα 150ευρο. το τελικο ειναι χειροποιητο αλλα απο εργοστασιο και μαζι με τις μουκες μου πηγε 350ευρο. την τοποθετηση την εκανα μονος μ δν ειναι τπτ.το μονο προβλημα ειναι οτι δν κουμπωνει στους μαμα θολους αλλα δν παιζει προβλημα.αυτα... συνολο 750ευρο.πολλα αλλα ειναι κατι πανεμορφο.ωστοσο βαλ'τα κατω κ σκεψουν αν σε ενδιαφερει η εμφανιση πιο πολυ απο το στησιμο κ την δυναμη. http://a.imageshack.us/img831/241/r32d.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρ32 στα 1400 ειναι για γελια,

πρεπει να ειναι ολο το αμαξι δυναμη για να μπορεις να στηριξεις το concept...βαζωντας μονο προφυλακτηρες θα γελανε και οι πετρες οταν θα σε περνανε τα πεζο-colt z και οτι αλλο απλο κυκλοφορει...πρεπει φιλε να φτιαξεις ολο το αμαξι για ναμην γινεις κακγουρας ενς προφυλακτηρας δεν σε κανει ρ και βαζωντας κατι που δεν εισαι αλλαζεις κατηγορια και πας σε αυτα που γελαμε και τα δεχνουνε στο δρομο...καγκουριες...η τα βαζεις ολα ή αστο ησυχο...ροδες-μοτερ-φρενα-στησιμο-bodykit-σαλονι ολα....και στα λεω γιατι τα ακουω μεσα στα συνεργεια και γελανε μετα γκολφακια που παιζουν κατι που δεν ειναι...φτιαξε επιδοσεις και τα αλλα και μετα βαλε και τον προφυλακτηρα..

το εχει κανει ενα αλλο μελος στο 1.4 και πηρε ενα γκολφ ακομη!!τραμπα ολα απτο ρ!!!γνησια κιολας..

κοιτα ειναι η γνωμη μου και φιλικα τα λεω για να μην παρεξηγηθω... και στο λεω εγω που εφτιαξα ενα 4 να δειχνει σαν το ρ αλλα να μην το ξεφτελιζω κιολας ειχε 240 αλογα απο κατω οσο και το ρ...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ρ32 στα 1400 ειναι για γελια,

πρεπει να ειναι ολο το αμαξι δυναμη για να μπορεις να στηριξεις το concept...βαζωντας μονο προφυλακτηρες θα γελανε και οι πετρες οταν θα σε περνανε τα πεζο-colt z και οτι αλλο απλο κυκλοφορει...πρεπει φιλε να φτιαξεις ολο το αμαξι για ναμην γινεις κακγουρας ενς προφυλακτηρας δεν σε κανει ρ και βαζωντας κατι που δεν εισαι αλλαζεις κατηγορια και πας σε αυτα που γελαμε και τα δεχνουνε στο δρομο...καγκουριες...η τα βαζεις ολα ή αστο ησυχο...ροδες-μοτερ-φρενα-στησιμο-bodykit-σαλονι ολα....και στα λεω γιατι τα ακουω μεσα στα συνεργεια και γελανε μετα γκολφακια που παιζουν κατι που δεν ειναι...φτιαξε επιδοσεις και τα αλλα και μετα βαλε και τον προφυλακτηρα..

το εχει κανει ενα αλλο μελος στο 1.4 και πηρε ενα γκολφ ακομη!!τραμπα ολα απτο ρ!!!γνησια κιολας..

κοιτα ειναι η γνωμη μου και φιλικα τα λεω για να μην παρεξηγηθω... και στο λεω εγω που εφτιαξα ενα 4 να δειχνει σαν το ρ αλλα να μην το ξεφτελιζω κιολας ειχε 240 αλογα απο κατω οσο και το ρ...

Σωστος ο φιλος....

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ; Αντε και ήρθαμε τα πράγματα !

Καλησπερα καλοφόρετα!!!

Δεν χρειάζεται-δεν αξίζει να αλλαξεις και θολους, αφηνει ενα μικρο κενο τιποτα σπουδαιο.

Link to comment
Share on other sites

ρ32 στα 1400 ειναι για γελια,

πρεπει να ειναι ολο το αμαξι δυναμη για να μπορεις να στηριξεις το concept...βαζωντας μονο προφυλακτηρες θα γελανε και οι πετρες οταν θα σε περνανε τα πεζο-colt z και οτι αλλο απλο κυκλοφορει...πρεπει φιλε να φτιαξεις ολο το αμαξι για ναμην γινεις κακγουρας ενς προφυλακτηρας δεν σε κανει ρ και βαζωντας κατι που δεν εισαι αλλαζεις κατηγορια και πας σε αυτα που γελαμε και τα δεχνουνε στο δρομο...καγκουριες...η τα βαζεις ολα ή αστο ησυχο...ροδες-μοτερ-φρενα-στησιμο-bodykit-σαλονι ολα....και στα λεω γιατι τα ακουω μεσα στα συνεργεια και γελανε μετα γκολφακια που παιζουν κατι που δεν ειναι...φτιαξε επιδοσεις και τα αλλα και μετα βαλε και τον προφυλακτηρα..

το εχει κανει ενα αλλο μελος στο 1.4 και πηρε ενα γκολφ ακομη!!τραμπα ολα απτο ρ!!!γνησια κιολας..

κοιτα ειναι η γνωμη μου και φιλικα τα λεω για να μην παρεξηγηθω... και στο λεω εγω που εφτιαξα ενα 4 να δειχνει σαν το ρ αλλα να μην το ξεφτελιζω κιολας ειχε 240 αλογα απο κατω οσο και το ρ...

Δηλαδη τα 1.4 TSI μας δεν εχουνε ψυχη;;; ο καθενας ειναι ελευθερος να βαλει οτι θελει... εγω προσωπικα εχω μπροστα GTI και πισω r32 χωρις εμβληματα εννοειται..μαζι με 18αρα ζαντα... προσωπικα ο πισω του gti που τον φορουσα δεν μ αρεσε καθολου κ ο r32 μπροστα εχει το ασημενιο που μου χαλαει τη μαυριλα......οσο για το αν μπορει ενα 1.4 να στηριξει την εμφανιση r32,εμενα προσωπικα μου βγαζει το golfaki 234 ps και 33 κιλα ροπη δυναμομετρημενα..... νομιζω λοιπον πως μ αυτα τα αλογα και το gti look αντιπροσωπευει και του r32...

φιλικα,θοδωρης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα 1.4 TSI μας δεν εχουνε ψυχη;;; ο καθενας ειναι ελευθερος να βαλει οτι θελει... εγω προσωπικα εχω μπροστα GTI και πισω r32 χωρις εμβληματα εννοειται..μαζι με 18αρα ζαντα... προσωπικα ο πισω του gti που τον φορουσα δεν μ αρεσε καθολου κ ο r32 μπροστα εχει το ασημενιο που μου χαλαει τη μαυριλα......οσο για το αν μπορει ενα 1.4 να στηριξει την εμφανιση r32,εμενα προσωπικα μου βγαζει το golfaki 234 ps και 33 κιλα ροπη δυναμομετρημενα..... νομιζω λοιπον πως μ αυτα τα αλογα και το gti look αντιπροσωπευει και του r32...

φιλικα,θοδωρης.

Φίλε by the way, το Golfaki σου είναι super από τις pics που είδα στην gallery.

Link to comment
Share on other sites

ο καθενας με τα λεφτα του βαζει οτι θελει δε μπορουμε να κανουμε κουμαντο αν θα βαλει καποιος προφυλακτηρα R32 κ απο την στιγμη που δεν φοραει σηματακια GTI , R32 οπως μερικοι που το "παιζουν" δε νομιζω να υπαρχει θεμα

προσωπικα μου αρεσει κ μενα ο προφυλακτηρας απλα τα λεφτα τα "τσιγκουνευτικα"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε by the way, το Golfaki σου είναι super από τις pics που είδα στην gallery.

Φιλε ACE σ ευχαριστω.!!απο ενα απλο trendline tsi με τασια με κοπο χρημα κ μερακι καταφερα να το αλλαξω και να γινει οπως ειναι τωρα..αλλα τελικα αξιζε τον κοπο .. :yes:

Link to comment
Share on other sites

ρ32 στα 1400 ειναι για γελια,

πρεπει να ειναι ολο το αμαξι δυναμη για να μπορεις να στηριξεις το concept...βαζωντας μονο προφυλακτηρες θα γελανε και οι πετρες οταν θα σε περνανε τα πεζο-colt z και οτι αλλο απλο κυκλοφορει...πρεπει φιλε να φτιαξεις ολο το αμαξι για ναμην γινεις κακγουρας ενς προφυλακτηρας δεν σε κανει ρ και βαζωντας κατι που δεν εισαι αλλαζεις κατηγορια και πας σε αυτα που γελαμε και τα δεχνουνε στο δρομο...καγκουριες...η τα βαζεις ολα ή αστο ησυχο...ροδες-μοτερ-φρενα-στησιμο-bodykit-σαλονι ολα....και στα λεω γιατι τα ακουω μεσα στα συνεργεια και γελανε μετα γκολφακια που παιζουν κατι που δεν ειναι...φτιαξε επιδοσεις και τα αλλα και μετα βαλε και τον προφυλακτηρα..

το εχει κανει ενα αλλο μελος στο 1.4 και πηρε ενα γκολφ ακομη!!τραμπα ολα απτο ρ!!!γνησια κιολας..

κοιτα ειναι η γνωμη μου και φιλικα τα λεω για να μην παρεξηγηθω... και στο λεω εγω που εφτιαξα ενα 4 να δειχνει σαν το ρ αλλα να μην το ξεφτελιζω κιολας ειχε 240 αλογα απο κατω οσο και το ρ...

Think deeper!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο οτι καταλαβα αν δεν εχεις 240 αλογατα δεν μπορείς να αλλαξεις προφυλακτήρα? ...ολοι εσεις που εχετε 240 αλογα φανταζομαι εισαστε παντα πρωτοι στους δρομους? .....αλλος αυτοκίνητο ποιο μπροστα δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

O ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΟΥ.αν ειναι δυνατον δλδ..αμα ο αλλος γουσταρει να το κανει λουκ ρ32 ποιος ειμαι εγω που θα τον αποτρεψω ακομα και 1,4 με 75 αλογα να εχει..με γεια του με χαρα του. και καλα κανει.αυτο εχει αυτο αγαπαει αυτο γουσταρει.

Link to comment
Share on other sites

O ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΟΥ.αν ειναι δυνατον δλδ..αμα ο αλλος γουσταρει να το κανει λουκ ρ32 ποιος ειμαι εγω που θα τον αποτρεψω ακομα και 1,4 με 75 αλογα να εχει..με γεια του με χαρα του. και καλα κανει.αυτο εχει αυτο αγαπαει αυτο γουσταρει.

+1 συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΝΤ....δεν βαζεις τοτε ουτε φιλτρο ελευθερας οχι προφυλακτηρα που συζηταμε.Πιστευω πρεπει να τα λεμε ολα

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα παιδια,θελοντας ενα κοντα στο gti look,αλλαξα πισv το ασχημο μαυρο κομματι με αυτο του gti κ τα πλαινα επισης κ ζαντες, αλλα μπροστα εβαλα ενα aftermarket προσθετο κ ενα "χειλακι" για να μεινει κ να φαινεται το αμαξι οτι ειναι ακομα fsi...βγαζοντας φυσικα τα σηματα απο πισω....οποτε κ κανεις δε "μου τι λεει" οτι ειναι "μουφα' gti αλλα κ ομορφηνε πιστευω κ ξεχωριζει απο ολα τα υπολοιπα fsi....τωρα το παλικαρι ασ κανει οτι τον γεμιζει αυτον κ οτι του αρεσει...στο κατς κατω θα εχει r32 με καταναλωση tsi......

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα παιδια,θελοντας ενα κοντα στο gti look,αλλαξα πισv το ασχημο μαυρο κομματι με αυτο του gti κ τα πλαινα επισης κ ζαντες, αλλα μπροστα εβαλα ενα aftermarket προσθετο κ ενα "χειλακι" για να μεινει κ να φαινεται το αμαξι οτι ειναι ακομα fsi...βγαζοντας φυσικα τα σηματα απο πισω....οποτε κ κανεις δε "μου τι λεει" οτι ειναι "μουφα' gti αλλα κ ομορφηνε πιστευω κ ξεχωριζει απο ολα τα υπολοιπα fsi....τωρα το παλικαρι ασ κανει οτι τον γεμιζει αυτον κ οτι του αρεσει...στο κατς κατω θα εχει r32 με καταναλωση tsi......

Θεος!!!!

:rolleyes: :rolleyes: :angry2: :angry2: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.