Jump to content
darkknight

Golf 5 - Πισω Προφυλακτήρας Σποιλερ R32

Recommended Posts

Kαι γω θα συμφωνισω χωρις ανακλαστηρες είναι πίο ωραιο!

Και δε μοιαζει με r32 που το χαρακτηριστικο του είναι η εξατμιση στη μεση... είναι κατι μεταξυ ed.30 και r32!!!

Kαι θα διαφωνήσω με τον quicksilver!!! Kαγκουρια-μπανανια (πες το όπως θες) είναι να βαλεις αυτοκολλητα ή σήμα απο εκδοση-μοντελο που δεν είναι!!! Είναι σαν να λες δε θα βαλω ζαντα rs4 γιατι παραπεμπει σε audi ή δε θα βαλω bbs γιατι τη φοραει η bmw!!!

Eμεις φταιμε που η vw μοιρασε τα κομματια στα μοντελα της?! :nea:

Ο πιο ωραιος εργοστασιακος προφυλαχτηρας μπροστα είναι ο ed.30 κατα τη γνωμη μου(και οχι ο r32) είναι μπανανια ενω εχεις απλο gti να βαλεις το σποιλερακι?! (αφου δεν είναι συλλεκτικο και είναι ενα απλο gti!) το ίδιο ισχυει κ πίσω, ο r32 είναι ο πιο ωραιος αυτον βάζω!!!!!

Γιατι να βαλεις κατι after market παντα αμφιβολου αισθητικης και εφαρμογης αν σαρεσει κατι εργοστασιακο?!

Link to comment
Share on other sites

μπανανια για μενα ειναι να βαλω το σηματακι χωρις να εχω το μοτερ του αυτοκινητου που λεω οτι ειναι και καλα δεν μου στεκει να δειχνω ρ32 3200 κυββικα και να ειναι 2000 κυββικα ποσο μαλλον λιγοτερο...,αφου η ψυχη του αυτοκινητου ειναι το μοτερ....

στο προσωπικο που μου λες δεν συμφωνω με την αποψη σου εκτος και αν μου εχει ξεφυγει κατι που πιστεψε με αν εχει γινει κατι τετοιο θα μπει και αυτο στο προγραμμα...

αν μου απαριθμισεις τα πραγματα που κανουν την διαφορα απτο απλο γτι στο επετειακο με την δικη μου εκδοση οπως ειναι τωρα θα στα εξηγησω ενα προς ενα γιατι εβαλα το σηματακι πισω....εγω υποψην εχω αλλαξει στο μοτερ τα πραγματα για το επετειακο δεν ειναι ενα χειλακι το δικο μου μονο...

για να σε προλαβω ...εκκρεμοτητες!!!

1.μια ραφη κοκκινη θελω στο τιμονι και στο χειροφρενο για μεσα και

2.σφυρηλατες μπιελες και πιστονια οπου αλλαζονται σε 6 μηνες

3.18αρες ψαχνω σε ββσ Ch και οχι σε Detroit που τις θεωρο καλυτερες

4.και φρενα εχει ιδια με το επετειακο ασχετα που θα αλλακτουν σε 6 μηνες σε καλυτερα.

5,το αφτερμαρκετ μην σου πω οτι και καλυτερη ποιοτητας βλεπε οεττιγκερ που αλλαζω σε .

το χειλακι θα το πουλησω οταν ερθει η ωρα..και ασχετο πηρα και το βοτεχ αλλα προτιμησα το χειλακι γιατι μου εδενε ποιο ωραια....

κατα τα αλλα το γκολφακι το συγκεκριμενο πληρη τα στανταρ για το σηματακι...

στα κυββικα ειναι το ιδιο,την ιδια τουρμπινα εχω και τα ιδια μπεκ ...αν παλι ειναι κατι που δεν μπορω να το βαλω τωρα θα το γυρισω σε individual και οχι σε κατι που δεν το στηριζω(ακομη δεν εχω βρει κατι που δεν μπορω να του το βαλω τωρα) αμα δεν ηταν η γυναικα θα το ειχα τελειωσει μεσα σε μια εβδομαδα ολα αλλα πεφτει παντολφα πλεον μετα τον γαμο!!!προσεχτε καθυστερει τις πορωσεις!!

προσωπικες αποψεις κολλημενες ξερω...ειμαι αρρωστος....ωστοσο ξερω οτι εκανα μαλακια στην επιλογη και το λεω μιας επρεπε να ειχα δωσει περισσοτερη προσοχη τοτε που το πηρα αλλα το διορθωνω ετος με ετος τι να κανω..ειναι πορωση....

να συμπληρωσω οτι το ενα εχει διαχυτες και το απλο πισω δεν εχει τιποτα αρα και βαμμενο που λες ξεχωριζει μην ανυσηχεις...επισης να σου πω επειδη μπηκα στο διλλημα οταν πηρα τον srs να το παρω με τις μπουκες στην μεση η στα πλαγια..προτιμησα στα πλαγια επιτηδες μιας και στη μεση μονο ενα μοντελο βγαινει ετσι και το δικο μου δεν ειναι αυτο...και το πληρωσα παραπανω μιας στη μεση κανει 299 και το αλλο εκανε 326 - τελικη τιμη 400(ειναι και μεταφορικα μεσα) με πλαγια μπουκα τοτε που το πηρα εγω.

http://srs-tec.de/ca...olf-5::250.html

http://srs-tec.de/ca...olf-5::268.html

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Και εγω έχω πράγματα όπως τι στήσιμο που δεν τι χει σχεδόν κανείς εδώ μέσα τι παει να πει μόνο μάνα δεν είναι ! Συμφωνώ Λευτέρη ένα μέρη.δηλαδη εσυ δεν θες βα βάζες παντού οτι σαρέσει περισσότερο ;θες να ναι όλα ένα σετ ;και απο αρχή είπα όχι εξατμίση r32!!!

Link to comment
Share on other sites

μπανανια για μενα ειναι να βαλω το σηματακι χωρις να εχω το μοτερ του αυτοκινητου που λεω οτι ειναι και καλα δεν μου στεκει να δειχνω ρ32 3200 κυββικα και να ειναι 2000 κυββικα ποσο μαλλον λιγοτερο...,αφου η ψυχη του αυτοκινητου ειναι το μοτερ....

στο προσωπικο που μου λες δεν συμφωνω με την αποψη σου εκτος και αν μου εχει ξεφυγει κατι που πιστεψε με αν εχει γινει κατι τετοιο θα μπει και αυτο στο προγραμμα...

αν μου απαριθμισεις τα πραγματα που κανουν την διαφορα απτο απλο γτι στο επετειακο με την δικη μου εκδοση οπως ειναι τωρα θα στα εξηγησω ενα προς ενα γιατι εβαλα το σηματακι πισω....εγω υποψην εχω αλλαξει στο μοτερ τα πραγματα για το επετειακο δεν ειναι ενα χειλακι το δικο μου μονο...

για να σε προλαβω ...εκκρεμοτητες!!!

1.μια ραφη κοκκινη θελω στο τιμονι και στο χειροφρενο για μεσα και

2.σφυρηλατες μπιελες και πιστονια οπου αλλαζονται σε 6 μηνες

3.18αρες ψαχνω σε ββσ Ch και οχι σε Detroit που τις θεωρο καλυτερες

4.και φρενα εχει ιδια με το επετειακο ασχετα που θα αλλακτουν σε 6 μηνες σε καλυτερα.

5,το αφτερμαρκετ μην σου πω οτι και καλυτερη ποιοτητας βλεπε οεττιγκερ που αλλαζω σε .

το χειλακι θα το πουλησω οταν ερθει η ωρα..και ασχετο πηρα και το βοτεχ αλλα προτιμησα το χειλακι γιατι μου εδενε ποιο ωραια....

κατα τα αλλα το γκολφακι το συγκεκριμενο πληρη τα στανταρ για το σηματακι...

στα κυββικα ειναι το ιδιο,την ιδια τουρμπινα εχω και τα ιδια μπεκ ...αν παλι ειναι κατι που δεν μπορω να το βαλω τωρα θα το γυρισω σε individual και οχι σε κατι που δεν το στηριζω(ακομη δεν εχω βρει κατι που δεν μπορω να του το βαλω τωρα) αμα δεν ηταν η γυναικα θα το ειχα τελειωσει μεσα σε μια εβδομαδα ολα αλλα πεφτει παντολφα πλεον μετα τον γαμο!!!προσεχτε καθυστερει τις πορωσεις!!

προσωπικες αποψεις κολλημενες ξερω...ειμαι αρρωστος....ωστοσο ξερω οτι εκανα μαλακια στην επιλογη και το λεω μιας επρεπε να ειχα δωσει περισσοτερη προσοχη τοτε που το πηρα αλλα το διορθωνω ετος με ετος τι να κανω..ειναι πορωση....

να συμπληρωσω οτι το ενα εχει διαχυτες και το απλο πισω δεν εχει τιποτα αρα και βαμμενο που λες ξεχωριζει μην ανυσηχεις...επισης να σου πω επειδη μπηκα στο διλλημα οταν πηρα τον srs να το παρω με τις μπουκες στην μεση η στα πλαγια..προτιμησα στα πλαγια επιτηδες μιας και στη μεση μονο ενα μοντελο βγαινει ετσι και το δικο μου δεν ειναι αυτο...και το πληρωσα παραπανω μιας στη μεση κανει 299 και το αλλο εκανε 326 - τελικη τιμη 400(ειναι και μεταφορικα μεσα) με πλαγια μπουκα τοτε που το πηρα εγω.

http://srs-tec.de/ca...olf-5::250.html

http://srs-tec.de/ca...olf-5::268.html

Ρε με παρεξηγησες δεν το είπα προσωπικά για εσενα! Δε θυμομουν οτι είχες σηματακι πίσω,γενικα μίλησα!!!

Απλα εμενα η αποψη μου είναι... βαζει ο καθενας στο αμαξι του, οτι του αρεσει περισσοτερο,χωρις να σκεφτει αν θα μοιαζει σε άλλο μοντελο...

Το σηματακι είναι μια άλλη ιστορια απο το bodykit, δηλωνει κατι (κυβικα,μοντελο,αν είναι επετειακο κτλ κτλ) οτιδηποτε διαφορετικο σηματακι βαλεις αλλιωνεις το χαρακτηρα του αυτοκινητου, σαν να βαλω εγω gti, αφου δεν είναι gti,και δεν θελω να γίνω και gti!!(εγω προσωπικα για αυτο το λόγο τα εχω αφαιρεσει όλα) και δεν εχει σχεση με τα άλογα ή τα κυβικα!!! Και μην θεοποιουμε και το r32 υπαρχουν πια και 1,4 που τα περνανε,οποτε όλα σχετικα είναι!

Συμπερασμα: playmaker βαλε αυτο που αρεσει σε σενα περισσοτερο,εμεις οτι και να λεμε είναι απλα γνωμες! (είμαστε και άλλοι με στριψιμο τρενο,δεν εισαι μόνος!)

Link to comment
Share on other sites

Εγω βάλει μέχρι και brace ;)όχι απλά τρένο μόνο διαφορικο μένει αστών πολλα λευτα και δοκιμές στο στήσιμο δεν λέω οτι το δικό σου η άλλων παιδιών δεν μπορεί βα στρίβει εξίσου καλα άλλωστε είναι άποψης κοιτά εσυ τι θες και κάντω καλύτερο και όχι για βα περάσεις τον άλλο

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

λολ εμειs οι τρεις και ο γιαννης (μετηανα)μαζι αμα μεναμε στην περιοχη θα ειχαμε τρελαθει στο τuning.....lol

Link to comment
Share on other sites

brace????

Για να πεις οτι εισαι ΤΕΡΜΑ θελει...

αναρτηση coilover bilstein pss10 ή kw var.2 ή 3 (με ρυθμιση σταμετρα σου)

αντιστρεπτικες

ψαλιδια αλουμινιου απο s3

whiteline anti lift kit

σινεμπλοκ powerflex

μπαρες θολων μπρος-πισω

μπαρες δεσιματος πλαισιου απο κατω ultra racing

και μετα πας σε μπλοκε και σε ελαφρωμα,ξιλωματα καθισματων κτλ κτλ carbon καπο κτλ με πρωτο διδαξα τον Doctor και τους χρονους που ειχε κανει στη πίστα Σερρων ! εσυ σε ποια φαση εισαι??? δε κανονιζουμε καμια επισκεψη στα Μεγαρα?

Link to comment
Share on other sites

τα ψαλιδια αλουμινιου συμπτωματικα σημερα το πρωι τα κοιταζα στην αντιπροσωεπεια και εφαγα ακυρο...το γραφω και στην παρουσιαση μου..μιας και δεν ξερανε αν αταιριαζουνε και απο ποιο μοντελο... για ολα μπρος πισω

επισκεψη στ αμεγαρα δεν ξερω αλλα ενα dragtime ηθελα να ξερω ποσο τοκανει ετσι οπως ειναι τωρα....

Link to comment
Share on other sites

τα ψαλιδια αλουμινιου συμπτωματικα σημερα το πρωι τα κοιταζα στην αντιπροσωεπεια και εφαγα ακυρο...το γραφω και στην παρουσιαση μου..μιας και δεν ξερανε αν αταιριαζουνε και απο ποιο μοντελο... για ολα μπρος πισω

επισκεψη στ αμεγαρα δεν ξερω αλλα ενα dragtime ηθελα να ξερω ποσο τοκανει ετσι οπως ειναι τωρα....

το ''διαλυσαμε το θεμα'' για να μην το διαλυσουμε αλλο σου στελνω πμ με πληροφοριες για τα ψαλιδια!

Link to comment
Share on other sites

r32 πισω σποιλερ ειναι ο καλυτερος κωλος για τα golfakia κ μιλαω για ομορφια οχι για αλογα κ μοτερ.

ΥΓ φυσικα χωρις ανακλαστηρες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fani pss10 h&r αντιστρέτικες unibrace powerflex εκτός απο ψαλίδα πίσω s3 για άνεση εντάξει δεν θέλω να γίνει πιο σκληρό τώρα μένει διαφορικο ευχαριστώ mouri έχεις γούστο με εξαίρεση τα led φανάρια τα βλάκες τελικά ;

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ένας r32 χωρίς ανακλαστηρες και εξατμίση gti δεν θα φέρνει πολυ σε gti βαμμένο ;;;άξιζαν οπτικά τα έξτρα φράγκα η πολυ λεπτή διάφορα που με το ζόρι τη βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ το συγκεκριμένο σπόιλερ για το αμάξι από εδώ http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-V-5-R32-Heckschurze-Reflektoren-Stosstange-GTI-ED30-Heck-ABS-ansatz-/170949374636?pt=DE_Autoteile&hash=item27cd6072ac . Από ότι βλέπω ο διαχύτης είναι μαυρο ματ. Το αμάξι μου είναι μαύρο. Να το αφήσω ματ ή να το βάψω μαύρο γυαλιστερό? Τι προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ψωνισες ειναι για golf 5 και εσυ απ τοι βλεπω εχεις 6αρι κανει?

Μη με βαράς εκεί που πονάω... Όπως τα λες είχα το 6άρι αλλά μετά από ένα ατύχημα και καταστροφή του αυτοκινήτου πήρα ένα 5άρι με τα 140. Ξέχασα να το αλλάξω. Αθεράπευτός με τα Golf :yes:

Link to comment
Share on other sites

Eσυ να σε καλα Τα σιδερα να πανε να....

Μια χαρα ειναι και το 140αρι το εχω και εγω

 

Στο θεμα μας τωρα βαψιμο ολο στο χρωμα του αυτοκινητου

 

Έτσι όπως τα λες είναι. Και εγώ σκεφτόμουν για βάψιμο στο χρώμα του αυτοκινήτου αν και θα πέσει πολύ μαυρίλα λέμε,

Link to comment
Share on other sites

Αφου το αυτοκινητο ειναι μαυρο  δεν εχεις πολλες επιλογες ουτε και να το κανεις αλλο χρωμα τον διαχυτη θα φαινεται αηδια

 

Έχεις δίκιο. Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Χρειαζομαι επειγοντος την βοηθεια σας! Ειμαι 18 χρονων και εχω εδω και δυο χρονια ενα golf tsi 140 HP και ειναι gt sport looking αλλα μονο ο μπροστα προφυλακτηρας! ο πισω ειναι με εκεινο το ασχημο μαυρο πλαστικο! Εχω 2 μονες εξατμισεις και ο μαυρος ειναι κομμενος για τις εξατμισεις! Τωρα μου μπηκε η ιδεα να αλλαξω τον πισω για να τον κανω r32! Κοιτουσα τιμες και πανω κατω ειδα οτι κανει 160-220 ευρω! το θεμα ειναι! Πρεπει να αλλαξω ολο τον προφυλακτηρα? μηπως το κατω μερος κουμπωνει μια χαρα? τι γινεται τελος παντων! Αμα μπορουσατε να με διαφωτισετε θα ημουν ευγνωμον! Επισης δεν θα με χαλουσε καθολου να βαλω του Gti ! αλλα πως θα το κανω με τα κοψιματα? Για να καταλαβετε ! εχω μια εξατμιση αριστερα και μια εξατμιση δεξια!! 

Link to comment
Share on other sites

Μπαινει μονο το κατω , θα χρειαστεις βαψιμο, τους ανακλαστηρες και φυσικα ενα καλο τελικο καζανακι για να δεσει ομορφα.

Θελει λεφτα αλλα γινεται ομορφο.η γνωμη μου ειναι οτι θελει και αλογα το αντιστοιχο κωλαρακι. Αν σαρεσει προχωρα

Link to comment
Share on other sites

να τος ο δικος μου. Τον ειχα αγορασει απο το ebay 90 ευρω+30 ευρω μεταφορικα σε δημοπρασια. 

 

12356128_10203720569374618_1108211134_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.