Jump to content
darkknight

Golf 5 - Πισω Προφυλακτήρας Σποιλερ R32

Recommended Posts

του τομινιο ηταν οι δικες μου οι προιγουμενες που τις εβαψε..αν θυμασε σου ειχα πει να τισ παρεις σε πολυ καλη τιμη και με εγραψες..και τις εδωσα στο παλικαρι..αν θες σου δινω τις ρ8 σε καλη τιμη και βαψτες

Link to comment
Share on other sites

@ θοδωρη:ειναι top choice απλα το θεμα ειναι οτι εχεις ηδη φτιαξει τον "κωλο" σου :thumbsup:

αν το βαρεθεις αλλαξε το

εγω αυτο θε εκανα...

@ανε: ρε συ βαρεθηκα τις διαμαντε σα φλωρος αισθανομαι κ λεω αν παω σε μαυρη-αλητεια να τις βαλω 18ρες γιατι οι 17ρες θα μοιαζουν σαν κουμποτρυπες

αν τις δωσει ο τομινιο λεω να τις παρω διαφορετικα θα παρω αλλο σετ 18ρες

με τις φλωρο διαμαντε δε μενω παντως

Δεν τις δίνω, δεν τις δίνω upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι μονο το κατω μερος(difuser)..πρεπει να αγορασεις και το πανω του ρ32.και τα αντανακλαστικα.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι μονο το κατω μερος(difuser)..πρεπει να αγορασεις και το πανω του ρ32.και τα αντανακλαστικα.

και εγω αυτο διαβασα στην αρχη αλλα μετα που μιλησα μαζι τους μου ειπαν πως μπορω να το βαλω στο tsi χωρις το πανω μερος απο το r32 τωρα τι απο τα δυο ισχυει δεν ξερω ακομα! new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πολύ καλή λύση ο τελευταίος προφυλακτήρας. Μακάρι να μπαίνει σε Fsi και Τsi να τον τσιμπίσουμε. :nea:

Manufacturer

SRS-Tec

Article

Rear Diffuser G5-R32

Version

Duplex, exhaust cut-out left / right

Area of use

Make: Volkswagen

Modell: Golf

Type: 1K (MK5)

Model Year: 2003 - 2009

Submodell: All (no station wagon)

Engine: All

Installation

Like the OEM part

Notice

The rear diffuser is only for the OEM VW Golf V R32 rear valance

To mount this item you also need to buy the OEM VW R32 rear valance

Expert's report

German TÜV report

Material

High quality german glass fibre reinforced plastic (GRP)

Delivery

- SRS-Tec Rear Diffuser G5-R32 duplex (unpainted)

- TÜV report

- Fitting material

Product copyright

This product and his design are world-wide patented

The copying of our parts and our designs will be prosecuted!

Αυτά αναγράφει στην σελίδα και για τους 3. (νομίζω)

Edited by Dr.Konstantinos
Link to comment
Share on other sites

Κατασκευαστής

SRS-Tec

¶ρθρο

Οπίσθιο διαχύτη G5-R32

Εκδοχή

Duplex, εξάτμιση κομμένα-out αριστερά / δεξιά

Περιοχή χρήσης

Μάρκα: Volkswagen

Modell: Γκολφ

Τύπος: 1K (MK5)

Μοντέλο Έτος: 2003 - 2009

Submodell: Όλοι (δεν το station wagon)

Κινητήρας: Όλα

Εγκατάσταση

Όπως και η ΚΑΕ μέρος

Ειδοποίηση

Ο πίσω διαχύτης είναι μόνο για την ΚΑΕ VW Golf V R32 πίσω κουρτινάκι

Για να τοποθετήσετε αυτό το στοιχείο θα πρέπει επίσης να αγοράσετε το ΟΕΜ VW R32 πίσω κουρτινάκι

έκθεση των εμπειρογνωμόνων της

Γερμανική TÜV έκθεση

Υλικό

Υψηλής ποιότητας γερμανικά υαλοβάμβακα ενισχυμένο πλαστικό (GRP)

Διανομή

- SRS-Tec πίσω διαχύτη G5-R32 διπλής όψης (άβαφο)

- Έκθεση TÜV

- Τοποθέτηση υλικού

Προϊόν πνευματικής ιδιοκτησίας

Το προϊόν αυτό και ο σχεδιασμός του είναι παγκοσμίως κατοχυρωμένη με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας

Η αντιγραφή τμημάτων μας και τα σχέδιά μας θα διώκονται!

Εδώ και η μετάφραση. (τα παραπάνω είναι για τον 3ο με το διπλό κόψιμο)

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο διαβασα στην αρχη αλλα μετα που μιλησα μαζι τους μου ειπαν πως μπορω να το βαλω στο tsi χωρις το πανω μερος απο το r32 τωρα τι απο τα δυο ισχυει δεν ξερω ακομα! new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

μαλακιες σου λενε..δεν καταλαβανε..σε εμενα απαντησανε οτι μπαινει στον εργοστασιακο προφυλακτηρα του ρ32.χρειαζομαι να αγορασω τον προφυλατηρα μεσω καποιου αποκλειστικου διανομεα της vw με τα επιμερους τμηματα του εκτος απο το τελευταιο κομματι της αποληξης οπου θα το αγορασω απο αυτους για να βγαινει η εξατμηση αριστερα.μεταφραση απο την απαντηση..

Link to comment
Share on other sites

Κατασκευαστής

SRS-Tec

¶ρθρο

Οπίσθιο διαχύτη G5-R32

Εκδοχή

Duplex, εξάτμιση κομμένα-out αριστερά / δεξιά

Περιοχή χρήσης

Μάρκα: Volkswagen

Modell: Γκολφ

Τύπος: 1K (MK5)

Μοντέλο Έτος: 2003 - 2009

Submodell: Όλοι (δεν το station wagon)

Κινητήρας: Όλα

Εγκατάσταση

Όπως και η ΚΑΕ μέρος

Ειδοποίηση

Ο πίσω διαχύτης είναι μόνο για την ΚΑΕ VW Golf V R32 πίσω κουρτινάκι

Για να τοποθετήσετε αυτό το στοιχείο θα πρέπει επίσης να αγοράσετε το ΟΕΜ VW R32 πίσω κουρτινάκι

έκθεση των εμπειρογνωμόνων της

Γερμανική TÜV έκθεση

Υλικό

Υψηλής ποιότητας γερμανικά υαλοβάμβακα ενισχυμένο πλαστικό (GRP)

Διανομή

- SRS-Tec πίσω διαχύτη G5-R32 διπλής όψης (άβαφο)

- Έκθεση TÜV

- Τοποθέτηση υλικού

Προϊόν πνευματικής ιδιοκτησίας

Το προϊόν αυτό και ο σχεδιασμός του είναι παγκοσμίως κατοχυρωμένη με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας

Η αντιγραφή τμημάτων μας και τα σχέδιά μας θα διώκονται!

Εδώ και η μετάφραση. (τα παραπάνω είναι για τον 3ο με το διπλό κόψιμο)

αντε παλι..φιλε μου δεν ειναι προφυλακτρας αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!καταλαβαιτε το!!ποσες φορες θα το πουμε??ειναι μονο ενα κομματι του πρροφ.θελεις αλλα 440 ευρο να αγορασεις τον προφυλακτηρα με την ταπα και τα αντανακλαστικα απο την vw και 100 να τον βαψεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι προφυλακτήρες κουμπώνουν στο επάνω μερος του απλού γκολφ.

R32 (3 κομμάτια)

r32.png

Gt Gti (2 κομμάτια) στις φωτο βλέπετε μόνο το κάτω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=19656&view=findpost&p=367347

Υπάρχει ετοιμο θεμα για τον R32

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35301&view=findpost&p=376091

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι προφυλακτήρες κουμπώνουν στο επάνω μερος του απλού γκολφ.

R32 (3 κομμάτια)

r32.png

Gt Gti (2 κομμάτια) στις φωτο βλέπετε μόνο το κάτω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=19656&view=findpost&p=367347

Υπάρχει ετοιμο θεμα για τον R32

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35301&view=findpost&p=376091

a gia sou vre nikolh!!ayto akrivos thelw na deiksw oti ayto to marafeti pou koitane ta paidia einai to kato meros (mayro mat) pou vgainoun oi apolixeis twn exatmisewn pou sthn periptwsh pio panw katargei to kentro kai tis vgazei antikrista h kai tis 2 mazi sta aristera.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το βλεπετε? λεω να το τσιμπισω..

http://viewitem.eim.ebay.gr:80/VW_GOLF_Mk5_REAR_BUMPER_SPOILER_EDITION_30_NKTUNING/360254797805/item

Για ρωτησε τον, γιατι δεν βλεπω να το στελνει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το βλεπετε? λεω να το τσιμπισω..

http://viewitem.eim.ebay.gr:80/VW_GOLF_Mk5_REAR_BUMPER_SPOILER_EDITION_30_NKTUNING/360254797805/item

ωραιο ειναι!..(δεν το χαμηλωνεις λιγο πρωτα ομως και υστερα κοιτας και τα σποιλερ :lol: )

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 5 1,4 GT SPORT ΜΕ ΤΟΥΣ 140 PS, ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ R32 ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ GOLF! ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ, ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!!! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ!!! ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!! THANKS

Edited by hlias gt sport
Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστει να βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη καθως θα πρεπει να βαφει και να αλλαξεις την απολυξη της εξατμισης σου για να βγουν στο κεντρο + μπουκες η αλλο τελικο , εγω θα σ προτεινα του gti

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστει να βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη καθως θα πρεπει να βαφει και να αλλαξεις την απολυξη της εξατμισης σου για να βγουν στο κεντρο + μπουκες η αλλο τελικο , εγω θα σ προτεινα του gti

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ Ο ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ R32 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥ GTI ΚΑΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 5 1,4 GT SPORT ΜΕ ΤΟΥΣ 140 PS, ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ R32 ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ GOLF! ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ, ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!!! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ!!! ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!! THANKS

Στη VAST την Πατρα ρωτησες?Εκει μαλον θα εξυπηρετηθεις.

Link to comment
Share on other sites

Στη VAST την Πατρα ρωτησες?Εκει μαλον θα εξυπηρετηθεις.

ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗ VΑSΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 2.500 ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΟΣ Ο ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΠΟΥΚΕΣ.... ΟΜΩΣ ΕΙΧΑΝ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΠΩΣ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΝ ΤΟΝ R32, ΓΙ' ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ.......

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω πως χρειαζεται κοψιμο ο παλιος σου προφυλακτηρας για να μπει του r32...απλως βγαζεις τον εναν κ βαζεις τον αλλον...κ 2500 ευρω μου φαινονται παρα πολλα!απο tmt tuning κανει 609 δολαρια... Tmt Tuning R32 rear bumper...εκτος αν κ μεσα στη τιμη ειναι κ η εξατμηση...αλλα κ παλι πολλα ειναι!

Edited by sonakias
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω πως χρειαζεται κοψιμο ο παλιος σου προφυλακτηρας για να μπει του r32...απλως βγαζεις τον εναν κ βαζεις τον αλλον...κ 2500 ευρω μου φαινονται παρα πολλα!απο tmt tuning κανει 609 δολαρια... Tmt Tuning R32 rear bumper...εκτος αν κ μεσα στη τιμη ειναι κ η εξατμηση...αλλα κ παλι πολλα ειναι!

ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΗ..... ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΕΙΛΛΩ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ Η ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ???? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΛΕΞΩ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και επειδη ειναι σε δολαρια η τιμη?609 δολαρια ειναι περιπου 480 ευρω.τωρα ποσα μεταφορικα θελει για να στο στειλει δε ξερω να σου πω,,,το μονο σιγουρο ειναι οτι θα σου βγει πολυ πιο οικονομικα απ τη τιμη που λες...εκτος κ εαν,οπως σου ειπα,αν στη τιμη μεσα συμπεριλαμβανεται και η εξατμηση.τωρα το ποιος θα στον βαλει αν τον παραγγειλεις ειναι το μονο ευκολο.ή σε καρεντα-αντιπροσωπια ή τον βαζεις κ μονος σου μιας κ δεν ειναι τπτ δυσκολο...καμια 10αρια βιδες ειναι κ βγαινει...δεν ειναι καθολου δυσκολο...σε μιση ωριτσα τον εχεις κουμπωσει!

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμες ειναι αυτες ρε παιδια? Πανω απο 250 αντε 280 ευρω καινουργιος δεν κανει, απο την αντιπροσωπεια. Τι 2500 ευρω? Τοσα του λειπουν πες του? Και ουτε κοψιμο χρειαζεται ξεκουμπωνεις και κουμπωνεις το κατω κομματι, μην ξεχασεις επισης να αλλαξεις και τους πισω θολους για να ειναι ολοκληρωμενη η μετατροπη καθως η τελευταια βιδα του θολου χαμηλα αν δεν τους αλλαξεις με του R32 θα μεινει στον αερα γιατι ο προφυλακτηρας του R32 ερχεται χαμηλοτερα απο τον δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

αυτος θελει να παρει 500 ευρο για προφυλακτηρα και βαψιμο και 2000 ευρο εργατικα..Α ΡΕ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΙΡΘΑΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΛΙΑ!!με 2500 παλικαρι μου βαζεις και τον μπροστα και την εξατμιση..ηθελα να ξερα που τον βρικες αυτον τον μπατακαρο και σου ειπε 2500??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.