Jump to content
toul

Γκρατζουναει Η Δευτερα Golf5 Tsi

Recommended Posts

καλησπερα σας.

εχω το golf 5 tsi και εδω και κανα 8 μηνο εχω προβλημα με τη δευτερα.

οταν βαζεις δευτερα ακουγεται γκρατζουνισμα δυνατο, σαν να μην πατησες καθολου το συμπλεκτη.

το προβλημα στην αρχη το εκανε που και που.. πλεον το κανει μονιμα.

εαν βαλω δευτερα σιγα σιγα δεν χτυπαει, εαν κανει γρηγορα την αλλαγη χτυπαει.

αρχικα νομιζα οτι αν πεσουν οι στροφες δεν χτυπαει.. αλλα τελικα ουτε αυτο ισχυει.. γιατι και με πεσμενες στροφες παλι μου εχει χτυπησει.

το παιρνω στο χερι??? εχει κανεις το ιδιο προβλημα? γνωριζει κανεις κατι???

ευχαριστώ

Edited by toul
Link to comment
Share on other sites

καλα εσενα κρατησε τοσο....στα δικα μας το εκανε απο την αρχη....

εγγυηση λογικα δεν εχεις...ε?ποσα χλμ εχεις???

το συνχρονιζε δευτερας ειναι παντος γνωστο προβλημα...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Οτι και βαλβολινες και να βαλεις δεν φτιαχνει! Θελει αντικατασταση το συνχρονιζε 2ας τελος!Οσο αφορα τις βαλβολινες αν διαβασετε σε πιο παλια ticket θα δειτε οτι οι καλυτερες για γενικη χρηση ειναι οι μαμισιες!

Link to comment
Share on other sites

μη δινεις τζαμπα λεφτα για βαλβολινες και τετοια γιατροσοφια.στο λεω εγω που τα εχω πληρωσει 2 φορες,2 GOLF 5αρια ειχα και τα 2 ιδιο προβλημα.210 ευρω ειναι τα ανταλλακτικα μαζι με βαλβολινες και οσο σου παρει ο μαστορας,εμενα στην OPEL μου πηραν 150 εργασια(φιλικα) στο παλιο μου GT.στην αντιπροσωπεια μου ζητησαν 260 εργασια οι παλιοκλεφτες.

Link to comment
Share on other sites

χιλιομετρα εχω περιπου 45000.

ειμαι εκτος εγγυηση...

πρεπει να παω να το φτιαξω συντομα??? γιατι το εχω αφησει πολυ καιρο..

οταν την κανω την αλλαγη σιγα σιγα δεν χτυπαει..

μπορει να γινει μεγαλυτερη ζημια αν καθυστερισω να το φτιαξω???

ευχαριστώ

Edited by toul
Link to comment
Share on other sites

χιλιομετρα εχω περιπου 45000.

ειμαι εκτος εγγυηση...

πρεπει να παω να το φτιαξω συντομα??? γιατι το εχω αφησει πολυ καιρο..

οταν την κανω την αλλαγη σιγα σιγα δεν χτυπαει..

μπορει να γινει μεγαλυτερη ζημια αν καθυστερισω να το φτιαξω???

ευχαριστώ

να πας να το φτιάξεις γιατί απ τα πολλά γραντζουνιζματα αρχίζει και τρώει το γρανάζι της δευτέρας .. πολύ πιθανον να έχει φάει ειδή κάποιο δοντάκι του!..και εγώ σε 6αρι το ίδιο θέμα είχα! αν πας σε αντιπροσώπια που δεν θα το προτεινα η' θα σ ελεγα μονο και μονο να πας να δεις αν θα στο περάσουν στην ανακλήση που έχουν βγάλει εν γνώση τους!και πληρώσεις μονό εργασια

Link to comment
Share on other sites

να πας να το φτιάξεις γιατί απ τα πολλά γραντζουνιζματα αρχίζει και τρώει το γρανάζι της δευτέρας .. πολύ πιθανον να έχει φάει ειδή κάποιο δοντάκι του!..και εγώ σε 6αρι το ίδιο θέμα είχα! αν πας σε αντιπροσώπια που δεν θα το προτεινα η' θα σ ελεγα μονο και μονο να πας να δεις αν θα στο περάσουν στην ανακλήση που έχουν βγάλει εν γνώση τους!και πληρώσεις μονό εργασια

εχει βγει ανακληση που το περναει στην εγγυηση?

πηγα ρωτησα και μου ειπε να το φερω να το δουνε και να μου πει ποσο κοστιζει... και οτι αντε το πολυ να μου κανουν καποια εκπτωση αφου εχει βγει απ την εγγυηση.. και οταν της ειπα για εγγυηση... μου ζητησε πινακιδα.. και μου ειπε οτι δεν εχω κανει τα σερβις εκει..

λεω μα εκει τα κανω τα σερβισ.. και λεει οτι στο τελευταιο δεν το πηγα την ημερομηνια που μου ορισανε.. μα αφου δεν εφτασαν καν τα χιλιομετρα.. κλπ

δηλαδη αυτη εκει κοιτουσε να μου βγαλει οτι δεν καλυπτει τπτ πλεον η εγγυηση και οτι εγω δεν κανω σερβισ εκει...

Link to comment
Share on other sites

θα στειλω εμαιλ στη κοσμοκαρ.

εχω επικοινωνησει μαζι τους στο παρελθον και με στειλανε στην ετεα να μου κανουν το παραθυρο στην εγγυηση... αλλα οι μλκς στην ετεα μου ειπαν οτι μου αλλαξαν το μηχανησμο και το προβλημα δεν λυθηκε... και οτι δεν εχει κατι αλλο να κανουν :S

θα επικοινωνησω μαζι τους και για το ενα προβλημα και για το αλλο..

καθε πρωι περναω απο την ετεα.. θα παρω καμια μερα φορα και θα μπω μεσα :p

Link to comment
Share on other sites

χιλιομετρα εχω περιπου 45000.

ειμαι εκτος εγγυηση...

πρεπει να παω να το φτιαξω συντομα??? γιατι το εχω αφησει πολυ καιρο..

οταν την κανω την αλλαγη σιγα σιγα δεν χτυπαει..

μπορει να γινει μεγαλυτερη ζημια αν καθυστερισω να το φτιαξω???

ευχαριστώ

το GT το κυκλοφορησα για 18.000 χιλιομετρα με προβλημα στο συγχρονιζε και του επινα το αιμα,οταν το επισκευασα μονο τη 2α αλλαξα,ειχε φαει 4 δοντακια.την εβαζα και εγω μαλακα και εκανα τη δουλεια μου!

Edited by tolisgti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.