Jump to content
vaaaggos

Πρόβλημα Στην Τοποθέτηση Κάμερας Οπισθοπορείας

Recommended Posts

τα led αυτά δεν ειναι για να βγάζουν φως,ειναι led υπερύθρων για την νυχτερινή λήψη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα led αυτά δεν ειναι για να βγάζουν φως,ειναι led υπερύθρων για την νυχτερινή λήψη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

α οκ ευχαριστώ φίλε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα....θα ήθελα να ρωτησω να κάποιος ξέρει αν αυτά τα  led υπερύθρων ανάβουν συνέχεια το βράδυ και ας είναι κλειδωμένο το αυτοκίνητο μου...ή μου τραβάει ρεύμα??

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2016 at 0:01 ΠΜ, giorgosdag said:

Καλημέρα και απο εμένα....θα ήθελα να ρωτησω να κάποιος ξέρει αν αυτά τα  led υπερύθρων ανάβουν συνέχεια το βράδυ και ας είναι κλειδωμένο το αυτοκίνητο μου...ή μου τραβάει ρεύμα??

Τραβάει ρεύμα, κανονικά σβήνουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! 

Σήμερα ξεκίνησα να τοποθετήσω μία καμερα. Πέρασα το καλώδιο του βίντεο μέχρι το πορτμπαγκάζ και ρεύμα πήρα από τον αναπτήρα. Από ότι βλέπω εσείς λέτε ότι ο αναπτήρας πίσω δίνει συνεχώς ρεύμα. Στο δικό μ δοκίμασα με φορτιστή και δίνει μόνο όταν είναι ο διακόπτης ανοιχτος. (Golf 5) θα έχω θέμα λέτε? Από ότι κατάλαβα θα λειτουργεί η κάμερα μόνο όταν ο διακόπτης είναι ανοικτος. Το άλλο θέμα μ είναι πως να την περάσω στην πινακίδα. Πρέπει να βγάλω τον προφυλακτήρα ? Την τάπα αυτήν την ειδα. Θα το βγάλω από εκεί αλλά μετά πως θα τα πάω το καλώδιο πίσω από την πινακίδα?

Link to comment
Share on other sites

παιδες και εγω εχω αυτο το προβλημα με την καμερα στο 330 ενω ειναι σβηστό  ολα οκ  , οταν ο κινητηρας λειτουργει χανεται σταδιακα η εικονα . Θα λυθει μετο βαρελακι  ή μηπως θελει και κωδικοποιηση . ευχαριστω για τυχον απαντήσεις .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου εχω OEM Καθρέφτης Αυτοκινήτου με Κάμερα Οπισθοπορείας MR89 τα εχω συνδεση οπως λες αλλα το ρευμα του καθρεφτη που το συνδεω?το συνδεω στο μηχανηματακη αυτο η κατευθειαν στην οπισθεν για ρευμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα golf 5  και εχω το ιδιο προβλημα με την καμερα οταν ανοιγω ρευματα η καμερα λειτουργει αψογα οταν βαζω μπροστα τον κινητηρα χανετε η εικονα και τρεμοπαιζει ειδα τα σχολια σας και ειπα και εγω να παρω ενα αντιπαρασιτικο αλλα ειπα να παω και να ρωτησω και σε ενα μαγαζι που ασχολιται με ηχο και τετοια και μου ελεγε οτι τα vw  ειναι περιεργα και θελουν και ρελε και πυκνοτακια και τετοια.... εσεις τι λετε...??

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Giannis Chloptsios said:

Καλησπερα παιδια εχω ενα golf 5  και εχω το ιδιο προβλημα με την καμερα οταν ανοιγω ρευματα η καμερα λειτουργει αψογα οταν βαζω μπροστα τον κινητηρα χανετε η εικονα και τρεμοπαιζει ειδα τα σχολια σας και ειπα και εγω να παρω ενα αντιπαρασιτικο αλλα ειπα να παω και να ρωτησω και σε ενα μαγαζι που ασχολιται με ηχο και τετοια και μου ελεγε οτι τα vw  ειναι περιεργα και θελουν και ρελε και πυκνοτακια και τετοια.... εσεις τι λετε...??

όντως θέλει να βάλεις ένα συγκεκριμένο πυκνωτή για να παίξει σωστά έχουν περάσει αρκετά χρόνια που εφτιαξα το δικό μου και δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχα βάλει

Link to comment
Share on other sites

Ναι από την λάμπα της όπισθεν μπορείς να πάρεις. + και - 

όλη από εκεί περνούν,  αν θες πέρνεις μόνο + και το - το βάζεις κάπου στο σασί του αμαξιού.

 

 

Θα τα βάλεις μόνος σου??? 

 

Να ξέρεις ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να βάλεις τα ραντάρ. 

Είναι δύσκολο να πάρεις αποστάσεις απο τα ραντάρ.

Με τον προφυλακτήρα επάνω στο αμάξι.

 

Κανονικά και ποιό καλώ είναι να βγει ό προφυλακτήρας και να δεις αν υπάρχουν η εργοστασιακές θέσεις για τους αισθητήρες παρκαρίσματος.

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

To τοποθετησα μονος μου,

πηρα μετρα,αποστασεις,τρυπησα

εβγαλα το προφυλακτηρα και περασα τα καλωδια μεσα.

Τελικα ρευμα πηρα απο τη λαμπα γιατι στη πλεξουδα ηταν ολα ροζ.

Εργοστασιακες θεσεις δεν υπαρχουν.

Απλα θελει πολυ προσοχη μη σπασουν οι βασεις των πλαστικων

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.