Jump to content
djibril cisse

Ferodo Thermoquiet

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! ήρθε η ώρα να κάνω το service των 30,000κμ στο πολάκι και αποφάσισα όλα τα ανταλλακτικά να τα πάρω μόνος μου ώστε να έχω τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό σε ποιότητα και τιμή! Για τακάκια επέλεξα την καινούρια σειρά της ferodo (thermoquiet)....το αυτοκίνητο τώρα κατάλαβε τι πάει να πει φρενάρισμα!!! Άλλη αίσθηση στο πάτημα του φρένου και ειδικά όταν η διαδρομή ειναι απαιτητική ανταποκρίνονται πολύ καλύτερα απο τα μανισια σε υψηλές θερμοκρασίες. Άρχικη επιλογή ήταν τα DS 2000 της ferodo πάλι αλλά είναι too much για καθημερινή χρήση και συχνά σφυρίζουν...

Link to comment
Share on other sites

τακακια στα ποσα χλμ αλλαζονται περιπου?ξερω πανε βαση χρησης αλλα στο περιπου λεω γιατι εχω καμια 24000χλμ

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

Με λογική χρήση κρατάνε άνετα 35,000κμ πιστεύω αν κρίνω απο μένα που έχει 33,000κμ και έχει φάει και τα στριψίματα του και τις σφήνες του και τα 120/130/150-0!!! beckman μου πήγαν 64 ευρώ με μια έκπτωση που δικαιούμαι

Link to comment
Share on other sites

τι 35000 ρε φιλε εγω εχω 60000 χιλιομετρα και μια χαρα με εβγαλανε παιδια αλλα ειμαι πιο πολυ σε ταξιδια παρα μεσα στην πολη τωρα να φανταστειτε θα τα αλλαξω εδω στην αθηνα στον θειο...μακρια απο αντιπρωσοπειες...μια χαρα ειναι φιλαρακι τα 64 ευρω που μου λες ειναι πολυ λογικη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Stig τα τακακια σου θελανε αλλαγη ή ετσι τα αλλαξες?.Το δικο μου εχει 45.000 χλμ και τα τακακια ειναι σαν καινουρια(μπρος-πισω).Και ενος φιλου μου που εχει 60.000 χλμ και τα ειδα προσφατα ειναι σε πολυ καλη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Stig τα τακακια σου θελανε αλλαγη ή ετσι τα αλλαξες?.Το δικο μου εχει 45.000 χλμ και τα τακακια ειναι σαν καινουρια(μπρος-πισω).Και ενος φιλου μου που εχει 60.000 χλμ και τα ειδα προσφατα ειναι σε πολυ καλη κατασταση.

Πιστεύω ότι κανένα 5ρι χιλιάδες ακόμα τα έβγαζαν και έχω 33,000 τώρα...έιναι και θέμα χρήσης και το δικό μου έχει φάει πολύ στρίψιμο!Γι αυτό αναγκάστηκα να ψάξω για τακακια για πιο απαιτητικές συνθήκες. Τα πίσω πιστεύω να κρατήσουν μέχρι τα 45,000
Link to comment
Share on other sites

stig na se rwtisw re filos mhpws k ksereis..uparxei diafora na mesa sthn seira thermoquiet k sthn seira premier?giati egw exw to 1.2 tsi san tou beckman k den tha ithela man na valw takakia pou sfurizoun...an k an kserei kaneis na m pei ti diametro exoun oi mprostines diskoplakes apo to polo mou?montelo 8/2011..1,2 tsi dsg...thanks

Link to comment
Share on other sites

stig na se rwtisw re filos mhpws k ksereis..uparxei diafora na mesa sthn seira thermoquiet k sthn seira premier?giati egw exw to 1.2 tsi san tou beckman k den tha ithela man na valw takakia pou sfurizoun...an k an kserei kaneis na m pei ti diametro exoun oi mprostines diskoplakes apo to polo mou?montelo 8/2011..1,2 tsi dsg...thanks

για τα premier δεν γνωρίζω κάτι δυστυχώς...μετά από 6,000κμ με τα thermoquiet, τα συστήνω ανεπιφύλακτα 

Link to comment
Share on other sites

για τα premier δεν γνωρίζω κάτι δυστυχώς...μετά από 6,000κμ με τα thermoquiet, τα συστήνω ανεπιφύλακτα 

καλημερα.να σε ρωτησω ρε στιγκ...ξερεις τον ακριβη κωδικο τον τερμοκουαιετ?γιατι μου βγαζει δυο κωδικους στο νετ π τα ψαχνω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.