Jump to content
midkin

Midkin Vs Wise

Recommended Posts

1300 κιλά 260 άλογα 1μιση κενό σε 400 μέτρα σε 1100 κιλά 250 άλογα! :)))

Τα κρικρι άλογα είναι καθαρόαιμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τους εχεις τρελανει ολους στο αλλο... που περασες τον KING :p

το ibiza ειναι διασημο αποτι καταλαβαινω!

250άλογα κ τι φοραει? δωστε κανενα λινκ να δουμε κ μεις τα δρωμενα...

και τα δυο αμάξια dsg είναι?

Edited by FANIS-TSI-
Link to comment
Share on other sites

Αν σ δωσω λινκ κ εσυ κ οποιος το δει θα χασει την ηρεμια του.. Δν ειναι φορουμ εκεινο.. Ειναι κατι αλλο σκοτεινο κ απαγορευμενο! :p

Ε πατησε ο Midkin με ενα Cupra δυνατο εκει πανω... κ επειδη δν τους βγαινουν τα κοντρομαθηματικα τους τρελαθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα ειναι απλα.για καποιο λογο ηθελαν ν βγαλουν το γκολφ λιγοτερα αλογα.μιας και αυτος που εχει το δυναμομετρο ειναι κολλητος του παιδιου με το ibiza.αλλα εκαναν λαθος και του εκοψαν πολλα.μετα του ειπαν ν ξαναπατησει το γκολφ στο δυναμομετρο αλλα ευτηχως του εκοψε του νικου και το πηρε και εφυγε.δεν πειραζει η δυναμομετρηση καλο εκανε στον νικο.εχει λοιπον 264 αλογα κριτωνεικα ΠΑΠΑΡΑΤΑ.μιας και τα 264 σε 1300+κιλα χειροκίνητο περναει 248 1100+ dsg.αρα εχει αλογα ρατσας.νικο σε ειχα προειδοποιησει...

Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα ειναι απλα.για καποιο λογο ηθελαν ν βγαλουν το γκολφ λιγοτερα αλογα.μιας και αυτος που εχει το δυναμομετρο ειναι κολλητος του παιδιου με το ibiza.αλλα εκαναν λαθος και του εκοψαν πολλα.μετα του ειπαν ν ξαναπατησει το γκολφ στο δυναμομετρο αλλα ευτηχως του εκοψε του νικου και το πηρε και εφυγε.δεν πειραζει η δυναμομετρηση καλο εκανε στον νικο.εχει λοιπον 264 αλογα κριτωνεικα ΠΑΠΑΡΑΤΑ.μιας και τα 264 σε 1300+κιλα χειροκίνητο περναει 248 1100+ dsg.αρα εχει αλογα ρατσας.νικο σε ειχα προειδοποιησει...

Mπραβο λοιπον δυο φορες... και στο αμαξι που με παραπανω κιλα ήταν μπροστα,μπραβο και στον midkin που μαλλον είναι οδηγος αφου πέρασε το dsg...

την τρελλα που ειχαν οι ibizaκηδες απο καιρους 20v την διατηρουν πάντως :)

(στειλτε ενα λινκ ρε εστω σε πμ,ειμαι περιεργος να δω τί φοραει το ibiza!)

Link to comment
Share on other sites

το Ibiza φοραει φιλτρο,εξατμιση decat,unitronic,σκαστρα,cooler με σωληνωσεις και το ψεκαζει νερο,Ultraleggera(πιο ελαφριες απο μαμα),χωρις πισω καθισματα.248 εχει βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα ειναι απλα.για καποιο λογο ηθελαν ν βγαλουν το γκολφ λιγοτερα αλογα.μιας και αυτος που εχει το δυναμομετρο ειναι κολλητος του παιδιου με το ibiza.αλλα εκαναν λαθος και του εκοψαν πολλα.μετα του ειπαν ν ξαναπατησει το γκολφ στο δυναμομετρο αλλα ευτηχως του εκοψε του νικου και το πηρε και εφυγε.δεν πειραζει η δυναμομετρηση καλο εκανε στον νικο.εχει λοιπον 264 αλογα κριτωνεικα ΠΑΠΑΡΑΤΑ.μιας και τα 264 σε 1300+κιλα χειροκίνητο περναει 248 1100+ dsg.αρα εχει αλογα ρατσας.νικο σε ειχα προειδοποιησει...

Άρα ερχόμαστε στο συμπέρασμα ότι δεν είναι παπαράτα τα άλογα,αλλά είναι περισσότερα τα άλογα για να ρίξει στον γιώργο.

Δεν είναι ούτε 260,γιατί αν ήταν τόσα το cupra θα ήταν μπροστά,και δεν είναι ούτε 320 γιατί θα έπρεπε να έχει ρίξει τουλάχιστον 3-4 αυτοκίνητα στο cupra.

Δεν νομιζω κανείς να έχει την ψευδαισθηση οτι με τα 260 άλογα 1300 κιλά και manual ρίχνει 1.5 αμάξι στον wise.

Link to comment
Share on other sites

Έχει επικρατήσει λανθασμένα η άποψη πως του έριξα 1μιση αμάξι στα 500 μέτρα, ένω ήταν 1μιση ΚΕΝΟ(3 αμάξια) σε 450 μέτρα(δλδ κάτω από τη γέφυρα!

Μέχρι τη στιγμή που πάτησε φρένο(~600 μέτρα) ήταν 4 τα αμάξια!

Link to comment
Share on other sites

σε 500μ, και να του φύγει στην αρχή το ibiza, αν ηταν 320 πόσο πρέπει να του ρίξει δλδ το golf?

δεν λέω οτι το golf ειναι 320 ουτε 260.. Διχως ειρωνία, ποσο επρεπε να του ρίξει ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει επικρατήσει λανθασμένα η άποψη πως του έριξα 1μιση αμάξι στα 500 μέτρα, ένω ήταν 1μιση ΚΕΝΟ(3 αμάξια) σε 450 μέτρα(δλδ κάτω από τη γέφυρα!

Μέχρι τη στιγμή που πάτησε φρένο(~600 μέτρα) ήταν 4 τα αμάξια!

Άμα ήταν 3-4 αμάξια στέκει κάπως.

Αρα είσαι 300+.

Link to comment
Share on other sites

Άμα ήταν 3-4 αμάξια στέκει κάπως.

Αρα είσαι 300+.

Δες το βίντεο που πόσταρα στο πάτημα σε αργή κίνηση η πάτα στοπ μέχρι το θεμητό σημείο, κάτω από τη γέφυρα είμαι 1μιση κενό μπροστά!

Link to comment
Share on other sites

Δες το βίντεο που πόσταρα στο πάτημα σε αργή κίνηση η πάτα στοπ μέχρι το θεμητό σημείο, κάτω από τη γέφυρα είμαι 1μιση κενό μπροστά!

στείλε λινκ σε π.μ γιατί δεν το βρίσκω....

Link to comment
Share on other sites

Άρα ερχόμαστε στο συμπέρασμα ότι δεν είναι παπαράτα τα άλογα,αλλά είναι περισσότερα τα άλογα για να ρίξει στον γιώργο.

Δεν είναι ούτε 260,γιατί αν ήταν τόσα το cupra θα ήταν μπροστά,και δεν είναι ούτε 320 γιατί θα έπρεπε να έχει ρίξει τουλάχιστον 3-4 αυτοκίνητα στο cupra.

Δεν νομιζω κανείς να έχει την ψευδαισθηση οτι με τα 260 άλογα 1300 κιλά και manual ρίχνει 1.5 αμάξι στον wise.

1ον) 1.5 κενο και οχι 1.5 αμαξι.το ειδε ολη η γεφυρα. 2ον)ο νικος δεν ξενινησε σωστα και για αυτο ζητησε επαναληψη αλλα ο wise αρνηθηκε. 3ον)οριακα να πατησαν 500 μετρα.και να ξερεις ολη η δυναμη του νικου ειναι ψηλα. 4ον)dsg με σχεδον 200 κιλα διαφορα τι επρεπε να του ριξει? στα 500μ? 1.5κενο=2.5-3 αμαξια δεν ειναι καλα? 5ον) οταν ο νικος ειπε οτι ειναι 320 επεσαν να τον φανε ολοι.λεγοντας οτι ο μαραβελιας δειχνει παραπανω.πηγε λοιπον σε ενα αυστηρο δυναμομετρο maha.εβγαλε 264.αρα ειναι 264 και παει μπαλα.απλα ειναι αλογα ρατσας!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω πανω παντως εχω ενα αλογο και καλο... Απογονο του Βουκεφαλα, που ως γνωστον το καβαλουσε ο Μεγας Αλεξανδρος κι εφτασε μεχρι την Ινδια... Βγαζει παραπανω δυναμη απο τα αλλα απλα αλογα, κυριως στα ψηλα δηλαδη ανοιγει μετα τα 500 μετρα κι αφηνει 3 κενα τα αλογα των Θρακιωτων που τα δοκιμασαμε στην αερογεφυρα Μαλγαρων προς τα Σκοπια... Τωρα για τα δικα σας εκει κατω δεν ξερω τι παιζει.. Κριτωνεϊκα, Κυριλεϊκα πρωτη φορα τα ακουω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω φίλτατε, θες να κανονήσουμε κανένα πάτημα με τα άλογα μας ; Αν ναι πες μου να το προετοιμάσω το Κολοκοτρωνεϊκο άλογο μου για ανάβαση απο την Τριπολιτσά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι οχι... Θελω να δω ρε παιδι μου γιατι εδω πανω ολοι μου λενε οτι στον δρομο βγαζει μεγαλυτερη δυναμη.. Οργωνω με διπλο αροτρο να φανταστεις, οποτε δεν ξερω τι παιζει... Αν και για τα δικα σας ακουω καλα λογια, εκει πανω στα βουνα εχουν σκληραγωγηθει καλα...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Ρε μανούλα μ σου χα πει οτι παίζει ρόλο και το καύσιμο. Εμείς κατά κύριο λόγο τα ταίζουμε τα άλογα με σανό ενισχυμένο πλούσιο σε μίγματα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα. δεν ξερω για τα άλλα...αλλα του νικου ειναι διασταυρωση βουκεφαλα με κολοκοτρωνεϊκα.τα δουλευουμε μονο torcoσανο.και μια φορα την ημερα ζευγαρωνουν...γτ αλλιως μουλαρωνουν και δεν πανε.οποιος εχει αποριες ας φερει τα δικα του για ζευγαρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Παει μ@λακες καηκατε κ δω.......!!!!ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΑΚΟΥΣΑΤΕ!!!

Νιανιανιαααααααααααα!!

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ διάβασμα σε ορισμένα site αποβλακώνει!

Απόδειξη οι από πάνω!

Νιανιανιαααααααα! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.