Jump to content
Stavros7

Δυναμομετρηση

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι να κανω δυναμομετρηση πρωτη φορα ειμαι απο καβαλα και το πιο κοντινο ειναι στην ξανθη,Πρωτου ομως κανω πρεπει να τον ρωτησω κατι??Δηλαδη γενικα τι πρεπει να ξερω για το μηχανημα που χρησημοποιει?Για το τι θα περιλαμβανει η τιμή??Πως παει δεν ξερω μετραει απο την 1η εως την τελευταια ταχυτητα ξεχωριστα και ποση πιεση ανεβαζει η τουρμπινα? ,πως?τι? ας βοηθησετε λιγο...Γιατι ειμαι ασχετος

Link to comment
Share on other sites

να διορθωσω την πεμπτη μετραει στο εξαταχυτη και την τεταρτη στο πενταταχυτη...παντα τη τελευταια εκτος αν θελεις να βγαλεις πλασματικα νουμερα και μετρανε κατοπιν απαιτησεως του ιδιοκτητη 2 κατω ταχυτητες για παραπανω νουμερα.....5 δυναμομετρησεις ,τοyota επι της πειραιως, 1-2 μαχα αγγελιδης-1 μαραβελιας-1 δυναμομετρο overload στην πατρα ολες με μια κατω απο οτι παει για να εισαι αντικειμενικος.

Link to comment
Share on other sites

Ειστε λαθος και οι δυο οσον αφορα την ταχυτητα που πρεπει να εχουμε την ωρα που μετραει το δυναμομετρο... Το σωστο, που πολλοι δεν ξερουν και απλα βαζουν την προτελευταια ταχυτητα, ειναι η σχεση που εχεις εκεινη την ωρα να ειναι κοντα στο 1:1.. Οποτε ψαχτειτε πρωτα για τις σχεσεις του σασμαν σας και επειτα πηγαινετε ενημερωμενοι στο δυναμομετρο την επομενη φορα (το λεω σε αυτους που ενδοιαφερονται)...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειναι ακριβως 1.1 αλλα πλησιαζει πολυ με 1.185 θα επιλεξεις την 4η σχεση στο σασμαν σου... ;)

Link to comment
Share on other sites

και κανε και ενα πατημα με 5 να μας πεις διαφορες....θα γελασεις...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 6ταχυτο...Τι πρεπει να βαλει δηλαδη???Επισεις στο δυναμομετρο δεν βλεπεις ποσα αλογα ειναι το αμαξι και τι τελικη εχει??και ποσο πιεση ανεβαζει η τουρμπινα?

Link to comment
Share on other sites

βλεπεις αλογα-ροπη σου συνδεουν μπαρομετρο οι σωστοι εχουν δικο τους μπαρομετρο που συνδεουν για να βλεπουν την πιεση....τωρα για τελικη ειναι σχετικο,...δεν τα πανε τελικη γιατι δεν σε ενδιαφερει αυτο αλλα μπορει και να το κανουν αλλοι ...εκει που πηγα δεν ειδα κατι τετοιο...στα δικα μου...και εμενα ειναι 6speed dsg.....

εγω εβγαλα 363 με 5πτη .με 4 μπορει να εβλεπα+++++++

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Το PolarFis πάντως που συνέδεσα πρόσφατα μου έδωσε 197cv~=194hp μέγιστη τιμή (φυσικά δε μιλάμε για τροχό).

Golf GT 170 100ron βενζίνη.

Too good to be true :p

μαλλον...καλα θα ητανε να ηταν και αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Μπιλι, τον αλλον μηνα, θα αναιβω κοζανη για δυναμομετρηση, θα αλαξω προγραμμα, οποτε να δουμε τι ψαρια ποιανει...θα μιλισουμε αν ειναι να παμε παρεα.

Ενημέρωση τον bill για να μου πει και εμένα να έρθω αν είμαι Κοζάνη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Ενημέρωση τον bill για να μου πει και εμένα να έρθω αν είμαι Κοζάνη.

Ενημέρωση τον bill για να μου πει και εμένα να έρθω αν είμαι Κοζάνη.

Υπολογισε κανα μηνα, απο βδομαδα θα αλαξω προγραμμα, θα το αφησω κανα 2 βδομαδες να πατησει, οποτε αρχες δεκεβρη σιγουρα. Θα σου πει ο μπιλ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχα δει είναι maha 3000, είναι δίπλα στο σπίτι μου γι αυτό με νοιάζει :Ρ

Στάλθηκε από το SGPT12 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.