Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

ο καθεμας το κοντο και το μακρυ του.

δε σας αρεσουν τοσα και ομως αγορασατε το αμαξι.

ο καθενας μπορει να ζηταει και κατι. αλλα τα αυτοκινητα δεν ειναι custom made. ειναι μαζικης παραγωγης και πρεπει να ικανοποιουν τον μεσο αγοραστη σε ολους τους τομεις. και αν μη τι αλλο το αμαξι μας τα καταφερνει καλυτερα απ ο τον ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

Ηδικα αν ειστε 5 ατομα μεσα στο αμαξι καθετε οσο δεν παει και σε λακουβα χοροπηδαει..

Off Topic

Βαλε την χθεσινη σημαια που ειχες J.P,,!!!

Όχι δεν αλλάζει δραματικά το στήσιμο, παραμένει ίδιο. :)

off topic : η σημαία εξαφανίστηκε ως δια μαγείας για αυτό έβαλα το κάρο μου! θα κοιτάξω μήπως την βάλω πάλι! Να πω την αλήθεια το βαριέμαι το avatar κάθε τόσο και λέω να το αλλάζω. Θα αφήσω λίγο τον Stig!

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

ποιο μακρυ μας και ποιο κοντο μας ρε φιλε ? Θεωρω απαραδεκτο το σασμαν να ειναι χειροτερο και λιγοτερο αξιοπιστο σε σχεση με ford focus 2 ,αναρτησεις για αυτοκινητο 160 αλογων ??? μετριοτατες... και τωρα το μεγαλυτερο μου θεμα ...ΤΙΜΟΝΙ.... τραγικο..... και δεν σηκωνω κουβεντα ... θα μου πεις πρωσαρμωσου ...με αυτα που εχεις....Υποτιθεται ειναι ενα σπορτιφ αυτοκινητο ... και δεν εχει ουτε σπορτιφ σασμαν,ουτε σπορτιφ τιμονι ουτε σπορτιφ αναρτηση . Η αναρτηση οκ αν εισαι ενημερωμενος πας και βαζεις spor πακετο ΜΕ DCC ...για να εχει καλο αξιοπρεπες κρατημα για τετοιοι αυτοκινητο και τοσο βαρυ

Υγ. Ναι τα καταφερνει καλυτερα απο τον ανταγωνισμο σε κινητηρα-ηχομονοση-εσωτερικο...αλλα για δες φρενα-αναρτηση-αισθηση τιμονιου ...μας εφαγαν τα καινουρια hundai !!! ΜΕΓΑΛΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ. Αλλα βλεπεις οι μικρες λεπτομεριες κανουν τη διαφορα. Δοκιμασε να οδηγησεις το gti με χειροκινητο κιβωτιο 6αρι ...και δες αισθηση ... επρεπε να το ειχαν βαλει και στο 160 αρι

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με 18" ζάντες, λάστιχα 225/40/18 Continental SportContact 2, DCC ανάρτηση (στο Sport πρόγραμμα με σκληρότερη ανάρτηση και στιβαρότερο τιμόνι) και ελατήρια Eibach Pro Kit 3cm είμαι υπερευχαριστημένος από το αυτοκίνητο. :whistling:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

τεραστια διασταση ζαντας,εξαιρετικο λαστιχο ,εξαιρετικα ελατηρια και extra σπορ πακετο !!! Για να εχεις σωστη οδικη συμπεριφορα ακομα και με σπορ οδηγηση ...

Link to comment
Share on other sites

ρε ελεος σταματιστε να κλαψουριζετε το αμαξι ειναι κοριφι απλα!!! αν α σασ χαλαι οτι σας χαλαι να το βλεπατε πριν το παρετε γιαυτο αλοστε ιπαρχουν τα test drive ....

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε φιλε αν ειχα πριν hundai θα ελεγα οτι ειναι κορυφη ...ελεος δηλαδη,στο test drive ολα ειναι τελεια...μετα το βλεπεις το αυτοκινητο το στρωνεις το ζεις και κρινεις...

Link to comment
Share on other sites

ρε ελεος σταματιστε να κλαψουριζετε το αμαξι ειναι κοριφι απλα!!! αν α σασ χαλαι οτι σας χαλαι να το βλεπατε πριν το παρετε γιαυτο αλοστε ιπαρχουν τα test drive ....

Φίλε και εγώ το ίδιο έλεγα μέχρι που τις τελευταίες μέρες με διαψεύδει κανονικά!!!!

Καπάκια ψυγείου να ξεκουμπώνουν και να πέφτουν δίπλα από τον ιμάντα και να τρίβονται στην φτερωτή δεν το έχω δει δε κανένα αμάξι!!!!!!! Και το κιβώτιο είναι απλά τραγικό. Όπως έχω ξαναπεί σε κάποιες στιγμές για να βάλεις πρώτη πρέπει να βάλεις πρώτα δευτέρα, κάτι που το έχω συναντήσει ξανά σε μίνι κούπερ του 77… του 1977!!!!

Γελοία πράγματα για ένα αμάξι του 2009 που έδωσα 24.000€

Και με βάση όλα αυτά που ακούω τι μας περιμένει ακόμα…..

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε φιλε αν ειχα πριν hundai θα ελεγα οτι ειναι κορυφη ...ελεος δηλαδη,στο test drive ολα ειναι τελεια...μετα το βλεπεις το αυτοκινητο το στρωνεις το ζεις και κρινεις...

Το Hyundai και η KIA σου δίνει και 7 χρόνια ολική εγγύηση και δωρεάν σέρβις με τιμές στα αυτοκίνητα που είναι στο κόστος παραγωγής….εμείς όλα τα παραπάνω πρέπει να τα χρυσοπληρώσουμε…ονειρευόμασταν όμως να αγοράσουμε κάτι «καλό»…

Link to comment
Share on other sites

Το Hyundai και η KIA σου δίνει και 7 χρόνια ολική εγγύηση και δωρεάν σέρβις με τιμές στα αυτοκίνητα που είναι στο κόστος παραγωγής….εμείς όλα τα παραπάνω πρέπει να τα χρυσοπληρώσουμε…ονειρευόμασταν όμως να αγοράσουμε κάτι «καλό»…

Off Topic

ΑΑααααλλες πο@στιες αυτες με την ΚΙΑ. Ναι μεν σου "δινουν" 7 χρονια εγγυηση και "δωρεαν σερβις" αλλα εχει πολλα μικρα γραμματα.

Και οταν λεμε "δωρεαν σερβις" εννοουμε αλλαγη λαδιων ετσι.. Τα αλλα ολα απο την τσεπουλα μας.

Link to comment
Share on other sites

Το golf μικρο κοστος παραγωγης εχει ...πολυ μικρο κιολας...μην το ξεχναμε αυτο ... απλα ειναι glamour ...ισως το ποιο υπερτημιμενο αυτοκινητο ever .Και αυτα περι κορυφης....αστα ...Δες στα τεστ των περιοδικων και μαλιστα των εγκυρων ...φρενα ...κρατηματα ειναι κατω απο τα νεα hundai .. το focus των 18.000 μας βαζει τα γυαλια και στρο στριψιμο και στο φρεναριμα. Αν διαφωνειτε και εχετε ευκαιρο ενα focus βαλτε το μπροστα και δοκιμαστε να το ακολουθησετε στη διαδρομη προς α-ι γιαννη ρωσσο ...

ΑΥΤΑ πρεπει να διωρθωσουν αλλιως να κατεβασουν την τιμη στα 17-18 που πιστευω εκει κειμενεται το αυτοκινητο με αυτα τα + που προσφερει .εσωτερικο+ κινητηρα . Αλλα οχι 24 με τετοιο σασμαν τιμονι και αναρτησεις και να ειμαστε πρωτοι στις σοβαρες βλαβες ...

Το 7αρι αυτα πρεπει να διορθωσει ... εμενα με κοροιδεψαν οτι πλεον χρησιμοποιουμε το σασμαν του 2.0 λιτρου .. γιαυτο και το πηρα...περιμενα να στρωσει και ακομα περιμενω στα 25....

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

ΑΑααααλλες πο@στιες αυτες με την ΚΙΑ. Ναι μεν σου "δινουν" 7 χρονια εγγυηση και "δωρεαν σερβις" αλλα εχει πολλα μικρα γραμματα.

Και οταν λεμε "δωρεαν σερβις" εννοουμε αλλαγη λαδιων ετσι.. Τα αλλα ολα απο την τσεπουλα μας.

Off topic 2

Η ΚΙΑ ότι λέει ισχύει έχω πάρει το sportage και ξέρω καλά και τα κανονικά και τα «ψιλά» γράμματα…απλά όσοι δεν είναι στο πρόγραμμα δωρεάν σέρβις πληρώνουν μιάμισι φορά πάνω από την κανονική αξία του αντίστοιχου σέρβις. Γιαυτό και στο επίσημο φόρουμ της ΚΙΑ όλοι έχουν το δικό τους συνοικιακό μηχανικό…όπως και εγώ άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

ποιο μακρυ μας και ποιο κοντο μας ρε φιλε ? Θεωρω απαραδεκτο το σασμαν να ειναι χειροτερο και λιγοτερο αξιοπιστο σε σχεση με ford focus 2 ,αναρτησεις για αυτοκινητο 160 αλογων ??? μετριοτατες... και τωρα το μεγαλυτερο μου θεμα ...ΤΙΜΟΝΙ.... τραγικο..... και δεν σηκωνω κουβεντα ... θα μου πεις πρωσαρμωσου ...με αυτα που εχεις....Υποτιθεται ειναι ενα σπορτιφ αυτοκινητο ... και δεν εχει ουτε σπορτιφ σασμαν,ουτε σπορτιφ τιμονι ουτε σπορτιφ αναρτηση . Η αναρτηση οκ αν εισαι ενημερωμενος πας και βαζεις spor πακετο ΜΕ DCC ...για να εχει καλο αξιοπρεπες κρατημα για τετοιοι αυτοκινητο και τοσο βαρυ

Υγ. Ναι τα καταφερνει καλυτερα απο τον ανταγωνισμο σε κινητηρα-ηχομονοση-εσωτερικο...αλλα για δες φρενα-αναρτηση-αισθηση τιμονιου ...μας εφαγαν τα καινουρια hundai !!! ΜΕΓΑΛΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ. Αλλα βλεπεις οι μικρες λεπτομεριες κανουν τη διαφορα. Δοκιμασε να οδηγησεις το gti με χειροκινητο κιβωτιο 6αρι ...και δες αισθηση ... επρεπε να το ειχαν βαλει και στο 160 αρι

Τι ακριβως σε προληματιζει με το τιμονι και το σασμαν, & σε τι διαφερει το χειροκινητο απο αυτο του gti vi; Εγω δεν εχω εντοπισει κατι και με προβληματισες τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σε προληματιζει με το τιμονι και το σασμαν, & σε τι διαφερει το χειροκινητο απο αυτο του gti vi; Εγω δεν εχω εντοπισει κατι και με προβληματισες τωρα!!!

χεχε Το gti φοραει πολυ καλυτερο 6ταχυτο σασμαν και σε αποδοση αλλα και σε αισθηση και πανω απο ολα σε αξιοπιστια.Εμενα για να βαλεισ 1-η-2α-3η ενω εισαι στη νεκρα περναει 2 σταδια ...αντι για 1(αυτο του να κλειδωσει στο γραναζι στην αναλογη ταχυτητα) .Και το εχουν το 60-70 της εκατο των οχηματων golf5-6 ....τα συγχρονιζε που τα πας χιλιαδες ανακλησεις..και χιλιαδες σπασμενα σασμαν μετα τα 50-60χιλ χιλιομετρα και εκτος εγγυησης.

Τιμονι ...τωρα ...εκτος του προβληματος με την ηλεκτρομηχανικη κρεμαγιερα οπου πολλες φορες εχεις την αισθηση οιτι κολλαει ...και το τιμονι εχει δοντακια.... ειναι η χειροτερη σε αισθηση που υπαρχει ...ειναι δυνατον να πηγαινεις με 180 και το τιμονι να συμπεριφερεται λες και πας με 40 ? Ενωω σκληροτητα... Αν δεν ξερουν απο τιμονια να αντιγραψουν της seat απο το cupra ...

Ειναι ενα αυτοκινητο με ενα δυνατο κινητηρα-αμφιβολης αξιοπιστιας με μετριο τιμονι-σασμαν ακομα ποιο μετριες αναρτησεις και κρατηματα . Βεβαια θα μου πεις γιατι το πηρα ... γιατι δεν τριζει ...ειναι δυνατο και ασφαλες . Το οτι τα φρενα του φρεναρουν χειροτερα απο τα hundai το ηξερα απο τα τεστ ..αλλα ολα τα αλλα τα εμαθα αφου το πηρα και διαβασα το εδω φορουμ k wortex ...

Link to comment
Share on other sites

χεχε Το gti φοραει πολυ καλυτερο 6ταχυτο σασμαν και σε αποδοση αλλα και σε αισθηση και πανω απο ολα σε αξιοπιστια.Εμενα για να βαλεισ 1-η-2α-3η ενω εισαι στη νεκρα περναει 2 σταδια ...αντι για 1(αυτο του να κλειδωσει στο γραναζι στην αναλογη ταχυτητα) .Και το εχουν το 60-70 της εκατο των οχηματων golf5-6 ....τα συγχρονιζε που τα πας χιλιαδες ανακλησεις..και χιλιαδες σπασμενα σασμαν μετα τα 50-60χιλ χιλιομετρα και εκτος εγγυησης.

Τιμονι ...τωρα ...εκτος του προβληματος με την ηλεκτρομηχανικη κρεμαγιερα οπου πολλες φορες εχεις την αισθηση οιτι κολλαει ...και το τιμονι εχει δοντακια.... ειναι η χειροτερη σε αισθηση που υπαρχει ...ειναι δυνατον να πηγαινεις με 180 και το τιμονι να συμπεριφερεται λες και πας με 40 ? Ενωω σκληροτητα... Αν δεν ξερουν απο τιμονια να αντιγραψουν της seat απο το cupra ...

Ειναι ενα αυτοκινητο με ενα δυνατο κινητηρα-αμφιβολης αξιοπιστιας με μετριο τιμονι-σασμαν ακομα ποιο μετριες αναρτησεις και κρατηματα . Βεβαια θα μου πεις γιατι το πηρα ... γιατι δεν τριζει ...ειναι δυνατο και ασφαλες . Το οτι τα φρενα του φρεναρουν χειροτερα απο τα hundai το ηξερα απο τα τεστ ..αλλα ολα τα αλλα τα εμαθα αφου το πηρα και διαβασα το εδω φορουμ k wortex ...

Για το τιμόνι τώρα αρχίζω και το καταλαβαίνω…Και σκέψου φίλε μου ότι δώσαμε 24.000 ευρώπουλα για τα παραπάνω…. :)fire.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το τιμόνι τώρα αρχίζω και το καταλαβαίνω…Και σκέψου φίλε μου ότι δώσαμε 24.000 ευρώπουλα για τα παραπάνω…. :)fire.gif

Υπάρχουν και χειρότερα... π.χ. το Α3

κάνει και 5 χιλιάρικα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα ξερω οτι εχουμε γινει θεμα συζητησης σε ολα τα αλλα forum και γελανε με τα προβληματα μας... μα να γελαει ο KIA ... ΑΛΛΑ αυτα παθαινεις .

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παίδες αλλά το "κινητήρας αμφίβολης αξιοπιστίας" μήπως το λέτε ελαφρά τη καρδία; Δεν έχω δει κανένα Golf 5/6 με σπασμένο κινητήρα (που να μην το έσκιζε ο ιδιοκτήτης του) όσο και να το διαδίδουν άλλοι από άλλα site ανταγωνιστικών εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παίδες αλλά το "κινητήρας αμφίβολης αξιοπιστίας" μήπως το λέτε ελαφρά τη καρδία; Δεν έχω δει κανένα Golf 5/6 με σπασμένο κινητήρα (που να μην το έσκιζε ο ιδιοκτήτης του) όσο και να το διαδίδουν άλλοι από άλλα site ανταγωνιστικών εταιρειών.

+10000 :p

Link to comment
Share on other sites

βρε καλα μου παιδακια σιγα τα ουα...αν νομιζετε οτι ειστε κοροιδα που πειρατε τα golf ειστε γελασμενοι...εχω ενα mercedes c55 amg....το τιμονι του σε χαμηλες ταχυτητες ειναι θεοβαρο και σε υψηλες παναλαφρο!!η μονη οδηγικη ευχαριστηση που εχω ειναι απο το μοτερ και την πισοκινηση..χαχαχα...gtp..το καντραν τριζει με το παραμικρο λες και ειναι συναρμολογιμενο με πλαστικα κοματακια σας παζλ..αν δεν ειχε την ενδειξη v8 και το logo της amg να χαιρομαι θα το ειχα σπασει η αλλαγες απο το 5ταχυτο!!αυτοματο σασμαν δεν εχουν καμια σχεση με το dsg του gti μου υπερβολικα αργο του amg...βεβαια δεν εχει βγαλει προβληματα στα 130000χμ εκτος απο κατι ψιλολογια...αλλα και το 5ari με 81000χμ δεν εχει βγαλει κατι σοβαρο..παντος τελειο αμαξι δεν προκειτε να βρειτε ολα καπου υστερουν και καπου υπερτερουν απλα δεν χρειαζετε να ειμαστε κολημενοι..πρατουμε αναλογα με αυτα που για εμας ειναι μεγαλυτερης σημασιας για την δεδομενη χρονικη στιγμη που αγοραζουμε το αμαξι μας..και rolls roys na παρουμε καποιοι θα παραπονιουντε οτι οι ραφες απο το χειροποιητο δερμα στο ταμπλο δεν ειναι ισιες..

Link to comment
Share on other sites

λαθος μου να το θεσω ποιο σωστα ...μη αξιοπιστα περιφερειακα κινητηρα .(n75 και ολο το σοι της ,σωληνακια φρενων ,σασμαν ,)

Ρε παιδια αξιοπιστο ειναι ενα αυτοκινητο οπου στα 150-170.000 χιλιομετρα δεν εχει εμφανιστει σοβαρη βλαβη ...και αν θελετε να σας πω 5 οικογενειακα μας που εχουν πανω απο 200.000 ...μα ειμαστε σοβαροι ?Σε φοκους 2 στα 146 χιλ χιλιομετρα turbo diesel κιολας να μην εχει ζητησει ουτε δισκο παρα μονο μια φορα λλαγη τακακια ? και ολα να λειτουργουν οκ ? φορτηγακι mazda me 200.000 ... εγω εκει κρινω ενα καποιο ειναι αξιοπιστο η οχι . Αλλο η ποιοτητα και αλλο η αξιοπιστια τα εχετε μπερδεψει φιλοι μου .

Εγω 2 gt ξερω με 90 .000 ο ενας και 111 ο αλλος... μα να χρειαζεσαι αλλαγμα μπιλιοφορους ,ολοκληρο σασμαν και δισκο πλατο στα 100 ? Δεν ξερω για εσας αλλα εγω κρινω σκληρα ενα αυτοκινητο 25 χιλ ευρω .

Link to comment
Share on other sites

φυσικα υπαρχει κ η επιλογη πωλησης του αυτοκινητου :)

και ποιος θα το παρει ρε???χαχαχαχαχαχα το δικο μου ξερεις ποσο καιρο το πουλαω.....οπως ξερεις οτι ακομα το εχω μαρμαρο....τελικα πειρα κι αλλο..αλλα το golf το παντρευτικα....και δεν βλεπω να θελει να φυγει μακρια μου...χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.