Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

πως να μην λενε ρε παιδια απο την αρχη του 6αριου για το 7αρι?αφου το 6αρι ειναι νεο golf σχεδον μονο στο ονομα!

Ο λαος λεει οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια .εσυ που εχεις το 5αρι πιστευε οτι εχεις το 6αρι επειδη ειναι ιδιο! :help:

Υμαρτον , βαρεθηκα να διαβαζω τα ιδια σχολια οσο αφορα το 6αρι . μην το αγορασεις ρε φιλε

Link to comment
Share on other sites

http://www.4troxoi.g...=4&art_id=13957

Στον τομέα των μηχανικών μερών, οι ιθύνοντες της VWαναμένεται να ακολουθήσουν την… πεπατημένη τοποθετώντας κάτω από το καπό του αυτοκινήτου τα γνωστά μηχανικά σύνολα βενζίνης και πετρελαίου των οικογενειών TSI και TDI, που θα έχουν χωρητικότητα από 1,2 έως και 2,0 λίτρα και ισχύ μέχρι και 300 ίππους. Πολύ πιθανό είναι επίσης να δούμε κάτω από το καπό του νέου Golf και 3κύλινδρα σύνολα (με τούρμπο ασφαλώς), ενώ σίγουρα στο εγγύς μέλλον αναμένεται, πέραν της έκδοσης GTi, και μια plug-in υβριδική. Τα γνωστά κιβώτια DSG, είτε με 6 είτε με 7 σχέσεις, θεωρούνται επιλογές εκ των ουκ άνευ πλέον, σε συνδυασμό με το γνωστό χειροκίνητο 6άρι κιβώτιο του γκρουπ.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ο λαος λεει οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια .εσυ που εχεις το 5αρι πιστευε οτι εχεις το 6αρι επειδη ειναι ιδιο! :help:

Υμαρτον , βαρεθηκα να διαβαζω τα ιδια σχολια οσο αφορα το 6αρι . μην το αγορασεις ρε φιλε

δεν ηθελα το 6αρι και γι αυτο δεν το πηρα!γκεγκε?οσο για το οτι το 5αρη ειναι πολυ πιο ομορφο ειναι προσωπικη μου αποψη οπως και το αντιθετο ο καθενας εχει τη δικια του γνωμη.οσο για το αν ειναι ομως καινουργιο μοντελο η απλα ενα καλο facelift δεν ειναι υποκειμενικο αλλα αντικειμενικο!μιλαμε για ιδιο κινητηρα ιδιο πλαισιο + + + + + αιντε βαλτε το καλα στο μυαλο σας το 7αρι ειναι το νεο golf το 6αρι ειναι ενα Καλο facelift που το καναν για να μειωσουν το κοστος απο το 5αρι
Link to comment
Share on other sites

το 6αρι ειναι ενα Καλο facelift που το καναν για να μειωσουν το κοστος απο το 5αρι

Πάνω-κάτω έτσι είναι. Και ο ειδικός τύπος το είχε γράψει ότι το 5άρι παρόλες τις υψηλές πωλήσεις του δεν άφησε ιδιαίτερα κέρδη λόγω των τεράστιων επενδύσεων που έγιναν για νέο πλαίσιο-αναρτήσεις-κινητήρες-κιβώτια κτλ. Στο 7άρι πιστεύω θα δοθεί μεγάλο βάρος σε τομείς όπως ηλεκτρονικά ( ιντερνετ, συνδεσιμότητα) και μείωση ρύπων-κατανάλωσης

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως ετσι ειναι για το 6ρι χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειχε να προσφερει μια νοτα δροσιας σε διαφορα μηχανικα (και οχι μονο) μερη

προσωπικα μου αρεσε το r20 απο ολες τις εκδοσεις του 6ριου κ οχι το απλο.

αντεμε το καλο το 7ρι να καινοτομησει κ να μην ειναι τοσο "ευαισθητο"

Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα το 6αρι και γι αυτο δεν το πηρα!γκεγκε?οσο για το οτι το 5αρη ειναι πολυ πιο ομορφο ειναι προσωπικη μου αποψη οπως και το αντιθετο ο καθενας εχει τη δικια του γνωμη.οσο για το αν ειναι ομως καινουργιο μοντελο η απλα ενα καλο facelift δεν ειναι υποκειμενικο αλλα αντικειμενικο!μιλαμε για ιδιο κινητηρα ιδιο πλαισιο + + + + + αιντε βαλτε το καλα στο μυαλο σας το 7αρι ειναι το νεο golf το 6αρι ειναι ενα Καλο facelift που το καναν για να μειωσουν το κοστος απο το 5αρι

σωστος

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε και το 5 και το 6 στην οικογενεια ...οι διαφορες σε :

Ποιοτικο εσωτερικο

Φρεναρισμα

Σασμαν-συγχρονιζε

Προβληματα

Ηχομονωση-Κυληση

Ανεση συνολικη

Συναρμογη υλικων .

Δεν μπορεις ολα αυτα να τα πεις ενα καλο facelift ..απλως ...Σιγουρα οχι... Και συγκρινοντας και τα 2 αυτοκινητα που οδευουν στα ιδια χιλιομετρα 50.000 το 6 και 61.000 το 5 ,σιγουρα βλεπεις μεγαλες ποιοτικες αναβαθμισεις .Και ειναι απολυτα λογικο αυτο ... Το οτι θελουμε να νομιζουμε οτι εχουμε κατι ξεχωριστο κτλ κτλ και μαλιστα μαλωνουμε για τετοια θεματα ...μας κανει ονειροπολους...εχουμε ενα αμαξακι της σειρας λιγο καλυτερο απο τα ποιο φτηνα ...και ομως λεμε θα παρω το Golf να παω εκι πχ και οχι το αμαξι ...λες και εχουμε καμια aston martin η κανα Φερραρι ... Εγω τουλαχιστον γελαω οταν τα βλεπω αυτα ...... Αλλα σεβομαι και το αισθημα καποιων οπου τα 25.000(Απο τα οποια τα μισα ειναι φοροι και διαφημιση|) που εδωσαν ηταν ενα μεγαλο και σεβαστο ποσο και θελουν να νιωθουν αναλογα για το αποκτημα τους . Το ιδιο νιωθουν και οι οδηγοι hUndai ...citroen ktl..Οπως ολο το κλαμπ χαιρομαστε να βλεπουμε 2-3 ατομα συγκεκριμενα να εκφερουν γνωμες απολυτες και αλανθαστες ...

Παω τωρα για ενα καφε στην υπεροχη θεσσαλονικη μαζι με υπεροχη παρεα ...καλο σας απογευμα !

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

δεν θα σταθω σε πολλα φρενα????????????????/ οχι.ανεση?οχι εχω οδηγησει και εγω πολλες φορες 6αρ!κυληση?μηπως εχουν διαφορετικα λαστιχα?τεσπα δεν με νοιαζει ποιο ειναι καλυτερο αυτο που λεω ειναι απλα οτι δεν ειναι καινουργιο μοντελο!τωρα το 7 ειναι καινουργιο μαζι και με το α3 που θα βγει απλο.

Link to comment
Share on other sites

copy paste το νέο Α3

Αυτό που λες ειναι για το Audi a3 του 2013!!!

Προηγείται λοιπόν το golf και μετα το audi, αρα το audi θα ειναι copy paste του golf αν και οταν κυκλοφορήσουν με τα ίδια καντραν ίδωμεν.

2013-Audi-A3-Interior-25.jpg

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βαλουν και ενα μετρητη Ltr βενζινης ,οπως και επισης ενα ολοκαινουριο σασμαν 6 manual ισαξιο του ονοματος και της τιμης του αυτοκινητου επιτελους.Χωρτασαμε μαλακα πλαστικα και alcadara ...αλλου ειναι ο πονος μας.

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου,οπως εχω πει και παλιοτερα,ειναι οτι καθε νεο μοντελο επιβαλλεται και πρεπει να ειναι πιο ωραιο απο αυτο που αντικαθιστα.(Δεν ειναι χαζοι οι γερμανοι σε αυτον τον τομεα)Ετσι λοιπον και το 6αρι ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι ειναι πιο καινουριο πιο νεο ειδικα στο εσωτερικο και την ηχομονωση σου του απο το 5 αρι.Ειναι το νεο μοντελο του golf αυτην την στιγμη! Ετσι θα ισχυει και για το 7αρι με το καλο οταν ελθει στην αγορα σε κανα χρονο απο τωρα.Μην κανουμε λοιπον σαν μικρα παιδια και φθονουμε το νεο και εκθειαζουμε μονο αυτο που κατεχουμε προσωπικα εμεις!(Αυτο το λεω και για καποιους κατοχους του 5αριου που προσπαθουν να πεισουν τον ευατο τους οτι εχουν το πιο καλο golf που εχει κυκλοφορησει ποτε και οτι το 6αρι δεν υπαρχει καν και απο το 5 παμε στο 7, και ταυτοχρονα για τους κατοχους του 6αριου που θα αρχισουν την ιδια κριτικη μολις δουν το 7αρι!

Προσωπικα μακαρι να ειχα το χρημα να αγοραζα το 7αρι και μετα το 8αρι κτλ αλλα γουσταρω το δικο μου και χαιρομαι οταν μπαινω μεσα μεχρι να μου ξαναπερισεψουν χρηματα να παρω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

το 5 αρι ειναι το καλυτερο golf που βγηκε ποτε!ποιος το πε αυτο?το golf 2 ηταν πολυ πιο καλο απο το 3 px..... το 6αρι ειναι απλα φθηνιαρικο για να βγαλει η vw τα παραπανω λευτα για το 5 μου το πε φιλος μου απο γερμανι που δουλευει στο σχεδιαστικο τμημα ειτε σου αρεσει ειτε οχι τελος

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εγω ειχα το 5αρι και το αλλαξα με 6αρι...το μονο που εβρισκα πιο ωραιο στο 5 ηταν η μουρη του...και τιποτα αλλο.εσωτερικα και ειδικα στο ταμπλω τα αμαξια ηταν εντελως διαφορετικα.και σε καμια περιπτωση το 6αρι δεν ειναι φθηνιαρικο.καλως η κακως ειναι διαφορετικο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ανοιχτό θέμα "Ποιο ήταν το ποιο επιτυχημένο Golf" πηγαίνται εκεί και πείτε τα.

Εδω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38578&st=60

Link to comment
Share on other sites

πες τα ρε Νικολα.με το ζορι να εχει καποιος το πιο ομορφο.και εγω 6αρι εχω,και να πω την αληθεια αν δεν ηταν η εκδοση r line το highline θελει αλλαγες για να δειξει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να τελιωνει το θεμα δεν ειπαμε πιο ειναι πιο ομορφο ουτε πιο ειναι το πιο πετυχημενο.απλα ειπαμε οτι δεν ειναι καινουργιο μοντελο!και οι 6αριτες βγαλαν τα κομπλεξ τους!ε εχει διαφορετικη κλωστη στο καθισμα εχει καλυτερο σασμαν και μετα κλαινε στα προβληματα για το σασμαν κτλ μπορει να εχει και καλυτερο φωτακι στο καθρευτη!αλλα εμεις λεμε οτι δεν ειναι νεο αμαξι με λιγα λογια τελιωνει εδω περιμενουμε το νεο golf επιτελους

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα φιλο και εγω στη Γερμανια που μου ειπε παρε το 6 ειναι καλυτερο σαν νεο μοντελο

νεα εκδοση ισως μοντελο?εχετε πεσει ολοι στη παγιδα τις vw που απλα ηθελε να ανανεωση τις πωλησεις μεχρι να βγει το πραγματικα νεο golf!και αν δειτε παντς βγαινει μαζι το α3!το 6αρι γιατι βγηκε μονο του?χμμμμμμμμμμμμμ
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.