Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

Συμφωνώ με το Leo αν έβγαινε α3 θα υ πιστεύαμε άνετα το ίδιο πριν δούμε οτι το βάφτισαν golf !φιλος μ το μπέρδεψε είπε το αμάξι είναι αυτό όταν τ δε απο μακριά !ace τα λες αρκετά καλά να πω μονο οτι εγω δεν θ μπω ποτέ στη λογική οτι το αμάξι είναι αναλώσιμο έχω μήνει στα παλιά golf και αυτό μαρεσε και στη vw ήταν κάτι διαφορετικό κτλ !τα ηλεκτρικά του marketing δεν με συγκινούν καθόλου και όλα αυτά τα περισσότερα εφετζιφικα για μένα!αλλα ναι αυτό επιβάλει η εποχή του ipad και των gadget Το καλο για τη vw δεν είναι καλο κ για μας πάντα !Και δυστυχώς εμείς η καταναλωτές π θέλαμε να αλλάζουμε αμάξι κάθε λίγο κ λιγάκι τη στήριξαμε σαυτο.εχουν περάσει απο δίπλα μου όλα τα golf εκτός απο το 1 και το 7 οπότε όλα δικά μ τ χω κ θ πω μονο relax γνώμες είναι !master με τέτοια απάντηση θ σ απαντήσω κ η σ πω π πας ρε μπεμπη πήρες ένα vw και μας έγινες καθηγητής !σε μας π γεννηθήκαμε μέσα σαυτα αιντε και να σ πω κάτι να σε ρίξω λίγο απο το καλάμι σου το golf είναι ένα μέσο αμάξι δυστυχώς δεν Καβάλας τίποτα ιδιαίτερο οπότε σταματά να κανείς λες και έχεις καμία bmw η mercedes

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το Leo αν έβγαινε α3 θα υ πιστεύαμε άνετα το ίδιο πριν δούμε οτι το βάφτισαν golf !φιλος μ το μπέρδεψε είπε το αμάξι είναι αυτό όταν τ δε απο μακριά !ace τα λες αρκετά καλά να πω μονο οτι εγω δεν θ μπω ποτέ στη λογική οτι το αμάξι είναι αναλώσιμο έχω μήνει στα παλιά golf και αυτό μαρεσε και στη vw ήταν κάτι διαφορετικό κτλ !τα ηλεκτρικά του marketing δεν με συγκινούν καθόλου και όλα αυτά τα περισσότερα εφετζιφικα για μένα!αλλα ναι αυτό επιβάλει η εποχή του ipad και των gadget Το καλο για τη vw δεν είναι καλο κ για μας πάντα !Και δυστυχώς εμείς η καταναλωτές π θέλαμε να αλλάζουμε αμάξι κάθε λίγο κ λιγάκι τη στήριξαμε σαυτο.εχουν περάσει απο δίπλα μου όλα τα golf εκτός απο το 1 και το 7 οπότε όλα δικά μ τ χω κ θ πω μονο relax γνώμες είναι !master με τέτοια απάντηση θ σ απαντήσω κ η σ πω π πας ρε μπεμπη πήρες ένα vw και μας έγινες καθηγητής !σε μας π γεννηθήκαμε μέσα σαυτα αιντε και να σ πω κάτι να σε ρίξω λίγο απο το καλάμι σου το golf είναι ένα μέσο αμάξι δυστυχώς δεν Καβάλας τίποτα ιδιαίτερο οπότε σταματά να κανείς λες και έχεις καμία bmw η mercedes

μικρε ανοητε..κοιτα να δεις..  ..αν γουσταρεις να πουλας ανωτεροτητα και νταιλικι το δεχομαι και σε δικαιολογω γιατι προφανως εισαι μικρος και αν κρινω απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν εισαι και πολυ εξυπνος.Εμενα οι γονεις μου μικρε μου φιλε δεν μου εδωσαν ποτε φραγκο να παρω αυτοκινητο επρεπε να δουλευω απο τα 17 μου για να παρω μια αξιολογη ροδα και μαλλον θα δουλευω για πολλα χρονια ακομα μεχρι να το ξοφλησω,γιαυτο θα βλεπω το αυτοκινητο μου ειτε ειναι golf ειτε ειναι citroen c1 σαν bmw η mercedes η και διαστημοπλοιο γιατι εγω το πληρωσα και οχι ο μπαμπας και η μαμα μου .

Εχω να σου προτεινω κατι :παρε τα αυτοκινητα που εχεις βαλτα στη σειρα και μετρα ποσο κακομαθημενος εισαι μικρε καγκουρα που εχεις και γνωμη!Αμα γραψεις παλι τις γνωστες ειρωνικες σου μα@@@ θα το πω στη μαμα σου

και μετα θα οδηγας ποδηλατο χωρις σελα :crazy:

Edited by master2785
Link to comment
Share on other sites

Και που του απαντάς του δίνεις αξία. Είναι όπως τα λες. Μικρός, Ανόητος Ξερώλλας με IQ άστα να πάει. Με τα λεφτά του μπαμπά αγοράζει τα πάντα και με τα δικά του αμάξι υπό κλίμακα από την playmobil... :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Μην τσακώνεστε!!

 

Η μαμα εταιρεία σας ευχαριστεί για την ένθερμη υποστήριξη που δείχνετε στα μοντέλα της και το πάθος που απορρέει απο τον λόγο σας.

 

 

Eκ μέρους της διοίκησης

170px-Kraftwerk_Volkswagen_VW.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχουνε γεμίσει ρομπότακια που αγοράζουν και κλανια με σήμα vw πάνω !petine χαλάρωσε κ εσυ π θ μ τη πεις !ναι έχω μέτρα και είχα όλα τα golf οπότε μη μιλάς και ασε κάποιον πιο έμπειρο απο εσένα να κρίνει !ειπαμε εμφάνιση είναι υποκειμενική !4 σελίδες τώρα μας πριζεις οτι το 7 είναι καλύτερο σε όλα και πιο όμορφο σταματά πηρεσ 7 το κατακαβαμε επιτέλους πήρες 1 2 golf καθ κατι εγινε και σιγά το αμάξι να στ πω έτσι αιντε το 6αρι είναι πιο όμορφο είναι γνώμη κ πιο ποιοτικό κοστίζει κ περισσότερα με στοιχεία και πιο γρήγορο !αντε κλαψε τώρα

Link to comment
Share on other sites

μικρε ανοητε..κοιτα να δεις.. ..αν γουσταρεις να πουλας ανωτεροτητα και νταιλικι το δεχομαι και σε δικαιολογω γιατι προφανως εισαι μικρος και αν κρινω απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν εισαι και πολυ εξυπνος.Εμενα οι γονεις μου μικρε μου φιλε δεν μου εδωσαν ποτε φραγκο να παρω αυτοκινητο επρεπε να δουλευω απο τα 17 μου για να παρω μια αξιολογη ροδα και μαλλον θα δουλευω για πολλα χρονια ακομα μεχρι να το ξοφλησω,γιαυτο θα βλεπω το αυτοκινητο μου ειτε ειναι golf ειτε ειναι citroen c1 σαν bmw η mercedes η και διαστημοπλοιο γιατι εγω το πληρωσα και οχι ο μπαμπας και η μαμα μου .

Εχω να σου προτεινω κατι :παρε τα αυτοκινητα που εχεις βαλτα στη σειρα και μετρα ποσο κακομαθημενος εισαι μικρε καγκουρα που εχεις και γνωμη!Αμα γραψεις παλι τις γνωστες ειρωνικες σου μα@@@ θα το πω στη μαμα σου

και μετα θα οδηγας ποδηλατο χωρις σελα :crazy:

φιλε άλλο πως τα βλέπεις εσυ και καθένας και άλλο τι είναι πραγματικά ..εγω κ λαντα να είχα ευχαριστημένος θ μπουν γιατί είναι σκυλιά ..σου λέω όμως την αλήθεια έχεις ένα μεσαίο αμάξι τίποτα ιδιαίτερο ...για σένα για πολλούς αξίζει πολλα γιατί είναι κόποι μιας ζωής αλλα η αλήθεια η αντικειμενική είναι αυτή π σ λέω ...δεν στο παίζω επιδηξιας αλλα ειναι η αληθεια ειχα τη δυνατοτητα και τ ειχα εσυ δεν ειχεσ αυτη την οικονομικη δυνατότητα !δεν έχει σημασία το πως τα αγόρασα σημασία είχε οτι τ είχα τ γνώρισα και έχω καλύτερη πιο σφαιρική οικονα απο σένα έτυχε να έχω αυτά στη κατοχή μ όλα αυτά τα golf ασε με να έχω και καλύτερη γνώμη απο σένα π δυστυχώς δεν είχες τη οικονομική δυνατότητα η η διάθεση σ άρεσε κάποιο άλλο αμάξι βρε αδερφέ να τ έχεις .και σ λέω λοιπόν οτι το 7 Άρι έχει κάποιες εκπτώσεις στη ποιότητα .ουδεν κ αλίμονο αν ένα αμάξι ήταν συνολικά χειρότερο απο προηγούμενο μοντέλο .δεν είναι όμως καλύτερο παντού τέλος απο μένα τώρα αν εσυ επειδή είναι κόποι μιας ζωής θες να λες οτι πήρες Ferrari πες το .εγω ξέρω το είναι golf κ μ φτάνει γι αυτό π είναι κ όχι γι αυτό π κλαίω στη φαντασία μ
Link to comment
Share on other sites

Πλακα εχετε... Οταν τσακωνεστε για χ@ζομαρες..

 

Μια συμβουλη παντως, στους νεους κυριως του forum, γιατι ειναι αληθεια οτι την τελευταια περιοδο εξαιτιας του Polo 6R και Golf 6/7 γραφτηκαν πολλα νεα μελη-κατοχοι αυτων...   Εκτος του οτι πρεπει να μην παιρνετε στα σοβαρα το τι λεει ο playmaker, διοτι εχει τον δικο του τροπο και σκεψη να τα λεει ολα αυτα τα χρονια και ειναι η αποψη του, πρεπει να προσγειωθειτε (με την καλη εννοια) κι ολας, διοτι εχετε στην κατοχη σας αυτοκινητα σειρας λιγο καλυτερα απο καποια, αλλα και χειροτερα απο αλλα που πλεον ερχονται και παρερχονται.. Τα πρωτα δυο χρονια εχει την φρεσκαδα του καινουριου, αλλα μετα ειναι το ιδιο και το αυτο...  Εδω θα ειμαστε να συζηταμε για τα προβληματα τους, εξαλλου.. :p

 

Παντως Ace, μια παρατηρηση..  Δε νομιζω καποιος να παει να δει focus, leon, golf και...     A class για να καταληξει στο golf.. Ή δε θα παει καθολου να δει το A Class ή θα συμβιβαστει με το Golf ειναι η σωστη εκφραση  :p  ... Δε νομιζω ποτε το Golf να φτασει το νεο A Class (Mercedes), τουλαχιστον ετσι πιστευω προσωπικα εγω..  Απο προσωπικη εμπειρια που ετυχε να δω απο κοντα, η πισω πορτα της κλεινει πιο στιβαρα απο την μπροστινη του golf (ενα πολυ απλο παραδειγμα)..

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνουμε στο πιτσιρίκο που έχει την εντύπωση ότι έχει πάρει και έχει οδηγήσει πιο πολλά αμάξια και πιο πολλά golf από τους υπόλοιπους. Απλά προσπαθούμε να δούμε μέχρι που φτάνει η ........

Θέλει να μας πει ότι είναι και έμπειρος στα χρόνια του....Καλά μιλάμε για πολύ γέλιο με τον ξερώλλα

Link to comment
Share on other sites

Μην τσακώνεστε!!

Η μαμα εταιρεία σας ευχαριστεί για την ένθερμη υποστήριξη που δείχνετε στα μοντέλα της και το πάθος που απορρέει απο τον λόγο σας.

Eκ μέρους της διοίκησης

170px-Kraftwerk_Volkswagen_VW.JPG

έκλαψα Νίκο χαχα χαχα και η photo

πλάκα κάνουμε στο πιτσιρίκο που έχει την εντύπωση ότι έχει πάρει και έχει οδηγήσει πιο πολλά αμάξια και πιο πολλά golf από τους υπόλοιπους. Απλά προσπαθούμε να δούμε μέχρι που φτάνει η ........

Θέλει να μας πει ότι είναι και έμπειρος στα χρόνια του....Καλά μιλάμε για πολύ γέλιο με τον ξερώλλα

φιλε ανά καιρούς είχα όλα τα golf ρωτά και τον bill αντί ν ξεκολησετε κ να δείτε οτι είναι ένα απο σειράς σας έχει φάει η ζήλια έχουν περάσει απο οικογένεια μου 5 golf και τα χω σκισει στη δρόμο όλα οπότε ραψε το ! Καλα

Βασίλη η α πολύ

Μπροστά το golf ίσως είναι απλά πιο value for money ?και καλύτερη χώροι τεσπα τη ασχολούμαστε λες κ υ αγοράσουμε αμάξι αύριο ...

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

δε μιλαμε οτι ολη η σειρα VW εχει πανω κατω ιδιες μουρες

ολο το group αποτελει μια καινοτομια

κανει μπαμ οτι ειναι golf?

post-23895-0-19174100-1368640459_thumb.j

post-23895-0-11426200-1368640460_thumb.j

post-23895-0-40071200-1368640464_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

μπαμ δε κανει με τιποτα.για μενα ειτε βλεπω γκολφ ειτε λεον ειτε α3 το ιδιο ειναι

 

Αν δεν έγινε κατανοητό, εννοώ ότι το αυτοκίνητο φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι Golf, υπάρχει συσχετισμός και συνέχεια μεταξύ κάθε γενιάς, όπως έμοιαζε το 6 με το 5 μοιάζει και το 7 με το 6 ή κρατάει κάποια στοιχεία για να δένει η "διαδοχή"...  ...το σουλούπι για να το πω απλά και οι βασικές σχεδιαστικές γραμμές παραμένουν ίδιες, αλλάζουν τα φώτα (εμπρος - πίσω) και προστίθενται κάποια νέα στοιχεία. Στο παρακάτω link φαίνεται η ομαλή διαδοχή των μοντέλων :

http://www.autoevolution.com/news-g-image/volkswagen-golf-vii-official-specs-and-images-released-photo-gallery/85114.html

 

Προφανώς δεν εννοούσα ότι κάνει μπαμ σαν αυτοκίνητο, άλλωστε φουτουριστικά σχέδια ή τολμηρά σχέδια όπως έχουν γίνει σε Astra, Alfa Romeo κλπ δεν είναι τακτικές της VW και αυτό το γνωρίζουν όλοι.

 

Σχετικά με α3 και leon, μερικά στοιχεία του Α3 μοιάζουν με το Golf 7, με το Leon εκτός τα πίσω φώτα τα αυτοκίνητα έχουν άλλο σχεδιασμό, το leon έχει πιο λεπτή πίσω κολώνα κλπ. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, άλλο βέβαια 17χιλ, άλλο 21 και άλλο 27χιλ. που είχαν οι προηγούμενες γενιές των εν λόγω μοντέλων πριν 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

ok ace σε επιασα τωρα,...ειναι ομως απαραδεκτο να μοιαζουν αυτοκινητα του VAG Group μεταξυ τους.

αυτο είναι άσχημο πολύ
Link to comment
Share on other sites

Πλακα εχετε... Οταν τσακωνεστε για χ@ζομαρες..

 

Μια συμβουλη παντως, στους νεους κυριως του forum, γιατι ειναι αληθεια οτι την τελευταια περιοδο εξαιτιας του Polo 6R και Golf 6/7 γραφτηκαν πολλα νεα μελη-κατοχοι αυτων...   Εκτος του οτι πρεπει να μην παιρνετε στα σοβαρα το τι λεει ο playmaker, διοτι εχει τον δικο του τροπο και σκεψη να τα λεει ολα αυτα τα χρονια και ειναι η αποψη του, πρεπει να προσγειωθειτε (με την καλη εννοια) κι ολας, διοτι εχετε στην κατοχη σας αυτοκινητα σειρας λιγο καλυτερα απο καποια, αλλα και χειροτερα απο αλλα που πλεον ερχονται και παρερχονται.. Τα πρωτα δυο χρονια εχει την φρεσκαδα του καινουριου, αλλα μετα ειναι το ιδιο και το αυτο...  Εδω θα ειμαστε να συζηταμε για τα προβληματα τους, εξαλλου.. :p

 

Παντως Ace, μια παρατηρηση..  Δε νομιζω καποιος να παει να δει focus, leon, golf και...     A class για να καταληξει στο golf.. Ή δε θα παει καθολου να δει το A Class ή θα συμβιβαστει με το Golf ειναι η σωστη εκφραση  :p  ... Δε νομιζω ποτε το Golf να φτασει το νεο A Class (Mercedes), τουλαχιστον ετσι πιστευω προσωπικα εγω..  Απο προσωπικη εμπειρια που ετυχε να δω απο κοντα, η πισω πορτα της κλεινει πιο στιβαρα απο την μπροστινη του golf (ενα πολυ απλο παραδειγμα)..

Bill είχα την ίδια άποψη, θεωρούσα όταν βγήκαν οι πρώτες φωτο της νέας A Class ότι είναι το πιο όμορφο και σίγουρα αρκετά ποιοτικό αυτοκίνητο της κατηγορίας. Θες οι καμπύλες της (σπανίζουν την σήμερον ημέρα) θες αυτό το καταπληκτικό μπλε χρώμα (ίσως ψιλοβαρέθηκα το μαύρο μετά από 8 χρόνια σε 2 αυτοκίνητα) ήμουν εντυπωσιασμένος από την 1η κίνηση της Mercedes στα hatch. Βέβαια το αυτοκίνητο είναι πιο premium και στοχεύει πρωτίστως να πάρει μερίδιο από το Α3 και ανάλογα μοντέλα και όχι από τα άλλα που ανέφερα (είναι όμως αξιόλογες και τίμιες προτάσεις τα leon, focus, astra στην μικρομεσαία κατηγορία)...  ....όλα αυτά μέχρι 10 ημέρες πριν που είδα από κοντά σε βενζινάδικο την A Class...  ...βλέποντας αρχικά την μούρη (δεν κατάλαβα το μοντέλο) έψαχνα να βρω το πίσω μέρος... ...ακόμα δεν έχουμε συνηθίσει χατς μερσέντες πιθανόν...  ...anyway αν το φιλοσοφήσεις πίσω κίνηση δεν έχει, γιατί αν πάρεις την στενόχωρη BMW 116 τουλάχιστον λες πήρα πίσω κίνηση, το εσωτερικό του Audi μου αρέσει πιο πολύ, από την άλλη λες θα γίνω εγώ το πειραματόζωο της κάθε εταιρείας που λανσάρει νέο μοντέλο 1η φορά σε μία κατηγορία..? Τεσπα, το χειρότερο όλων είναι ότι η ράτσα / Ελληνάρες κάτοχοι Mercedes είναι και λίγο περίεργοι, φαντάσου τα υποτιμητικά βλέμματα όταν σε δει ο Ελληνάρας με την E Class να οδηγείς την "μικρούλα" Mercedes...  ..θα σου πετάξει 99% ότι δεν σου έφταναν τα λεφτά για κανονική Mercedes και θα συγχιστείς...! Με την A Class εν ολίγοις είσαι ο φτωχός συγγενής της μάρκας με ένα entry level μοντέλο, με το Golf είσαι ότι στην ουσία και κατά κύριο λόγο σημαίνει VW εδώ και 38 χρόνια...

..δεν συγκρίνεται το brand name Golf (σε παγκόσμιο επίπεδο) με ένα brand name που προχθές ήταν πολυμορφικό, σήμερα έγινε χατς και μετά από λίγα χρόνια μπορεί να είναι μικρό roadster...! Απουσιάζει η ιστορικότητα από το νέο  μοντέλο της Merc γιατί πολύ απλά δεν έχει ιστορία στα μικρομεσαία..

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες. Να προσθέσω σε ότι άμα δεις το πίσω μέρος από την Α class και από το Auris δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις

Link to comment
Share on other sites

Bill είχα την ίδια άποψη, θεωρούσα όταν βγήκαν οι πρώτες φωτο της νέας A Class ότι είναι το πιο όμορφο και σίγουρα αρκετά ποιοτικό αυτοκίνητο της κατηγορίας. Θες οι καμπύλες της (σπανίζουν την σήμερον ημέρα) θες αυτό το καταπληκτικό μπλε χρώμα (ίσως ψιλοβαρέθηκα το μαύρο μετά από 8 χρόνια σε 2 αυτοκίνητα) ήμουν εντυπωσιασμένος από την 1η κίνηση της Mercedes στα hatch. Βέβαια το αυτοκίνητο είναι πιο premium και στοχεύει πρωτίστως να πάρει μερίδιο από το Α3 και ανάλογα μοντέλα και όχι από τα άλλα που ανέφερα (είναι όμως αξιόλογες και τίμιες προτάσεις τα leon, focus, astra στην μικρομεσαία κατηγορία)...  ....όλα αυτά μέχρι 10 ημέρες πριν που είδα από κοντά σε βενζινάδικο την A Class...  ...βλέποντας αρχικά την μούρη (δεν κατάλαβα το μοντέλο) έψαχνα να βρω το πίσω μέρος... ...ακόμα δεν έχουμε συνηθίσει χατς μερσέντες πιθανόν...  ...anyway αν το φιλοσοφήσεις πίσω κίνηση δεν έχει, γιατί αν πάρεις την στενόχωρη BMW 116 τουλάχιστον λες πήρα πίσω κίνηση, το εσωτερικό του Audi μου αρέσει πιο πολύ, από την άλλη λες θα γίνω εγώ το πειραματόζωο της κάθε εταιρείας που λανσάρει νέο μοντέλο 1η φορά σε μία κατηγορία..? Τεσπα, το χειρότερο όλων είναι ότι η ράτσα / Ελληνάρες κάτοχοι Mercedes είναι και λίγο περίεργοι, φαντάσου τα υποτιμητικά βλέμματα όταν σε δει ο Ελληνάρας με την E Class να οδηγείς την "μικρούλα" Mercedes...  ..θα σου πετάξει 99% ότι δεν σου έφταναν τα λεφτά για κανονική Mercedes και θα συγχιστείς...! Με την A Class εν ολίγοις είσαι ο φτωχός συγγενής της μάρκας με ένα entry level μοντέλο, με το Golf είσαι ότι στην ουσία και κατά κύριο λόγο σημαίνει VW εδώ και 38 χρόνια...

..δεν συγκρίνεται το brand name Golf (σε παγκόσμιο επίπεδο) με ένα brand name που προχθές ήταν πολυμορφικό, σήμερα έγινε χατς και μετά από λίγα χρόνια μπορεί να είναι μικρό roadster...! Απουσιάζει η ιστορικότητα από το νέο  μοντέλο της Merc γιατί πολύ απλά δεν έχει ιστορία στα μικρομεσαία..

 

Τα έλεγα πριν καιρό Ace και πλακώθηκαν όλοι να με  φάνε ...Κατέληξε σε warnings και άλλα σχετικά. Το Golf θεωρείται στην κατηγορία του σημείο αναφοράς. Είτε μας αρέσει είτε όχι. Από εκεί και πέρα υπάρχουν και premium εκδόσεις όπως θεωρείται και αυτό της Mercedes. Εννοείται πως σε θέμα ποιότητας δε συγκρίνονται γιατί και ο σκοπός της Mercedes είναι να βγάζει αυτοκίνητα πολυτελείας και την ενδιαφέρει να πιάσει τα καλύτερα αποτελέσματα. Τώρα το αν θα το επιλέξει κανείς ανάμεσα στα άλλα της κατηγορίας αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου.  

Link to comment
Share on other sites

Τα έλεγα πριν καιρό Ace και πλακώθηκαν όλοι να με  φάνε ...Κατέληξε σε warnings και άλλα σχετικά. Το Golf θεωρείται στην κατηγορία του σημείο αναφοράς. Είτε μας αρέσει είτε όχι. Από εκεί και πέρα υπάρχουν και premium εκδόσεις όπως θεωρείται και αυτό της Mercedes. Εννοείται πως σε θέμα ποιότητας δε συγκρίνονται γιατί και ο σκοπός της Mercedes είναι να βγάζει αυτοκίνητα πολυτελείας και την ενδιαφέρει να πιάσει τα καλύτερα αποτελέσματα. Τώρα το αν θα το επιλέξει κανείς ανάμεσα στα άλλα της κατηγορίας αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου.  

100+ αν και έχω προσωπική άποψη επειδή την είδα, η ποιότητα της Α class στις βασικές εκδόσεις δεν είναι καλύτερη από αυτή στο 7αρι. Εννοείται βέβαια ότι οι άλλες mercedes έχουν πολύ καλύτερη ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

θεμα γουστου αλλα και χρηματων 

2500 διαφορα εχουν  δεν ειναι τρελο ποσοο!

Link to comment
Share on other sites

αν εχουν μονο 2.500 ευρω διαφορα στα ιδια κυβικα και με παρομοιες εκδοσης και βασικο εξοπλισμο τοτε δεν ειναι μεγαλη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

αν εχουν μονο 2.500 ευρω διαφορα στα ιδια κυβικα και με παρομοιες εκδοσης και βασικο εξοπλισμο τοτε δεν ειναι μεγαλη διαφορα

Βιαστικά που είδα το Α180 με τα 120? ( έλεγε 90kw) και το golf 7 με τα 122 η διάφορα τους ειναι 2500 περίπου. Μπορεί μετά να φεύγει η τιμή στο Mercedes αλλά ειναι γνωστό πόσες χιλιάδες εκδόσεις βγάζει η εταιρεία σε κάθε μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

με μια γρηγορη ματια που εριξα παντως αναμεσα σ αυτα τα δυο αμαξια σε πετρελαιο οι διαφορες ειναι απο 5.000 εως 6.000 ευρω που δεν ειναι και λιγα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.