Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

Σε προηγούμενη διαμάχη που έγινε στο παρόν θέμα, σας είχα ζητήσει να σεβαστείτε τους κανονισμούς και να προσέχετε με ποιον τρόπο εκφράζετε την άποψή σας.

Επειδή βλέπω οτι δεν σεβαστήκατε τίποτα το θέμα κλειδώνει και θα ανοίξει σύντομα αφού πρώτα υπάρξουν οι αντίστοιχες κυρώσεις για όποιον έχει παραβεί τους Όρους Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από την επιβολή των ποινών σε όσους είχαν παραβεί τους Όρους Χρήσης, το θέμα ξανανοίγει.

Συνεχίστε την συζήτηση χωρίς προσβολές, χωρίς ειρωνείες και με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, όπως ορίζεται από τους Όρους Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από την επιβολή των ποινών σε όσους είχαν παραβεί τους Όρους Χρήσης, το θέμα ξανανοίγει.

Συνεχίστε την συζήτηση χωρίς προσβολές, χωρίς ειρωνείες και με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, όπως ορίζεται από τους Όρους Χρήσης.

 

Speedy δεν ξέρεις τι έπαθα, εκει που τσακωνόμαστε μια χαρά για την vw, το κλείδωσες, και τρεις μέρες τώρα τσακώνομαι με την γυναίκα μου :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Speedy δεν ξέρεις τι έπαθα, εκει που τσακωνόμαστε μια χαρά για την vw, το κλείδωσες, και τρεις μέρες τώρα τσακώνομαι με την γυναίκα μου :crazy:

 

χαχα, να φανταστώ για το Golf 7 μαλώνατε.. :p

Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο πάντως Golf mk7 140hp Vs Golf mk5 140 hp απο ρόλλ,η διαφορά ήταν 3-4 αυτοκίνητα υπέρ του 7ριού ;)

Πες σε αυτόν που ηταν οδηγός του 5 ότι εχω μια πολύ καλή σχολή οδήγησης, δεν είναι κακό

Link to comment
Share on other sites

Πες σε αυτόν που ηταν οδηγός του 5 ότι εχω μια πολύ καλή σχολή οδήγησης, δεν είναι κακό

 

Niκο το 5άρι είναι του φίλου μου Sotiris_golf και το 7ρι του λευτεράκη (Lefteris_7).

 

Αν βάλεις τα 3 παραπάνω κιλά ροπής του 7ριού,και τα 100 κιλά λιγοτερα του 7ριού,δεν μου φαίνεται παράλογο το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το 7αρι δεν βελτιωνεται! εχει ηλεκτρονικο χειροφρενο! δεν εχει κομπρεσορα 

και εχει κ πενταλ γκαζιου που δεν ειναι στο πατωμα!

btw το νεο leon μ φαινεται περισσοτερο vw...

μα καλα ρε παιδια ποτε το a3 το leon και το golf ηταν τοοοοσο ιδια σχεδιαστικα μεταξυ τους πειτε μου ποτε δεν μαρεσει καθολου αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Playmaker στο είπε η μέρκελ οτι το 7άρι δεν βελτιώνεται?

 

http://www.abt-configurator.com/configurator.aspx?ma=vw&mo=golf%20vii&ty=Limousine&tzu=5G0&langid=en

 

170hp το πρόγραμμα μαξ

Link to comment
Share on other sites

Απο πότε η ABT θεωρείται οτι έχει "δυνάτα" προγράμματα που αποδίδουν άλογα?

 

Μιλάτε για βελτίωση την στιγμή που το 7άρι ακόμα δεν εχει πουλήσει πάνω απο 100 αυτοκίνητα.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε playmaker θεε...  μην το κραζεις ρε συ το 7 συνεχεια ! Ειναι πολυ καλο . Οσο για βελτιωση...τα περιθωρια ειναι μικρα...εχει φυγει πολυ μεταλο απο τον κινητηρα ,οι μπιελες εχουν λεπτυνει αρκετα και πολλα άλλα. Μια χαρα ειναι τα 140 . Η abt δεν ειπε κανεις οτι βγαζει πολυ δυνατα προγραμματα αλλα σιγουρα βγαζει πολυ safe και μελετημενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ζητησα ενα 60-180 απο 3ες ( για να μην πω απο σταση, καινουριο αμαξι  :p  )...

Λευτερη (Lefteris_7);;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε playmaker θεε... μην το κραζεις ρε συ το 7 συνεχεια ! Ειναι πολυ καλο . Οσο για βελτιωση...τα περιθωρια ειναι μικρα...εχει φυγει πολυ μεταλο απο τον κινητηρα ,οι μπιελες εχουν λεπτυνει αρκετα και πολλα άλλα. Μια χαρα ειναι τα 140 . Η abt δεν ειπε κανεις οτι βγαζει πολυ δυνατα προγραμματα αλλα σιγουρα βγαζει πολυ safe και μελετημενα.

κανείς δεν είπε οτι το 5αρι είναι καλύτερο η το 6αρι αλλα ναό όσον αφορά κάποια πράγματα οκ σ είναι η βελτίωση η κάποια αλλα είναι ! Περιμένω απο το 7 Άρι καλύτερη αξιοπιστία σασμαν κτλ αφού είναι κ πιο νέο μοντέλο εχει καλύτερη κατανάλωση κ αλλα θετικά αλλα εδω μιλήσαμε για δυνατότητα βελτίωσης η κάποια αλλα πράγματα π δεν είναι στα ατού του πως ν το κάνουμε! Κ ισωσ για κάποιους δεν είναι κ μειονέκτημα γιατί σ λένε αν θες γρηγορότερο πάρε gti !
Link to comment
Share on other sites

Απο πότε η ABT θεωρείται οτι έχει "δυνάτα" προγράμματα που αποδίδουν άλογα?

Μιλάτε για βελτίωση την στιγμή που το 7άρι ακόμα δεν εχει πουλήσει πάνω απο 100 αυτοκίνητα.....

Ε από κάπου πρέπει να αρχισουμε.... Μιλώντας πάντα για πρώτο στάδιο! Τώρα το πόσο αντέχει θα δείξει!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα οδηγησα το 7αρι ενος γνωστου, 140, το αμαξι, σκιζει δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα προηγουμενα, ειναι σβελτο και δεν καταλαβαινεις το βαρος του με τιποτα, με 5αρι 122 που ειχα οδηγησει εχει διαφορα μεγαλη στο αρπαγμα, αλλα  και 20 αλογα διαφορα, το 7 μου φανηκε αρκετα πολυστροφο, ακομα σε σχεση και με το gti, ισως γιατι εχω καιρο να οδηγησω αμαξι,

 

η αισθηση που μου εδωσε ειναι οτι ειναι απλα golf τιποτα αλλο

 

τωρα κατι για το πενταλ του γκαζιου που υποθηκε αρκετες φορες απο ενα μελος, δεν καταλαβα καμια διαφορα σε σχεση με το 5αρι, και δεν πιστευω να οδηγει κανενας με το κεφαλι κατω ωστε να βλεπει τα πενταλια.

 

το μονο μειον που δεν θα πουλησει το 7αρι ειναι η κριση, κανεις δεν θα δωσει το παλιο του golf σε τετοιους καιρους για να παρει αλλη εκδοση. οχι μονο για golf αλλα και για αλλες μαρκες.

Edited by chilli
Link to comment
Share on other sites

Θα το παλεψω σμρ παιδες! Τ ειχα ξεχασει τελείως τ βιντεο απο τν κ@@λα μ μ τ "χαλια" 7αρι μ :-P!! Θα εχετε νεοτερα αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Θα το παλεψω σμρ παιδες! Τ ειχα ξεχασει τελείως τ βιντεο απο τν κ@@λα μ μ τ "χαλια" 7αρι μ :-P!! Θα εχετε νεοτερα αυριο!

 

Άσε το βίντεο γατάκυ αυριο πάρε με τήλ να κανονίσουμε 10ή ωρα στο γνωστό μέρος,είχες ζητήσει κάτι δυνατό και στο έχω,θα τραβήξουμε και το βίντεάκι του αργού ατμοσφαιρικού γέροντα βασίλη και μετά θα φάμε και τα σουβλάκια στο 24 ώρο

 

Φιλάκια ρουφηχτά

Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχεία της αγοράς αυτοκινήτου (και όχι μόνο) ερμηνεύονται κατά το δοκούν. Το ότι η αγορά αυτή έχει πάθει την μεγαλύτερη καθίζηση μαζί με την αγορά κατοικιών είναι κάτι μη αμφισβητούμενο.Τα νούμερα είναι ισοπεδωτικά, από 103.000 νέες κατοικίες το 2007 φτάσαμε στις 18.500 το 2012. Στην αγορά αυτοκινήτου ομοίως, από 279.000 ταξινομήσεις νέων αυτοκινήτων το 2007 καταλήξαμε στις 58.000 το 2012 (που έκλεισε -40% έναντι του 2011).

 

΄Ενα σημείο διαφωνίας - ένσταση που είχα πάντα για τις πωλήσεις που καταγράφονται (ακόμα και με τον Τάκη Πουρναράκη σε προ κρίσης εποχή)  είναι κατά πόσο διαμορφώνονται τα μερίδια μοντέλων / εταιρειών από τις πωλήσεις των αυτοκινήτων leasing. Η Hertz πουσάρει ή πριμοδοτεί Seat, Opel, Saab για ευνόητους λόγους, η Avis Skoda, Nissan κ.ο.κ. Αυτές όμως δεν είναι επιλογές καταναλωτών (end user) - όταν προαποφασίζεται από κάθε εταιρεία με ποια μοντέλα θα ανανεώσει τον στόλο της βάσει των προσφορών που κάνουν οι εν λόγω εταιρείες leasing,  δηλαδή εν μέρει οι πωλήσεις δεν είναι αντιπροσωπευτικές (τουλάχιστον όσον αφορά τον τομέα "consumer behaviour").

 

Ακόμα πάντως και έτσι όπως διαμορφώνονται οι πωλήσεις, ακόμα και στην μειούμενη αυτή αγορά - η στάθμιση είναι στάθμιση. Εφόσον η VW πούλησε πέρυσι 6.000 οχήματα έχει ένα μερίδιο λίγο πάνω από 10% (υπάρχει μία διασπορά στην αγορά σε 10 μεγάλες εταιρείες) εκ των οποίων τα 1.000 αυτοκίνητα ήταν Golf αυτό σημαίνει ότι το μοντέλο έχει ένα μερίδιο 1,7% επί της συνολικής αγοράς και 16,6% επί των πωλήσεων της VW (πρώτο μοντέλο είναι το Polo από την VW όπως είναι φυσικό).

 

Μένει να δούμε πόσο καλύτερα θα πάει (έστω και στην μειούμενη αυτή αγορά) το mk7. Η στάθμιση επαναλαμβάνω - είναι πάντα στάθμιση (ή contribution αν θέλετε).

 

@ Chilli σωστή πάντως η τοποθέτηση σου για την αναβολή αγοράς από κατόχους προηγούμενης γενιάς Golf.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Άσε το βίντεο γατάκυ αυριο πάρε με τήλ να κανονίσουμε 10ή ωρα στο γνωστό μέρος,είχες ζητήσει κάτι δυνατό και στο έχω,θα τραβήξουμε και το βίντεάκι του αργού ατμοσφαιρικού γέροντα βασίλη και μετά θα φάμε και τα σουβλάκια στο 24 ώρο

 

Φιλάκια ρουφηχτά

Εσυ μικρε μη μιλας, εισαι επιδορπιο..  χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυπαραγοντικη η προσπάθεια ερμηνείας στατιστικών δεδομένων σαν κ αυτο ace και μη ξεχνάς οτι η μέση κατηγορία αυτοκινήτων είναι που χάνει ποσοστιαία περισσότερο κατα τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.