Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

+1

 

...o ηλίθιος επιμένει..

ο πονηρός δικαιολογείται...

ο έξυπνος παραδέχεται !     ;)  

Link to comment
Share on other sites

μαζί μου ασχολείσαι ρε γατάκι πάλι ??

 

τι έγινε ?  δεν  σ άφησε ο μπαμπάς να πας βόλτα ?

 

οτι θέλω θα γράφω, αν έχεις πρόβλημα στον γιατρό σου.

 

αν σε αγγίζει και καταλαβαίνεις το σοφό που έγραψα... έχεις κερδίσει κάτι !

 

:laugh:

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτ ολοι οι κατοχοι μκ5 βγαλανε χολη.ουτε οτι οι κατοχοι του μκ6 ηταν οι "καημενοι" που ανεχοντουσαν την χολη ολου του φορουμ.

ο ανεστης μια που αναφερθηκε σαν να ειδα οτι ειχε αναφερει οτι το 5ρι του ειχε αρεσει πιο πολυ (εκτος κ αν κανω λαθος)

anyway ειμαστε σε σταδια εξελιξης χωρις να σημαινει οτι τα βηματα παντα ειναι μπροστα.

το 6ρι για μενα ηταν το last golf γιατι εχει χαθει η μπαλα τωρα με το 7

Link to comment
Share on other sites

μαζί μου ασχολείσαι ρε γατάκι πάλι ??

τι έγινε ? δεν σ άφησε ο μπαμπάς να πας βόλτα ?

οτι θέλω θα γράφω, αν έχεις πρόβλημα στον γιατρό σου.

αν σε αγγίζει και καταλαβαίνεις το σοφό που έγραψα... έχεις κερδίσει κάτι !

:laugh:

επιμένεις ...
Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λετε οι παραπανω, οι κατοχοι των μκ5 οταν κυκλοφορουσε ειχαν το καλυτερο αμαξι της εποχης, με το που βγηκε το 6αρι, δεν μπορεσαν να το χωνεψουν οτι εχουν ενα μοντελο πριν και οτι το 6αρι ειναι ενα βελτιωμενο και καλυτερο γκολφ απο το 5, ακομα και τωρα που βγηκε το 7αρι προσπαθουν να πεισουν οτι το 5αρι ειναι ακομα καλυτερο, αυτο καταληγει σε ενα συμπερασμα, παροπιδες!!!! και εγω 5αρι εχω.......μαλον ειχα, αλλα μολις μπηκα στο 6αρι και οδηγοντας το ενθουσιαστηκα, και μετα με το που μπηκα στο δικο μου μου εμοιαζε παλιο.

τωρα πραγματικα λυπαμαι την αντιμετοπιση που εχουν οι κατοχοι των 7, απο αλλους, προσπαθοντας να τους μειωσουν........ζηλεια!!!???? ειμαι γραμμενος σε πολλα φορουμ, απο μηχανες μεχρι υπολογιστες, αλλλα αυτο το φενομενο αντιζηλιας να το πω, απεχθειας, κακιας, μονο εδω μεσα το συνατησα......

πχ στο τρανσλαπ φορουμ, θα ανοιξει ενας ενα θεμα οτι πηρε τρανςλαπ, ακομα και αλλη μαρκα και θα παρει 20 μυνηματα ευχετηρια......

εδω μεσα αν καποιος ανοιξει ενα θεμα, για 7αρι????? θα πεσουνε να τον φανε, πχ οπως εκανε ενας τελευταια που παρουσιασε το αμαξι του, τον αποκαλεσανε και καγκουρα απο πανω.......

Edited by chilli
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που λετε δεν παρατηρειται μονο εδω.. Το ιδιο συμβαινει και σε αλλα φορουμ.. Κατοχοι προγενεστερων μοντελων πχ Civic, Corolla με Auris, κλπ εχουν μια γνωμη οτι τα γνησια ή να το πως αλλιως καθαροαιμα μοντελα της εκαστοτε εταιρειας ηταν τα παλαιοτερα.. Οπως και να το κανουμε βασει και του αλλου θεματος "το πιο επιτυχημενο Golf", δυο ηταν τα Golf που εμειναν στην ιστορια. Το 2αρι και το 5αρι.. Μαλλον εσεις οι αλλοι δεν μπορειτε να το χωνεψετε (φιλικα το λεω διχως ιχνος ειρωνιας).. Σαφως καθε τι καινουριο ειναι πιο εξελιγμενο και πιο φρεσκο στα ματια του κοσμου, ομως θελοντας και μη τα αλλα θα μεινουν στην ιστορια.. ;) 

 

Αναρωτιεμαι κι εγω ομως γιατι δεν κλειδωνει το θεμα αφου εχει βγει το 7αρι.. χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λετε οι παραπανω, οι κατοχοι των μκ5 οταν κυκλοφορουσε ειχαν το καλυτερο αμαξι της εποχης, με το που βγηκε το 6αρι, δεν μπορεσαν να το χωνεψουν οτι εχουν ενα μοντελο πριν και οτι το 6αρι ειναι ενα βελτιωμενο και καλυτερο γκολφ απο το 5, ακομα και τωρα που βγηκε το 7αρι προσπαθουν να πεισουν οτι το 5αρι ειναι ακομα καλυτερο, αυτο καταληγει σε ενα συμπερασμα, παροπιδες!!!! και εγω 5αρι εχω.......μαλον ειχα, αλλα μολις μπηκα στο 6αρι και οδηγοντας το ενθουσιαστηκα, και μετα με το που μπηκα στο δικο μου μου εμοιαζε παλιο.

τωρα πραγματικα λυπαμαι την αντιμετοπιση που εχουν οι κατοχοι των 7, απο αλλους, προσπαθοντας να τους μειωσουν........ζηλεια!!!???? ειμαι γραμμενος σε πολλα φορουμ, απο μηχανες μεχρι υπολογιστες, αλλλα αυτο το φενομενο αντιζηλιας να το πω, απεχθειας, κακιας, μονο εδω μεσα το συνατησα......

πχ στο τρανσλαπ φορουμ, θα ανοιξει ενας ενα θεμα οτι πηρε τρανςλαπ, ακομα και αλλη μαρκα και θα παρει 20 μυνηματα ευχετηρια......

εδω μεσα αν καποιος ανοιξει ενα θεμα, για 7αρι????? θα πεσουνε να τον φανε, πχ οπως εκανε ενας τελευταια που παρουσιασε το αμαξι του, τον αποκαλεσανε και καγκουρα απο πανω.......

τι να χωνεψουμε οτι η ζωη συνεχιζεται?ας βγουν 45 μοντελα το θεμα ειναι πιο ειναι για σενα το πιο ομορφο.οτι το 5ρι ανετρεψε τα δεδομενα αυτο οσο κ να το βαζεται στο χρονοντουλαπο δεν αλλαζει.το γεγονος οτι σημερα το 7 ειναι α3 κ λεον ουτε αυτο αλλαζει.εχασε δλδ για μενα προσωπικα τον χαρακτηρα του γκολφ.οσο για τα φορουμ μπες στο myphone να φας τρολια με το κουταλι

Link to comment
Share on other sites

όλα τα γκολφ καλά είναι, όλοι ευχαριστημένοι να είμαστε που μας έδωσε ο θεός και έχουμε αυτ/το.   

Αντε να το κλειδώσει κάποιος, μην γράψει καμιά παπαριά κάποιος (ξέρετε ποιος)   που δεν έχει καμιά σχέση με αυτ/τα και τραβιώμαστε πάλι.

 

εκτός αν το θέλετε ανοιχτό για να ξεδίνουν κάποιοι, να τρολάρουν, να γράφουν το κοντό και το μακρύ τους.

 

πάλιωσε το θέμα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λετε οι παραπανω, οι κατοχοι των μκ5 οταν κυκλοφορουσε ειχαν το καλυτερο αμαξι της εποχης, με το που βγηκε το 6αρι, δεν μπορεσαν να το χωνεψουν οτι εχουν ενα μοντελο πριν και οτι το 6αρι ειναι ενα βελτιωμενο και καλυτερο γκολφ απο το 5, ακομα και τωρα που βγηκε το 7αρι προσπαθουν να πεισουν οτι το 5αρι ειναι ακομα καλυτερο, αυτο καταληγει σε ενα συμπερασμα, παροπιδες!!!! και εγω 5αρι εχω.......μαλον ειχα, αλλα μολις μπηκα στο 6αρι και οδηγοντας το ενθουσιαστηκα, και μετα με το που μπηκα στο δικο μου μου εμοιαζε παλιο.

τωρα πραγματικα λυπαμαι την αντιμετοπιση που εχουν οι κατοχοι των 7, απο αλλους, προσπαθοντας να τους μειωσουν........ζηλεια!!!???? ειμαι γραμμενος σε πολλα φορουμ, απο μηχανες μεχρι υπολογιστες, αλλλα αυτο το φενομενο αντιζηλιας να το πω, απεχθειας, κακιας, μονο εδω μεσα το συνατησα......

πχ στο τρανσλαπ φορουμ, θα ανοιξει ενας ενα θεμα οτι πηρε τρανςλαπ, ακομα και αλλη μαρκα και θα παρει 20 μυνηματα ευχετηρια......

εδω μεσα αν καποιος ανοιξει ενα θεμα, για 7αρι????? θα πεσουνε να τον φανε, πχ οπως εκανε ενας τελευταια που παρουσιασε το αμαξι του, τον αποκαλεσανε και καγκουρα απο πανω.......

τι οδηγικη διάφορα είδες στο 6 αρι ; Αφού ίδιο αυτοκίνητο ειναι απλά αυτό ήταν καινούριο κ τ δικό σ συντηρήμενο στα βασικά οπότε είδες διάφορα Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

όλα τα γκολφ καλά είναι, όλοι ευχαριστημένοι να είμαστε που μας έδωσε ο θεός και έχουμε αυτ/το.   

Αντε να το κλειδώσει κάποιος, μην γράψει καμιά παπαριά κάποιος (ξέρετε ποιος)   που δεν έχει καμιά σχέση με αυτ/τα και τραβιώμαστε πάλι.

 

εκτός αν το θέλετε ανοιχτό για να ξεδίνουν κάποιοι, να τρολάρουν, να γράφουν το κοντό και το μακρύ τους.

 

πάλιωσε το θέμα λέμε.

+1000

Link to comment
Share on other sites

τι οδηγικη διάφορα είδες στο 6 αρι ; Αφού ίδιο αυτοκίνητο ειναι απλά αυτό ήταν καινούριο κ τ δικό σ συντηρήμενο στα βασικά οπότε είδες διάφορα

Σε αυτα αναφεροταν ο Ace Προφανως Playmaker και εγω 2-3 σελιδεσ πιο πισω. Κριμας....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα αναφεροταν ο Ace Προφανως Playmaker και εγω 2-3 σελιδεσ πιο πισω. Κριμας....

σε τι ; Πραγματικά διαφορετική οδηγικη συμπεριφορά μόνο με αισθητικές αλλαγές πρώτη φορά ακούω να μου πείτε το 7 αρι να το καταλάβω αλλα ο 6αρι ένα πανομοιότυπο σε σασι κτλ αμάξι μάσκαρεμενο άλλο λουκ κ κάποια βελτιωμένα περιφερειακά στη μηχανή για χάρη των πωλήσεων κ του πορτοφόλιου της vw που είδε την επιτυχία του project του 5αριου κ Ειπε να βγάλει ότι μπορεί απο αυτή τη γενιά μέχρι αηδίας; Και αντί με λέμε γιατί δεν έβγαλε νέο μοντέλο σαν τον ανταγωνισμό εμείς βλέπουμε κ διάφορες ;;;και είμαστε ευχαριστημένοι ;σαν πολλυ πρόβατα δεν έχουμε γίνει ; Και μαλιστα πολλα προβληματα στο facelift δεν λυθηκαν!Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο ενθουσιασμό για ένα facelift ! Γιατί αν δείτε τη χρειάζεται ένα αμάξι για να λέγεται νέο μοντέλο λυπάμαι αλλα το 6αρι καταχρηστικα το θεωρείται νέο .

Και τώρα οι γραφικοί θα κραξουν λες και είπαμε ότι το 6 ειναι κακό αμάξι ειναι χειρότερο κτλ έχω και εγώ 6 οπότε μπορώ κ βλέπω καλύτερα

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

βάλε 1η.... ξεκίνα.

 

...και 6άρι έχεις, και 5άρι, και fsi και TSI, και 1.4  και 1.6.......ξέρεις τα πάντα και για όλα....(γι αυτό και δεν ρωτάς ποτέ τίποτα).

 

μοναδικό πτηνό !

Link to comment
Share on other sites

οδηγησα το 7αρι 140 act...θελω να εκφερω αποψη για συγκριση με τα προηγουμενα μοντελα αν και δεν θα ειναι αντικειμενικη μιασ και δεν εχω εμπειρια απο πιο αργα μοντελα golf,εχοντας 5αρι gti και 6αρι gti η γνωμη μου παραμενει οτι το 6αρι ειναι βελτιωμενο στα σημεια σε συγκριση με το 5αρι αλλα εχει γινει φτηνοτερο και φαινεται σε πολλα σημεια,το 5αρι εκανε το μεγαλο μπαμ το 6αρι απλα εδωσε την διαρκεια!το 7αρι αν και απλη εκδοση νομιζω ειναι απο τα ποιοτικοτερα της κατηγοριας και πιστευω ποιοτικοτερο απο τους προκατοχους,μου φανηκε αργο αλλα μπορει να ειμαι λαθος,και το δικο μου αργο μου φαινεται που εχει τα 2πλασια αλογα.ποιοτητα κυλησης εξαιρετικη.τιμονι λιγο αδιαφορο αλλα αποδεκτο για το στυλ οδηγησης μου, πολυ μαλακη αναρτηση η οποια χρηζει αναβαθμισης για οσους θελουν να στριβουν λιγο πιο γρηγορα,οι κλησεις του αμαξωματος ειναι εντονες και κουραζει.Εχει το καλυτερο ταμπλο απο ολα τα golf και το οτι εγινε οδηγοκεντρικο μου αρεσε ιδιαιτερα.Για τα λεφτα του ισως η καλυτερη επιλογη και κοιταει στα ισια το 130αρι bmw 116 kai a class 150ari.Η εκδοση R LINE πιστευω θα εχει πιο σπορ στοιχεια και το gti θα ξαναφερει τον τιτλο του βασιλια των γρηγορων hatch.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Ανέστη φιλικά πάντα αλλά τα μπερδεύεις λίγο τα πράγματα. Εσύ δεν ήσουν που πριν 3 καλοκαίρια είχες τρελαθεί με την Guilietta και πάσχιζες να βγάλεις το γκολφάκι άχρηστο ; Τελικά γιατί πήρες γκόλφ εφόσον η Guilietta ήταν τέλεια σε όλα της ;

 

Τέλος πάντων αφού εδώ πλέον έχει καταντήσει Hondoλέσχη είναι μάταιο να κάνεις σοβαρή συζήτηση. Είτε έχεις επιχειρήματα, είτε όχι θα υπερισχύσει η γνώμη μερικών που ξεγελιώνται οτι είναι γνώστες ενώ στην πραγματικότητα υπάρχει κόσμος που δεν γράφει αλλά γελάει μαζί τους.

 

Το νεό Golf 7 είναι ένα αδιάφορο αμάξι είτε το θέλετε είτε όχι, βασιλιάς στα χαρτιά. Το γκολφ που έφερε κόσμο εδώ μέσα ήταν το 5, ντάξει δικαίωμα σας είναι να  υποστηρίζετε την αγορά σας την στιγμή που δώσατε τόσα πολλά χρήματα, αλλά δυστηχώς η αλήθεια είναι διαφορετική από αυτή που νομίζετε και βρίσκεται στον δρόμο και μόνο σε αυτόν.

Edited by Mist
Link to comment
Share on other sites

Ρε Ανέστη φιλικά πάντα αλλά τα μπερδεύεις λίγο τα πράγματα. Εσύ δεν ήσουν που πριν 3 καλοκαίρια είχες τρελαθεί με την Guilietta και πάσχιζες να βγάλεις το γκολφάκι άχρηστο ; Τελικά γιατί πήρες γκόλφ εφόσον η Guilietta ήταν τέλεια σε όλα της ;

Τέλος πάντων αφού εδώ πλέον έχει καταντήσει Hondoλέσχη είναι μάταιο να κάνεις σοβαρή συζήτηση. Είτε έχεις επιχειρήματα, είτε όχι θα υπερισχύσει η γνώμη μερικών που ξεγελιώνται οτι είναι γνώστες ενώ στην πραγματικότητα υπάρχει κόσμος που δεν γράφει αλλά γελάει μαζί τους.

Το νεό Golf 7 είναι ένα αδιάφορο αμάξι είτε το θέλετε είτε όχι, βασιλιάς στα χαρτιά. Το γκολφ που έφερε κόσμο εδώ μέσα ήταν το 5, ντάξει δικαίωμα σας είναι να υποστηρίζετε την αγορά σας την στιγμή που δώσατε τόσα πολλά χρήματα, αλλά δυστηχώς η αλήθεια είναι διαφορετική από αυτή που νομίζετε και βρίσκεται στον δρόμο και μόνο σε αυτόν.

+10000
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να πρέπει να δεχθεί κανείς την άποψη σας ενώ το αντίθετο να βασίζεται σε hondιστικη ιδεολογία ;;

Το γκολφ το 5αρι ήταν το πιο άσχημο αυτοκίνητο που έβγαλε ποτέ η vw στα χρονικά. Αν ειναι αδιαφορο το 7αρι τι ειναι αυτο δηλαδη. Μην με πάτε στο gt -gti δείτε την ασχήμια προσωποποιημενη στην απλή έκδοση που μοιάζει με κινέζικο Mercedes. Και απο άποψη κινητήρα είχε τους πιο κακοφτιαχμενους κινητήρες που έβγαλε ποτέ η vw σε κυκλοφορία! Στο 6αρι βελτίωσε τα μηχανολογικα σημαντικά ώστε να μην βγάζουν καθε μήνα κ απο πρόβλημα -αποδείξεις υπάρχουν και σε τοπικό επίπεδο απλά δείτε ποσά θέματα αφορούν το 5αρι και ποσά το 6αρι -, στο δε 7αρι ριξανε και ίππους και κατανάλωση λόγω κρίσης. Το πέντε ήταν για πέταμα.

Αυτή ειναι η άποψη μου και ναι όπως καταλάβατε έχω 6αρι και κυρίως μιλάω "αντικειμενικά".

Αντιστοίχως απαντούν όσοι έχουν το 5αρι εδώ και δυο χρόνια που διαβάζω εδώ μέσα και η αντικειμενικότητα δεν διακρίνεται πουθενά. Εγω όσο προσπαθώ να είμαι ρεαλιστής θα υποστηρίζω το εξής. Το καινούργιο ειναι πάντα καλύτερο γιατί ειναι και περισσότερο προσεγμένο βάσει πείρας και ερευνών. Ολα τα αλλά ειναι λόγια αέρα.

Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι απ την αρχή..

 

ο καθένας έχει την γνώμη του. Οταν βγήκε το 5άρι έσκιζε και έδειξε την ποιότητά του παρά τα όποια προβλήματα. Δηλαδή τα 6άρια δεν έχουν προβλήματα ?  φυσικά και έχουν.

το 7άρι ?  οχι ακόμα γιατί είναι νωρίς για προβλήματα.

Συμφωνώ οτι το κάθε καινούργιο μοντέλο θα πρέπει ή θα έπρεπε να είναι καλύτερο σε όλα από το απερχόμενο μοντέλο.

είστε σίγουροι όμως οτι συμβαίνει αυτό ?  πολλές φορές έχει αποδειχθεί οτι το παλιότερο είναι καλύτερο. 

Ναι μεν η τεχνολογία προχωρεί (εφόσον την εφαρμόζουν οι αυτοκινητοβιομηχανίες) αλλά λόγω οτι θέλουν να κρατήσουν χαμηλά το κόστος παραγωγής, κατασκευάζουν πολλές φορές νέα προιόντα με χαμηλότερη ποιότητα απ τα προηγούμενα που είχαν οι ίδιες παράξει.  και μιλώ γενικά, απο την ποιότητα του δέρματος π.χ.  (συγκρίνετε παλιά δερμάτινα σε μερσεντες-saab) και δείτε και τα καινούργια.

Το θέμα σχήματος κλπ κλπ  είναι υποκειμενικό.  Ο καθένας αγοράζει αυτό που μπορεί την στιγμή που μπορεί και ανάλογα την τσέπη του.

Το ποιο ειναι καλύτερο είναι ερώτημα άλλα λόγια να αγαπιώμαστε. 

Καθώμαστε και μ@λακιζώμ@στε  τώρα....

Αντε κλείστε το λέμε..

Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι απ την αρχή..

 

ο καθένας έχει την γνώμη του. Οταν βγήκε το 5άρι έσκιζε και έδειξε την ποιότητά του παρά τα όποια προβλήματα. Δηλαδή τα 6άρια δεν έχουν προβλήματα ?  φυσικά και έχουν.

το 7άρι ?  οχι ακόμα γιατί είναι νωρίς για προβλήματα.

Συμφωνώ οτι το κάθε καινούργιο μοντέλο θα πρέπει ή θα έπρεπε να είναι καλύτερο σε όλα από το απερχόμενο μοντέλο.

είστε σίγουροι όμως οτι συμβαίνει αυτό ?  πολλές φορές έχει αποδειχθεί οτι το παλιότερο είναι καλύτερο. 

Ναι μεν η τεχνολογία προχωρεί (εφόσον την εφαρμόζουν οι αυτοκινητοβιομηχανίες) αλλά λόγω οτι θέλουν να κρατήσουν χαμηλά το κόστος παραγωγής, κατασκευάζουν πολλές φορές νέα προιόντα με χαμηλότερη ποιότητα απ τα προηγούμενα που είχαν οι ίδιες παράξει.  και μιλώ γενικά, απο την ποιότητα του δέρματος π.χ.  (συγκρίνετε παλιά δερμάτινα σε μερσεντες-saab) και δείτε και τα καινούργια.

Το θέμα σχήματος κλπ κλπ  είναι υποκειμενικό.  Ο καθένας αγοράζει αυτό που μπορεί την στιγμή που μπορεί και ανάλογα την τσέπη του.

Το ποιο ειναι καλύτερο είναι ερώτημα άλλα λόγια να αγαπιώμαστε. 

Καθώμαστε και μ@λακιζώμ@στε  τώρα....

Αντε κλείστε το λέμε..

 

Δεν τα εγραψα ως αποψη για να φαγωθουμε αλλα για να σταματησει αυτο το "υποστηρίζω ότι αγοράζω και αδειάζω τους υπόλοιπους"  που δεν αφηνει περιθωριο για συζητήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ανέστη φιλικά πάντα αλλά τα μπερδεύεις λίγο τα πράγματα. Εσύ δεν ήσουν που πριν 3 καλοκαίρια είχες τρελαθεί με την Guilietta και πάσχιζες να βγάλεις το γκολφάκι άχρηστο ; Τελικά γιατί πήρες γκόλφ εφόσον η Guilietta ήταν τέλεια σε όλα της ;

 

Τέλος πάντων αφού εδώ πλέον έχει καταντήσει Hondoλέσχη είναι μάταιο να κάνεις σοβαρή συζήτηση. Είτε έχεις επιχειρήματα, είτε όχι θα υπερισχύσει η γνώμη μερικών που ξεγελιώνται οτι είναι γνώστες ενώ στην πραγματικότητα υπάρχει κόσμος που δεν γράφει αλλά γελάει μαζί τους.

 

Το νεό Golf 7 είναι ένα αδιάφορο αμάξι είτε το θέλετε είτε όχι, βασιλιάς στα χαρτιά. Το γκολφ που έφερε κόσμο εδώ μέσα ήταν το 5, ντάξει δικαίωμα σας είναι να  υποστηρίζετε την αγορά σας την στιγμή που δώσατε τόσα πολλά χρήματα, αλλά δυστηχώς η αλήθεια είναι διαφορετική από αυτή που νομίζετε και βρίσκεται στον δρόμο και μόνο σε αυτόν.

 

Mist εδώ δεν συζητάμε το κατά πόσο το Golf είναι το ένα και μοναδικό, αλλά το ότι υπάρχει η 5η γενιά και όλα τα άλλα είναι για τα μπάζα, θεωρία που δεν στέκει φυσικά και μάλλον με αυτά θα γελάει όποιος διαβάζει. Έχεις δει κατόχους Ε46 να εκμηνενίζουν την Ε90 παρά το "περίεργο" design (ειδικά στο πίσω μέρος) που είχε η Ε90? Αυτό που γράφεις για την Gulietta είναι εντελώς ανθρώπινο και είναι ψεύτης όποιος πει (από αυτούς που είναι ανήσυχα πνεύματα και ψάχνονται οδηγικά) ότι κατά καιρούς δεν τρώει φλασιές με άλλα αυτοκίνητα, εγώ π.χ. έχω βάλει 2 φορές αγγελία το αμάξι μου, το μετάνιωσα εκ των υστέρων κατέβασα την αγγελία αλλά μπορεί στο μέλλον να συμβεί ξανά. Στο βαθμό που δεν έχουμε 5 ή 10 αυτοκίνητα στο γκαράζ όπως ο Μπέκαμ όλοι θέλουμε κατά καιρούς να πειραματιστούμε με άλλα μοντέλα και να κάνουμε μία αλλαγή.

 

Επαναλαμβάνω πάντως κανείς δεν είπε ότι υπάρχει μόνο το Golf, αυτό που λέμε είναι ότι δεν δικαιολογείται άποψη ότι μετά το mk5 ήρθε το χάος.

 

Υ.Γ. Ποτέ τα Golf δεν ήταν τα πιο ενδιαφέροντα ή σαγηνευτικά οχήματα σχεδιαστικά (το έχουμε ξαναπεί) καταφέρνουν όμως να προσφέρουν ένα πλήρες πακέτο και ένα ομοιογενές ποιοτικό σύνολο που κερδίζει στα σημεία τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Φτανει!!!  Εδω ειμαστε 4-5 ατομα που εκφραζουμε την αποψη μας.. Δεν σημαινει οτι καλυβει το ποσοστο της πλειοψηφιας.. Οποιος θελει επιβεβαιωση, ειπαμε οτι υπαρχει και ολοκληρο θεμα με "το πιο επιτυχημενο Golf"  ή   ακομη καλυτερα οπως ειπε ο Mist ο δρομος... 

 

Απλα να προσθεσω το εξης κι οποιος καταλαβει, καταλαβε! Αν το 7αρι θεωρειται εξελιξη, οπου απο την καδενα πηγε ξανα στον ιμαντα, απο αναρτηση πολλαπλων συνδεσμων σε ημιακαμπτο (εστω και στα "μικρα" μοντελα"), απο τα 160 αλογα ξανα στα 140 και το κυριοτερο απο εντοσθια υλικου χυτοσιδηρου σε αλουμινιο (σα να παιρνεις το 1.4 fsi και να το τουρμπιζεις δηλαδη) τοτε  .. δικαιολογημενα την αποψη που εχετε εσεις με τα "νεοτερα" μοντελα απεναντι σε BMW ή Mercedes, να την εχουν και οσοι εχουν ΚΙΑ απεναντι στα Golf..

Φιλικα!!!!!!
 

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.