Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

Μην αγχωνεσαι.Το δικο σου χρωμα σπανιζει.Σε μαυρο και ασημι χανεις τον λογαριασμο :lol:

Μπα μη το λες αυτο!!! Που να δεις και το δικο μου 5αρι. :D Σπαω το κεφαλι μου να δω εαν αλλος στο κλαμπ εχει 5αρι σαν το δικο μου. ;) Αφου μου εχει καταντησει εφιαλτης να κυκλοφορησω διοτι αμεσως λενε.......στον δρομο ειδα τον σβουρα, εκει ειδα τον σβουρα tongue.gif Και για να επανερχομαστε στο θεμα μας, κατα την ταπεινη μου αποψη , μαλλον στην τριετια το βλεπω να το αλλαζει το 6αρι με 7αρι. Τωρα ειδωμεν..... Και μακαρι να ειναι και πιο muscle

Link to comment
Share on other sites

Μπα μη το λες αυτο!!! Που να δεις και το δικο μου 5αρι. :thumbsup: Σπαω το κεφαλι μου να δω εαν αλλος στο κλαμπ εχει 5αρι σαν το δικο μου. :lol: Αφου μου εχει καταντησει εφιαλτης να κυκλοφορησω διοτι αμεσως λενε.......στον δρομο ειδα τον σβουρα, εκει ειδα τον σβουρα tongue.gif Και για να επανερχομαστε στο θεμα μας, κατα την ταπεινη μου αποψη , μαλλον στην τριετια το βλεπω να το αλλαζει το 6αρι με 7αρι. Τωρα ειδωμεν..... Και μακαρι να ειναι και πιο muscle

Το 7αρι δε θα στηριζεται στο πατωμα του 5/6.Λογικα θα ειναι εντελως νεα κατασκευη απο λευκο χαρτι.Συνεπως θα δουμε κατι ξεχωριστω κι οχι ενα απλο facelift.Ακομα ομως ειναι νωρις.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε σβουρα τι χρωμα το εχεις?

εσυ κοσμα αν δε βλεπεις πολλα κοκκινα κοιτα γυρω σου για toyota yaris & chevrolet matiz

Link to comment
Share on other sites

quote name='NASOS_ea' date='05/06/2009, 21:00 ' post='312160']

Το 7αρι δε θα στηριζεται στο πατωμα του 5/6.Λογικα θα ειναι εντελως νεα κατασκευη απο λευκο χαρτι.Συνεπως θα δουμε κατι ξεχωριστω κι οχι ενα απλο facelift.Ακομα ομως ειναι νωρις.

Νασο οντως ειναι νωρις, ακομα δεν εχουν καλα καλα πολλαπλασιαστει στους δρομους τα 6αρια tongue.gif

γιατι ρε σβουρα τι χρωμα το εχεις?

εσυ κοσμα αν δε βλεπεις πολλα κοκκινα κοιτα γυρω σου για toyota yaris & chevrolet matiz

Και οχι τιποτα αλλο, αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειμαι το μονο μελος στο κλαμπ με τετοιο χρωμα σε γκολφ

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

εχω βαρεθει να βλεπω 6 αρια και να λεω να ενα touareg Που χαμηλωσε

B):baby::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλό !!!

Το κόκκινο είναι το χρώμα του έρωτα, του πάθους, της φωτιάς και σημαίνει ότι ο οδηγός του είναι υπερδραστήριος!

Το γκρί πάλι είναι το χρώμα της μιζέριας της κατάθλιψης και οι κάτοχοι γκρί αυτοκινήτων σημαίνει ότι πάσχουν από ψυχολογικά προβλήματα ! tongue.gif

Και το 6άρι σε κόκκινο θα το έπερνα άν το έπερνα. Δεν είναι τυχαίο που και ο Μανδύλας και η ΕΤΕΑ τους έχουν ξεμείνει 5άρια που είναι σχεδόν όλα γκρί και μερικά ασημί πράγμα που σημαίνει ότι δεν τα προτιμάει κανείς ! tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

svoura ωραίο κι αυτό το χρωματάκι το έχω δεί σε ένα μόνο FSI, πρέπει να δείχνει καλό με τη μάσκα του gt-sport

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι από την άλλη, και να βγει το 7άρι, πόσο καλύτερο αυτοκίνητο μπορεί να γίνει? Το 6άρι με το 5άρι, ναι μεν έχουν ορισμένες μικροδιαφορές, αλλά βελτιώσεις ουσίας δεν υπάρχουν. Το golf με την εμφάνιση της 5ης γενιάς για μένα έφτασε ενα βήμα πριν την κορυφή. Μετά από 2-3 χρόνια με την προσθήκη των tsi, έφτασε και στην κορυφή. Συχνά αναρωτιέμαι, αν ξέρεις ότι έχεις ένα αμάξι που είναι σε όλα του top, σε νοιάζει ειλικρινά αν το νέο κυκλοφορεί? Και αν ναι, για ποιους λόγους? Απαξίωση ή πρεστίζ του παλιότερου? Ώρες ώρες κάθομαι και σκέφτομαι, μέχρι πριν λίγο καιρό λέγαμε ότι είναι βασικό το αμάξι να έχει a/c, υδραυλικό τιμόνι, abs, κανένα αερόσακο, παράθυρα κλπ. Τώρα έχοντας ένα αυτοκίνητο που έχει τα διπλάσια από εξοπλισμό ασφαλειας και άνεσης, μιλώντας για τον εαυτό μου πάντα, δε βλέπω κανένα σημαντικό περιθώριο για βελτίωση στο νέο μοντέλο για να πω ότι αξίζει τον κόπο. Να μην πω ότι βλέπω και golfakia 5άρια και τα χαίρομαι, και μου φαίνεται ότι δε δείχνουν σχεδόν καθόλου την ηλικία τους...

Link to comment
Share on other sites

Ο κυριος λογος που βγηκε σχετικα γρηγορα στην παραγωγη το 6αρι ηταν οτι εχει μειωμενο κοστος παραγωγης κατα 20% απο το 5αρι

Δεν νομιζω να το αλλαξουν γρηγορα και αυτο το μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

πολυ φλωρικο για r...αν ειναι απλο τοτε ειναι καλο

Δεν νομίζω να είναι αυτό R!!Εγώ για πλάκα το ανέφερα!!!Φαίνεται πολύ fake!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι μα οτι και να γινει πλεον χρειαζονται ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ Κρεμαγιερα -τιμονι καλυτερεσ αναρτησεις στις εκδοσεις 160 ΣΤΑΝΤΑΡ και πανω απο ολα ΝΕΟ η βελτιωμενο και αξιοπιστο σασμαν ... ειναι απαραδεκτο να οδηγεις το cupra και να εχει τοσο καλο τιμονι και ενα highline με 26.000 ευρω με 2-3 καλα εξτρα να πηγαινεις με 180 και το τιμονι να ειναι λες κια παρκαρεις ...

Ετσι λοιπον το 7αρι θα πρεπει να πεισει το κοινο για πραγματα που δεν επεισαν το 5-6 ...το λεω σαν κατοχος και σαν οδηγος 5-6.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι μα οτι και να γινει πλεον χρειαζονται ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ Κρεμαγιερα -τιμονι καλυτερεσ αναρτησεις στις εκδοσεις 160 ΣΤΑΝΤΑΡ και πανω απο ολα ΝΕΟ η βελτιωμενο και αξιοπιστο σασμαν ... ειναι απαραδεκτο να οδηγεις το cupra και να εχει τοσο καλο τιμονι και ενα highline με 26.000 ευρω με 2-3 καλα εξτρα να πηγαινεις με 180 και το τιμονι να ειναι λες κια παρκαρεις ...

Ετσι λοιπον το 7αρι θα πρεπει να πεισει το κοινο για πραγματα που δεν επεισαν το 5-6 ...το λεω σαν κατοχος και σαν οδηγος 5-6.

Κοίτα,αυτά που λες δεν θα τα διαψεύσω αλλά σου πω ότι αυτά που αντιμετώπισες μπορεί να μην συμβαίνουν σε πολλούς!!!Π.χ. σε εμένα έχει βγάλει πρόβλημα μόνο το σαζμάν!!!Μέχρι εκεί!!!Σε κάποιον άλλο όπως εσύ έχει βγάλει ίδια ίσως και άλλα!!!!Από την στιγμή που υπάρχει όμως πρόβλημα και δεν είναι μόνο ένας θα πρέπει να ελενχτεί έτσι ώστε να μην ξαναεμφανιστεί στα μεταγενέστερα!!!!Μακάρι να το έπαιρναν στα σοβαρά αυτό και να είχαμε να λέμε..."ααα αυτό είναι πολύ καλό αμάξι..."!!!Αλλά τότε δεν θα κέρδιζαν οι αντιπροσωπείες από τις ζημιές του καθενός!!!!Από την άλλη βελτιώνουν και κάποιους τομείς,για να λέμε την αλήθεια!!!!Με καταλαβαίνεις!! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι μα οτι και να γινει πλεον χρειαζονται ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ Κρεμαγιερα -τιμονι καλυτερεσ αναρτησεις στις εκδοσεις 160 ΣΤΑΝΤΑΡ και πανω απο ολα ΝΕΟ η βελτιωμενο και αξιοπιστο σασμαν ... ειναι απαραδεκτο να οδηγεις το cupra και να εχει τοσο καλο τιμονι και ενα highline με 26.000 ευρω με 2-3 καλα εξτρα να πηγαινεις με 180 και το τιμονι να ειναι λες κια παρκαρεις ...

Ετσι λοιπον το 7αρι θα πρεπει να πεισει το κοινο για πραγματα που δεν επεισαν το 5-6 ...το λεω σαν κατοχος και σαν οδηγος 5-6.

Συμφωνώ για τις αναρτήσεις, να προσθέσω όμως ότι επιτέλους πρέπει να φτιάξουν και ένα πιο μοντέρνο - χαρούμενο εσωτερικό.

Δεν είπαμε να το κάνουν και playmobil όπως στο smart αλλά να είναι πιο ευχάριστο και πιο σπορ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τις αναρτήσεις, να προσθέσω όμως ότι επιτέλους πρέπει να φτιάξουν και ένα πιο μοντέρνο - χαρούμενο εσωτερικό.

Δεν είπαμε να το κάνουν και playmobil όπως στο smart αλλά να είναι πιο ευχάριστο και πιο σπορ.

εγω λεω να το κανουν πανω απ ολα να στριβει και να ειναι πιο σταθερο....(πιστευω οτι ειναι το Α και το Ω σε ενα αμαξι)βλεπε scirocco,και ενα δευτερο,το σασμαν του(απαραδεκτο).αυτα να διορθωσουνε μονο,και θα ειναι ηδη ενα καλυτερο αμαξι απο τα υπαρχων που εχουν βγαλει!

Edited by nikolisS
Link to comment
Share on other sites

δλδ το 5αρι δε στριβει?οι αναρτησεις τι προβλημα εχουν (τις θελατε πιο σκληρες ισως?)

εγω τις ηθελα ενα κλικ πιο σκληρες το σαζμαν δεν ειναι το καλυτερο αλλα προβλημα δε μου εχει βγαλει...

κ το εσωτερικο μια χαρα ειναι ειδικα αn βαλεις μια οθονη κ ενα μπαρομετρο στον αεραγωγο ;)

αλλα γουστα ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

εσυ παλιοκαγκουρα βαλε οθονες και μπαρομετρα αντι να βαλεις κανα προγραμμα.

αντε γιατι θα παρω το cupra και θα σε περναω απο πανω μετα. new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gifnew_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

παρε το κουπρα εσυ κ ασε εμας τους κυριλε καγκουρες να κανουμε Dubbism (massDUBation) k εσυ τρεχα να βαζεις κοντρες με τον μινι κουβα

Link to comment
Share on other sites

δλδ το 5αρι δε στριβει?οι αναρτησεις τι προβλημα εχουν (τις θελατε πιο σκληρες ισως?)

εγω τις ηθελα ενα κλικ πιο σκληρες το σαζμαν δεν ειναι το καλυτερο αλλα προβλημα δε μου εχει βγαλει...

κ το εσωτερικο μια χαρα ειναι ειδικα αn βαλεις μια οθονη κ ενα μπαρομετρο στον αεραγωγο :p

αλλα γουστα ειναι αυτα.

Στο 6άρι χωρίς σπορ κιτ, σε όλες τις εκδόσεις οι αναρτήσεις είναι μαλακές. Θα έπρεπε να είναι λίγο πιο σκληρές. Αν αποφασίσεις (ή αναγκαστείς γιατί βιάζεσαι κλπ κλπ) να κινηθείς πιο γρήγορα από το συνηθισμένο με πιο γρήγορο ρυθμό, δεν ανταποκρίνονται όπως πρέπει (παίρνει κλίσεις το αμάξωμα και σε βγάζουν και λίγο έξω από τις γραμμές που θέλεις να κινείσαι) οπότε αναγκάζεσαι να κόβεις στις στροφές αρκετά και χάνεις χρόνο ενώ αντίθετα λόγω του κινητήρα μαζεύεις γρήγορα τις ευθείες.

Link to comment
Share on other sites

Στο 6άρι χωρίς σπορ κιτ, σε όλες τις εκδόσεις οι αναρτήσεις είναι μαλακές. Θα έπρεπε να είναι λίγο πιο σκληρές. Αν αποφασίσεις (ή αναγκαστείς γιατί βιάζεσαι κλπ κλπ) να κινηθείς πιο γρήγορα από το συνηθισμένο με πιο γρήγορο ρυθμό, δεν ανταποκρίνονται όπως πρέπει (παίρνει κλίσεις το αμάξωμα και σε βγάζουν και λίγο έξω από τις γραμμές που θέλεις να κινείσαι) οπότε αναγκάζεσαι να κόβεις στις στροφές αρκετά και χάνεις χρόνο ενώ αντίθετα λόγω του κινητήρα μαζεύεις γρήγορα τις ευθείες.

Ηδικα αν ειστε 5 ατομα μεσα στο αμαξι καθετε οσο δεν παει και σε λακουβα χοροπηδαει..

Off Topic

Βαλε την χθεσινη σημαια που ειχες J.P,,!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.