Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

Πάντως ο Da Silva έχει χάσει τον ύπνο του. Το Golf δεν είναι ούτε Leon ούτε A.R. 156, 147. Δεν έχει κάποιο αποτυχημένο ή αδιάφορο μοντέλο πίσω του για να κάνει την διαφορά, με πλήρη ελευθερία κινήσεων στο design.

θα πρέπει σαφέστατα να υπάρχουν στοιχεία που χαρακτηρίζουν την διαχρονικότητα του Golf.

Link to comment
Share on other sites

λαθος μου να το θεσω ποιο σωστα ...μη αξιοπιστα περιφερειακα κινητηρα .(n75 και ολο το σοι της ,σωληνακια φρενων ,σασμαν ,)

Ρε παιδια αξιοπιστο ειναι ενα αυτοκινητο οπου στα 150-170.000 χιλιομετρα δεν εχει εμφανιστει σοβαρη βλαβη ...και αν θελετε να σας πω 5 οικογενειακα μας που εχουν πανω απο 200.000 ...μα ειμαστε σοβαροι ?Σε φοκους 2 στα 146 χιλ χιλιομετρα turbo diesel κιολας να μην εχει ζητησει ουτε δισκο παρα μονο μια φορα λλαγη τακακια ? και ολα να λειτουργουν οκ ? φορτηγακι mazda me 200.000 ... εγω εκει κρινω ενα καποιο ειναι αξιοπιστο η οχι . Αλλο η ποιοτητα και αλλο η αξιοπιστια τα εχετε μπερδεψει φιλοι μου .

Εγω 2 gt ξερω με 90 .000 ο ενας και 111 ο αλλος... μα να χρειαζεσαι αλλαγμα μπιλιοφορους ,ολοκληρο σασμαν και δισκο πλατο στα 100 ? Δεν ξερω για εσας αλλα εγω κρινω σκληρα ενα αυτοκινητο 25 χιλ ευρω .

ασε ρεφιλε

το golf ειναι πολυ αξιοπιστο αμαξι.

αν εχεις golf προφανως το ξερεις.

κυκλοφορουν τοσα πολα που αν οσα λες ηταν αληθεια, τα συνεργεια επρπεπε να ηταν γεματα με ουρα χιλιομετρων και οχι αδεια!

Link to comment
Share on other sites

Λες λοιπον οτι εγω ...ο φιλος που γραφει εδω (greg_κατι_) και ολοι οι αλλοοι που εχομε και νε αλλαξει δισκο πλατο-κρεμαγιερες εγκεφαλους esp-abs προβληματα στο σασμαν(στα 6αρια),προβληματα στα φρενα ,προβληματα με ηλκτρικα παραθυρα .Ν75 ακομα και κομπρεσσορεςοι οποιοι πεφτουν σε αποδοση ....Ειμαστε τρελοι,κομπλεξικοι και ...δεν εχουμε Golf ? Η μηπως θες να μας πουλησεις το παραμυυθακι της αντιπροσωπειας και εσυ ? Εγω και ολα τα παιδια που μεταξυ μας εχουμε συναντηθει-τηλφωνηθει εχουμε χαρτια για τια αλλαγες πουε γιναν στα αυτοκινητα μας ... ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ να σου πω να κοιταξεις τι σημαινει η λεξη αξιοπιστια σε καποιο λεξικο.Μαλλον τηνε χεις μπερδεψει με την ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Λες λοιπον οτι εγω ...ο φιλος που γραφει εδω (greg_κατι_) και ολοι οι αλλοοι που εχομε και νε αλλαξει δισκο πλατο-κρεμαγιερες εγκεφαλους esp-abs προβληματα στο σασμαν(στα 6αρια),προβληματα στα φρενα ,προβληματα με ηλκτρικα παραθυρα .Ν75 ακομα και κομπρεσσορεςοι οποιοι πεφτουν σε αποδοση ....Ειμαστε τρελοι,κομπλεξικοι και ...δεν εχουμε Golf ? Η μηπως θες να μας πουλησεις το παραμυυθακι της αντιπροσωπειας και εσυ ? Εγω και ολα τα παιδια που μεταξυ μας εχουμε συναντηθει-τηλφωνηθει εχουμε χαρτια για τια αλλαγες πουε γιναν στα αυτοκινητα μας ... ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ να σου πω να κοιταξεις τι σημαινει η λεξη αξιοπιστια σε καποιο λεξικο.Μαλλον τηνε χεις μπερδεψει με την ποιοτητα.

ναι ομως σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να συγκρινεις το κια, το πεζο τα τογιοτα και λοιπους με το golf.. δεν γινεται να συγκρινεις τουρμπο με ατμοσφαιρα.. ειναι εντελως διαφορετικα αυτοκινητα.. γιατι δεν τα συγκρινουν με το 16αρι γκολφ το οποιο αντικατασταθηκε απο τα tsi? γιατι δεν ασχολιοντουσαν τοσα χρονια με το fsi 14αρι και 16αρι που δεν εβγαζε τιποτα? απλως τωρα λογω επιδοσεων και λοιπα εχουν σκυλιασει και λενε αερολογιες.. το να καθεσαι και να ακους τον αλλον με το rallaki να σου λεει σε εχω δεν λεει κατι αυτο απο την στιγμη που εσυ κανεις 70000 χωρις χοντρα προβληματα, αυτος κανει 70000 επανω σε γερανους.. να καθεσαι και να ακους τον αλλον με το κια να σου λεει εχω 100000 χιλιομετρα χωρις προβληματα και εσυ καθε τρεις και λιγο τρεχεις.. συγγνωμη ρε φιλε αλλα ας μην επαιρνες tsi και να επαιρνες κια να ειχες αξιοπιστια στο full χωρις προβληματα φθηνα σερβις λιγα αλογα μικρη καταναλωση κλπ.. το ιδιο ισχυει και στην τογιοτα που δεν πιανουν τα φρενα τους.. :p:clapping: ο πατερας μου τρακαρε με κια σιντ και το κια ειχε περιμετρικα φελιζολ μπροστα και πισω απο την μετωπη.. τι να λεμε τωρα.. αλλο ποιοτητα και αλλο αξιοπιστια οπως και αλλο golf και αλλο κια, peugeot, toyota......

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλούσα να επανέλθετε στο θέμα Golf 7 σε 2 χρόνια !

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

ναι ομως σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να συγκρινεις το κια, το πεζο τα τογιοτα και λοιπους με το golf.. δεν γινεται να συγκρινεις τουρμπο με ατμοσφαιρα.. ειναι εντελως διαφορετικα αυτοκινητα.. γιατι δεν τα συγκρινουν με το 16αρι γκολφ το οποιο αντικατασταθηκε απο τα tsi? γιατι δεν ασχολιοντουσαν τοσα χρονια με το fsi 14αρι και 16αρι που δεν εβγαζε τιποτα? απλως τωρα λογω επιδοσεων και λοιπα εχουν σκυλιασει και λενε αερολογιες.. το να καθεσαι και να ακους τον αλλον με το rallaki να σου λεει σε εχω δεν λεει κατι αυτο απο την στιγμη που εσυ κανεις 70000 χωρις χοντρα προβληματα, αυτος κανει 70000 επανω σε γερανους.. να καθεσαι και να ακους τον αλλον με το κια να σου λεει εχω 100000 χιλιομετρα χωρις προβληματα και εσυ καθε τρεις και λιγο τρεχεις.. συγγνωμη ρε φιλε αλλα ας μην επαιρνες tsi και να επαιρνες κια να ειχες αξιοπιστια στο full χωρις προβληματα φθηνα σερβις λιγα αλογα μικρη καταναλωση κλπ.. το ιδιο ισχυει και στην τογιοτα που δεν πιανουν τα φρενα τους.. :clapping: :clapping: ο πατερας μου τρακαρε με κια σιντ και το κια ειχε περιμετρικα φελιζολ μπροστα και πισω απο την μετωπη.. τι να λεμε τωρα.. αλλο ποιοτητα και αλλο αξιοπιστια οπως και αλλο golf και αλλο κια, peugeot, toyota......

Τελευταιο ooftopic ...Δενε ιπα για κινητηρα ... Συγκρινω κρεμαγιερες,δισκο πλατο,φρενα ,ηλεκτρονικα ,σασμαν....σε ολα αυτα ειμαστε στον πατο της αξιοπιστιας απο την αλλη Ασφαλεια ,ακοουστικη και σαλονι ειμαστε απο λιγο παραπανω απο τους αλλους (ασφαλεια-ακουστικη ..ολα 5αστερα ιεναι) το σαλονι ειναι αρκετα καλυτερο παντως. Αρα το 7αρι οφειλει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εκτος την ωραιας του εμφανισης να αποκτηση ενα Βελτιωμενο σασμαν ,ΝΕΟΥ τυπου κρεμαγιερα... και δεν ειναι λογια δικα μου ειναι λογια τεχνικου της vw .Δες λιγακι στο τομες των Polo τι γινεται με τον 1.2 ποσοι εμειναν στα καλα καθουμενα ... Το οτι δεν ειμαι φανατισμενος δεν με κανει λιγοτερο αξιοπιστο στα λογια μου απο καποιους αλλους εδω μεσα...για μενα ολες οι μαρκες πλεον το ιδιο ινε ..στο λεω επειδη εχω την πολυτελεια να οδηγαω ολα τα μεσαια που βγαινουν .

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θανο συνεχεια το κατηγορεις το αμαξακι σου κ δεν σε βλεπω να κατηγορεις ολα τα υπολοιπα μεσσαια που κυκλοφορουν κ τα οδηγεις οπως ειπες

να ξερεις το αμαξακι σου θα το κανεις κομπλεξικο σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Σε φοκους 2 στα 146 χιλ χιλιομετρα turbo diesel κιολας να μην εχει ζητησει ουτε δισκο παρα μονο μια φορα λλαγη τακακια ?

ασε φιλε! .focus με 100.000 χλμ πηγαινοντας με 120 στην αριστερη εσβησαν ολά και πηγα να σκοτωθω!

Ευτυχως δεν ερχοταν κανεις απο πισω και καταφερα και το μαζεψα δεξια-

Συγκεκριμένα κατεβαζε ταχυτητα πολυ γρηγορα σαν να παταγα φρενο και μετα έσβησαν ολα-

Αιτια κάηκε εγκεφαλος ,πολλαπλασαστης και καλωδίωση-κόστος 1500 ευρο με 18% εκ΄τωση και παραλίγο την ζωή μου-

Το αυτοκινητο το πηρα καινουριο,και όσο για τα τακακια αλλαγη κάθε 25000 -30000χλμ μπρος πισω γιατί το τακακι που μπαινει στο συγκεκιρμενο ειναι πολυ λεπτο και φθειρεται πολυ γρήγορα-

επισης πρεπει να είχα αλλάξει γυρω στις 15 φορες αντλια νερου που τσίριζε διαρκως-επίσης το αυτοκινητο έτριζε σαν κουδουνιστρα στο εσωτερικό από πολύ νωρίς-χώρια για ένα σωλήνα που εφυγε απο την κολωνα του τιμονιου στα πόδια μου και οταν τους τον πήγα δεν ηξρεν τι να τον κάνουν

μπορω να συνεχίσω για πολλή ώρα αλλά είμια ήδη πολύ of topic -αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται-

η ποιότητα που έχω δει στο golf δεν την έχω δει πουθενα σε αυτοκινητα αντίστοιχης κατηγορίας και πιστεψέ με έχω οδηγήσει και ήμουν κα΄τοχος αρκετών-η λεπτομέρεια

σε πολλά πράγματα κάνει την διαφορά

όσο για το golf που έχω τώρα απλά φυσάει-ούτε τριγμους,ουτε κρεμαγιέρες ουτε ξέρω εγώ τι-

σέβομαι την αγανάκτηση σου αλλά οπως έιχα γράψει και σε άλλο Post 3-4 περιπτώσεις δεν μπορουν να χαρακτηρισουν στο σύνολο ένα μοντέλο-

γιατί δεν το πουλάς αφου δεν το γουστάρεις και καλύτερα πάρε ένα κια ή ένα χιουνται ,και μετα τα λέμε πάλι-

*hyundai (αγορασμένο καινουριο) της γυναικας μου με 50.000 κμ πάει πρώτη φορά για κτεο και μας κοβουν αμέσως γιατι πίσω φρέναρε μονόπαντα -μετά από service

δεν μπορείς να φανταστεις ποσα προσωπικα παραδείγματα έχω και για Γάλλο και για Ιταλό για Κορέατη Ιάπωνα κλπ

πάντα φιλικά !

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο ooftopic ...Δενε ιπα για κινητηρα ... Συγκρινω κρεμαγιερες,δισκο πλατο,φρενα ,ηλεκτρονικα ,σασμαν....σε ολα αυτα ειμαστε στον πατο της αξιοπιστιας απο την αλλη Ασφαλεια ,ακοουστικη και σαλονι ειμαστε απο λιγο παραπανω απο τους αλλους (ασφαλεια-ακουστικη ..ολα 5αστερα ιεναι) το σαλονι ειναι αρκετα καλυτερο παντως. Αρα το 7αρι οφειλει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εκτος την ωραιας του εμφανισης να αποκτηση ενα Βελτιωμενο σασμαν ,ΝΕΟΥ τυπου κρεμαγιερα... και δεν ειναι λογια δικα μου ειναι λογια τεχνικου της vw .Δες λιγακι στο τομες των Polo τι γινεται με τον 1.2 ποσοι εμειναν στα καλα καθουμενα ... Το οτι δεν ειμαι φανατισμενος δεν με κανει λιγοτερο αξιοπιστο στα λογια μου απο καποιους αλλους εδω μεσα...για μενα ολες οι μαρκες πλεον το ιδιο ινε ..στο λεω επειδη εχω την πολυτελεια να οδηγαω ολα τα μεσαια που βγαινουν .

οπα ρε φιλε πως δεν ειπες για κινητηρα?? αλλα διαβαζω εγω? δεν εγραψες "κινητηρας αμφιβολης αξιοπιστιας, Ν75, πεσμενοι κομπρεσορες κλπ"??? εγω εχω golf εδω και 2 χρονια και καθημερινα σχεδον κανω 150 με 200 χιλιομετρα λογω της δουλειας μου εχω συνολικα 75000 χιλιομετρα και καθημερινα μπαινω σε χωματοδρομους καθημερινα το κοπαναω σε λακουβες και πολλα αλλα και ομως το μονο που εβγαλε ειναι ο κομπρεσορας και ειναι απολυτα λογικο γιατι επι ενα διμηνο το ειχα στους κοφτες.. λογικο δεν ειναι να μην αντεξει?? μικρος κυβισμος με τουρμπο δεν μπορεις να εχεις και τις πιο τρελες απαιτησεις κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον.. μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα περα απο την αθλια μεταχειρηση της αντιπροσωπειας..

οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω, golf θα ξαναπαρω για πολλους και διαφορους λογους.. για μενα ειναι αξιοπιστο ειτε σκουζουν αλλα φορουμ ειτε οχι.. και για να ειμαι in topic θα παρω και golf7..

μεχρι τοτε εγω να ειμαι καλα.. :D:unsure::drinks:

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που θα βγω και εγω off topic αλλα πρεπει να το πω, η κοπελα μου εχει ενα focus μοντελο 2005 οχι αυτο που κυκλοφορει τωρα αλλα το προηγουμενο, 1600cc το πρωι οταν πηγαινε στην σχολη της καηκε ο εγκεφαλος(οχι ο δικος της αλλα του αμαξιου ευτυχως) κ εμεινε στη μεση του δρομου κοστος..900 ευρω ελεος....και κατι αλλο ο γειτονας μου ειναι ηλεκτρολογος σε αντιπροσωπεια της nissan μου λεει χθες μας φερανε ενα gtr με καμμενη μηχανη,μου δειξε και φωτο, συμπερασμα αν οδηγας με κοφτες τι κ αν εχεις golf τι και αν εχεις gtr τη λαλακια θα την παθεις.

Link to comment
Share on other sites

βρε δεν αντιλεγω σε αυτα που λετε ...και γω golf θα παρω οπως και πηρα . Απλα η αποψη μου ειναι αυτη οτι ειναι καλο κτλ αλλα οχι αξιοπιστο .Και στην τελικη δεν το λεω εγω μονο ρε παιδια . Κι ενταξει δεν ειμαι μονο εγω εχω συναντησει και αλλα παιδια στα συνεργεια με καινουριο αυτοκινητο και προβληματα .Τεσπα ελπιζω μετα απο 2 ακομα συνεδριες για κρεμαγιερα και αντλια νερου να τελειωνω και να μην με βγαλει κατι αλλο... Παντως οι αντιπορσωπειες εξαιρουμενου καποιοων περιπτωσεων ειναι οτι ναναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση..θυμάστε μετά από πόσα χρόνια βγήκε το golf 6 μετά την κυκλοφορία του golf 5??

2009-2003(τέλη νομίζω) = περίπου 6 χρόνια :rolleyes:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf

2003-2009

Το wipipedia λέει επίσης πως το Golf 6 ξεκίνησε να παράγεται το 2009, πράγμα ανακριβές.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

τρωτε ομως σκαλωμα τα 6ρια κ δε σας καταλαβαινω :)

γιατι ρε ανακριβες?εχεις θειο στο WOB?ahahahah

Link to comment
Share on other sites

εσυ που εισαι κ σιγουρος δωσε πηγη για διασταυρωση πληροφοριων εγω ειδες εδωσα την οποια την πηρα απο εδω http://www.vwgolf.net.au/showthread.php?60-History-of-the-Volkswagen-Golf&p=523&viewfull=1

εκτος κ αν θελεις να σου βρω κ αλλη

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στο θέμα μας .... new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif ..... έχουμε νεότερα για το Golf 7 !!! :thumbsup: Επίσης και φωτογραφίες !!! :) Ένα θα σας πω .... μόλις το είδα στο περιοδικό ... αλληθώρισα !!! Είναι κούκλα !! :p:wub: :wub: hearts.gif Μοιάζει με τις φωτογραφίες που έχουμε στα "χέρια" μας αλλά δεν ξέρω γιατί ... είναι κούκλα ! hearts.gif Έχει πινακίδες WOB .... οπότε λογικά είναι επίσημο ;) Περισσότερα το βράδυ γιατί τώρα δεν προλαβαίνω με την καμία .. sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

ηδη εχουν τεσταρει το 7 και ετοιμαζονται να το βγαλουν στην παραγωγη οσο ποιο συντομα μπορουν καθως το facelifting του 5, δηλαδη το 6, δεν προχωρησε οσο το 5. αλλα ουτως η αλλως ειχαν ανακοινωσει επισημως πως το 6 θα ειναι για λιγο απλα για να μειωσουν το κοστος παραγωγης και οτι πολυ γρηγορα θα φερουν το 7.

απ οτι φαινεται το 7 θα ειναι επιστροφη στην ποιοτητα και την αισθητικη του 5

Link to comment
Share on other sites

ηδη εχουν τεσταρει το 7 και ετοιμαζονται να το βγαλουν στην παραγωγη οσο ποιο συντομα μπορουν καθως το facelifting του 5, δηλαδη το 6, δεν προχωρησε οσο το 5. αλλα ουτως η αλλως ειχαν ανακοινωσει επισημως πως το 6 θα ειναι για λιγο απλα για να μειωσουν το κοστος παραγωγης και οτι πολυ γρηγορα θα φερουν το 7.

απ οτι φαινεται το 7 θα ειναι επιστροφη στην ποιοτητα και την αισθητικη του 5

Dr πρεπει μια μερα να ερθεις για καφε σε καμια συναντηση τελος!

Link to comment
Share on other sites

Dr εχεις μπει ποτε να οδηγησης 6ρι? Φυσικα και εχεις μπει..!

Απορω γιατι το "υποβαθμιζεις" τοσο?

Ειναι σαν αυτο που λεω τους φιλους μου οταν μου λενε ε το 5ρι ειναι πιο ωραιο πιο πιο πιο..ναι επειδη δεν υπαρχει κανενα 5ρι

με μαμα ζαντα ή μαμα τελικο ή προφυλακτηρες ή το οτι ειναι ολα χαμηλωμενα εστω 2ποντους.

Το περιοδικο το ειδα και γω και εμεινα εκει που ελεγε για 2013... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.