Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

Aπο υπόβαθμιση στο 6αρι άλλο τίποτα ειδικά από κατόχους 5ριου...

Μπορώ να τους καταλάβω πάντως (χωρίς δόση ειρωνείας) καθώς πλέον

έχουν παλιό μοντέλο που όμως ειλικρινά δεν σημαίνει και τίποτα ούτε

για εμένα σαν σκέψη...

Εμείς που ψωνίσαμε το 6άρι δεν το μετανιώνουμε παιδιά και όταν με το καλό

έρθει το 7άρι και είμαστε πλέον εκτός μόδας πάλι θα καμαρώνουμε

για την επιλογή μας όπως πολύ καλά κάνουν και οι κάτοχοι Golf 5 κτλ.

Απο εκεί και πέρα περι ορέξεως πάντα..

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι ειναι οι κατοχοι golf καμαρωνουν ανεξαρτητα το μοντελο

και καμαρωνουν ενα κλικ παραπανω οταν το golf ειναι τουμπανο (οπως το δικο μου :))

το κριμα ξερεις ποιο θα ειναι φιλε stakyr?οτι το 5ρι κρατησε σχεδον 6 χρονια ενω αν βγει γρηγορα το 7ρι θα καθησει

πολυ λιγο στην αγορα το 6ρι και αυτοματα χανει μεταπωλητικη αξια(οχι αλλη αξια μονο χρηματικη)

Link to comment
Share on other sites

Nαι δίκιο έχεις σε αυτό...και εγώ ειδικά που φόρτωσα τόσο πολύ το αμάξι

με επιπλέον εξοπλισμό το έκανα με την σκέψη πως ως το μοναδικό αμάξι στην

οικογένεια (χρησιμοποιώ scooter για την δουλειά) θα μας συντροφεύσει

για πολλά χρόνάκια καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να την ξαναπατήσω όπως

έκανα με το λέον που το είχα ολοκαίνουριο με μόλις 25000km και full stage 2

και τώρα το χαίρεται ο νέος του ιδιοκτήτης χωρίς να χρειάζεται να βάλει βίδα

και με τιμή κτήσης τρομερά χαμηλή και λόγω εποχής και λόγω μοντέλου...

Link to comment
Share on other sites

ηδη εχουν τεσταρει το 7 και ετοιμαζονται να το βγαλουν στην παραγωγη οσο ποιο συντομα μπορουν καθως το facelifting του 5, δηλαδη το 6, δεν προχωρησε οσο το 5. αλλα ουτως η αλλως ειχαν ανακοινωσει επισημως πως το 6 θα ειναι για λιγο απλα για να μειωσουν το κοστος παραγωγης και οτι πολυ γρηγορα θα φερουν το 7.

απ οτι φαινεται το 7 θα ειναι επιστροφη στην ποιοτητα και την αισθητικη του 5

Καμία σχέση νομίζω, το 5 είχε πολύ καμπύλη ενώ το 7 θα είναι πολύ "γωνιώδες". ¶σε να το βγάλουν πρώτα και μετά βλέπουμε. Όσο για το "επιστροφή στην ποιότητα" αν θεωρείς το 6 μη ποιοτικό θα τρελλαθούμε εντελώς!!

Αν διψάτε για photoshop ορίστε και μία άλλη version (από την πολύ γωνία βέβαια το παρομοιάζουν με Kia/Auris κλπ) :

03921604800.jpg

03921604800.jpg

Link to comment
Share on other sites

ποιοτητα ? Καλυτερη ? Καλα...οπως παει ολο και χειροτερευει αυτο το θεμα σε ολα τα αυτοκινητα...κοστος...περιβαλλονντικες χαζομαρες....φοροι κτλ..Το 6 οχι παει μαι χαρα παει τελεια...γεμισε ο τοπος..ειδα μεχρι και κεραμυδι...δεν αντεχω αλλο πλεον! Το 5 ηταν το ποιο ομορφο...το 6 εχασε λιγο εγινε ποιο ουδετερο και το 7 ακομα χειροτερο...σαν ΚΙΑ ιενια χαχα. το επομενο μου θα ειναι sxirocco@@@@@@@@@@@@@

Link to comment
Share on other sites

ποιοτητα ? Καλυτερη ? Καλα...οπως παει ολο και χειροτερευει αυτο το θεμα σε ολα τα αυτοκινητα...κοστος...περιβαλλονντικες χαζομαρες....φοροι κτλ..Το 6 οχι παει μαι χαρα παει τελεια...γεμισε ο τοπος..ειδα μεχρι και κεραμυδι...δεν αντεχω αλλο πλεον! Το 5 ηταν το ποιο ομορφο...το 6 εχασε λιγο εγινε ποιο ουδετερο και το 7 ακομα χειροτερο...σαν ΚΙΑ ιενια χαχα. το επομενο μου θα ειναι sxirocco@@@@@@@@@@@@@

++++1000

για οποιον δεν τα γνωριζει καιρος να αρχισει να διαβαζει για το ειδος των υλικων που μπηκαν στο 6 και ποσο πιο φτηνο ειναι στην κατασκευη σαν μοναδα

βεβαια βελτιωθηκε σε μερικα μηχανολογικα σημεια (οπως ηταν και φυσικο να γινει)

προσωπικα μου αρεσουν οι "στρογγυλαδες" σε ενα αμαξι και αν ειναι το 7 ετσι με βλεπω να μην αγοραζω ξανα golf

αραγε το EOS πως θα ειναι θα ακολουθησει τις γραμμες του dasilva?γιατι δεν τον στελνουν στην SEAT???

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Ιδού το Golf VII !

Οι φωτογραφίες και το κειμενο είναι από το περιοδικό QuattroRuote - Μάιος 2010

Edited by Speedy
Απομάκρυνση συνημμένου για λόγους πνευματικής ιδιοκτησίας
Link to comment
Share on other sites

Ιδού το Golf VII !

Οι φωτογραφίες και το κειμενο είναι από το περιοδικό QuattroRuote - Μάιος 2010

Ευτυχώς μιλάει για 2013..τουλάχιστον αν αληθεύει αυτό δεν θα απαξιωθεί τόσο γρήγορα η σειρά 6.

Edited by Speedy
Απομάκρυνση συνημμένου για λόγους πνευματικής ιδιοκτησίας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω να έχουμε τίποτα γελοιότητες όπως με τον Chris Bangle στην BMW που τον έδιωξαν νύχτα και θα μείνουν αξέχαστα το χειρότερο πίσω μέρος σε σειρά 3 (Ε90) και ότι 1η φορά στην ιστορία της bmw σχεδιάστηκε από τον ίδιο κεντρική κονσόλα που να μην έχει κλίση προς τον οδηγό.

Ξαναλέω ότι η VW δεν είναι ούτε Seat ούτε Alfa Romeo και δεν λανσάρει hitάκια της εποχής, αλλά διαχρονικά αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω να έχουμε τίποτα γελοιότητες όπως με τον Chris Bangle στην BMW που τον έδιωξαν νύχτα και θα μείνουν αξέχαστα το χειρότερο πίσω μέρος σε σειρά 3 (Ε90) και ότι 1η φορά στην ιστορία της bmw σχεδιάστηκε από τον ίδιο κεντρική κονσόλα που να μην έχει κλίση προς τον οδηγό.

Ξαναλέω ότι η VW δεν είναι ούτε Seat ούτε Alfa Romeo και δεν λανσάρει hitάκια της εποχής, αλλά διαχρονικά αυτοκίνητα.

ίσως όμως θέλουν έτσι να χτυπήσουν την πόρτα της αμερικάνικης αγοράς και κυρίως της ασιατικής, που πέρα από το φαέθον και το τουαρέγκ, δεν μπορούν να προωθήσουν τα αμάξια τους.με χιτάκια της εποχής θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα για αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μπορουν ρε παιδια αν ξαναβρουν τη χαμενη αξιοπιστια τους μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Thanos παρακολουθω εδω και αρκετοοο καιρο τα προβληματα που ειχες.

Πραγματικα εχω εκπλαγει με την υπομονη και την ανοχη σου.

ΑΛΛΑ... αυτη η εχθρα που βγαζεις στο 6ρι δεν υπαρχει..πραγματικα!

Δεν λεω μπορει να ειδες και 10 ατομα με το ιδιο προβλημα.

Οοοταν με το καλο θα βγει το 7ρι μπορει να το αγορασω και να μου εμενα προβληματικο δεν σημαινει οτι η VW εχασε

την αξιοπιστια της. Αλλα και τοτε θα υπαρχουν ατομα που θα λενε "Το 6ρι δεν εβγαζε τοσα" "Το 5ρι ηταν το καλυτερο"

Οποτε κοιτα να χαρεις το Νο1 Αμαξι που εχεις στην κατοχη σου .(Περαν απο την γνωμη μου που αυτη μετραει για μενα

και το λεω Νο1, ολα τα περιοδικα σε οοοοοοοοοοολα τα τεστ Νο1 το βγαζουν!)

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

πάντως διάβασα ότι από άποψη κινητηρων θα βγαίνει με

1.2 105 Ps

1.4 122 ps κ μετά

2.00 με 210 ps

από ότι φαίνεται τέρμα ο 160άρης-

παρουσίαση το 2012

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αραγε ....εκοψαν το διαμαντι τους????

Υγ.Τωρα το χαιρομαι και να σου πω και κατι...σταματησα να με νοιαζει αμαξι ειναι στο κατω κατω οτι γινει εδω θα εοχυμε πολυ σοβαροτερα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

πάντως διάβασα ότι από άποψη κινητηρων θα βγαίνει με

1.2 105 Ps

1.4 122 ps κ μετά

2.00 με 210 ps

από ότι φαίνεται τέρμα ο 160άρης-

παρουσίαση το 2012

αποκλιεται να μην υπαρχει κατι ενδιαμεσο στα 150 αλογα

Link to comment
Share on other sites

1.8 tsi 160ps 250Nm ροπη ...κυκλοφορησε εξαλου στο 6αρι στη γερμανια σε καποια κομματια τα οποια εγιναν αναρπαστα

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται νομίζω η vw που άνοιξε τον δρόμο να μην έχει ένα κινητήρα 1.4, 1.6 ή 1.8 με 150-170 ίππους. Εδώ βλέπουμε ότι ο 1.4 turbo/compressor έχει γίνει πασπαρτού και μπαίνει σε αρκετά μοντέλα του group (polo gti, ibiza cupra, audi a1).

Ειδικότερα τώρα που ετοιμάζει και η Ford 1.6 turbo αλλά το ίδιο κάνουν αντιγράφοντας την vw και οι υπόλοιπες εταιρείες opel, renault, fiat κλπ

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδιά ,σωστά τα λέτε ,στο auto τρίτη το αναφέρει πάτνως ..

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα υπαρχει ο 1.4 TSI 160 το ειχα διαβασει στο autobild.Αλλωστε ηταν σιγουρο οτι θα υπηρχε αφου αυτο ο κινητηρας ειναι ο κανονικος ΤSI(Turbo-combressor) και εκτος οτι χρυσοπουλαει,ειναι και η χρυση τομη αναμεσα στον 122αρι και το GTI.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα υπαρχει ο 1.4 TSI 160 το ειχα διαβασει στο autobild.Αλλωστε ηταν σιγουρο οτι θα υπηρχε αφου αυτο ο κινητηρας ειναι ο κανονικος ΤSI(Turbo-combressor) και εκτος οτι χρυσοπουλαει,ειναι και η χρυση τομη αναμεσα στον 122αρι και το GTI.

Τι εννοείς κανονικός?Υπάρχει και αντικανονικός?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι είναι ο πρώτος TSI που βγήκε, ο διπλά υπερτροφοδοτούμενος. Γιατί αργότερα βάφτισε TSI όλη τη γκάμα των τουρμποκινητήρων(1.4 122, 1.8, 2.0).

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι είναι ο πρώτος TSI που βγήκε, ο διπλά υπερτροφοδοτούμενος. Γιατί αργότερα βάφτισε TSI όλη τη γκάμα των τουρμποκινητήρων(1.4 122, 1.8, 2.0).

Ακριβως :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.