Jump to content
ioannis_Polo tsi

Polo 1.2 Tsi, 2010, 30.000 Km Service

Recommended Posts

Χαιρετώ σας

αισίως στα 30.000 χλμ και ετοιμάζομαι για service. Ευπρόσδεκτα σχόλια και συμβουλές για καλές τιμές σε αντιπροσωπεία διότι είμαι σε εγγύηση ακόμα.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στην αντιπροσωπεια θα πληρωσεις για λαδια αλλαγη φιλτρου λαδιου φιλτρο αερος φιλτρο καμπινας-γυρης και φιλτρο βεντζινη γυρω στα 280 ευρω φιλαρακι :-((( απατεωνες ειναι ολοι..σου σου λεω αν ειναι να πας σε εναν δικο σου μαστορα να παρετε τα ανταλακτικα απο τιν vw και θα πληρωσεις το πολυ 150 euro

Link to comment
Share on other sites

110 ευρω με αυθεντικα ανταλακτικα χωρις φιλτρο καμπινας (δεν χρειαζοταν αλαγη) και αερος (λογο kn) το πιο ακριβω ανταλακτικο ειναι το φιλτρο βενζινης γυρω στα 26-28 ευρω κανα 15 αρι εχει του λαδιου συν τα λαδια...(το αερος και το καμπινας κανουν κανα 20αρι και αυτα)

Link to comment
Share on other sites

για να μην κάνω διαφήμιση σε συγκεκριμένες αντιπροσωπείες, δες τα θέματα που έχουν ποστάρει κι άλλα άτομα που κάνανε αυτό το service και θα δεις διαφορά και σε τιμές και σε αντιμετώπιση

και εφόσον είσαι στην εγγύηση το εξουσιοδοτημένο είναι μονόδρομος, απλά μπορείς να γλιτώσεις αρκετά χρήματα φέρνοντας δικά σου ορισμένα ανταλλακτικά π.χ. λάδια και φίλτρο λαδιού

Link to comment
Share on other sites

κι ομως φιλε μου.....αν κοιταξεις λιγο τι παιζει για αυτο το θεμα μεσω του ιν.κα. θα δεις λεει οτι η εγγυηση σου δεν χανετε απο την στιγμη που

1)το συνεργειο εχει αδεια (σφραγιδα κλπ)

2)τα ανταλακτικα ειναι αυθεντικα

3)δεν γινεται κακοτεχνια η κακη χρηση ανταλακτικου (αντι γαι 5-30 λδι πχ σου βαλουν 15-50)

τωρα καταποσο θα μπορουσε να γινει στραβη στο σερβις των 30.000 δεν το γνωριζω....

Edited by Giannis307
Link to comment
Share on other sites

κι ομως φιλε μου.....αν κοιταξεις λιγο τι παιζει για αυτο το θεμα μεσω του ιν.κα. θα δεις λεει οτι η εγγυηση σου δεν χανετε απο την στιγμη που

1)το συνεργειο εχει αδεια (σφραγιδα κλπ)

2)τα ανταλακτικα ειναι αυθεντικα

3)δεν γινεται κακοτεχνια η κακη χρηση ανταλακτικου (αντι γαι 5-30 λδι πχ σου βαλουν 15-50)

τωρα καταποσο θα μπορουσε να γινει στραβη στο σερβις των 30.000 δεν το γνωριζω....

Ακριβως οπως τα λες ειναι.Εγω παντως εχω πανω φιλτρα mann και οσες φορες χρειαστηκα την εγγυηση δε μου παν τιποτα. Edited by chris polo
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

Για την ιστορία , στα 15.000 km πλήρωσα σε αντιπροσωπεία επαρχίας (28/1/2012)

- Λάδι sae castrol 5w-30 longlife 16,48e / lt (χρέωση 3,5 lt)

- φίλτρο λαδιού 12,33e

- εργατικά (!) 22,5e

Edited by ioannis_Polo tsi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το αυτοκινητο απο το συνεργειο....αλλαγη ολα τα φιλτρα, αλλαγη λαδιων, και ανανεωσης της καρτας καυσαεριων= 230 ευρω (μαζι με κατι "σερβις πολο" το οποιο κοστιζε 50 ευρω...!!! (αυτα στις αποδειξεις) γιατι στο μηλιτο μου ζητησαν 280!!! και οταν ρωτησα γτ τετοια διαφορα δεν ηξεραν να μου απαντησουν....εν τω μεταξυ τους ειχα πει να κανουν και ελεγχο γτ ειδα λαδακια δεξια οπως βλεπουμε τον κινητηρα (λογικα καποιο λαστιχακι θα εχανε) και το μονο που μου ειπαν ηταν οτι "ηταν απο τις αναθυμιασεις" ?? :phew: :phew: ...τι να πω...με τα πολλα τους πληρωσα τα 230 και εφυγα....τελος μου ειπαν οτι σε 3000χλμ θελω αλλαγη σε ολους τουσ τροχους τα τακακια των φρενων...τιμη 230 ευρω..!!! Τα σχολια δικα σας..!!!

για το σερβις των 30.000 πηγα και εγω..!!!!

Edited by Vasilis Sig
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το αυτοκινητο απο το συνεργειο....αλλαγη ολα τα φιλτρα, αλλαγη λαδιων, και ανανεωσης της καρτας καυσαεριων= 230 ευρω (μαζι με κατι "σερβις πολο" το οποιο κοστιζε 50 ευρω...!!! (αυτα στις αποδειξεις) γιατι στο μηλιτο μου ζητησαν 280!!! και οταν ρωτησα γτ τετοια διαφορα δεν ηξεραν να μου απαντησουν....εν τω μεταξυ τους ειχα πει να κανουν και ελεγχο γτ ειδα λαδακια δεξια οπως βλεπουμε τον κινητηρα (λογικα καποιο λαστιχακι θα εχανε) και το μονο που μου ειπαν ηταν οτι "ηταν απο τις αναθυμιασεις" ?? :phew: :phew: ...τι να πω...με τα πολλα τους πληρωσα τα 230 και εφυγα....τελος μου ειπαν οτι σε 3000χλμ θελω αλλαγη σε ολους τουσ τροχους τα τακακια των φρενων...τιμη 230 ευρω..!!! Τα σχολια δικα σας..!!!

για το σερβις των 30.000 πηγα και εγω..!!!!

τελικά έχουν κόψει ταρίφα 200-250 / service...

:help:

Link to comment
Share on other sites

τοσο παιδια ειναι η ταριφα μια φορα την πατισα και μετα βρικα τον ανθρωπο μου για το αμαξι μου εχουνε κοπει η αντιπροσωπεια απο το πρωτο μου service στης 30000...μακρια παιδια απο αυτους ειναι απατεωνες δεν τους ενδιαφερουνε οι κρισεις και τετοιες βλακιες..μακριααααααααα

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου καρτα καυσαεριων θελει μετα παο ενα χρονο αν ειναι καινουριο...και οι περισσοτεροι δεν την ζητανε καν σε καινουρια αυτοκινητα....μαζι με το κτεο θα στη ζητησουν σιγουρα....

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με την Kosmocar με ενημέρωσαν ότι αν τοποθετήσω γνήσια ανταλλακτικά service και πάω σε δικό μου συνεργείο

το οποίο απλά ξέρει να κάνει την δουλειά του και δεν προξενήσει κάποια βλάβη (ώστε τότε να χάσω την εγγύηση) τότε δεν χάνω την εγγύηση.

270 μου ζήτησε ο Φιλοσίδης μετά από παζάρια κιόλας για λάδια και φίλτρα λαδιού, καμπίνας, αέρα και βενζίνης.

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με την Kosmocar με ενημέρωσαν ότι αν τοποθετήσω γνήσια ανταλλακτικά service και πάω σε δικό μου συνεργείο

το οποίο απλά ξέρει να κάνει την δουλειά του και δεν προξενήσει κάποια βλάβη (ώστε τότε να χάσω την εγγύηση) τότε δεν χάνω την εγγύηση.

270 μου ζήτησε ο Φιλοσίδης μετά από παζάρια κιόλας για λάδια και φίλτρα λαδιού, καμπίνας, αέρα και βενζίνης.

για ρωτα και στην autoclub.....αν 8υμαμαι ηταν η πιο φτηνη και σε αφηναν και να σαι παρον στο service...αν θες φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος σε πόσα χρόνια αλλάζουμε φίλτρο καυσίμου σε 1.2 tsi, γιατί δεν κάνω πολλά km? Έχω αυτήν την απορία γιατί όταν το πήρα, το βιβλίο service δεν περιελάμβανε τον 1.2 tsi.

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν την χανεις την εγγυηση εγω μονο ενα service ειχα κανει στην αντιπρωσοπεια και ολα τα αλλα τα κανω εδω στον θειο μου ...αν θελεις φυσικα και μπορεις να ερθεις γτ η τιμη ειναι πολυ εξεφτελιστικη :-)



ολα τα ανταλακτικα τα παιρνει απο τον παζαροπουλο επειδη ειναι φιλος του γνησια ολα φιλε :-)

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο ρε παιδια αυτο το thread βρίσκεται στα προβληματα???  ας το μεταφερει καποιος εξω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.