Jump to content

Recommended Posts

Mpoukou αναμένω απάντησ απο θέμη και μιλάμε.

 

Βλέπω τον beckman να το κλειδώνει μονιμα και να κορνιζαρει το θεμα χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ενα πατημα του ibiza 

 

Mpoukou αναμένω απάντησ απο θέμη και μιλάμε.

 

Βλέπω τον beckman να το κλειδώνει μονιμα και να κορνιζαρει το θεμα χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

Ενδιαφερον! ενα ανοιγμα του ibiza "overloaded" θα θελα να το δω

Link to comment
Share on other sites

πέρα από τα πατήματα,

 

έχω μια απορία 

όταν έβαλες το intercooler

με τόσους μακριούς σωλήνες σε σχέση με τον εργοστασιακό δρόμο που είναι ακριβώς δίπλα,

έχει καθυστέρηση στο φούσκωμα, στο γκάζι στον δρόμο???

έχεις μετρήσει ποτέ θερμοκρασία εισαγωγής με κάνα torque να δούμε διαφορές με του περιβάλλοντος?

Link to comment
Share on other sites

ελα καμια καθυστερηση δεν εχω ουτε εχω καθολου lag στο πατημα του γκαζιου καπου εδω στην παρουσιαση μου η σε θεμα μεσα στο vw polo εχω ανοιξει θεμα για το ιντερκουλερ που μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες παντως το χειμωνα ητανε εντελως κρυος ο αερα ο που περναγε απο το ιντερκουλερ οτι θελεις φιλε μπορεις να ερθεις και απο κοντα να δεις το αμαξι και να σου λυσω και αποριες αν εχεις ...

Link to comment
Share on other sites

ελα καμια καθυστερηση δεν εχω ουτε εχω καθολου lag στο πατημα του γκαζιου καπου εδω στην παρουσιαση μου η σε θεμα μεσα στο vw polo εχω ανοιξει θεμα για το ιντερκουλερ που μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες παντως το χειμωνα ητανε εντελως κρυος ο αερα ο που περναγε απο το ιντερκουλερ οτι θελεις φιλε μπορεις να ερθεις και απο κοντα να δεις το αμαξι και να σου λυσω και αποριες αν εχεις ...

+1

 

its tuned by thios-macqueen ! 

Link to comment
Share on other sites

ωραια!! γιατι εχει κ ενας φιλος ενα 1.2 tsi k ηθελε να μαθει αν εχει διαφορα!! ευχαριστω για την απανατηση!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολη την παρεα...λοιπον πηγα σημερα και ρωτησα για να αλλαξω την εξατμιση μου δλδ να φτιαξω ενα downpipe να βαλω allo σπιραλ και σωληνα φ55 απο φ45 που φοραω τωρα στο αμαξι μου ειπανε εδω κατω στην κρητη γυρω στα 250 ευρω μιας και το τελικο το εχω  ειναι καλη τιμη παιδια ??

Link to comment
Share on other sites

μονο dp ?250?καλα ειναι τοσα παιρνουν 220-250 μαζι με περαστικά  


250 για dp ειναι πολυ καλη τιμη τοσο παει περιπου το μαλι μαζι με τα περαστικα .οσο για την διασταση μηπως να το εκανες φ50 και μετα το καταλυτη το συνεχιζες παλι φ50?απλα ειναι μικρο το τουρμπο γιαυτο στο λεω .

Link to comment
Share on other sites

λες???εγω θελω κατι να μην χασω την συμπιεση τασο λες να του πω φ50 να την φτιαξουμε??βασικα θα τον βγαλω εντελως τον καταλυτη θα φτιαξουμε ενα downpipe θα βαλουμε ενα σπιραλ και μετα ενα μεσαιο μπομπακι για να μην χασουμε την συμπιεση απο το αμαξι μιας και δεν θα εχω καταλυτη τασο ...τι λες εσυ???

Link to comment
Share on other sites

50αρη ειναι πολυ μικρη!

δλδ αν βαλετε κανονικο μεσαιο και οχι μπομπακι θα χασετε συμπιεση...?

επειδη το ειχα το δικο μου χωρις καταλυτη για καμια βδομαδα απλα να σου πω οτι οταν ηταν κρυο και μεχρι να ζεσταθει βρωμαγε ο τοπος.ασε που ειναι σκετος καρκινος!

απο εκει και περα θα κερδισει σιγουρα χωρις καταλυτη αλλα αν βαλεις ενα πολυ καλο και επωνυμο καταλυτη με λιγες τρυπες θα εισαι μια χαρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω μηπως χασεις συμπιεση γιατι βλεπω ουτε καταλυτες θα εχεις ουτε τιποτα και ειναι και μικρο το τουρμπο .εγω λεω μια 50αρα φουλ θα ειναι οκ τωρα εαν θες μπορεις να κανεις και το αλλο να κανεις 55αρι το dp αλλα θα ειναι 55αρι μεχρι και το σπιραλ απο σπιραλ και μετα φουλ 50 και ετσι να το κανεις καλο θα ειναι απο εκει και περα προσεχε γιατι εχεις μικρο τουρμπο το ξανα λεω, φαντασου οτι η μιλτεκ βγαζει 63.5 για 1,4 (140-160-170)που εινα γιΑ 220+ μη τη κανεις πολυ μεγαλη ,ΚΑΙ ΚΑΛΑ θα ειναι εφοσον κανεις 55αρι dp να μην βγαλεις καταλυτη απο εκει και περα οτι νομιζεις εσυ σωστο για το αμαξι σου φιλε.

Link to comment
Share on other sites

απλα δεν υπαρχουνε λεφτα τωρα για καταλυτη φιλε μου οποτε θα τον βγαλουμε απο πανω και θα φτιαξουμε ενα downpipe και τωρα απο σωληνα θα δουμ τι θα βαλουμε φ45 φοραω στο αμαξι τωρα ...αρα λογικα θα βαλουμε για αρχη φ50 να δουμε τι γινεται και αν δουμε οτι δεν αποδιδει θα την παμε φ55 ...κανενας δεν μου ειπε να βαλω κανονικο μεσαιο καζανακι ολοι και οι 3 που ρωτησα μου ειπανε ενα μικρο μπομπακι θα βαλουμε για να εχουμε την συμπιεση εκει που την θελουμε γτ αν το βγαλουμε εντελως θα την χασω την συμπιεση...τωρα αυτο που με προβληματιζει ειναι πως θα απενεργοποιησω τους αισθητηρες λ???μεσω vag com γτ αυτοι μου ειπανε οτι υπαρχει μια πιθανοτητα αν το πετυχουμε να μην αναψουνε οι αισθητηρες αλλα μπορει και να αναβουνε και να παω σε ηλεκτρολογο εδω κατω στο ηρακλειο στην κρητη..

Link to comment
Share on other sites

οσο για τον λ μην σε αγχωνει καν πηγαινει στο προγραμματιστη σου και πες τον να στο κανει ρυθμηση για decat (χωρις καταλυτη )και ετσι δεν θα σου αναβει τιποτα εαν δεν μπορεις να πας ομως βαλε στους λ απο ενα ανταπτορα και παλι θα εισαι οκ δεν θα σου αναβει τιποτα .

Link to comment
Share on other sites

οκ τασο τοτε θα παω καπου εδω κατω στην κρητη να δω πως μπορω να τους βγαλω για να μην βαρανε μεχρι τελος σεμπτεβρη θα εχει γινει και αυτη η μοντιφα ":)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επανηλθα με νεα για το αμαξι μου μπηκε ολοσωμη εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω δλδ downpipe φ60 decat αναμενεται επαναγρομματισμος στο ecu καθως και καινουρια εισαγωγη επανω στην τουρμπινα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.