Jump to content

Recommended Posts

Μπραβο βρε γιωργο επιτελους εκανες παρουσιαση στο αμαξι ..!!φοβερη προσπαθεια ,απο τους καινοτομους στο θεμα fmic αφου και το πολο εχει υδροψυκτο κουλερ..!!!

Δεν μπορεις να στηριζεσαι συνεχεια στο water injection..Συνηθως εχει συμπληροματικο χαρακτηρα ως προς το fmic..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το αυτοκίνητο. Να είσαι γερός φίλε Becman να το χαίρεσαι. Καλή συνέχεια στις αλλαγές σου.

σε ευχαριστω φιλε στρατο να εισαι παντα καλα φιλε μου..ναι ναι συνεχιζω το tunning

Τωρα τι θα γινει ρε Beckman.. Θα αρχισεις να κοντραρεις κ 122ρια με προγραμμα σε λιγο χλρωσε ασε μας να γιασουμε!!!

Πολυ ωραιο συνολο... ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ κανονικο ιντερκουλερ εχουν? Μονο το δικο μας το καταραμενο εχει υδροψυκτο?

Φτου μην στο ματιαξω! :D Κουκλα(κι)!!

xaxaxa κοντραρω πολλα 122 αρια φιλαρακι dimake ..ερχονται να μπουνε και αλλα πραγματα επανω στο αμαξι :-))

Πολύ όμορφες και διακριτικές παρεμβάσεις Beckman!!! Keep Tuning φίλε μου :thumbsu:

παντα φιλε....keep tunning o beckmanito moy θα ομορφαινει ολο και πιο πολυ...

Μπραβο βρε γιωργο επιτελους εκανες παρουσιαση στο αμαξι ..!!φοβερη προσπαθεια ,απο τους καινοτομους στο θεμα fmic αφου και το πολο εχει υδροψυκτο κουλερ..!!!

Δεν μπορεις να στηριζεσαι συνεχεια στο water injection..Συνηθως εχει συμπληροματικο χαρακτηρα ως προς το fmic..

ελα αλεξη ειχαμε με τον θειο μας ενα project να βαλουμε μεγαλο υδροψυκτο κουλερ φιλαρακι ...τωρα θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

mpravo george poli kali douleia exei ginei sinexise etsi..........kai pisteuo kai to diko mou se ligo kairo na to kano mia parousiasi poli oraio pantos panta tetoia!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

mpravo george poli kali douleia exei ginei sinexise etsi..........kai pisteuo kai to diko mou se ligo kairo na to kano mia parousiasi poli oraio pantos panta tetoia!!!!!!!

se euxaristo george exoune na mpoune polla file mou mexri telos tis allis bdomadas filaraki..ante na doume kai to diko sou re :-)

παρα πολυ καλο!!και πρεπει να ανοιγει και παρα πολυ καλα!

σε ευχαριστο και εσενα φιλε ναι οντως ανοιγει πολυ καλα φιλε...

poli oreo to polaki!na se pai pola km. xoris provlimata!!

ευχαριστω παρα πολυ και εσυ το ιδιο φιλε καλα χιλιομετρα να εχεις και χωρις προβληματα..

Μπραβο Γιωργο ωραιο το polaki σου

Με τον τρελλοΛευτερη που μπλεξαμε οτι πιασαμε στα ξενα στο μ.. και στο αμαξι....χαχαχαχαχαχαχα :cool: :cool:

χαχαχ ελιωσα στο γελιο ρε ..χαχα εκτος απο τον λευτερη που εχουμε μπλεξει αλλος ενα τρελος ειμαι και εγω φιλαρακι :-))) keep tunning ερχονται και τα καλητερα σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

και τα 122 εχουν το ιδιο συστημα....εγω επιμενω οτι πιο καλο ειναι το water injection παρα το fmic

:thumbsd:

καλησπερα εχω το vw polo 1.2 tsi 6r highline 3d απο το 2010 ηρθε ο καιρος να ανεβασω και εγω το βελτιωμενο μου αυτοκινητο μετα απο καιρο ...λοιπον θα κανω μια περιληψη πρωτα με τα πραγματα που φωραει το beckmanito μου....

φοραω προγραμμα dynodrome-->στα 145 αλογα με πιεση τουρμπινας στα 1.2 bar ,σκαστρα forge,intercooler,σωληνες αλουμινιου και κολαρα σιλικονης forge,εισαγωγη φιλτροχοανης simota μανιταρι,εχω βγαλει το μεσαιο το καζανακι της εξατμισης και εχει μπει τελικο χειροποιητο,φιμε llumar level 2 ,αναρτησεις απο polo 6r gti xenon μεσαια φωτα 6000k ,ψειρες led,προβολακια ομοχλης και ημερας bixenon...εσωτερικα στο αμαξι μου εχω βαλει rcd 510 ,μπαρομετρο autogauge ,πεταλ γκαζιου φρενου συμπλεκτη απο vw polo 6r gti ,led πλαφωνιερα οδηγου πλαφονιερα πισω σκιαδια εμπρος καθρεπτων σκιαδια εμπρος ποδιων και led πορτπαγκαζ....

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΤΟΝ BECKMANITO MOY....

εδω ειναι οπως το ειχα πρωτοπαρει

απο δω και κατω αρχιζω την βελτιωση...

to intercooler μου....χωρις την σιτα

το intercooler με την σιτα ....

η μουρη....και τα φωτα ημερας bixenon μαζι με την κοκκινη λωριδα απο συριτη

το πισω μερος ....και η εξατμιση μου,βγαλμενο και το λογοτυπο του tsi....

φιμε llumar σταδιο δευτερο..

pb15311233.jpg

ενα καλο ζουμ απο την χειροποιητη εξατμιση....

20120613140745.jpg

οταν την εβαζα την εξατμιση....

pb153122.jpg

εδω ειναι οι σωληνες απο το intercooler μου και τα κολαρα σιλικονης της forge...kai η σκαστρα στο βαθος της forge...

pb153124.jpg

το φιλτρο αερος με φιλτροχοανη simota και κολαρα της forge....

το χενον 6000 k...

η γνησια ζαντα 16 αρα της vw μαζι με τις αναρτησεις απο vw polo gti 6r..

οριστε και μια φωτο απο το εσωτερικο μου με rcd 510 kai πεταλ απο vw polo gti 6r ....

οργανακι πιεσης τουρμπινας autogauge....

led μπροστινης πλαφονιερας μπροστινης και σκιαδια led καθρεφτων....

led πισω πλαφονιερας.....

led σκιαδια ποδιων και πεταλ απο vw polo gti 6r....

οριστε και απο βραδυ...με bixenon φωτα ημερας....

ψειρες led ....

xenon 6000 k.....

xenon 6000 k ....μαζι με προβολακια ομοχλης bixenon...

led πινακιδας....

Πολύ όμορφο το αυτοκινητό σου και βλέπω και αρκετή δύναμη.

πώς πάει σε σχέση με ένα tsi140hp?

Θα σου πρότεινα να κάνεις μια δουλειά να δείξει περισσότερο ο χώρος του μοτέρ.

θα βγάλεις όλες τις αλουμινοσωλήνες και θα τροχίσεις ελαφρά με ένα dremmel τις κολλήσεις.

μετά μπορείς να τις στείλεις σένα μαγαζί για νικέλωμα ή με ένα σετ γυαλίσματος και τρόχό μπορείς και μόνος να τα γυαλίσεις,

θα δεις ότι θα γίνει ομορφοτερο

Καλό είναι να κάνεις και μία βόλτα στον εξατμισά να σου κεντράρει το πίσω καζανάκι καλύτερα κι αν χρειαστεί ελαφρά να φαλτσοκόψει τη μπούκα.

Μετά θα είσαι :pic:

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το αυτοκινητό σου και βλέπω και αρκετή δύναμη.

πώς πάει σε σχέση με ένα tsi140hp?

Θα σου πρότεινα να κάνεις μια δουλειά να δείξει περισσότερο ο χώρος του μοτέρ.

θα βγάλεις όλες τις αλουμινοσωλήνες και θα τροχίσεις ελαφρά με ένα dremmel τις κολλήσεις.

μετά μπορείς να τις στείλεις σένα μαγαζί για νικέλωμα ή με ένα σετ γυαλίσματος και τρόχό μπορείς και μόνος να τα γυαλίσεις,

θα δεις ότι θα γίνει ομορφοτερο

Καλό είναι να κάνεις και μία βόλτα στον εξατμισά να σου κεντράρει το πίσω καζανάκι καλύτερα κι αν χρειαστεί ελαφρά να φαλτσοκόψει τη μπούκα.

Μετά θα είσαι :pic:

nikdev βγάλε τις photo από το post , γέμισες την σελίδα :p

Link to comment
Share on other sites

nikdev βγάλε τις photo από το post , γέμισες την σελίδα :p

xaxax οντως ρε βγαλ τες την γεμισαμε την σελιδα ..ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια :-)) ερχονται και αλλα πραγματα απο βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

nikdev βγάλε τις photo από το post , γέμισες την σελίδα :p

Έχεις δίκιο Στέλιο, άφησα τις απαραίτητες.

Link to comment
Share on other sites

όλα ωραία και όλα καλά ,να το χαιρεσαι !

δύο ενστάσεις όμως πάντα καλοπροαιρετα :

1)αυτο που είπε ο nikdev για τις σωληνώσεις

2) το αυτοκινητο είναι πολυ προσεγμενο και εξωτερικα και εσωτερικα ,για εμενα το autogauge και στο σημειο που είναι "ρίχνει" το επιπεδο,

παρε ενα καλο μπαρομετρο και βάλτο αλλου πχ στον αεραγωγο

Link to comment
Share on other sites

όλα ωραία και όλα καλά ,να το χαιρεσαι !

δύο ενστάσεις όμως πάντα καλοπροαιρετα :

1)αυτο που είπε ο nikdev για τις σωληνώσεις

2) το αυτοκινητο είναι πολυ προσεγμενο και εξωτερικα και εσωτερικα ,για εμενα το autogauge και στο σημειο που είναι "ρίχνει" το επιπεδο,

παρε ενα καλο μπαρομετρο και βάλτο αλλου πχ στον αεραγωγο

ευχαριστω φιλε να εισαι καλα ρε αδερφε απλα τις σωληνες δεν τις εχω γυαλισει γτ θελω να περασουμε την σωληνα απο πανω απο το μοτερ και να κατεβει κατω στο ιντερκοολερ φιλε και τοτε θα ειναι και γιαλισμενη φιλε....και οσο αφορα για το μπαρομετρο επειδη εχω χαλασει τρελα λεφτα απο το μαιο φιλε που γυρισα απο τα καραβια μολις ηρεμησω λιγο θα βαλω ενα καλητερο οργανακι παντως δειχνει ακριβως την πιεση που δουλευω μια και βαλαμε και με τον θειο ενα defi μπαρομετρο για να δουμε φιλε...απλα μου αρεσει εκει που το εχω δεν το θελω μεσα στον αεραγωγο :-)

bekmane,ta exo vapsi carbon sto vagianakis sto peristeri.20 evro ta simatata si ti kereia.kai to portocali to exo kolisi sto dipla magazi.

σε ευχαριστω πολυ ενταξει εχω βρει ενα παιδι απο δω απο το vwclub που τα βαφει φιλε και θα τα βαψω και εγω :-)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Beckman :goodjob: .Πραγματικά πολύ καλή δουλειά και ωραίος ήχος! :bow: .Στο αισθητικό κομμάτι,προτείνω και κόκκινες δαγκάνες :devil: .

Υ.Γ.Ημουν έτοιμος να πω ότι έχουμε ολόιδιο εσωτερικό αλλά εμένα είναι μπεζ :p

Link to comment
Share on other sites

vwgtib.jpg

παιδια τι λετε να την παρω αυτην την σιτα για το πολακι μου??θα του πηγαινει??θα βαψω και το σημα μαυρο γιαλυστερο :-)))

Πίσω εβγαλες το tsi και φαίνεσε σαν 70 HP και απο μπροστά σαν GTI? χαχαχαχαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

όλα ωραία και όλα καλά ,να το χαιρεσαι !

δύο ενστάσεις όμως πάντα καλοπροαιρετα :

1)αυτο που είπε ο nikdev για τις σωληνώσεις

2) το αυτοκινητο είναι πολυ προσεγμενο και εξωτερικα και εσωτερικα ,για εμενα το autogauge και στο σημειο που είναι "ρίχνει" το επιπεδο,

παρε ενα καλο μπαρομετρο και βάλτο αλλου πχ στον αεραγωγο

Offtopic:

Δημήτρη το είδα και με χάλασε και μένα, αλλά δεν ήθελα να το γράψω.

Καλό είναι όταν έχουμε τα λεφτά να παίρνουμε κάτι ποιοτικό αν όχι ας περιμένουμε μέχρι να το κάνουμε ακριβώς όπως θέλουμε,

νομίζω αξίζει και πέρνουμε και μια ικανοποίηση.

@beckman

Συμφωνώ να βάλεις το μπαρόμετρο στον εξαερισμό να φαίνεται όσο δυνατόν απείραχτο και εργοστασιακό μέσα. Να υπάρχει παντού μια συνέχεια χωρίς ξένα σώματα.

@στον φίλο με το 307

Το chargecooler καλό είναι για κανα dragster για 400m για everyday turbo πας σε fmic καλύτερης ποιότητας. (κυψέλη-καπάκια)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.