Jump to content
AntPri

Καταναλωση Polo Gti

Recommended Posts

Καλημερα σε ολη την ομαδα!...εψαξα λιγο επι τροχαδειν το φορουμ αλλα δεν βρηκα καπου να αναφερεται η καταναλωση του συγκεκριμενου αυτοκινητου!...ως υποψηφιος αγοραστης λοιπον θα ηθελα αν γινεται να μου δωσετε τα φωτα σας στο συγκεκριμενο θεμα...! Ποια ειναι λοιπον η καταναλωση του?!... Σε χρηση στην πολη....στην εθνικη οδο σε ταξιδια... Σε μικτες διαδρομες κλπ κλπ!

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Την καταναλωση λαδιου την έχεις διαβάσει? Λογικό ειναι να μην ασχολούνται πόσο βενζίνη καιει οταν καιει τοσο λαδι

όσο για την βενζίνη μπορείς και κατω απο 6.5lt ΧΑΛΑΡΑ σε ταξιδι

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι κατάλαβες οι περισσότεροι κατοχή του Polo GTi με αυτο που προβληματίζονται είναι με την κατανάλωση λαδιού και όχι της βενζίνης.

Απο προσωπική μου επαφή με το δικό μου θα σου πω ότι:

Εντός πόλεως με κίνηση γραφή 8,5-9,8 (δεν γράφω 10+ για ψυχολογικους λόγους)

Εθνικη με ελαφρύ πόδι και ταχύτητα περίπου τα 120-130 γραφή 6,7-7,5

Τώρα άμα το λιονεις μπορείς να δεις το δικτακι της βενζίνης να κατεβαίνει προς τα κάτω εκείνη την ώρα που πατάς γκάζι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακου και την δικη μου εμπειρια.... εκτος πολης με σταθερα 100 χλμ 5,5 εως 6.2 και εντος πολης απο 8.5 εως 10

δεν νομιζω να καει πολυ για αυτα που δινει.το θεμα ομως ειναι με τα λαδια..αν εχεις σκοπο να το ρισκαρεις παρτο η αν σου εγγυονται οτι δεν θα καει λαδια.αλλα να μου πεις μηπως εμενα δεν μου εγγυηθηκαν,,,,,,ριξτο κορονα γραμματα

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτακι ρε παιδια, το δικο μου δεν εχει καψει ποτε λαδι και εχω 18000 χλμ. Μην τα καταδικαζουμε ολα τα αμαξια επειδη καποια (αρκετα, δεν αντιλεγω) ειναι ελλατωματικα.

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτακι ρε παιδια, το δικο μου δεν εχει καψει ποτε λαδι και εχω 18000 χλμ. Μην τα καταδικαζουμε ολα τα αμαξια επειδη καποια (αρκετα, δεν αντιλεγω) ειναι ελλατωματικα.

Εμενα φιλε μου δεν εκαιγε σταγονα μεχρι τα 19000 χιλιομετρα.Τωρα στα 20000 χιλιομετρα συμπληρωσα 250 ml λαδι και στα 21000 ξανα περιπου 250-300 ml λαδι.Οποτε οπως καταλαβαινεις αρχισαν και εμενα τωρα να με ζωνουν τα φιδια.Αρα ποτε δεν ξερεις.

Φιλικα παντα απλα πριν λιγο καιρο ελεγα και εγω τα ιδια με εσενα αλλα τωρα αρχισα να ανησυχω. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παρα πολυ παιδια!για το καψιμο του λαδιου το γνωριζω παρα πολυ καλα!εχω διαβασει σχεδον τα παντα στο φορουμ!...να σας πω πως ειμαι πρωην κατοχος S3 (2.0 Tfsi) κ καθε 10000χλμ μου αναβε το λαμπακι του λαδιου!στερευε απο λαδια!το αμαξι πουληθηκε στα 100.000 χλμ περιπου χωρισ την παραμικρη ζημια κ ασ εκαιγε τοσο λαδι!οποτε δεν με ανησυχει τοσο!ξερω πως ολα τα turbo καινε λαδακι!τωρα απο εκει κ περα οσο μας καλυπτει η εγγυηση θα ειμαστε καλυμμενοι για το οτιδηποτε!....παντως λενε πως τον εχουν βελτιωσει τον κινητηρα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by AntPri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.