Jump to content
g-e-g-o

Project: Απαλλαγη Απο Θορυβουσ Των Πλαστικων Επενδυσεων

Recommended Posts

Έχω βάλει στο πρόγραμμα να αφαιρέσω όλες τις πλαστικές επενδύσεις απο τις πόρτες και πίσω και να κολλήσω ανάμεσα αυτοκόλλητες αντικραδασμικές ταινίες....

Τα "τσικ" και τα "τσουκ" δίνουν και παίρνουν οπότε έχω πάρει απόφαση να το κάνω άμεσα.Θα πάω αντιπροσωπεία θα τους πω να μου τα ξηλώσουν θα τα πάρω σπίτι θα κάνω τη δουλεία και μετα θα τους τα πάω να μου τα μοντάρουνε ξανα.Και αυτό για να μην γίνει καμια πατάτα και σπάσει τίποτα απο μένα.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εαν καποιος απο σας εχει κανει κατι ανάλογο ή ξέρει ποιά ταινία θα μπορούσα να επιλέξω...

έχω βρεί αυτο http://www.lazarakis...cts.php?cid=324 και λέω να επιλέξω μια απο αυτές για παράδειγμα την RUBBERFLEX ή την AKOUSTRIP 1.2.

Το κόστος είναι πολύ μικρό.

Όταν ολοκληρώσω τη δουλειά θα ανεβάσω φωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται να το κάνει..

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

ωραια φιλε για κανε το και ανεβασε φωτο για να παρω και εγω μια ιδεα μιας και σε μενα κατι τριζει απο πισω αλλα δεν μπορω να καταλαβω απο που ακουγεται ρε συ :-) ποσο κανουνε αυτες οι ταινιες??

Link to comment
Share on other sites

ωραια φιλε για κανε το και ανεβασε φωτο για να παρω και εγω μια ιδεα μιας και σε μενα κατι τριζει απο πισω αλλα δεν μπορω να καταλαβω απο που ακουγεται ρε συ :-) ποσο κανουνε αυτες οι ταινιες??

απ οτι βλεπω στο site περιπου 5 ευρώ ανα 10 μέτρα ταινίας πάχους 13 mm...βγαινει και πιο φαρδια βεβαια...το θέμα είναι να παω να δω απο κοντά ποιά ταινία μου κάνει απ όλες...

έχει κανένας σας καμιά άλλη πρόταση για ταινίες?

Link to comment
Share on other sites

Σαν ιδέα είναι καλή, αφού σε ενοχλούν τόσο αυτοί οι θόρυβοι. Παρόλα αυτά να προσέξεις που θα τις κολλήσεις και πάντα να κάνεις trial fit γιατί έστω και 1mm να παρεμβάλεται η ταινία εκεί που κουμπώνουν τα πλαστικά, κάποια κομμάτια δε θα κουμπώσουν ποτέ. Στο λέω απλά γιατί αναφέρεις ότι θα αναλάβει η αντιπροσωπεία το κούμπωμα ξεκούμπωμα. Πάντως τσάμπα λεφτά θα τους δώσεις, δεν είναι τίποτα να τα ξεκουμπώσεις μόνος σου. Το μόνο που μπορείς να προμηθευτείς από την αντιπροσωπεία (η από κανα ebay) είναι ένα σακουλάκι με door card trim fastener clips που κουμπώνουν τα πλαστικά πάνελς στις πόρτες ώστε να έχεις καβάντζα γιατί τουλάχιστον στα παλαιότερα μοντέλα σπάγανε για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

ποτε λες να αρχισεις να τα κανεις φιλε??

συντομα...οταν καταλήξω στην κατάλληλη αυτοκόλλητη ταινία...

Link to comment
Share on other sites

Σαν ιδέα είναι καλή, αφού σε ενοχλούν τόσο αυτοί οι θόρυβοι. Παρόλα αυτά να προσέξεις που θα τις κολλήσεις και πάντα να κάνεις trial fit γιατί έστω και 1mm να παρεμβάλεται η ταινία εκεί που κουμπώνουν τα πλαστικά, κάποια κομμάτια δε θα κουμπώσουν ποτέ. Στο λέω απλά γιατί αναφέρεις ότι θα αναλάβει η αντιπροσωπεία το κούμπωμα ξεκούμπωμα. Πάντως τσάμπα λεφτά θα τους δώσεις, δεν είναι τίποτα να τα ξεκουμπώσεις μόνος σου. Το μόνο που μπορείς να προμηθευτείς από την αντιπροσωπεία (η από κανα ebay) είναι ένα σακουλάκι με door card trim fastener clips που κουμπώνουν τα πλαστικά πάνελς στις πόρτες ώστε να έχεις καβάντζα γιατί τουλάχιστον στα παλαιότερα μοντέλα σπάγανε για πλάκα.

οχι μονο στα παλια...και σε αυτο!!! ειναι της πλακας...μου χουν σπασει κανα δυο σε ορισμενα σημεια και τριζει...οποτε θα βαλω καινουρια...σιγα το κοστος...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει αρκετά χρόνια, όμως ακόμη κι έτσι οι εντυπώσεις από μία τέτοια κίνηση θα ήταν ωφέλιμες. Υπήρξε αποτέλεσμα στο όλο πρόβλημα; Επιλέχθηκε κάποια συγκεκριμένη ταινία, από αυτές που αναφέρθηκαν ή και κάποια άλλη; Διατηρήθηκε η "ησυχία" από τους τριγμούς;

Γενικά αν έχετε οποιαδήποτε πρόταση ή κάποιον που να ασχολείται με τέτοια θέματα;

Edited by gousias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.