Jump to content
Patroklos

1.4 Tsi Tuning - Δυναμομετρησεισ

Recommended Posts

Εδω εχω καποιες δυναμομετρησεις πραγματικες απο 1.4 TSI 160 Αυτοκινητα.Σας παρακαλω απο οποια αλλη εταιρια εχει καποιος δυναμομετρηση να την ποσταρει για να βελτιωσω το excel.

1.4 TSI TUNING.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλα 62 ατομα το ειδατε.

30 ατομα το κατεβασατε και ουτε ενα σχολιο!!!!!!

Κατι ρε παιδι μου να παρω θαρρος να συνεχισω να ψαχνω.χαχαχαχαχαχα

Περιμενω δυναμομετρησεις πρωτο σταδιο ειναι ολα αυτα με 95 η 100 οκτανια.Μου λειπουν πολλες για να εχετε μια πραγματικη εικονα και οχι peak νουμερα.

APR,MTM,ABT,OETTINGER,SUPERCHIPS,POWERLOGIC οτι εχετε.

Εαν θελετε μπορω να το φτιαξω και ανα 500 σαλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα στοιχεία ειναι απο dyno? Για να βγάλεις σωστό συμπέρασμα θες τα dyno να είναι απο το ιδιο δυναμομετρο, και απο αμαξια με ιδια περιφεριακα .

Επίσης μην ξεχνας πως τα νουμερα ειναι ενα τίποτα , υπαρχουν πολλά αμαξια που βγάζουν καλα νουμερα αλλα στον δρομο περνάνε αυτα με τα λιγοτερα νουμερα ..

APR δεν σου εκατσε , με REVO ξενέρωσες , τι ψάχνεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα στοιχεία ειναι απο dyno? Για να βγάλεις σωστό συμπέρασμα θες τα dyno να είναι απο το ιδιο δυναμομετρο, και απο αμαξια με ιδια περιφεριακα .

Επίσης μην ξεχνας πως τα νουμερα ειναι ενα τίποτα , υπαρχουν πολλά αμαξια που βγάζουν καλα νουμερα αλλα στον δρομο περνάνε αυτα με τα λιγοτερα νουμερα ..

APR δεν σου εκατσε , με REVO ξενέρωσες , τι ψάχνεις τωρα?

Μου φαινεται οτι μεταξυ μας μιλαμε στα φορουμ οι αλλοι δεν ασχολουνται.Δεν παμε για κανενα καφε να τα πουμε καλυτερα.χαχααχαχχαχαχαχαχαχαχαχ

Λοιπον ολα αυτα ειναι απο MAHA ολα απο γειτονικο φορουμ(ξερεις εσυ) και ειναι stage 1 αντε κανενα φιλτρο.Απλα μου κανει εντυπωση που το Revo που ειναι το πιο πολυφορεμενο και λενε οτι ειναι πολυ δυνατο φαινεται οτι ειναι μονο μεταξυ 5000 μεχρι κοφτες και αυτο πολυ λιγο ενω το SKN ειναι παντου το καλυτερο η σχεδον ιδιο εκτος απο 5000 και πανω.

Σκεφτομαι λοιπον για κοντρακηδες ποιο ειναι το καλυτερο και πιο ειναι το overall καλυτερο???

Οχι την Revo δεν την ξεγραψα τον συγκεκριμενο απατεωνα που μας κοροιδευει ξεγραψα. θα παω αλλου να μιλησω να το βαλω να κανω δυο τρεις βολτες και θα καταλαβω αμεσως αν μου κανει εαν οχι θα κανω μια βελτιωση κιβωτιου για βαλω προγραμμα.

Παντως ο δρομος επειδη το ακουω απο πολλους παιζουν και αλλα ρολο.

1) το πραγματικο βαρος του αμαξιου το δικο μου δεν ειναι ιδιο με ενα Generation διοτι εμενα εχει ηλιοροφη,17,body kit αεροδυναμικο,5 πορτες

2) Βαρος οδηγου οχι εμενα που ειμαι 98 κιλα

3) λαστιχα μαπα

4)αναρτηση μαμα λιγο μαλακη για γρηγορες βολτες

5) την τρελα και τα αντανακλαστικα του καθενος

6) τι και ποση βενζινη εχεις στο ντεποζιτο κ.α

Για εμενα η πραγματικη δυναμη στους τροχους ειναι αυτη που αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ αφου οι περισσοτεροι μπαινουν για ναδουν και φθγουν ...τι να σχολιασουν αμα δεν ξερουν κιολας...τ απαλια μελη που ηταν ποιο δραστηρια εχουν φυγει μαλλον...παλια το χεροσουνα 1-2 χρονια πριν ειμασταν ολοι ξαναμμενοι ...τωρα τιποτε...σπανιο κιολας να σου απαντησουν....πολλοι μου λενε οτι το vwclub ειναι μονο για τα προβληματα....πανε σε κανα σιροκο ,γκολφκλαμπ και τα συναφη....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εισαι DSG και εσυ οπως και εγω θα ελεγα να το σκεφτεις ακόμη πιο σοβαρά το πρόγραμμα στο κιβωτιο απο οτι στο μοτέρ . Το μοτεράκι ειναι γερό και σιγουρα θα εχεις δει οτι ακομα και τσιτα με τρελα νουμε(300αρια) και μαμα που ειναι δεν παθαινει τιποτα . Το ριμαδι το DSG εχει το κωλοmechatronic αν πάθει κατι και εχεις προγραμμα στο σασμαν και φας ακυρο την κάτσαμε ...

Γιατι πες στο μοτέρ σπάει εμβολο και δεν στο περνανε στην εγγυηση , κανεις την καλή και βάζεις σφυριλατα και μετά εισαι ακόμη καλύτερος , ενω στο DSG αν δεν στο περασουν εγγυηση τι κανεις? πληρωνεις 1500 για το εγκεφαλο που πάλι εχει πιθανοτητες να χαλασει?

Το revo ειναι πολυφορεμένο στα VW/Audi γιατι μην ξεχνάς οτι πολλες αντιπροσωπειες το βάζουν και ετσι πολλοί χρήστες το βάζουν ωστε να ειναι οκ και να έχουν την εγγυηση της εκάστοτε αντιπροσωπειας .

Επίσης δεν ξέρω το Revo πως κάθεται με το DSG παλια ακόμα και στο γειτονικο club γινοταν χαμός με κοψίματα κλπ κλπ πλεον κάπως εχουν ηρεμισει τα πράγματα .

Γενικα για revo ακους πολλους με κοψιματα,λαμπακια αλλα βεβαια εχει πιο πολλές πωλήσεις απο τα υπόλοιπα για αυτο και ειναι λογικο να βρίσκεις και περισσότερους με προβληματα .

Οσο για την τιμή εμένα μου ειχαν πει

800 ευρώ με ΦΠΑ και εργασία (τον Μαιο)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δοθηκε λυση για τ ακοψιματα του εγκεφαλου απτν μεthana με downgrade του εγκεφαλου και δεν εχεις πουθενα κοψιματα και παει σφαιρα πλεον.....το λενε και το θεμα με τα ρεβο

Link to comment
Share on other sites

τωρα ξερεις τι εχω παθει τρεις μερες με το APR νομιζα οτι ειχα αγοραζει το καινουργιο GTI και τωρα θελω επειγοντως προγραμμα αλλα με εχει φοβησει το κωλοκιβωτιο.Παντως το SKN αν και δεν ειναι γνωστο φαινεται all round.Βεβαια το συνεργειο ειναι τζακ ποτ.Φαντασου εκει εβαλα το Intercooler και ο πατερας μου τα παντα αλλα προγραμμα πηγε στην Oettinger.

νομιζω δοθηκε λυση για τ ακοψιματα του εγκεφαλου απτν μεthana με downgrade του εγκεφαλου και δεν εχεις πουθενα κοψιματα και παει σφαιρα πλεον.....το λενε και το θεμα με τα ρεβο

Ναι αλλα εμας ισως εχει νεα χαρτογραφηση διοτι εμας ειναι 11/2011 αυτουνου ποτε ηταν???

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε Patrokle μαλλον για Unitronic παω , δευτερη επιλογη βαζω την Revo μονο και μόνο επειδη την βάζουν σε αντιπροσωπεια και αν παθει κατι δεν εχει μαμουσουτου ΦΤΙΑΞ'ΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε Patrokle μαλλον για Unitronic παω , δευτερη επιλογη βαζω την Revo μονο και μόνο επειδη την βάζουν σε αντιπροσωπεια και αν παθει κατι δεν εχει μαμουσουτου ΦΤΙΑΞ'ΤΟ!

cupraman or carworks???

Link to comment
Share on other sites

τι ψαχνεις αδερφε.δες τι θελεις.κοντρες? βολτες? ακομα εισαι για ενα 1ο σταδιο η θες και πιο περα? μην παμε σε διαγωνισμο προγραμματων.

Link to comment
Share on other sites

τι ψαχνεις αδερφε.δες τι θελεις.κοντρες? βολτες? ακομα εισαι για ενα 1ο σταδιο η θες και πιο περα? μην παμε σε διαγωνισμο προγραμματων.

+1

και εγω ανοικω στα ατομα που ειδα το θεμα,κατεβασα το αρχειο,αλλα δεν σχολιασα τίποτα! τί να σχολιασω?!

Ποιο είναι πιο δυνατο? Αν εχεις 2άλογα παραπανω ή ενα κιλο ροπη?

Ενδιαφερον θα είχε να βαλεις ενα διαγραμμα με τις τιμες...να δεις οτι με διπλασια ή τριπλασια λεφτα πέρνεις ενα προιον που δε σου δίνει τίποτα παραπανω απο ένα άλλο με πολυ λιγοτερα λεφτα! απλα μέσα στην κριση θα πληρωσεις τσαντα ''louis vuitton'' για να πηγαινεις σχολείο!!!

Ψαχνεις προγραμμα και δεν αναφερεις τί ακριβως θες...

Θες ρυθμιση 95αρας ή 100αρας?Πως τα βαζεις στο ίδιο τσουβαλι,αφου εχουν διαφορα καμια 15αρια άλογα? Θα μεινεις α'σταδιο κ αυτο απο τί θα αποτελειται???

Για μενα παιζουν ρολο δυο παραγωντες

1)Αξιοιστια σε βαθος χρόνου, εμπιστοσυνη σε προγραμμα κ σε προγραμματιστη και να ξερεις πως είναι εκει να σου λύσει όποια απορια ή προβλημα εχεις! Τωρα αν θα είσαι δύο άλογα κατω κ μισο φλας πίσω στην κοντρα, αφου είσαι α'σταδιο ρε φιλε τί σε νοιαζει? αν θες κοντρες πήγαινε σε β'σταδιο...

2)Να ξερεις πως αν θες να πας β'σταδιο ή γ'σταδιο κτλ εχει φτιαξει αμαξια-ξέρει- έχει τεχνογνωσια και δείγματα δουλειας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

+1

και εγω ανοικω στα ατομα που ειδα το θεμα,κατεβασα το αρχειο,αλλα δεν σχολιασα τίποτα! τί να σχολιασω?!

Ποιο είναι πιο δυνατο? Αν εχεις 2άλογα παραπανω ή ενα κιλο ροπη?

Ενδιαφερον θα είχε να βαλεις ενα διαγραμμα με τις τιμες...να δεις οτι με διπλασια ή τριπλασια λεφτα πέρνεις ενα προιον που δε σου δίνει τίποτα παραπανω απο ένα άλλο με πολυ λιγοτερα λεφτα! απλα μέσα στην κριση θα πληρωσεις τσαντα ''louis vuitton'' για να πηγαινεις σχολείο!!!

Ψαχνεις προγραμμα και δεν αναφερεις τί ακριβως θες...

Θες ρυθμιση 95αρας ή 100αρας?Πως τα βαζεις στο ίδιο τσουβαλι,αφου εχουν διαφορα καμια 15αρια άλογα? Θα μεινεις α'σταδιο κ αυτο απο τί θα αποτελειται???

Για μενα παιζουν ρολο δυο παραγωντες

1)Αξιοιστια σε βαθος χρόνου, εμπιστοσυνη σε προγραμμα κ σε προγραμματιστη και να ξερεις πως είναι εκει να σου λύσει όποια απορια ή προβλημα εχεις! Τωρα αν θα είσαι δύο άλογα κατω κ μισο φλας πίσω στην κοντρα, αφου είσαι α'σταδιο ρε φιλε τί σε νοιαζει? αν θες κοντρες πήγαινε σε β'σταδιο...

2)Να ξερεις πως αν θες να πας β'σταδιο ή γ'σταδιο κτλ εχει φτιαξει αμαξια-ξέρει- έχει τεχνογνωσια και δείγματα δουλειας!!!!!!

με εβγαλες απο μεγαλο κοπο! ????Και τελειωνοντας τα προγραμματα ειναι τα μονα που δεν πανε βαση τιμης.ακριβοτερο=καλυτερο.οπως ολοι μας καναμε μια επιλογη σε καποιους πετυχε και δεν ειχαν ουτε λαμπακι και σε καποιους χριστουγενιατικο δεντρο.
Link to comment
Share on other sites

Mια προσπαθεια συγκρισης θα γινοταν αν:

1)Mιλαγαμε για το ίδιο αμαξι (διαφορες εχουν το 5αρι,το 6αρι,το ροκο,το dsg με το manual, με το ίδιο update αντιπροσωπειας κτλ κτλ)

2)Ακριβως την ίδια βελτιωση (α'σταδιο ειναι κ το φιλτρο πανελ,α'σταδιο είναι κ η τυπου πορτατιφ της pipercross, α'σταδιο είναι ενα cat back 60αρι και μια full decat 70αρα)

3)Δυναμομετρηση στο ίδιο δυναμομετρο (οχι ίδια μαρκα,αλλα το ίδιο)

4)Δυναμομετρημενα κατω απο τις ιδιες συνθηκες περιβαλλοντος

5)Δυναμομετρημενα με τον ίδιο τροπο,αξιοκρατικα κ ισοτιμα!

6)Η ρυθμιση των προγραμματων να είναι ίδια (δλδ ρυθμιση 95αρας ή 98αρας ή 100αρας)

Συμπερασμα: Καποιους παραγοντες θα εχω ξεχασει ακομα,δλδ είναι σχεδον αδυνατο να εχουμε ακριβως ΤΑ ΙΔΙΑ πραγματα για να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα!

Αλλα κ πάλι γιατι όλη αυτη η ταλαιπωρία? ! Για να βγαλουμε το συμπερασμα + ή - 5άλογα σε όλα τα προγραμματα με α'σταδιο!Αυτο το ξερουμε ρε παιδια δε χρειαζεται ερευνα κ διδακτορική διατριβη!

Να προσθεσω οτι μια τετοια προσπαθεια ειχε κανει κ ο gikas που μαζεψε 4α αμαξια με 4α διαφορετικα προγραμματα τα δυναμομετρησε κ τα λογκαρισε στο δρομο κ βγηκαν μαζι για δοκιμες,οδηγωντας τα ο ίδιος! Αν κ τον παρακαλαγαμε να ανακοινωσει τα αποτελεσματα,δεν είπε τπτ ...μονο οτι αν τα πιεσεις πολυ χτυπάνε πυρακια όλα και... και οτι το προγραμμα που βάζει αυτος είναι το πιο αξιοπιστο :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ που μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε.

Σας υποσχομαι οτι δεν προκειται να ξανα ασχοληθω ουτε να φτιαξω διαγραμματα ουτε να βρω βελτιωτικα προιοντα για ολους τους τυπους αυτοκινητων.

Συγνωμη για τον χρονο που σπαταλησατε να διαβασετε τις μαλακιες που εφτιαξα.

Μαλλον δεν κανω για το Forum.

Να ειστε καλα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ που μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε.

Σας υποσχομαι οτι δεν προκειται να ξανα ασχοληθω ουτε να φτιαξω διαγραμματα ουτε να βρω βελτιωτικα προιοντα για ολους τους τυπους αυτοκινητων.

Συγνωμη για τον χρονο που σπαταλησατε να διαβασετε τις μαλακιες που εφτιαξα.

Μαλλον δεν κανω για το Forum.

Να ειστε καλα παιδια

Μαλλον παρεξηγησες τα γραφομενα μου... σου στελνω πμ...

Καθε αποψη ειναι σεβαστη, και η ερευνα αγορας σε αυτους τους δυσκολους καιρους ειναι απαριτητη κ θεμιτη!!!

Link to comment
Share on other sites

πατροκλε θέλουμε να βοηθήσουμε . απλά αυτό που θες να κάνεις δεν είναι αντιπροσωπευτικό.για τους λόγους που αναφέρει πιο πάνω ο fanistsi. έχουμε δει dyno να βγάζουν 230 και να πάνε πάρα πολύ καλά . καλύτερα και από 240-245-250. και να ξέρεις μπορεί να φοράς ακριβώς τα ίδια πράγματα με κάποιον άλλο αλλά να μν πηγαίνετε το ίδιο.(θεωρητικά ίδιοι οδηγοί) από εκεί και πέρα ο καθένας υποστηρίζει την επιλογή του κάτι που σημαίνει ότι δεν θα βγάλεις άκρη αν ξεκινήσει ο καθένας να λέει πήγαινε εκεί η πήγαινε στον άλλο . αλλά δεν μας έχεις πει τι ακριβώς θες αν κάνει το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

βρε τρελε ,ενταξει.......μηπως θες να μου πεις πως το φανταζεσαι σε βαθος μια 5ντετιας τι θα εχεις κανει πανω σε αυτο το αμαξι και πως το εχεις στο μυαλο σου.για να σε καταλαβω καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

πατροκλε θέλουμε να βοηθήσουμε . απλά αυτό που θες να κάνεις δεν είναι αντιπροσωπευτικό.για τους λόγους που αναφέρει πιο πάνω ο fanistsi. έχουμε δει dyno να βγάζουν 230 και να πάνε πάρα πολύ καλά . καλύτερα και από 240-245-250. και να ξέρεις μπορεί να φοράς ακριβώς τα ίδια πράγματα με κάποιον άλλο αλλά να μν πηγαίνετε το ίδιο.(θεωρητικά ίδιοι οδηγοί) από εκεί και πέρα ο καθένας υποστηρίζει την επιλογή του κάτι που σημαίνει ότι δεν θα βγάλεις άκρη αν ξεκινήσει ο καθένας να λέει πήγαινε εκεί η πήγαινε στον άλλο . αλλά δεν μας έχεις πει τι ακριβώς θες αν κάνει το πρόγραμμα?

Οπως ειπα και στον Φανη το θεμα ειναι οτι καθε post κανω με κραζετε.Το ενα ειναι μαπα το αλλο ειναι ακριβο το αλλο με ενα προγραμμα περνεις περισσοτερα αλογα.Νιωθω μια συνεχης επιθεση χωρις λογο.

Εγω εβαλα ενα εκπληκτικο προγραμμα που δεν δουλευε εκει που το ηθελα εγω.Δηλαδη να ειναι καλο και στο πηγαινε ελα στην δουλεια μου που δεν θελω να αλλαζω ταχυτητες μονος μου.

Τωρα εμενα μου εκανε εντυπωση οτι το Revo ας πουμε μεχρι τις 3000 στροφες φαινεται χειροτερο απο το στοκ.Γενικα εγω ηθελα να δειξω την φιλοσοφια του καθε βελτιωτη.

Πιστευα και πιστευω οτι καλο ειναι να ειναι ολα μαζεμενα.

Εχω και Stage 2 προγραμματα αλλα εαν τα βγαλω μπορει να με φατε.

Επομενος δικο μου σταθμος ειναι Uni.Ελπιζω να τελειωσω εκει.

Edited by Patroklos
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και στον Φανη το θεμα ειναι οτι καθε post κανω με κραζετε.Το ενα ειναι μαπα το αλλο ειναι ακριβο το αλλο με ενα προγραμμα περνεις περισσοτερα αλογα.Νιωθω μια συνεχης επιθεση χωρις λογο.

Εγω εβαλα ενα εκπληκτικο προγραμμα που δεν δουλευε εκει που το ηθελα εγω.Δηλαδη να ειναι καλο και στο πηγαινε ελα στην δουλεια μου που δεν θελω να αλλαζω ταχυτητες μονος μου.

Τωρα εμενα μου εκανε εντυπωση οτι το Revo ας πουμε μεχρι τις 3000 στροφες φαινεται χειροτερο απο το στοκ.Γενικα εγω ηθελα να δειξω την φιλοσοφια του καθε βελτιωτη.

Πιστευα και πιστευω οτι καλο ειναι να ειναι ολα μαζεμενα.

Εχω και Stage 2 προγραμματα αλλα εαν τα βγαλω μπορει να με φατε.

Επομενος δικο μου σταθμος ειναι Uni.Ελπιζω να τελειωσω εκει.

Το πρόγραμμα που ψάχνεις είναι μάλλον το SKN.

http://www.skn-tuning.de/en/kategorie780.html?marke=21735&modell=163879&motor=172799&fahrzeugtyp=1&

Link to comment
Share on other sites

που δεν θελεις να αλλαζεις ταχυτητες μονος σου...τι εννοεις με αυτο?βγαλε και τα αλλα αρχεια που εχεις με το stage2 να γελασουμε και μην μασας..ευγε για τη προσπαθεια να τα μαζεψεις...

και πατροκλε αυτο το πηγαινε ελα στη δουλεια και σπιτι αντε και καμια προσπεραση σε καλυπτει?αν ναι οποιο και να βαλεις απτην τελευταια εταιρεια μεχρι την πρωτη σε καλυπτει...η αναζητηση της ιδεας του τελειου προγραμματος ισως να ειναι και αστοχη...για την χρηση που ανεφερες..αν μου ελεγες ξερεις μελοντικα εχω και στο νου να πεταξω και μια εξατμιση η ενα φιλτρο αερα πανω ,αντε να αλλαζε το concept, αλλα για απλα πραγματα οπως αυτα που ανεφερες δεν ξερω γιατι ασχολουμαστε...αυτοι που θελουν να πανε 2 σταδιο αντε να το καταλαβω την αναζητηση του τελευταιου ιππου....αλλα για απλες εφαρμογες αφου δεν πας να το ξεζουμισεις απο ολα τα προγραμματα της αγορας θα παρεις και ροπη και ιπποδυναμη..στη τελικη σε ενα χρηστη σαν και εσενα του πηγαινε ελα και καμιας προσπερασης ισως να κοιταζες ποιο δεν εχει ακουστει το παραμικρο προβλημα....και το λεω γιατι ηδη ξεκαθαρισες στο ποια ειναι η χρηση που κανεις...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

που δεν θελεις να αλλαζεις ταχυτητες μονος σου...τι εννοεις με αυτο?βγαλε και τα αλλα αρχεια που εχεις με το stage2 να γελασουμε και μην μασας..ευγε για τη προσπαθεια να τα μαζεψεις...

Εννοω να το εχω μονιμα στο D μεσα στην πολη.Γενικα λιγες φορες παιζω με το χειροκινητο.

Θα κατσω να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ωραιο να υπαρχει ενα θεμα σαν how to με δυναμομετρησεις απο διαφορα προγραμματα και σταδια! Ωστε ενα νεο μελος να μπορει να δει με τα πραγματα που εχει και το προγραμμα του,Ποσα αλογα περιπου είναι!

ή με αυτα που φοραει ποιο προγραμμα στο περιπου είναι πιο δυνατο;!

ή κανει μια δυναμομετρηση και να εχει να συγκρινει παρομοια αμαξια!

Αλλα να αναφερονται αναλυτικα τι φοραει καθε αμαξι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω ν καταλαβω τι εννοεις οτι δεν δουλευει εκει που το θες.τι περιμενεις να κανει δηλαδη;ο καθενας θα σου πει βαλε εκει η βαλε αλλου προγραμμα.ετσι ειναι ο ελληνας οτι εχει ειναι καλυτερο.θα ρωτησεις ενα πασοκτζη τι να ψηφισω;τι προγραμμα ειχες;

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa καλο......εμπειρικα ειχα οβερλοαντ,πηγα σε εtuners και με βλεπω μαλλον για apr αργοτερα ...αλλα μονο και μονο επειδη εχουν ολοκληρωμενα κιτ...και ειναι και μηχανικοι και προγραμματιστες σε ενα...χωρις να εχω κανενα παραπονο απτο κριτωνα απλα σκεφτομαι για κιτ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.