Jump to content
Patroklos

1.4 Tsi Tuning - Δυναμομετρησεισ

Recommended Posts

δηλαδη μπορει να φταιει το κιβωτιο και οχι το προγραμμα.Αυτη ειναι η απαντηση

Did you manage to get logs of the car?

I don’t think it is a DSG issue but more of a Motronic issue.

Simon J. Bak

International Sales Manager

Link to comment
Share on other sites

Βλακειες λεει ! Motronic???? Mechatronic Μηπως θελει να πει?

EDIT ¨: Σου λεει οτι δεν φταίει το DSG ΑΛΛΑ το motronic( ο εγκεφαλος νομιζω)

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

542843_395465400524457_2078829382_n.jpg

A Two month old VW T5 twin turbo ecu receiving a Revo Technik tune

The REVO SPX is been used to unlock the ecu so we can flash the tuned file onboard

T5 Bi-Turbo in for software @ Statller Power developments for a Stage 1 tune, these have a locked ECU and require an unlock via our SPX device, no soldering required.

Αυτο μαλλον κανει η Revo σε αμαξια που δεν εχει προγραμμα 'η ο εγκεφαλος ειναι κλειδωμενος.

Θα παω μια βολτα απο Νεα Ερυθραια αυριο.Οποτε νεα μου αυριο.

Ο Αμερικανος μου απαντησε σε ποια χωρα ειμαι!!!!!!!!!!!!! να δει τι μπορει να κανει.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ αφου οι περισσοτεροι μπαινουν για ναδουν και φθγουν ...τι να σχολιασουν αμα δεν ξερουν κιολας...τ απαλια μελη που ηταν ποιο δραστηρια εχουν φυγει μαλλον...παλια το χεροσουνα 1-2 χρονια πριν ειμασταν ολοι ξαναμμενοι ...τωρα τιποτε...σπανιο κιολας να σου απαντησουν....πολλοι μου λενε οτι το vwclub ειναι μονο για τα προβληματα....πανε σε κανα σιροκο ,γκολφκλαμπ και τα συναφη....

Συμφωνώ quick, πολλοί τα έχουν παρατήσει, έχουν μείνει τον τελευταίο χρόνο λίγα καλά μέλη, κάποιοι γραφικοί γνωστοί πανίβλακες και όλα τα νέα παιδιά με πόλο κυρίως... ...συμπληρώνω όμως, όταν 8 στους 10 φίλους ή συγγενείς σου π.χ. δεν έχουν βενζίνη για να πάνε στο περίπτερο τι να λέμε τώρα... ...με ποιο tuning και ποιες φαμφάρες να κάτσει ο άλλος να ασχοληθεί, είναι πολύ δευτερεύων θέμα στην ζωή το θέμα αυτοκίνητο...

...σόρρυ για το οφ! Καλή η προσπάθεια του παιδιού πάντως που άνοιξε το τόπικ, όντως πριν από 2 χρόνια θα γινόταν χαμός από ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ quick, πολλοί τα έχουν παρατήσει, έχουν μείνει τον τελευταίο χρόνο λίγα καλά μέλη, κάποιοι γραφικοί γνωστοί πανίβλακες και όλα τα νέα παιδιά με πόλο κυρίως... ...συμπληρώνω όμως, όταν 8 στους 10 φίλους ή συγγενείς σου π.χ. δεν έχουν βενζίνη για να πάνε στο περίπτερο τι να λέμε τώρα... ...με ποιο tuning και ποιες φαμφάρες να κάτσει ο άλλος να ασχοληθεί, είναι πολύ δευτερεύων θέμα στην ζωή το θέμα αυτοκίνητο...

...σόρρυ για το οφ! Καλή η προσπάθεια του παιδιού πάντως που άνοιξε το τόπικ, όντως πριν από 2 χρόνια θα γινόταν χαμός από ποστ.

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Εγω θα συνεχισω και οποιος ενδιαφερετε.

Περιμενω δυναμομετρησεις απο οσους βελτιωτες υπαρχουν δυναμομετρησεις 1ου η 2ου σταδιου.

Update σε δυναμομετρησεις με stage 2 και θερμοκρασια την ωρα της δυναμομετρησης.

Προσοχη δυναμομετρησεις μονο σε MAHA.

Link to comment
Share on other sites

ασε πατροκλε τις δημοσκοπησεις και πανε να βαλεις κανενα προγραμμα σημερα να τελιωνεις χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

ασε πατροκλε τις δημοσκοπησεις και πανε να βαλεις κανενα προγραμμα σημερα να τελιωνεις χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

16:00 εκλεισε το ραντεβου

Link to comment
Share on other sites

Μεγια Πατροκλε!!! Ευχομαι αυτό το προγραμμα να μείνει για πάντα στο αμάξι σου .

1) Αυτά που σου έκανε το APR στα κανει το Revo , δηλαδή πυρακια στο D με 5η/6η/7η?

2) Σε σχέση με το APR πως πάει?

3) Απο OBD χωρις να βγει εγκέφαλος?

4) Πως γινεται να εχεις εκδοση 9960 οταν οι αλλοι εχουν 9974? Υποτιθετε εμας ειναι ολοκαινουργια γιατι φοραει τοσο παλια update?

Link to comment
Share on other sites

Μεγια Πατροκλε!!! Ευχομαι αυτό το προγραμμα να μείνει για πάντα στο αμάξι σου .

1) Αυτά που σου έκανε το APR στα κανει το Revo , δηλαδή πυρακια στο D με 5η/6η/7η?

2) Σε σχέση με το APR πως πάει?

3) Απο OBD χωρις να βγει εγκέφαλος?

4) Πως γινεται να εχεις εκδοση 9960 οταν οι αλλοι εχουν 9974? Υποτιθετε εμας ειναι ολοκαινουργια γιατι φοραει τοσο παλια update?

1) Δεν κανει τιποτα ειναι οπως ακριβως το μαμα

2) Θεωρω απο πολυ λιγο που καταλαβα οτι ειναι πιο ομοιομορφο παντου.Ισως λεω ισως το APR ηταν πιο γρηγορο αλλα ειναι νωρις θελει ακομα για να ειναι 100% δεκα κυκλους.Δηλαδη 10 φορες αναβω κανω χιλιομετρα σβηνω

3) OBD κατευθειαν και μου περασε και το μαμα για να ειναι σιγουρος οτι δεν ειχε γινει μακακια με την APR.

4) 9660 εχω oxi 9960 τωρα τι ειναι και πως δηλωνω ασχετος.....

Το προγραμμα ειναι για 100 RON υποθετικα 217 αλογα 29 ροπη αυτα ομως πρεπει να επιβεβαιωθουν στο δυναμομετρο.

Βγηκα μια βολτα με το μαμα και μετα με το προγραμμα.Μεραααααααα με Νυχτααααααα

Ο χρονος θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν κανει τιποτα ειναι οπως ακριβως το μαμα

2) Θεωρω απο πολυ λιγο που καταλαβα οτι ειναι πιο ομοιομορφο παντου.Ισως λεω ισως το APR ηταν πιο γρηγορο αλλα ειναι νωρις θελει ακομα για να ειναι 100% δεκα κυκλους.Δηλαδη 10 φορες αναβω κανω χιλιομετρα σβηνω

3) OBD κατευθειαν και μου περασε και το μαμα για να ειναι σιγουρος οτι δεν ειχε γινει μακακια με την APR.

4) 9660 εχω oxi 9960 τωρα τι ειναι και πως δηλωνω ασχετος.....

Το προγραμμα ειναι για 100 RON υποθετικα 217 αλογα 29 ροπη αυτα ομως πρεπει να επιβεβαιωθουν στο δυναμομετρο.

Βγηκα μια βολτα με το μαμα και μετα με το προγραμμα.Μεραααααααα με Νυχτααααααα

Ο χρονος θα δειξει.

που να του βαλεις και εισαγωγη εξατμηση και ιντερκουλερ και σταδιο 2 εκει να δεις τι θα κανει
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται οποτε θες πας και σε 5 λεπτα στο αλλαζουν σε 95 η 98 που ειναι το ενδιαμεσο.Updates για παντα!!! καθε προγραμμα που βαζεις θελει 10 κυκλους αρα και 95 να τυχει να βαλεις πας χαλαρα οχι τσιτα και στο αλλαζει.

Μου απαντησαν οτι αυτοι οι κωδικοι δεν ειναι για CAVD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.